BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)

Go down 
+6
KAISARAS
Hammer
vasilis
suspect
filologos
pontiak
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:10 pm

Απλά οκ Μιχάλη η Serie A είναι πιο γνωστή σε παίχτες, ομάδες, προπονητές κλπ κλπ... Και πέρα από αυτό δεν διαφωνεί κανείς νομίζω οτι όταν έχεις την δυνατότητα να βλέπεις τα ματσάκια τηλεοπτικά, έχεις άλλη ευχέρεια στο να ποντάρεις σωστά... Και όχι μόνο σε σημείο αλλά ακόμα και σε πιο περίεργα στοιχήματα, με πολύ καλύτερες αποδόσεις... Απλά οκ, το κίνητρο με τις μικρές Αγγλίδες είναι οι καλές αποδόσεις... Αλλά πραγματικά φέτος δεν θυμάμαι να έγινε ούτε μια φορά αυτό που λέγαμε παλιότερα... Τα 2-3 σούπερ ταμεία μέσα στην χρονιά που δε βγάζανε με κέρδος... Γιατί αλλιώς δεν αξίζει... Αν χάνεις 7/10 φορές λόγω ανταγωνιστικότητας των πρωταθλημάτων, γιατί να συνεχίζεις και να ποντάρεις? Εγώ πχ, τις έκοψα για αρκετό διάστημα... Ή απλά έπαιζα μια δυαδα-τριάδα για χαβαλέ και τέλος από Αγγλία... Πάντως για να πω και την άλλη μεριά 12αράκι από αλλού δεν έχω πιάσει όπως με την Λούτον πριν μερικά χρόνια... Very Happy
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:11 pm

chris1983 wrote:


Χαμμερ: Φυσικά και η κουβέντα είναι πολύ καλό που γίνεται και μάλιστα με πολλοί καλούς συνομιλητές... Απλά αυτό που θα ήθελα είναι να καταλλήγαμε κάπου, αλλά δεν είναι κι απαραίτητο πάντα! Και στο συγκεκριμένο θέμα είναι λίγο περίεργα τα πράγματα, όπως φαίνεται κι απο την συμφωνο-διαφωνια μας μέχρι στιγμής
αμα περιμενεις εδω μεσα να καταληξεις σε συμπερασμα, κλειστα ολα τσαμπα ρευμα καις :xaxaxa:
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:14 pm

Ernesto wrote:
Απλά οκ Μιχάλη η Serie A είναι πιο γνωστή σε παίχτες, ομάδες, προπονητές κλπ κλπ...

Εδώ επέτρεψε μου να διαφωνήσω... Ok ο πολύς κόσμος σίγουρα ξέρει περισσότερα για Serie A αλλά μην μου λές ότι κάποιος που ασχολείται χρόνια με τις μικρές αγγλίας δεν μπορει να έχει γνώσεις/ενημέρωση ή οτιδήποτε άλλο... Μπορεί και εύκολα μάλιστα...



Back to top Go down
http://www.betminds.eu
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:17 pm

Hammer wrote:
filologos wrote:
Ρε Μάριε δηλαδή εσύ θέλεις να μου πεις πως βλέπεις όλους τους αγώνες της Ιταλίας?? Ακόμα και την Serie A... εγώ συο λέω πως δεν βλέπεις ούτε το 1/10 των συνολικών αγώνων της χρονιάς... Οπότε μην λες να βλέπουμε τις μικρές Αγγλίας με την κυριολεκτική έννοια του όρου όταν καλά καλά δεν μπορούμε ΟΛΟΙ μας να δούμε ολα τα παιχνίδια του Ισπανίκού ή Ιταλικού πρωταθλήματος...
δυο τινα συμβαινουνε
-η μενουμε στο ιδιο σπιτι και ξερεις τι κανω και ποσα ματς βλεπω.
-η παρανοησες και μπερδεψες δυο κατηγοριες που ολοι μπορουνε να τις δουνε με 5 αγγλικες που ειναι 5πλασια τα παιχνιδια και σπανια να δεις φαση απο μικρες.
και δε μικησα ποτε για ολα τα ματς. μη τα ισοπεδωνετε ολα.


Καλά εσύ πες ότι από τα 380 ματς που είναι η Serie A όλη την χρονιά βλέπεις πάνω απο 50... ΟΛΟΚΛΗΡΑ... όχι το γυρίζουμε βλέπουμε 5 λεπτά το ένα μετά άλλα 5 το άλλο και πάει λέγοντας... γιατί το να δεις 3-4 5λεπτα από ένα παιχνίδι δεν λέει κάτι... Δες τις φάσεις το βράδυ σε μια Ιταλική αθλητική εκπομπή... Την ίδια σχεδόν άποψη θα σχηματίσεις...
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:19 pm

filologos wrote:
Hammer wrote:
filologos wrote:
Ρε Μάριε δηλαδή εσύ θέλεις να μου πεις πως βλέπεις όλους τους αγώνες της Ιταλίας?? Ακόμα και την Serie A... εγώ συο λέω πως δεν βλέπεις ούτε το 1/10 των συνολικών αγώνων της χρονιάς... Οπότε μην λες να βλέπουμε τις μικρές Αγγλίας με την κυριολεκτική έννοια του όρου όταν καλά καλά δεν μπορούμε ΟΛΟΙ μας να δούμε ολα τα παιχνίδια του Ισπανίκού ή Ιταλικού πρωταθλήματος...
δυο τινα συμβαινουνε
-η μενουμε στο ιδιο σπιτι και ξερεις τι κανω και ποσα ματς βλεπω.
-η παρανοησες και μπερδεψες δυο κατηγοριες που ολοι μπορουνε να τις δουνε με 5 αγγλικες που ειναι 5πλασια τα παιχνιδια και σπανια να δεις φαση απο μικρες.
και δε μικησα ποτε για ολα τα ματς. μη τα ισοπεδωνετε ολα.


Καλά εσύ πες ότι από τα 380 ματς που είναι η Serie A όλη την χρονιά βλέπεις πάνω απο 50... ΟΛΟΚΛΗΡΑ... όχι το γυρίζουμε βλέπουμε 5 λεπτά το ένα μετά άλλα 5 το άλλο και πάει λέγοντας... γιατί το να δεις 3-4 5λεπτα από ένα παιχνίδι δεν λέει κάτι... Δες τις φάσεις το βράδυ σε μια Ιταλική αθλητική εκπομπή... Την ίδια σχεδόν άποψη θα σχηματίσεις...

οκ, αρα μενουμε στο ιδιο σπιτι τοτε.
θα σε παρακαλεσω την επομενη φορα να με αφηνεις να κοιταω περισσοτερη ωρα τα παιχνιδια και να μην κανεις ζαπινγκ.
εκτος αν ειναι να κοιταμε το βραδυ την εκπομπη στο ραι αλλα το μεσημερι θα με πηγαινεις βολτες
:xaxaxa:
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:20 pm

Ναι ρε συ Μιχάλη... Αλλά το ίδιο είναι να ξέρεις οτι ο Χάμσικ πχ, είναι παιχτούρα και μπορεί να κάνει την διαφορά στην ομάδα του και το ίδιο είναι να ξέρεις μέσω στατιστικών κλπ, γιατί δεν έχεις την πολυτέλεια να τον παρακολουθήσεις οτι ο Becchio κάνει παπάδες? Ακόμα και να είναι σκόρερ τρελός πχ άλλο είναι να έχεις οπτική επαφή και άλλο μέσ στατιστικών... Εκτός και αν έχετε κάτσει και έχετε δει ματσάκια τόσα χρόνια απο μικρες κατηγορίες... Εκεί πάω πάσο γιατί εγώ δεν έχω κάτσει να δω... Πολύ λίγα θα έλεγα...
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:21 pm

Καλά τις παπαριές όχι σε μένα που σε ξέρω μωρή καπότα... ΟΥΣΤ ρε λάκη... Πάλι καλά που έχεσες και έχεις κέφια αλλιώς χλωμός ήσουν
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:27 pm

Μια που έχει γίνει στα ενδιάμεσα κουβέντα και για "ποιότητα" τίπστερ, να πω κι εγώ τη γνώμη μου.
Ουσιαστικά συμφωνώ με το Μάριο.
Πραγματικός βοηθός με όλη τη σημασία της λέξης είναι αυτός που βλέπει το πρωτάθλημα, το ξέρει απ'έξω από καιρό, και ξέρει και λίγο ποδόσφαιρο ώστε να καταλαβαίνει πότε μια ομάδα θα το δώσει το μεγάλο δώρο, ανεξάρτητα απ'το τι δείχνουν πχ τα πρόσφατα αποτελέσματα. Η πραγματική ποδοσφαιρική πληροφορία. (παράδειγμα παρακάτω)

Τώρα στο επόμενο επίπεδο, ο "παρατηρητής" φόρμας, νέων, πληροφοριών κλπ. και βλέπουμε και ματς περιστασιακά, δε σημαίνει ούτε ότι δεν αξίζει, ούτε ότι δεν έχει κουραστεί για να σου δώσει κάτι. Γιατί για να σου βρει τα 10 σημεία που στέκουν καλά λόγω των παραπάνω πληροφοριών, έχει φάει ώρες να τα ψάχνει και (ακόμα κι αν εσύ μπορούσες να κάνεις το ίδιο) τα βρίσκεις έτοιμα.

ΥΓ
Πέρσι ο τυπάκος που μίλαγε στην ΕΡΑ για τα πρωταθλήματα των βόρειων έλεγε διαμάντια... Όχι απαραίτητα τα συγκεκριμένα σημεία που φυσικά αρκετά χάνονταν, αλλά πραγματική εικόνα ομάδων. Μια δόση πχ λέει "η Κουόπιο έχει αρχίσει να παίζει καλά και πλέον αδικείται που είναι τόσο τελευταία. Ζορίζεται όμως, πάει στο πρώτο ημίχρονο καλά, και μετά τα χαλάει στο δεύτερο. Τον ρισκάρουμε τον άσο του (κάπου) 4..." Παίζει το ματς, μπροστά η Κουόπιο στο ημίχρονο, Χ τελικά... Στο επόμενο ματς γίνεται το ίδιο ακριβώς... Αυτά τα δύο τα είχα ακούσει (και τα είχα παίξει κιόλας με καλυψούλα και δεν κόστισαν)
Ένα απογευματάκι μετά μια εβδομάδα, βλέπω το Ίντερ Τουρκού - Κουόπιο... Εκείνη την ημέρα η Κουόπιο δεν είχε καν νίκη στα τελευταία 6. Χωρίς καν να τον ακούσω εκείνη τη μέρα, και χωρίς να ξέρω καν αν είπε τίποτα, ήρθα και έγραψα στο φόρουμ το διπλάκι του 10... προσθέτοντας από μόνος μου αυτό που φαινόταν, ότι η Ίντερ δεν τράβαγε και πολύ. Βγήκε... Μετά έδωσε κι άλλαη Κουόπιο και τελικά σώθηκε... αργότερα θα την τσιμπάγαμε, αλλά το αρχικό ξεπέταγμα δε θα το έβρισκε κανείς παρατηρητής φόρμας.
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:28 pm

Ernesto wrote:
Ναι ρε συ Μιχάλη... Αλλά το ίδιο είναι να ξέρεις οτι ο Χάμσικ πχ, είναι παιχτούρα και μπορεί να κάνει την διαφορά στην ομάδα του και το ίδιο είναι να ξέρεις μέσω στατιστικών κλπ, γιατί δεν έχεις την πολυτέλεια να τον παρακολουθήσεις οτι ο Becchio κάνει παπάδες? Ακόμα και να είναι σκόρερ τρελός πχ άλλο είναι να έχεις οπτική επαφή και άλλο μέσ στατιστικών... Εκτός και αν έχετε κάτσει και έχετε δει ματσάκια τόσα χρόνια απο μικρες κατηγορίες... Εκεί πάω πάσο γιατί εγώ δεν έχω κάτσει να δω... Πολύ λίγα θα έλεγα...

Ρε φίλε αυτό που λέω είναι πως μπορείς να αποκτήσεις άποψη... Ok για μένα δεν λέει πολλά η οπτική επαφή που ok πολλοί θα πούνε πως είναι λάθος και δεν θα διαφωνήσω αλλά έτσι το βλέπω εγώ. Και ok για να πούμε την αλήθεια πόσοι είναι αυτοί που παίζουν στοίχημα επικεντρωμένοι σε 1 πρωτάθλημα το οποίο παρακολουθούν ακατάπαυστα??? 1/10? 2/10?? ή ακόμα και εσύ για τον Χάμσικ που είπες... Πόσα παιχνίδια της Νάπολι είδες πέρσι ολόκληρα και έχεις την όποια άποψη??

Πιστεύω όμως πως είναι όλα θέμα νοοτροπίας... Ιταλία , Serie A σου λέει ο άλλος... Μίλαν , Ίντερ , Ρόμα , Γιούβε... Ποια Κρόουλι και ποια Λίνκολν τώρα??? Και πάλι δεν διαφωνώ με αυτόν που έχει αυτή την άποψη αλλά δεν σημαίνει πως την θεωρώ σωστή... Εμένα με νοιάζει να πληρωθώ. Είτε είναι από Βραζιλία είτε είναι από Κρόουλι είναι το ίδιο πράγμα...

Όσο για τα ματσάκια όσα έχω την δυνατότητα να δω τα έχω δει... όπως και σε άλλα πρωταθλήματα...
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:33 pm

suspect wrote:
Μια που έχει γίνει στα ενδιάμεσα κουβέντα και για "ποιότητα" τίπστερ, να πω κι εγώ τη γνώμη μου.
Ουσιαστικά συμφωνώ με το Μάριο.
Πραγματικός βοηθός με όλη τη σημασία της λέξης είναι αυτός που βλέπει το πρωτάθλημα, το ξέρει απ'έξω από καιρό, και ξέρει και λίγο ποδόσφαιρο ώστε να καταλαβαίνει πότε μια ομάδα θα το δώσει το μεγάλο δώρο, ανεξάρτητα απ'το τι δείχνουν πχ τα πρόσφατα αποτελέσματα. Η πραγματική ποδοσφαιρική πληροφορία. (παράδειγμα παρακάτω)

Τώρα στο επόμενο επίπεδο, ο "παρατηρητής" φόρμας, νέων, πληροφοριών κλπ. και βλέπουμε και ματς περιστασιακά, δε σημαίνει ούτε ότι δεν αξίζει, ούτε ότι δεν έχει κουραστεί για να σου δώσει κάτι. Γιατί για να σου βρει τα 10 σημεία που στέκουν καλά λόγω των παραπάνω πληροφοριών, έχει φάει ώρες να τα ψάχνει και (ακόμα κι αν εσύ μπορούσες να κάνεις το ίδιο) τα βρίσκεις έτοιμα.

ΥΓ
Πέρσι ο τυπάκος που μίλαγε στην ΕΡΑ για τα πρωταθλήματα των βόρειων έλεγε διαμάντια... Όχι απαραίτητα τα συγκεκριμένα σημεία που φυσικά αρκετά χάνονταν, αλλά πραγματική εικόνα ομάδων. Μια δόση πχ λέει "η Κουόπιο έχει αρχίσει να παίζει καλά και πλέον αδικείται που είναι τόσο τελευταία. Ζορίζεται όμως, πάει στο πρώτο ημίχρονο καλά, και μετά τα χαλάει στο δεύτερο. Τον ρισκάρουμε τον άσο του (κάπου) 4..." Παίζει το ματς, μπροστά η Κουόπιο στο ημίχρονο, Χ τελικά... Στο επόμενο ματς γίνεται το ίδιο ακριβώς... Αυτά τα δύο τα είχα ακούσει (και τα είχα παίξει κιόλας με καλυψούλα και δεν κόστισαν)
Ένα απογευματάκι μετά μια εβδομάδα, βλέπω το Ίντερ Τουρκού - Κουόπιο... Εκείνη την ημέρα η Κουόπιο δεν είχε καν νίκη στα τελευταία 6. Χωρίς καν να τον ακούσω εκείνη τη μέρα, και χωρίς να ξέρω καν αν είπε τίποτα, ήρθα και έγραψα στο φόρουμ το διπλάκι του 10... προσθέτοντας από μόνος μου αυτό που φαινόταν, ότι η Ίντερ δεν τράβαγε και πολύ. Βγήκε... Μετά έδωσε κι άλλαη Κουόπιο και τελικά σώθηκε... αργότερα θα την τσιμπάγαμε, αλλά το αρχικό ξεπέταγμα δε θα το έβρισκε κανείς παρατηρητής φόρμας.


Ακριβώς αυτό που είπα πριν... Πόσοι είναι αυτοί που είναι σαν τον Σκανδιναβό της ΕΡΑ (όντως ο τύπος είναι πολύ καλός)??? 2? 3? 5? στους δεκάδες "τιπστερ" που γράφουν σε site , εφημερίδες , περιοδικά ή βγαίνουν σε ράδιο , TV... Η διαφορά η δικιά μας με αυτό το παλικάρι της ΕΡΑ είναι ΠΟΛΥ απλή... Εμείς το τιπστεριλίκι το έχουμε σαν χόμπι , αυτός σαν επαγγελμα... Τόσο απλό...

EDIT: Τώρα πωε η συζήτηση από κάβα πήγε στους τιπστερς είναι άλλο θέμα... άλλη μια αποκλειστικότητα του BETMINDS Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:37 pm

Ναι ρε δεν διαφωνώ... Το θέμα είναι να πληρωθείς... Ας είναι και από την ΑΕΖ (αθλητική ένωση Ζιμπάμπουε)... Απλά αυτό που έγραψα πχ για τον Χάμσικ είναι οτι χρειάεται να τον έχεις δει πολλές φορές? Πχ τον Μέσι χρειαζόταν να τον δεις φέτος πολλές φορές για να δεις οτι έχει πάρει την Μπάρτσα από το χέρι? Όπως και να το κάνουμε πιο γνωστοί παίχτες, πιο γνωστά το τι μπορούν να κάνουν... Σε καμιά περίπτωση ομως δεν εννοώ οτι επειδή είναι πιο γνωστοί παίχτες πάει να πει οτι είναι πιο εύκολο να κάνεις ταμείο... Γιατί αν ήταν έτσι στο Τσου Λου θα ξεκολιαζόμασταν στο χρήμα... Όπως επίσης για αυτόν τον λόγο βρίσκεις και καλές αποδόσεις στις μικρές αγγλίδες... Γιατί πχ την Τσέλσι με σερί 5 αγώνων την δίνουν 1.20 και την Λίντς με το ίδιο σερί την δίνουν 2.00...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:38 pm

Και ο τυπάς της ΕΡΑ που τον έχω χάσει 3 χρονάκια τώρα, είναι πολύ καλός... Τον άκουγα όταν ήμουν φαντάρος... Ούτε καν το όνομα του δεν θυμάμαι... Αλλά ούτε παπάτζες με σημεία του 1.40, ούτε τπτ... Τρομερός... Και με αρκετά καλά δωσμένα ματσάκια στο παρελθόν...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:39 pm

filologos wrote:

Ακριβώς αυτό που είπα πριν... Πόσοι είναι αυτοί που είναι σαν τον Σκανδιναβό της ΕΡΑ (όντως ο τύπος είναι πολύ καλός)??? 2? 3? 5? στους δεκάδες "τιπστερ" που γράφουν σε site , εφημερίδες , περιοδικά ή βγαίνουν σε ράδιο , TV... Η διαφορά η δικιά μας με αυτό το παλικάρι της ΕΡΑ είναι ΠΟΛΥ απλή... Εμείς το τιπστεριλίκι το έχουμε σαν χόμπι , αυτός σαν επαγγελμα... Τόσο απλό...
Δε νομίζω... Η εντύπωσή μου είναι ότι αυτός ήταν ερασιτέχνης και ούτε καν δημοσιογράφος. Ότι κάτι θα τσίμπαγε από την ΕΡΑ είναι δεδομένο. Αλλά επαγγελματίας δεν ήταν. Αλλιώς θα ξέραμε και σάιτ και πολλά άλλα...

Και το συνολικό νόημα ήταν ναι, ότι δεν υπάρχουν πολλοί τέτοιοι... αλλά πλέον, με τόση αφθονία πληροφορίας, μόνο έτσι μπορεί πραγματικά κάποιος να ξεχωρίσει.
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:39 pm

Ξεκινησαμε με διαφωνια για την καβα και τωρα παμε στη διαφωνια για το πως πονταρεις σε μια κατηγορια. Δε με χαλαει καθολου. Και αυτη ωραια συζητηση ειναι.
Το αν βλεπει ο Μαριος Σεριε Β ή εγω Λιγκ 2, πραγματικα με αφηνει αδιαφορο. Μεχρι τη Χερεφορντ εχω φτασει να δω και την Τσεστερφιλντ. Δε μου λεει και πολλα αυτο. Μεχρι και σε ματς Σεφιλντ Γιουν.-Γουιμπλεντον εχω παει στο γηπεδο. Επισης δε μου λεει τιποτα. Δλδ αμα καθομουν να εβλεπα στην ΕΤ3 τα ματς της Β Εθνικης θα τα πονταρα? Υπαρχουν τοσοι και τοσοι τροποι να μαθαινεις για τα παντα και τους παντες. Ομαδες και παικτες. Για τον τροπο που αγωνιζονται, τα μειονεκτηματα τους και τα πλεονεκτηματα τους. Αν εγω πω πως ο Phil Jevons (ποιος?) δεν εκανε την καριερα που επρεπε επειδη εκανε ασχημη εξωγηπεδικη ζωη, οποτε απο ενα σημειο και μετα δεν τον μετρουσα για τοσο καλο ποδοσφαιρστη οπως παλιοτερα, έχει σχεση με το ταλεντο του που εβλεπα στο γππεδο? Όταν τον Νοεμβριο του 2004 πονταρα σε αποδοση 6,00 τη Yeovil να βγει 1η στη Λιγκ 2 την ειχα δει ποτε? Κατι αλλο "είδα" όμως. Ειδκα για να κανω μακροχρονιο μπετ.
ΚΑι οταν ρε Μαριε μου λες (και το δεχομαι, δε σε αμφισβητω) ότι τα μεγαλα σου ταμεια και το κερδος σου τα εχεις απο τις τελευταιες αγωνσιτικες των Νοτιων, πραγματικα θελεις να με πεισεις οτι τις πονταρεις επειδη τις ειδες? ή μηπως επειδη κατι αλλο ξερεις ή υποπτευεσαι? Μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας. ΝΑ μου λεγες οτι εχω κερδη κυριως επειδη μεσα στη χρονια βλεπω σημεια του 2,00 ή και του 3,00 στη Σεριε β που κανεις αλλος δεν τα βλεπει, ε τοτε ναι να συζητησουμε.
Αλλα οχι με τις πιανολες.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:40 pm

Ernesto wrote:
Ναι ρε δεν διαφωνώ... Το θέμα είναι να πληρωθείς... Ας είναι και από την ΑΕΖ (αθλητική ένωση Ζιμπάμπουε)... Απλά αυτό που έγραψα πχ για τον Χάμσικ είναι οτι χρειάεται να τον έχεις δει πολλές φορές? Πχ τον Μέσι χρειαζόταν να τον δεις φέτος πολλές φορές για να δεις οτι έχει πάρει την Μπάρτσα από το χέρι? Όπως και να το κάνουμε πιο γνωστοί παίχτες, πιο γνωστά το τι μπορούν να κάνουν... Σε καμιά περίπτωση ομως δεν εννοώ οτι επειδή είναι πιο γνωστοί παίχτες πάει να πει οτι είναι πιο εύκολο να κάνεις ταμείο... Γιατί αν ήταν έτσι στο Τσου Λου θα ξεκολιαζόμασταν στο χρήμα... Όπως επίσης για αυτόν τον λόγο βρίσκεις και καλές αποδόσεις στις μικρές αγγλίδες... Γιατί πχ την Τσέλσι με σερί 5 αγώνων την δίνουν 1.20 και την Λίντς με το ίδιο σερί την δίνουν 2.00...
Επειδή η Τσέλσι θα κερδίσει, και η Λιντς όχι... χαζοί δεν είναι στην Αγγλία Very Happy
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:41 pm

Ernesto wrote:
Και ο τυπάς της ΕΡΑ που τον έχω χάσει 3 χρονάκια τώρα, είναι πολύ καλός... Τον άκουγα όταν ήμουν φαντάρος... Ούτε καν το όνομα του δεν θυμάμαι... Αλλά ούτε παπάτζες με σημεία του 1.40, ούτε τπτ... Τρομερός... Και με αρκετά καλά δωσμένα ματσάκια στο παρελθόν...
Γιώργος Σχιζοδήμος
Πιθανώς να είναι και φέτος αλλά προς το παρόν με το Μουντιάλ κιόλας δεν έχω ακούσει καν εκπομπές
Back to top Go down
chris1983

chris1983


Number of posts : 71
Age : 41
Registration date : 2008-11-07

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:42 pm

Αυτό που είναι σίγουρο είναι το value που δίνουμε σε κάθε μπετ...
Και το γεγονός ότι ποντάρω σε μεγάλη ομάδα, πολλές φορές δεν ισχύει!
Γιατί μπορεί να έχει μεγαλύτερο value το 2.00 στην Λίνκολν από το 2.00 στην Ιντερ κλπ κλπ κλπ
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:43 pm

suspect wrote:
filologos wrote:

Ακριβώς αυτό που είπα πριν... Πόσοι είναι αυτοί που είναι σαν τον Σκανδιναβό της ΕΡΑ (όντως ο τύπος είναι πολύ καλός)??? 2? 3? 5? στους δεκάδες "τιπστερ" που γράφουν σε site , εφημερίδες , περιοδικά ή βγαίνουν σε ράδιο , TV... Η διαφορά η δικιά μας με αυτό το παλικάρι της ΕΡΑ είναι ΠΟΛΥ απλή... Εμείς το τιπστεριλίκι το έχουμε σαν χόμπι , αυτός σαν επαγγελμα... Τόσο απλό...
Δε νομίζω... Η εντύπωσή μου είναι ότι αυτός ήταν ερασιτέχνης και ούτε καν δημοσιογράφος. Ότι κάτι θα τσίμπαγε από την ΕΡΑ είναι δεδομένο. Αλλά επαγγελματίας δεν ήταν. Αλλιώς θα ξέραμε και σάιτ και πολλά άλλα...

Και το συνολικό νόημα ήταν ναι, ότι δεν υπάρχουν πολλοί τέτοιοι... αλλά πλέον, με τόση αφθονία πληροφορίας, μόνο έτσι μπορεί πραγματικά κάποιος να ξεχωρίσει.

Αν μιλάμε για τον ίδιο είναι χρόνια που ασχολείται με τα σκανδιναβικά πρωταθλήματα... Δεν είναι "τυχαίος"
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:45 pm

chris1983 wrote:
Αυτό που είναι σίγουρο είναι το value που δίνουμε σε κάθε μπετ...
Και το γεγονός ότι ποντάρω σε μεγάλη ομάδα, πολλές φορές δεν ισχύει!
Γιατί μπορεί να έχει μεγαλύτερο value το 2.00 στην Λίνκολν από το 2.00 στην Ιντερ κλπ κλπ κλπ


Μην το πας εκεί σε παρακαλώ... Αυτό και αν είναι μεγάλη συζήτηση... Εδώ να δεις διαφωνία και κακό...
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:45 pm

filologos wrote:
suspect wrote:
filologos wrote:

Ακριβώς αυτό που είπα πριν... Πόσοι είναι αυτοί που είναι σαν τον Σκανδιναβό της ΕΡΑ (όντως ο τύπος είναι πολύ καλός)??? 2? 3? 5? στους δεκάδες "τιπστερ" που γράφουν σε site , εφημερίδες , περιοδικά ή βγαίνουν σε ράδιο , TV... Η διαφορά η δικιά μας με αυτό το παλικάρι της ΕΡΑ είναι ΠΟΛΥ απλή... Εμείς το τιπστεριλίκι το έχουμε σαν χόμπι , αυτός σαν επαγγελμα... Τόσο απλό...
Δε νομίζω... Η εντύπωσή μου είναι ότι αυτός ήταν ερασιτέχνης και ούτε καν δημοσιογράφος. Ότι κάτι θα τσίμπαγε από την ΕΡΑ είναι δεδομένο. Αλλά επαγγελματίας δεν ήταν. Αλλιώς θα ξέραμε και σάιτ και πολλά άλλα...

Και το συνολικό νόημα ήταν ναι, ότι δεν υπάρχουν πολλοί τέτοιοι... αλλά πλέον, με τόση αφθονία πληροφορίας, μόνο έτσι μπορεί πραγματικά κάποιος να ξεχωρίσει.

Αν μιλάμε για τον ίδιο είναι χρόνια που ασχολείται με τα σκανδιναβικά πρωταθλήματα... Δεν είναι "τυχαίος"
και πού κονομάει απ'αυτό; ξέρουμε κανα σάιτ; όταν το είχα ψάξει δεν είχα βρει... Γιατί απο την ΕΡΑ μόνο, να κονομάει σοβαρά αποκλείεται
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:46 pm

Τον Σχιζοδημο τον εχω πει στον Μιχαλη απο το 2007. Βεβαια εδω και χρονια δεν ακουω την ΕΡΑ καθολου. Ο Γιωργος ειναι Βολιωτης παντρεμενος με Νορβηγιδα. Ο αδερφος της και ο πατερας της ειναι πρωην ποδοσφαιριστες σε ομαδες μικρες. Β Νορβηγιας. Εχει και απο εκει την ενημερωση, ξερει τη γλωσσα, βλεπει τα ματς καο απ'οτι φαινεται το κατεχει το αθλημα γιατι αλλοι βλεπουν 40 χρονια μπαλα και οταν τους ρωτας σου λενε οτι ο ΜΑσερανο ειναι επιθετικο χαφ.
Και δεν ειναι αυτη η δουλεια του Μιχαλη. Αλλη δουλεια κανει ο ανθρωπος, αλλα οκ. Δε χρειαζεται αν πω ολο του το βιογραφικο
Back to top Go down
chris1983

chris1983


Number of posts : 71
Age : 41
Registration date : 2008-11-07

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:47 pm

filologos wrote:
chris1983 wrote:
Αυτό που είναι σίγουρο είναι το value που δίνουμε σε κάθε μπετ...
Και το γεγονός ότι ποντάρω σε μεγάλη ομάδα, πολλές φορές δεν ισχύει!
Γιατί μπορεί να έχει μεγαλύτερο value το 2.00 στην Λίνκολν από το 2.00 στην Ιντερ κλπ κλπ κλπ


Μην το πας εκεί σε παρακαλώ... Αυτό και αν είναι μεγάλη συζήτηση... Εδώ να δεις διαφωνία και κακό...

Όπου θέλω θα την πάω... Αρχίσαμε και τις λογοκρισίες What a Face What a Face
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:48 pm

vasilis wrote:

ΚΑι οταν ρε Μαριε μου λες (και το δεχομαι, δε σε αμφισβητω) ότι τα μεγαλα σου ταμεια και το κερδος σου τα εχεις απο τις τελευταιες αγωνσιτικες των Νοτιων, πραγματικα θελεις να με πεισεις οτι τις πονταρεις επειδη τις ειδες? ή μηπως επειδη κατι αλλο ξερεις ή υποπτευεσαι? Μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας. ΝΑ μου λεγες οτι εχω κερδη κυριως επειδη μεσα στη χρονια βλεπω σημεια του 2,00 ή και του 3,00 στη Σεριε β που κανεις αλλος δεν τα βλεπει, ε τοτε ναι να συζητησουμε.
Αλλα οχι με τις πιανολες.
το πως παιζει ο καθενας ειναι θεμα δικο του. εκει συμφωνω μαζι σου.
το οτι στο τελος παιζω τετοια νουμερα δε σε κοροιδευω φυσικα ετσι ειναι και απο εκει εχω σεβαστα κερδη γιατι ετσι ξερω, ετσι κανω και ετσι γουσταρω στην τελικη.
το οτι μεσα στη χρονια ομως δεν παιζω σημεια του 2, του 4 και του 8 δεν μπορεις να το αμφισβητησεις δυστυχως ουτε εσυ ουτε κανενας.
και τετοια σημεια παιζω και κερδη εχω πολυ απλα επειδη και βλεπω τις ομαδες και αποψη εχω ειδικα στην ιταλια.
να θυμισω ενδεικτικα κατι ρετζινες στο ταληρο, κατι σαμπντοριες στα 7,5 ετσι οπως μου'ρχονται σκορπια. και πολλα σημεια φυσικα του 1,80 με 2 αποδοση.
αλλα να σου πω και κατι αλλλο?
οταν κερδιζω κανω μουχτι δε βγαινω ουτε να πανηγυριζω ουτε τπτ, σπανια να το κανω...το προσπερανω ετσι
τωρα το αν εσυ με αμφισβητεις παω πασο, ουτε σκοπο εχω να χαλασω τη ζαχαρενια μου, ουτε θα τη μετρησω αν την εχω μεγαλυτερη απο κανεναν. αν την εχω μεγαλη η οχι το ξερουν αυτοι που πρεπει.

υγ
αυτο που τονισα με μεγαλο να σου πω οτι τη μερα εκεινη τη μερα τη ρετζινα το ταληρο οντως κανενας δεν το εβλεπε απο πεντακοσιους που γραφουνε ιταλια. μονο εγω, αν θες να αρχισουμε να ευλογαμε και τα γενια μας...αντε να δουμε.
σημασια δεν εχει αυτο για μενα , απλα το αναφερω ως παραδειγμα επειδη εχει σημασια για σενα.


Last edited by Hammer on Tue Jun 29, 2010 12:52 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:48 pm

Ρε φίλε το ότι ασχολείται χρόνια και το βλέπει σαν επάγγελμα δεν σημαίνει απαραίτητα πως κονομάει κιολας... μπορεί να παίρνει 400-500 τον μήνα και να του είναι μια χαρά... Ούτε το ότι δεν γράφει σε κάποιο site λέει κάτι...
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 EmptyTue Jun 29, 2010 12:49 pm

Hammer wrote:
ουτε θα τη μετρησω αν την εχω μεγαλυτερη απο κανεναν. αν την εχω μεγαλη η οχι το ξερουν αυτοι που πρεπει.

Και πως κάνουν την σύγκριση ρε φίλε????? :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa:
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
Sponsored content





Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Δ-Τ-Τ-Π-Π-Σ-Κ (17-18-19-20-21-22-23 Μαϊου 2010)...Επιθυμία

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Θεωρίες - Συστήματα - Στατιστική-
Jump to: