BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

Go down 
+8
filologos
Apostolis
pontiak
lipton
suspect
Ernesto
Hammer
KAISARAS
12 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next
AuthorMessage
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 2:02 pm

Την άποψη ότι το ιδανικό για το ελληνικό ποδόσφαιρο θα είναι να αγωνιστεί η ΑΕΚ με τη Νταντί Γιουν. στο Καραϊσκάκη εξέφρασε με δηλώσεις του ο Γιάννης Μώραλης! Μιλώντας στο Sentra ο διευθυντής επικοινωνίας του Ολυμπιακού αναφέρθηκε στα όσα τραγελαφικά έγιναν στη Νέα Σμύρνη αφήνοντας μάλιστα αιχμές για τον Κωνσταντίνο Τσακίρη και την όλη στάση του στο θέμα παραχώρησης του γηπέδου:

«Δεν αποτελεί ντροπή για το ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά για μία μικρή μειοψηφία. Το υπόλοιπο ποδόσφαιρο φάνηκε από χθες στη Σούπερ Λίγκα ότι είναι ενωμένο, αν και μένει να το δούμε στη διάρκεια της σεζόν. Η σκέψη του Ολυμπιακού είναι να διευκολύνει το ελληνικό ποδόσφαιρο γενικότερα, όχι μόνο την ΑΕΚ.
Σε χθεσινή επικοινωνία με την ΠΑΕ (Αδαμίδη με Μαρινάκη και με Κόκκαλη), ήμασταν κατευθείαν θετικοί και δεν ασκήσαμε βέτο να γίνει το παιχνίδι κεκλεισμένων των θυρών όπως διάβασα σε μερικά ρεπορτάζ σήμερα. Απλώς η ΑΕΚ κατανόησε ότι ήταν εξαιρετικά δύσκολο να γίνει το παιχνίδι με την παρουσία φιλάθλων της», είπε αρχικά ο διευθυντής επικοινωνίας του Ολυμπιακού.
Για το αν θα μπορούσε να γίνει το παιχνίδι με κόσμο: «Το ιδανικό θα ήταν να γίνει με κόσμο της ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη. Δεν είναι μόνο από πλευράς αντιπάλων. Χθες μπήκαν 25 άτομα στη Νέα Σμύρνη και δεν ασχολήθηκε κανείς από την Πολιτεία. Δεν έχουμε την οργάνωση ως κράτος για να γίνει το παιχνίδι με κόσμο. Εμείς νομίζαμε ότι το θέμα έχει διευθετηθεί λόγω Νέας Σμύρνης, αλλά το βράδυ επικοινώνησε εκ νέου η ΑΕΚ μαζί μου και εγώ με τη σειρά μου με τους Κόκκαλη και Μαρινάκη, Μου είπαν ότι για να μη γίνουμε διεθνώς ρεζίλι δεν υπάρχει πρόβλημα να αγωνιστεί η ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη. Μιλάμε για εθνικό ποδοσφαιρικό συμφέρον και θα πρέπει να ξεπερνιούνται τα εμπόδια και οι μικροσυλλογικές σκοπιμότητες».

Για τον Τσακίρη και τις δηλώσεις του: «Είναι δικό του θέμα, αλλά δεν μπορεί ο Τσακίρης να καλύπτει τους υπόλοιπους 15-16 της Σούπερ Λιγκ με την άποψή του. Δεν αποτελεί ντροπή για το ποδόσφαιρο ότι είχε διαφορετική άποψη ο Τσακίρης ή μία μικρή μερίδα οπαδών του Πανιωνίου. Σε αυτά τα ζήτημα, που αφορούν ευρωπαϊκούς αγώνες, πρέπει να είμαστε ξεκάθαροι όλοι μας. Η πλειοψηφία των φιλάθλων του Πανιωνίου δεν πιστεύω ότι είναι αντίθετη να αγωνιστεί η ΑΕΚ στο γήπεδο τους. Έχουμε διαφορές, σαν σύλλογοι αλλά όχι σε αυτό τον βαθμό.
Δεν έχουμε διασφαλίσει ότι μπορεί να παιχτεί ποδόσφαιρο παρουσία κόσμου, με την πλήρη απουσία της Πολιτείας. Είναι θέματα μεγάλα αυτά, αλλά το ζήτημα τώρα είναι να διαφωνήσουμε και να καυτηριάσουμε τα επεισόδια που έγιναν χθες. Περιμένουμε τον παρατηρητή να πάει στη Νέα Σμύρνη και αν δεν προκύψει λύση, τους περιμένουμε στο Καραϊσκάκη για να κάνουν έλεγχο και να δοθεί μία λύση».

Για την απόφαση του Μαρινάκη, παρότι δεν τον ψήφισε η ΑΕΚ στη Λίγκα: «Θα πρέπει να ξεπεράσουμε σε τέτοια ζήτημα τις μικροσυλλογικές διενέξεις. Το ίδιο να συμβεί και με τους φιλάθλους. Το μήνυμα που θέλουμε να δώσουμε στη Λίγκα, περί ενότητας, χαλάει από τέτοια περιστατικά».

Για το ότι ο ΟΣΦΠ έχει το δικό του γήπεδο: «Πολύ μεγάλο πλεονέκτημα για μία ομάδα, μπορεί να κάνει καλύτερο προγραμματισμό από ομάδες που φιλοξενούνται σε άλλα γήπεδα. Έχει παίξει ρόλο για τον Ολυμπιακό τα τελευταία έξι χρόνια ότι παίζει στο γήπεδό του. Είναι άσχημο αυτό που έγινε στο ΟΑΚΑ, στο καλύτερο γήπεδο της Ελλάδας. Θα έπρεπε να ήταν εύκολο να συντηρήσουμε το χορτάρι στο ΟΑΚΑ».

Για τις αλλαγές στον Ολυμπιακό φέτος το καλοκαίρι: «Στον Ολυμπιακό δεν βαριέσαι ποτέ! Είναι πολύ σημαντικές οι αλλαγές που έγιναν (ιδιοκτησιακό, ρόστερ, προπονητής). Για τη Σούπερ Λίγκα γνωρίζετε τα θέματα, επέλεξε ο κύριος Μαρινάκης να παρουσιάσει ένα νέο πρόσωπο στο ελληνικό ποδόσφαιρο και έχει τις δυνατότητες να το κάνει. Το σημαντικό είναι ότι βγήκε με ισχυρές πλειοψηφίες και μένει να συνεχιστεί και το υπόλοιπο εννεάμηνο. Δεν ήταν στις αρχικές προθέσεις του κυρίου Μαρινάκη να κατέβει στις εκλογές της λίγκας. Θέλουμε να πιστεύουμε ότι θα κάνει μία καλή προεδρία. Δεν υπάρχουν νίκες για τις ομάδες όταν βρίσκονται στην προεδρία της Λίγκας, δεν ήταν νίκη του Ολυμπιακού ότι εκλέχτηκε ο πρόεδρος του
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 2:44 pm

Παρότι συμφωνώ με το ότι μπορεί να δούμε τρελά πράγματα φέτος, δε νομίζω ότι αυτό έχει άμεση σχέση με το γενικότερο πολιτικό/κοινωνικό θέμα. Στο συγκεκριμένο μιλάμε για μαλακισμένα που τους δίνεται αέρας από παντού και λάδι απ'όλους τους εμπλεκόμενους. Αν το πρόβλημά ήταν πολιτικό ή κοινωνικό θα έκαιγαν ΚΑΙ την εφορία της περιοχής τους, που είναι το ίδιο ευάλωτη με το γήπεδο. Αυτό μπορεί να το δούμε, και δε θα είναι απλώς άρρωστο. Αυτό που συμβαίνει όμως, είναι. Μπορεί η όλη κοινωνική κατάσταση να προσθέτει μισή σταγόνα, (κι αυτή περισσότερο με τη λογική ότι έχουμε σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθούμέ ως κράτος) αλλά δεν είναι αντίδραση στην κοινωνική κρίση αυτό. Είναι απλό κωλοπαιδαριό, καλοθρεμμένο για πολλά χρόνια τώρα.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 2:58 pm

Η ακόμα μεγαλύτερη αστειότητα (αυτό είναι σχετικό με αυτά που γράφει ο χρήστος) είναι αυτή η επίκληση απ'όλους του εθνικού συμφέροντος, και λοιπές μαλακίες.
Ε, το γήπεδο θα έπρεπε να δίνεται όταν χρειάζεται, όχι μόνο για ευρωπαϊκούς αγώνες, αλλά και για οποιονδήποτε αγώνα, χωρίς να γίνεται το θέμα του αιώνα. Το θέμα δεν είναι το εθνικό συμφέρον στους ευρωπαϊκούς αγώνες, είναι ότι μιλάμε για ποδόσφαιρο, ρε γελοίοι... ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ!!! Αυτό είναι το κρίσιμο θέμα, όχι η Ευρώπη.
Η οποία Ευρώπη αν θέλει να βοηθήσει πραγματικά, καλά θα κάνει ΣΗΜΕΡΑ να μας στείλει καμιά 5ετία έξω γενικώς, μήπως και συνέλθουν μερικοί, γιατί τελικά εδώ πρέπει να υπάρχει μπαμπούλας για να γίνει κάτι.
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 3:11 pm

Όπως το είπες Κώστα. Μιλάμε για ποδόσφαιρο. Έχω κουραστεί να λέω πως το ποδόσφαιο είναι ψυχαγία. Τίποτε παρπάνω. Εγώ δεν έχω να κερδίσω παρά δύο ώρες ψυχαγωγίας και λίγες ακόμα ώρες χαβαλέ για να ξεφύγω από την καθημερινότητά μου.Ποιος το καταλαβαίνει αυτό όμως;
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 3:21 pm

Το καταλαβαίνουν όλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι Χρήστο... ΟΛΟΙ... εκτός απ'τους άρρωστους που κάνουν κουμάντο και τους πιο άρρωστους που τους αφήνουν να κάνουν κουμάντο και τους γλείφουν μη και τους χάσουν από πελάτες (του τσάμπα)...
Έχω πάει στο στάδιο το 96 στον ημιτελικό ΠΑΟ - Άγιαξ μαζί με δυο φίλους φανατικούς γαύρους.
Έχω πάει στο Καραϊσκάκη με τους ίδιους φίλους γαύρους.
Τελευταία φορά πήγα στο ματς με τη Γιουβέντους, το 3-1.
(Δεν υπονοώ ότι τότε ήταν καλές εποχές και δεν πλακώνονταν... Αλλά ότι κάποια στιγμή πλέον ξενερώνεις, και δεν πας να παίζεις την ακεραιότητά σου αν βρεθεί κανα μαλακισμένο στο δρόμο και δεν του αρέσει το κασκόλ σου)
10 χρόνια δεν πάω, εγώ που πλήρωνα ακριβά εισιτήρια, όχι 5ευρα, και χιλιάδες άλλοι σαν εμένα.
Θεωρώ ότι μπορώ να πάω στο γήπεδο μαζί με όλους τους φίλους μου γαύρους και αεκτζήδες, όπως έχω κάνει δεκάδες φορές, και ότι μπορώ να πάω μαζί και με τον πόντιο και με το χάμερ και να βριστούμε αναλόγως μετά στο μπαρ.
Αυτό μου το έχουν στερήσει τα κωλοπαίδια και οι μπαμπάδες τους.
Διότι στα 20 και στα 25 μπορεί να έλεγα ότι, εντάξει, κι αν βρωμίσει καμιά φασαρία παραδίπλα, την κάνω με πηδηματάκια... Τώρα δε γουστάρω ούτε να το σκέφτομαι. Όχι γιατί δε μπορώ να πηδήξω, αλλά γιατί πλέον έχω απαιτήσεις και θέλω να με σέβονται... και παλιά ήθελα, αλλά τώρα δεν το διαπραγματεύομαι ούτε το παραχωρώ πια. Να πάνε να γαμηθούν. Μακριά κι αγαπημένοι, κι όταν θελήσουν οι μπαμπάδες τα φραγκάκια μας ας τα ζητήσουν, αλλά να τα ζητήσουν ευγενικά και να τα αξίζουν κιόλας. Μέχρι τότε, θα τα δίνω σ'αυτούς που με θέλουν για πελάτη, όχι για σερβάιβορ.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 4:41 pm

(Δηλ. όσο διαβάζω τις δηλώσεις και τις σκέφτομαι... του Τσακίρη τώρα...των άλλων... των παράλλων... δε μπορώ να πιστέψω ότι δεν κάνουν πλάκα... Δηαδή καλή και απαραίτητη η πλάκα, αλλά όταν είναι πλάκα... αυτοί είναι σαν να παίζουν σε βιντεοπαιχνίδι, σαν να είναι αλλού! Δε γίνονται αυτά ποτέ... Είναι πραγματικά ανεξήγητη η συμπεριφορά του Τσακίρη πχ... είναι virtual... δηλ. αναρωτιέσαι.. τρελλάθηκαν οι άνθρωποι που υποτίθεται ότι ήταν σοβαροί;;; Τι σκατά κερδίζουν ρε παιδιά; Κερδίζουν λεφτά από καμιά κρυφή πηγή που δε μπορούμε να φανταστούμε; Μαγκιά και παλικαριά στα μάτια των καθυστερημένων ψάχνουν; )
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 5:03 pm

Άκουσα σήμερα στο ράδιο τη συνέντευξη του Πατέρα. Την αρχή, δηλαδή.... ε, λοιπόν στην αρχή τι είπε; "Εγώ, λέει, συναντιόμουν συνεχώς με τους οργανωμένους, δε φτάνει μια συνάντηση όπως έκανε ο Τζίγκερ. Μεσημέρια, βράδια καθόμουν στο γραφείο μου, και μιλάγαμε..."
Ε, δε χρειαζόταν να ακούσω παρακάτω.
Αυτά είναι...
Συνδιοίκηση...
Μετά απορεί κανείς, γιατί γίνονται αυτά;
Όταν φτάνει σε τέτοιο σημείο ο ΠΑΟ που δεν έχει τα θέματα του ΠΑΟΚ ή της ΑΕΚ πχ... που έγλειψαν τους οργανωμένους όσο δεν πάει, γιατί τουλάχιστον τους χρειάστηκαν.
Τώρα αυτός που πάει εκεί να συζητήσει, ποιος είναι; Είναι κανένας κανονικός άνθρωπος; Σοβαρός; Επιτυχημένος; Άνθρωπος με δουλειά στη ζωή του και οικογένεια και πάει στον Πατέρα τα βράδια να πει για το πόσο και ποιον θα βρίσουν οι υποτακτικοί του για τον ΠΑΟ;;;
Έγινε συμμέτοχος και συνδιοικητής ο κάθε τίποτας όχι απλώς με το τίποτα, αλλά με ζημιά κιόλας για τους άλλους... Αν του χαλάσουν χατίρι θα τους δείρει. Τον νοιάζει τίποτα; σα μωρό είναι που αν του πάρουν το μπιμπερό θα σηκώσει τον κόσμο στον αέρα...

Αει στο διάολο πια...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 5:56 pm

Το να συζητάς με τον οπαδό δεν είναι απαραίτητα κακό. Το θέμα είναι τι λες με τον οπαδό; Προσπαθείς να κάνεις ανθυρώπινο το γήπεδο, ή προσπαθεις να τον στρέψεις ΄και να τον εναντιώσεις σε κάποιον (εσωτερικό) εχθρό σου; Από την άλλη ο οπαδός έχει το μυαλό να καταλάβει μέχρι που πρέπει να φτάνει; Οι Πανιώνιοι κατάλαβαν ότι το γήπεδο δεν είναι δικό τους π.χ.;
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 6:32 pm

Το να συζητάς με οποιονδήποτε δεν είναι ποτέ κακό...
Κακό είναι να εκχωρείς δικαιώματα, και αυτές οι συζητήσεις είναι εξ'ορισμού τέτοιες. Δηλ, τι να συζητήσεις με τον οπαδό;;; Καφενείο; αυτό δεν είναι κακό... Αλλά κάθε τρις και λίγο, συζήτηση τι θέλει, δεν είναι καφενείο και τα αποτελέσματα τα βλέπουμε...
Και,το σοβαρότερο είναι... με ποιον οπαδό συζητάς; Και συζητάς ή παρακαλάς να μη στα κάνει λαμπόγυαλο;
Κι εγώ οπαδός είμαι, αλλά ούτε θυμάμαι να μου ζήτησε κανείς να συζητήσω, και κυρίως έχω σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθώ από το να συζητάω με τον πρόεδρο του ΠΑΟ... Δηλ με μεγάλη χαρά να τους γνωρίσω και να συζητήσω για τα κωλαράκια στην παραλία, αλλά τι άλλο να συζητήσω;;; Ποιον παίχτη να πάρει και πώς; Ή να του εξηγήσω ότι εγώ θέλω τον ΠΑΟ πρωταθλητή, λες κι αυτός τον θέλει στην 3η εθνική;
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 7:00 pm

Εγώ αν ήμουν πρόεδρος θα κοιτούσα να κάνω καόιες συζητήσεις με τους οργνωμένους. α εξηγήσω κάποια πράγμτα απλά και μόνο για να διαφυλάξω την ομάδα μου. Να εξηγήσω μέχρι που θέλω να επεμβαίνουν και μέχρι που μπορούν να εκφέρουν άποψη. Απλά βάζεις κα΄ποιους όρους σε ένα παιχνίδι που εσ΄΄υ παίζεις, α΄λλά θέλεις να έχεις και κάποιους συμμάχους
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 7:11 pm

Η συζήτηση με "οργανωμένους" όσον αφορά όρους, παίρνει να είναι μέχρι το σημείο που λέει "Πρόεδρε, αυτές δεν είναι τουαλέτες... Φτιάξτε τις λίγο. Και επίσης βάλε και δυο σερβιτόρες να μας φέρνουν καφέ στις κερκίδες"
Αυτό.
Τα υπόλοιπα δεν είναι θέμα συζήτησης. Μπορεί να είναι θέμα ενημέρωσης και οι πρόεδροι να πρέπει να μιλάνε στον κόσμο, αλλά θέμα συζήτησης (δηλ. διαπραγμάτευσης) με τους κάφρους, δεν είναι.

Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 7:26 pm

Το ίδιο λέμε Κώστα. Απλά δεν το κάνεις σα να είσαι ο Παπαδόπουλος... Laughing
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 7:33 pm

Δε λέμε το ίδιο... για δες...
pontiak wrote:
Εγώ αν ήμουν πρόεδρος θα κοιτούσα να κάνω καόιες συζητήσεις με τους οργνωμένους. (Να τους εξηγήσεις τα προβλήματα; και οι μη οργανωμένοι που είναι εκατονταπλάσιοι να μην τα μάθουν δηλαδή; Να τα φανταστούν; και να τα εξηγήσεις σ'αυτούς μόνο γιατί; Αυτοί είναι ο κόσμος σου; Το ένα εκατοστό; ) α εξηγήσω κάποια πράγμτα απλά και μόνο για να διαφυλάξω την ομάδα μου (να τη διαφυλάξεις; δηλ πώς; με το στρατό σου; ). Να εξηγήσω μέχρι που θέλω να επεμβαίνουν (ναι; σε τι δέχεσαι να επεμβαίνουν και σε τι όχι; Πότε ξεφεύγουν; ) και μέχρι που μπορούν να εκφέρουν άποψη. Απλά βάζεις κα΄ποιους όρους σε ένα παιχνίδι που εσ΄΄υ παίζεις, α΄λλά θέλεις να έχεις και κάποιους συμμάχους (συμμάχους έχεις τον κόσμο σου που αγαπάει την ομάδα, όχι τα τσουτσέκια που θέλουν να διοικούν τσάμπα και με τον τσαμπουκά)
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 7:42 pm

(κι όπως σου ειπα και πιο πριν... η συζήτηση είναι πάντα άγια... η συζήτηση όμως όπως την εννοούν, δηλ η διαπραγμάτευση και η συνδιοίκηση, δεν είναι!... επειδή αυτή η "συζήτηση", όπου αναφέρεται, είναι της δεύτερης μορφής και όχι της πρώτης, σπανιότατα έχει νόημα...)
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 46
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyWed Aug 25, 2010 9:16 pm

ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΚΩΣΤΑ...
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑ 32 (ΖΩΗ ΝΑ ΕΧΩ Ο ΦΟΥΣΤΗΣ) ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ. ΤΙ ΕΝΝΟΩ? ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΟΥ ΑΡΗΣ ,ΠΑΟ,ΟΣΦΠ,ΛΑΡΙΣΑ,ΗΡΑ,ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΚΤΛ. ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΖΗΤΑΣ.ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΟΠΕΤΣΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΝ ΓΙΝΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΗ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ , ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΑΝ ΦΙΛΑΘΛΟΣ? ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΝΑΛΟΓΗ. ΠΑΩ ΓΗΠΕΔΟ ,ΒΛΕΠΩ, ΦΕΥΓΩ . ΕΓΩ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟ ΕΧΩ ΣΑΝ ΔΙΑΛΕΙΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΟΤΗΤΑ ΜΟΥ. ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΚΑΘΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΑΓΓΛΙΑΣ , ΣΥΜΒΙΒΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΡΚΙΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ. ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ. ΟΣΟ ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΘΕΜΑΤΑ ΤΥΠΟΥ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ. ΜΗΝ ΑΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΚΙΡΗ. ΑΠΟΡΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΡΕΙΣ... ΕΔΩ,ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΝΑ ΚΟΝΟΜΟΣΕΙ. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ? ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ, ΣΕ ΣΟΒΑΡΟ ΚΛΑΜΠ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΕ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ. ΕΚΕΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΞΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΟΛΙΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ. ΤΙ ? ΝΑ ΠΑΕΙ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΚΑΛΑ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ...
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyThu Aug 26, 2010 10:20 am

Εσείς μου αναδείξατε 1ο θέμα της προχθεσινής μέρας τα κωμικοτραγικά των Πανώνιων. ΟΚ μετά το πήγατε και στον Πατέρα και στη μαλακία του καθενός να συζητά με τους συνδσμίτες. Συμφωνώ σε όλα όσα έχει γράψει ως σχόλια ο Κώστας. Για όλα τα θέματα. Κυρίως όμως συμφωνώ 120% με το ποστ του Τόλη. Πείτε ότι το έγραψα και εγώ μαζί. Με κάθε λέξη, κόμμα, τελεία ίδιες.
Το μεγάλο ζητούμενο για μένα της προχθεσινής μέαας ήταν αυτό που γράφτηκε μόνο από μια εφημερίδα και περιμένω να δω τι πραγματικά θα γίνει. Η χορηγία ΟΠΑΠ σε ΟΣΦΠ ΑΕΚ ΠΑΟΚ. Θα περιμενω. ΚΑι μετά θέλω να δω αντιδράσεις των άλλων 13 ομάδων της κατηγορίας. Γιατί μετά αν δεν κάνουμε τίποτα οι υπόλοιποι και μου ρθει ξανά κανείς πχ Αρειανός να συζητήσουμε ποια είναι μεγαλύτερη ομάδα, ο Άρης ή η ΑΕΛ, ποιος θα πάει καλύτερ αφέτος και ποιος την έχει μακρύτερη τέλος πάντων, θα του ρίξω μια μούντζα όλη δικιά του και θα του πω πα΄ξε μαλάκα για την 5η θέση και κάνε και κωλοτούμπες που την πήρες. Γιατί παραπάνω δε θα πας ποτέ.
Αν γίνει τι θα έκανα αν ήμουν πρόεδρος κάποιας εκ των άλλων 13 ομάδων? Πολύ απλά θα έκανα τα πάντα για να πείσω και τους υπόλοιπους 12 να μην κατέβουμε στο πρωτάθλημα. Ας παίζουν οι "ΓΝΩΣΤΟΙ 3" μόνοι τους και να χαίρονται.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyThu Aug 26, 2010 11:08 am

suspect wrote:
Δε λέμε το ίδιο... για δες...
pontiak wrote:
Εγώ αν ήμουν πρόεδρος θα κοιτούσα να κάνω καόιες συζητήσεις με τους οργνωμένους. (Να τους εξηγήσεις τα προβλήματα; και οι μη οργανωμένοι που είναι εκατονταπλάσιοι να μην τα μάθουν δηλαδή; Να τα φανταστούν; και να τα εξηγήσεις σ'αυτούς μόνο γιατί; Αυτοί είναι ο κόσμος σου; Το ένα εκατοστό; ) α εξηγήσω κάποια πράγμτα απλά και μόνο για να διαφυλάξω την ομάδα μου (να τη διαφυλάξεις; δηλ πώς; με το στρατό σου; ). Να εξηγήσω μέχρι που θέλω να επεμβαίνουν (ναι; σε τι δέχεσαι να επεμβαίνουν και σε τι όχι; Πότε ξεφεύγουν; ) και μέχρι που μπορούν να εκφέρουν άποψη. Απλά βάζεις κα΄ποιους όρους σε ένα παιχνίδι που εσ΄΄υ παίζεις, α΄λλά θέλεις να έχεις και κάποιους συμμάχους (συμμάχους έχεις τον κόσμο σου που αγαπάει την ομάδα, όχι τα τσουτσέκια που θέλουν να διοικούν τσάμπα και με τον τσαμπουκά)

Λάθος μου εδώ, από βιασύνη, η αρχική φράση "Δε λέμε το ίδιο"... (Αν έχω πει κάτι και ο Χρήστος λέει ότι λέμε το ίδιο, αυτός ξέρει καλύτερα... Δε θα του πω εγώ ότι λέει άλλο...)

Απλώς τα σχόλια έχουν να δείξουν τι μπορεί να ξεφεύγει από τα όρια.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyThu Aug 26, 2010 11:20 am

Η διαφορά με τον Τόλη είναι ότι αυτός πάει, ενώ εγώ όχι.
Και είναι κρίμα, να υπάρχουν πλέον τέτοιοι παίκτες εδώ και να μη θέλω να πηγαίνω. Γιατί ο λόγος που δεν θέλω δεν είναι ότι δεν υπάρχουν παίκτες και θέαμα. Δε χρειάζεται να γίνουμε Ρεάλ και Μπαρτσελόνα για να πηγαίνω. Ο λόγος είναι ότι δεν δέχομαι να μην ξέρω αν θα φτάσω ή θα γυρίσω καλά... Κάποτε το ανεχόμουν, τώρα όχι.
Αφού δεν το θέλουν το 50ρικό μου και προτιμούν τα 10ρικα που δε φτάνουν ούτε για τα πρόστιμα, θα πάω να το σκάσω στο Ηρώδειο να δω Αίντα, χωρίς να φοβάμαι μη με πλακώσει στο δρόμο κανένας οπαδός του Μότσαρτ... Very Happy
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyThu Aug 26, 2010 11:56 am

Κώστυα ίσως δεν το θέτω σωστά.
Ως πρόεδρος θα ήθελα να τα έχω καλά με τον κόσμο της ομάδας. Το λέω αυτό γιατί τα πράγματα τα βλέπω κάπως τρομαντικά και θεωρώ ότι πέρα το επιχειρηματικό της υπόθεσης ένας πρόεδρος οφείλει να βοηθά τον κόσμο να αντιληφθεί την αξία του ποδοαφαίρου.
΄Τα προβλήματα σε μια ομάδα, από άποψη οπαδών, τα δημιουργούν ως επί το πλείστον οι οργανωμένοι, γιατί δεν αντιλαμβάνονται ποιος ακριβώς είναι ο ρόλος τους σε μια ομάδα.
Θεωρώ ότι όταν πάωβ να κάνω μια επένδυση βάζω κάποιους όρους αν θέλεις. Εξηγώ στους οπαδούς της ομάδας, ότι δουλειά τους είναι να στηρίζουν την ομάδα, και δικιά μου δουλειά είναι να ικανποιώ αυτόύς. Είναι δική μου δουλειά να δω σε ποιον θα δωσω το γήπεδο, ποιον προπονητή θα πάρω, ποιον παίκτη θα πάρω, ποιον θα βάλω να αποφασίζει ποιον παίκτη θα πάρω κοκ
Εξηγώ΄τοι το γήπεδο είναι περιουσία της ομάδα κι όχι δική τους, ότι ιδοκτησία είναι δική μου και δεν είναι συνιδιοκτήτες.

Θέλετε; καλώς! Δε θέλετε; Δεν ασχολούμαι με την ομάδα.
Βάζεις δηλαδη κα΄ποιους όρους στο παιχνίδι, σύμφωνα με αυτά που θες να δημιουργησεις
Δεν ξέρω πα΄λι αν μπορώ να σας δώσω να καταλάβετε τι ακρτιβώς θε΄λω να πω Embarassed
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyThu Aug 26, 2010 12:13 pm

Σε λίγο καιρό μην ανυσηχείτε, θα μπορείτε να πάτε στο γήπεδο (λέμε τώρα). Σε όλες τισ προηγμένες χώρες ποδοσφαιρικά, η βία χρησιμοποιήθηκε μέχρι έναν βαθμό... Μέχρι εκεί που ήθελαν οι διοικήσεις των ομάδων να την χρησιμοποιούν για διάφορους λόγους... Όταν τους είναι περιτή, ή ακόμα χειρότερα ζημιογόνα τότε φροντίζουν να την εξαλήψουν... Πάντα μέσα στα γήπεδα λέμε... Γιατί από έξω δεν τους νοιάζει... Ποια είναι η διαφορά? Μα φυσικά οτι μέσα στα γήπεδα κοστίζουν στις ομάδες-εταιρείες... Ενώ από έξω δεν τους επηρεάζει... Εσάς όμως ρε παιδιά εντέλει τι σας ενδιαφέρει? Να μην υπάρχει βία, ή να μην υπάρχει βία απλά μέσα στο γήπεδο? Γιατί εμένα στα παπάρια μου αν μέσα το γήπεδο είναι εκλησσία και από έξω έχουμε νεκρούς... Το ίδιο μου κάνει εμένα, που δεν θα κερδίσω τπτ, επειδή η ομάδα δεν θα φάει πρόστιμο... Και προσέχτε γιατί μιλάω καθαρά για το θέμα της βίας αυτής καθαυτής... Εγώ αυτό που θέλω είναι να μην με πειράζει τι ομάδα είσαστε... Να βλέπουμε την μπαλίτσα μας όμορφα και ωραία και να τελειώνει εκεί το πράγμα... Εγώ γουστάρω να είμαι ΦΙΛΑΘΛΟΣ και όχι ΟΠΑΔΟΣ... Και ας υποστηρίζω συγκεκριμένη ομάδα... Το θέμα είναι οτι αναλόγως τι ζητάει ο καθένας η λύση είναι άλλη... Το να βγάλουν την βία έξω από το γήπεδο, είναι κοντά... Πολύ κοντά... Πάρτε για παράδειγμα τον ΟΣΦΠ... Πόσες φορές έχουν γίνει επεισόδια μέσα στο νέο γήπεδο? Από έξω ακριβώς 2-3 φορές... Και αυτό πριν ακόμα αποφασίσουν να δώσουν λύση στην εντός γηπέδου βία... Το να εξαλήψουν εντελώς την βία είναι το δύσκολο και αυτό που δεν τους νοιάζει να κάνουν...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyFri Aug 27, 2010 12:51 pm

Luis Garcia η τελευταία μεταγραφή του ΠΑΟ...
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptyFri Aug 27, 2010 2:00 pm

Ernesto wrote:
Luis Garcia η τελευταία μεταγραφή του ΠΑΟ...

Συγκινηθηκαμε. Δωστε και τον Σπυροπουλο και παρτε τον Τζιμακο τον Τραορέ. Να εχετε αρκετους απο τους πρωταθλητες του 2005
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptySat Aug 28, 2010 6:16 pm

Πήραμε Νασούτι!
Back to top Go down
lipton

lipton


Number of posts : 917
Age : 39
Registration date : 2008-11-10

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptySat Aug 28, 2010 7:10 pm

Κλάμα τα λίκια
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 EmptySat Aug 28, 2010 7:22 pm

:xaxaxa:
Back to top Go down
Sponsored content





ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 20 Empty

Back to top Go down
 
ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ
Back to top 
Page 20 of 39Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next
 Similar topics
-
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ελληνικό Πρωτάθλημα-
Jump to: