BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

Go down 
+8
filologos
Apostolis
pontiak
lipton
suspect
Ernesto
Hammer
KAISARAS
12 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 39  Next
AuthorMessage
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyFri Jul 23, 2010 11:02 pm

Μήτσο ξέρεις ρε φίλε οτι εγώ με κανέναν τους δεν είμαι και στην τελική σε όλο αυτό το θέατρο του παραλόγου έχω εντελώς διαφορετική άποψη που στην τελική και οι περισσότεροι από εδώ ίσως να διαφωνείτε γιατί πολύ απλά είναι λιγότερο glamourus...

Φυσικά και ο ένας και ο άλλος μαλάκες είναι... Γενικότερα όλες αυτές τις μέρες με έχει πιάσει μια αηδία με όλα αυτά που ακούω και που βλέπω να γίνονται...

Εδώ οι οπαδοί της ομάδας μου έχουν φτάσει στο σημείο να κωφεύουν στο οτι ο Πατέρας σπρώχνει Κανελόπουλο και ξεχνάν το παρελθόν... Έτσι και έκανε κάτι τέτοιο ο Τζίγκερ θα τον είχανε φάει...

Από την άλλη ο άλλος δεν δείχνει να έχει τσίπα ρε φίλε πάνω του... Να σε βρίζει ο κόσμος και να μην έχεις τον τσαμπουκά να σπρώξεις μερικά ή και αρκετά ακόμα και να πεις, άντε γαμηθείτε όλοι σας ρε, είμαι τόσα χρόνια στην ομάδα, έχω δώσει τόσα λεφτά, έχω κρατήσει μια ομάδα χωρίς προβλήματα και μου υπερασπίζεσται τον χτεσινό? Θα τα σπρώξω και θα την τρέξω μόνος μου την ομάδα παίρνοντας παιχταράδες... Γιατί στην τελική όπως είπα και στο άλλο ποστ μου, εγώ ρε φίλε φίλαθλος είμαι... Στα παπάρια μου ποιος και πόσα θα βάλει... Εγώ θέλω και Γκαλάς και Σισέ και οτι παιχταρά μπορεί να κάνει το γήπεδο λίγο πιο διασκεδαστικό από την προηγούμενη χρονιά...

Τζάμπα μάγκας ο Πατέρας, τζάμπα μαλάκας ο Τζίγγερ και η ομάδα πάλι στην μέση... Και οκ στην τελική πρωτάθλημα και πάλι μπορεί να πάρω... Δεν μου λέει κάτι αν δεν πάρει κεντρικό αμυντικό... Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου εμένα...

Υ.Γ. Πούλο όλοι ρε πούστη μου... Λαμόγια...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptySat Jul 24, 2010 2:08 am

Και δες τώρα τι έχει κάνει όλο αυτό, και πώς έχει χαθεί τελείως η η μπάλα...
Απο'κεί που δεν έβλεπες σοβαρό παίκτη ποτέ, δηλ. άντε να έβλεπες έναν με το ζόρι... έβλεπες και στο γαύρο άλλον έναν... τώρα έχεις Ζιλμπέρτο, Σισέ και Γκοβού (ο οποίος πέρασε και ξεχάστηκε λες και είναι ο κανένας...) και συζητάς για Γκαλάς, κι έχεις και παράπονο... και βρίζεις κιόλας!!! (όχι ο Ερνέστο προσωπικά... γενικώς μιλάω...)
Και η συζήτηση όλων είναι ο Κωνσταντόπουλος, ο Κανελλόπουλος, ο Παπαρόπουλος κι ο Μπαινοβγενόπουλος...
Το επόμενο ματς Παναθηναϊκού - Ολυμπιακού θα έχει μέσα 5-6 παίκτες μεγάλης κλάσης, και οι συζητήσεις και το ενδιαφέρον είναι για το κάθε αρχίδι...
Χάθηκε η μπάλα λέμε...
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptySat Jul 24, 2010 11:55 am

Αγαπητε Γιαννη

απαντωντας στο σχετικο προηγουμενο,θα συμφωνησω μαζι σου οτι πατερας και βγενο επρεπε να παρουν τον μπουλο απο την ομαδα ,αλλα θα διαφωνησω στο οτι πρεπει να τα σπρωξει ο αλλος επειδη τον βριζουν.Στα @@@@ τους εχει γραψει ετσι η αλοιως ,παικτη θα παρει οποτε θελει κι οποτε κρινει αυτος .Η ουσια ειναι αυτο που λεει και ο Κωστας παρακατω ,ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΤΟΠΙ και αντι να κουβεντιαζουμε για τους παιχταραδες που οντως εχουν αρχισει να μαζευοντε τα δυο τρια τελευταια χρονια "φαγωνομαστε" για τα διοικητικα ομαδων η ενωσεων.



Με τιμη

ΜΗΤΣΟΣ



lol! lol!
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptySun Jul 25, 2010 11:54 am

Να πω την αμαρτία μου τέτοιο πάρτι δεν το περίμενα ούτε εγώ. Το πόσο γέλιο μόυ έχουν χαρίσει φέτος το καλοκαίρι οι ελληνικές οπαδικές αθλητικές εφημερίδες έχει ξεπεράσει κάθε όριο της αισιοδοξίας μου. Όχι ότι και οι άλλες πάνε πίσω αλλα οι οπαδικές φέτος δίνουν ρέστα. Μια το επιπεδο των αναγνωστών, μια γενικώς το επίπεδο της παιδείας μας, μια ο ανταγωνισμός πλέον μεταξύ τους, και έχει γίνει πραγματικά μια πανδαισία ηλιθιότητας, καφρίλας και υπερβολής.
Πραγματικά θέλω να συνεχίσετε στον ίδιο ρυθμό διοτι με την κρίση που έχουμε πρέπει να έχουμε και κάτι να γελάμε. Άλλωστε πάντα οι ηλίθιοι υπήρχαν για να γελάνε μαζί τους οι έξυπνοι.

http://www.metropolisradio.gr/img/12or33333a.jpg

Αυτό το πρωτοσέλιδο ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΡΕ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ.
Ειπαμε. Πουλάμε τα πάντα σε τιμή ευκαιρίας. Κυργιάκο στον ΠΑΟ, Ντέγκεν στην ΑΕΚ, Λούκας και Νγκογκ στον ΟΣΦΠ, Πλεσίς στον ΠΑΟΚ και πάει λέγοντας. ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ. ΑΓΟΡΑΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ. Κορόιδα. Ε κορόιδα.

Υ.Γ. Σήμερα που διαβάσαμε και για την ελληνική εκδοχή των Γκαλάκτικος, μερικοί να μην εξαφανιστούν στη μέση της χρονιάς. Εδω να είναι να τα ακούν αυτοί για τις εφημερίδες τους. Laughing Laughing
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyMon Jul 26, 2010 12:02 pm

Σημειωτέον... Γελάει ο κόσμος με την μεταγραφή που πάει να κάνει ο ΠΑΟ... Παίχτης Μπουμσόνγκ απλά δεν υπάρχει ρε πούστη μου... Έλεος...
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyMon Jul 26, 2010 4:44 pm

http://www.sport-fm.gr/article/284621

πρεπει να παραδεχτουμε οτι ανεκαθεν μακραν οι καλυτεροι πιανολες ηταν ειναι και θα ειναι απο την πρωην γιουγκοσλαβια,ειτε προκειτε για παικτες ειτε για ομαδες ειτε για μεσαζοντες
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyMon Jul 26, 2010 8:43 pm

seirios wrote:
πρεπει να παραδεχτουμε οτι ανεκαθεν μακραν οι καλυτεροι πιανολες ηταν ειναι και θα ειναι απο την πρωην γιουγκοσλαβια,ειτε προκειτε για παικτες ειτε για ομαδες ειτε για μεσαζοντες

Τώρα που μου το θύμησες.....γαμιέται ο Σάβο Μιλόσεβιτς και ο Ζόραν Ζίγκιτς. Πιανόλες των μπουκ
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyMon Jul 26, 2010 11:46 pm

Ernesto wrote:
Σημειωτέον... Γελάει ο κόσμος με την μεταγραφή που πάει να κάνει ο ΠΑΟ... Παίχτης Μπουμσόνγκ απλά δεν υπάρχει ρε πούστη μου... Έλεος...
==========ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΚΛΑΣΗΣ ΤΟΥ===============

--------------ΤΡΕΜΕ ΡΙΕΡΑ--------------
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyFri Jul 30, 2010 3:24 pm

Ελληνικό πρωτάθλημα δεν είναι, αλλά έιπα να το γράψω εδώ στο καφενείο γιατί δεν ήξερα που αλλού. Η χθεσινή εκδρομή ήταν εποικοδομιτικότατη. Καταρχήν το ότι μαζευτήκαμε 40 άτομα μέσα σε 3 μέρες εν μέσω διακοπών για να πάμε το θεωρώ τρελό. Όμως έτσι αποδεικνύεται και η τρελα όλων των παιδιών του συνδέσμου για την ομάδα. Άλλωστε είμασταν ο μοναδικός σύνδεσμος παγκοσμίως που είχε καταφέρει να εξασφαλίσει 110 εισιτήρια για τον ανεπαναληπτο τελικό της Κωνσταντινούπολης. Το πως και το γιατί είναι μια μεγάλη ιστορία. Να φανταστείτε πως ο σύνδεσμος της Αθήνας τότε είχε πάρει χαριστικά 3 εισιτήρια από τον Σωτηρακόπουλο. Για να καταλαβαίνετε τη διαφορά.
Πάμε και στο χθεσινό. Όταν φτάσαμε εκεί ο οδηγός μας πήγε σε μια κεντρικότατη πλατεία που απείχε 200 μέτρα από το γήπεδο. Εκεί βέβαια καταλάβαμε πως ήταν αδύνατον να μας αφήσει εκεί πέρα, διότι μας κοιτούσαν εκατοντάδες άτομα που ήταν εκεί με μισό ματι. Βλέπετε το λεωφορείο ε΄γραφε με μεγάλα γράμματα Θεσσαλονικη οπότε απο αυτό και από τις πινακίδες όλοι είχαν καταλάβει πως είμαστε Έλληνες. Ευτυχώς ήταν 2 αστυνομικοί εκεί. Κατεβηκαν 2 άτομα δικά μας για να συννενοηθούν που πρέπει να πάμε, που καθόμαστε στο γήπεδο κτλ. Επειδή καθόμασταν στην άπέναντι κερκίδα από εκεί που βρισκόμασταν, θ αήταν έγκλημα όντως να κατέβουμε και να διασχίσουμε όλον αυτόν τον κόσμο. Μαζεύτηκε και μια παρέα και άρχισαν τα γνωστά σήματα της νοηματικής γλώσσας με το μεσαίο δάχτυλο (καμία αντίδραση από εμάς) οπότε μας πήρε ένα περιπολικό συνοδεία για να μάς κάνει το γύρο της πόλης και να βγούμε από την άλλη πλευρά του γηπέδου. Φεύγοτας από εκεί ένας μας πε΄ταξε και μια πέτρα αλλά δεν έγινε καμια ζημιά στο λεωφορείο.
Να πω πως στην Τουρκία ένιωσα σαν να είμαι στη χώρα μου. ¨οταν άκουγαν ότι είμασταν Έλληνες και όχι Αγγλοι χαίρονταν. Σαν να βλέπανε δικούς τους ανθρώπους. Χθες μόνο και μόνο με το βλέμμα που σου έριχναν όλοι, νοιώθαμε όλοι πως δεν υπήρχε περίπτωση συνομιλίας με τους Σκοπιανούς. Μπαίνουμε στο γήπεδο. Πάρα πολύ ωραίο, σύγχρονο αλλά ακομα χωρις πέταλα γιατί τώρα χτίζονται. Γεματο από 20000 κόσμο. ¨ταν τελειώσει ολόκληρο θα χωρά 36000. Ευτυχώς εκεί (όπως και σε όλα τα ματς) ήταν άνθρωποι της ομάδας από την Αγγλία που ήταν εξαιρετικά συνεργάσιμοι και σε συννενόηση με την Σκοπιανή αστυνομία, δεν άφηναν κανέναν άλλον να μπει στην κερκιδα μας, πλην των οπαδών της Λιβερπουλ. 100 άτομα είμασταν. 40 εμείς, 30 Βουλγαροι από τον σύνδεσμο της Σόφιας και 30 σκόρπιοι Άγγλοι. Απλά στην αρχή προσπάθησαν και καποιοι "ύποπτοι" Σκοπιανοί να μπυον σε μας χωρις διακριτικά χω΄ρις τίποτα και τους έδιωξαν οι αστυνομικοί με την υπόδειξη των ανθρωπων της ασφάλειας της ομάδας. Εννοείται ότι και μέτά στον γυρισμό, φύγαμε 15 λεπτά αργότερα, μας πήρε πάλι συνοδεία περιπολικό για να μας βγάλει εξω από την πολη.
Μέσα στο ματς οι Σκοπιανοί σου έδειχαν ότι είχαν έρθει με έναν και μόνο σκοπό στο γήπεδο. ΝΑ γιουχάρουν τον Κυργιάκο. Επί 90 λεπτά όσες φορές άκουμπησε τη μπάλα οι γιούχες ήταν εκκωφαντικές. Δυστυχώς στην αρχή του ματς σε ενα κορνερ η κεφαλιά του πέρασε ξυστά άουτ. Θα΄ρίχναμε τρελο γελιο αν τους έβαζε γκολ.
Γενικώς ήταν όμορφα αλλά και περίεργα. Όλο αυτό το "Μακεντόνια" θες δε θες σου φαίνεται κάπως.
Και κάτι τελευταίο. Η ονομασία του γηπέδου? Φίλιππος ο Β Shocked
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptySat Jul 31, 2010 1:55 am

https://www.youtube.com/watch?v=NsjbOnnyO5Y&feature=player_embedded

Ούτε αυτό είναι ελληνικό πρωτάθλημα αλλά θα μπορούσε κιόλας... Χαχαχαχα...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptySat Jul 31, 2010 1:57 am

Ήμουν ο πρώτος που έγραψε οτι παίχτης Μπουμσόνγκ δεν υπάρχει για μένα... Αλλά με όλα αυτά που ακούω από την ώρα που έγινε η μεταγραφή με κάνουν να παρακαλάω να παίξει ρε γμτ... Άντε πια με το κάθε ανεγκέφαλο ηλίθιο κατασκεύασμα που παίρνει στα ραδιόφωνα να πει τις πίπες του...
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 46
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptySat Jul 31, 2010 9:11 am

vasilis wrote:

Πάμε και στο χθεσινό. Όταν φτάσαμε εκεί ο οδηγός μας πήγε σε μια κεντρικότατη πλατεία που απείχε 200 μέτρα από το γήπεδο. Εκεί βέβαια καταλάβαμε πως ήταν αδύνατον να μας αφήσει εκεί πέρα, διότι μας κοιτούσαν εκατοντάδες άτομα που ήταν εκεί με μισό ματι. Βλέπετε το λεωφορείο ε΄γραφε με μεγάλα γράμματα Θεσσαλονικη οπότε απο αυτό και από τις πινακίδες όλοι είχαν καταλάβει πως είμαστε Έλληνες.


ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΥΡΟ ΣΤΟ ΧΑΡΙΛΑΟΥ Laughing
ΚΥΡΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Laughing
ΚΑΙ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΔΙΝΟΥΜΕ (ΧΩΡΙΣ ΑΛΚΟΟΛ) ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ Laughing
ΚΑΙ ΣΚΕΠΑΣΤΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΘΕΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΤΑΛΑ ΦΑΡΜΑΚΙ Laughing
ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΒΕΒΑΙΑ....
Ε, ΑΜΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΤΡΙΜΠΑΛΟ ΣΤΟΝ ΣΟΤΙΣ , ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ Laughing
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΚΙΤΡΙΝΟ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΠΡΟΠΕΡΣΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΟΥΤΙΚ ΤΟΥ ΛΟΝΔΙΝΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΕ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΝΦΙΛΝΤ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ GREEN STREET ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ cyclops cyclops


αρης ΚΑΙ CHELSEA ΣΕ ΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyWed Aug 04, 2010 2:31 pm

Άκουσα οτι η εμφάνιση ήταν καλή... Οτι ο ΠΑΟ είχε κάποια πολύ καλά στοιχεία στο παιχνίδι του, όπως το ασφυκτικό πρέσινγκ που κατά διαστήματα έκανε... Φυσικά ακόμα και ας νίκησε την Ίντερ δεν μπορείς να πεις τπτ για το φιλικό...

Ένα πράγμα κρατάω μόνο... Ξυπνάω κατά τις 4 και ακούω στο ραδιόφωνο το σκορ... Και στα καπάκια μήνυμα Γαύρου... Έλεγε... " Είμαι Ολυμπιακός, αλλά έκατσα να δω το φιλικό του ΠΑΟ περιμένοντας η Ίντερ να του πετάξει 5 και να γελάσω... Και τελικά πάει να γίνει το αντίθετο... Μοράτι πούλα... " Χαχαχαχαχαχα... Έτσι λέμε... Εφιάλτης...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyFri Aug 13, 2010 5:37 pm

Έφυγεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 907572 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 907572 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 907572 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 907572 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 907572 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 907572
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyFri Aug 13, 2010 6:21 pm

σαν το κουλουκι που βαζει σημαδια παντου ετσι κι ο χρηστος ,εκανε την βολτα του σε ολα σχεδον τα ποστ "σηκωνοντας " το ποδι στην γωνια lol!
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyFri Aug 13, 2010 6:42 pm

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 265823 :xaxaxa:
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyFri Aug 20, 2010 6:01 pm

Να πω κάτι τώρα για να μην αποδειχτώ μετά Χρηστόν προφήτης... Ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε την απόκτηση του Πάντελιτς... Άποψη μου είναι οτι ο Ντιόγο μπροστά του θα είναι παιχταράς... Μπορεί να ρισκάρω με αυτό που λέω να εκτεθώ, αλλά ο Μήτρογλου μπορεί να τρίβει γεμάτος ικανοποίηση τα χέρια του που και φέτος βασικός θα παίζει από ένα σημείο και μετά, μιας και δεν βλέπω να ξεπερνάει ούτε καν τα 5 γκολ ο Σέρβος... Και μην μου πει κανείς για τα 16 περισινά, γιατί οκ στο ολανδικό πρωτάθλημα χωρίς άμυνες πολλοί κάνανε καριέρα...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyWed Aug 25, 2010 11:50 am

Ο Ολυμπιακός φοβάται - αλλά δέχεται - να δώσει το γήπεδο για να μην το καταστρέψουν οι ΑΕΚτζήδες. Ως εκεί, πάει στο διάολο, δεν είναι παράλογο.
Οι Πανιώνιοι πάνε και το καταστρέφουν μόνοι τους Very Happy Very Happy Very Happy
Αυτά δεν είναι κωμικοτραγικά ή τραγελαφικά όπως τα χαρακτηρίζουν. Είναι μόνο κωμικά. Θα ήταν και τραγικά αν αφορούσαν σοβαρότερα πράγματα από το ποδόσφαιρο.

Πλέον μιλάμε για πράγματα που ούτε οι Μόντυ Πάυθον έχουν διανοηθεί! Στον Αστερίξ έκαναν κάτι παρόμοιο οι πειρατές που διέλυσαν το πλοίο τους γιατί πλησίαζαν οι γνωστοί Γαλάτες, αλλά κι εκεί ακόμα το διέλυσαν για να μην τους το διαλύσουν οι Γαλάτες, όχι για να μην τους πάρουν επιβάτες... Η φαντασία έχει όρια ακόμα και στα κόμικς.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyWed Aug 25, 2010 12:58 pm

Κάποιοι πάντα κάνουν κάτι με σκοπό να σε κάνουν να τους αντιπαθήσεις... Οκ δεν ξέρω τι προηγούμενα έχουν ΑΕΚτζήδες και Νιόνιοι... Αλλά έλεος ρε ταγάρια... Εδώ όμως ξέρετε τι χρειαζόταν... Να μην μπορεί να γίνει το ματς το Σάββατο του Νιόνιου, να ζητάει έδρα και να μην του παραχωρεί κανείς... Και να χάσει το ματσάκι στα χαρτιά... Ο Νιόνιος είναι τελειωμένος φέτος... Και από κει που με χάλαγε λίγο αυτό, τώρα δεν θα με χαλάσει καθόλου... Τον πούλο ακόμα και στην Β εθνική... Ή για να είμαι πιο ακριβής στην football league...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyWed Aug 25, 2010 1:01 pm

Η Νέα Σμύρνη μας τέλειωσε... Στο Καραϊσκάκη μάλλον θα γίνει και χωρίς οπαδούς της ΑΕΚ, με την προϋπόθεση οτι θα το εγκρίνει η Uefa...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyWed Aug 25, 2010 1:27 pm

«Είμαι στο Λονδίνο και μόνο πληροφορίες έχω. Δεν είναι κατάληψη. Είμαι φανατικά ενάντια στο να χρησιμοποιηθεί το γήπεδό μας από την ΑΕΚ. Ο κύριος Κιντής έριξε χυλόπιτα ευθέως κι επανειλημμένως στον κύριο Αδαμίδη και με πήρε τηλέφωνο για κάποιο λόγο ο κύριος Μπιτσαξής για να μου ζητήσει το γήπεδο και είπα όχι, με πήρε και ο κύριος Μελισσανίδης και είπα όχι.

Είναι εξευτελιστικό για τον Πανιώνιο με τις σχέσεις που έχουμε με την ΑΕΚ τα τελευταία χρόνια και πως μας αντιμετωπίζει τουλάχιστον στον Τύπο να παραχωρήσουμε το γήπεδό μας στην ΑΕΚ», σχολίασε.

Και πρόσθεσε: «Θεωρώ ότι ξευτιλιζόμαστε σαν Πανιώνιοι. Καταλαβαίνω και σέβομαι οποιαδήποτε απόφαση του Ερασιτέχνη που είναι γνωστό ότι ψάχνει λεφτά από παντού. Αυτοί οι κύριοι που σπάνε το γήπεδο θα έπρεπε να τους ρωτήσουμε αν είναι μέλη του ερασιτέχνη. Γιατί όταν ο Ερασιτέχνης φτάνει σε αυτό το σημείο να παραχωρεί στην ΑΕΚ το γήπεδο για να βγάλει 30.000 ευρώ σημαίνει ότι έχει ανάγκη τα λεφτά».

Στη συνέχεια εξέφρασε την αποδοκιμασία του για τις καταστροφές: «Ο Ερασιτέχνης έχει 300 μέλη το πολύ. Να σεβαστούν ότι υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι στον Ερασιτέχνη όπως ο κύριος Βεντούρης που παλεύουν μόνοι τους για να μπορέσει να τα βγάλει πέρα ο Ερασιτέχνης. Την ώρα που αυτοί είναι στον καναπέ και ασχολούνται με το ποιον θα πάρουμε αριστερό μπακ.

«Οργώθηκε» ο αγωνιστικός χώροςΥπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι να διαμαρτυρηθείς, μπορείς να πας στο γήπεδο, στα γραφεία αλλά βανδαλισμός στην περιουσία του Πανιωνίου είναι κάτι που δεν το δέχομαι σε καμία περίπτωση. Πρόκειται περί αλητείας του χειρίστου είδους. Καταλαβαίνω και τα επεισόδια που γίνονται που πλακώνονται μεταξύ τους. Το να κάνεις βανδαλισμούς στην περιουσία της ομάδας σου είναι ό,τι χειρότερο υπάρχει».

Οσο για το αν θα έπρεπε να σκεφτεί πρώτα το γεγονός ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο ξεφτιλίζεται με όσα γίνονται και όχι αν «ξεφτιλίζεται ο Πανιώνιος», όπως δήλωσε, σχολίασε: «Είμαι πρώτα Πανιώνιος και μετά τσάτσος στο ποδόσφαιρο. Ο Πανιώνιος περνάει μια τραγική μέρα που θα τη θυμόμαστε για πολλά χρόνια. Δεν είμαι στη διοίκηση. Απλά λέω την άποψή μου. Το θέμα είναι πως θα σώσουμε το γήπεδό μας που διαλύεται από τους δικούς μας φιλάθλους. Αυτό μας απασχολεί τώρα».

Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyWed Aug 25, 2010 1:29 pm

Ο πρόεδρος της «Ενωσης» εξέφρασε τη βεβαιότητά του για την πραγματοποίηση της αναμέτρησης στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, συνέστησε ψυχραιμία στον κόσμο της ΑΕΚ που «ξέρω ότι είναι εξαγριωμένος», αλλά και σε αυτούς του Πανιωνίου και απάντησε στον Κωνσταντίνο Τσακίρη, χαρακτηρίζοντάς τον «γραφικό και τσάτσο».

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Θέλω να σας πω καταρχήν για το ιστορικό των τελευταίων 48 ωρών. Από χθες το πρωί που είδαμε την κατάσταση στο ΟΑΚΑ, αρχίσαμε αγώνα δρόμου για να βρούμε γήπεδο. Πήγαμε στον Παναθηναϊκό για τη Λεοωφόρο, αλλά μας αρνήθηκε γιατί παίζει πρωτάθλημα την Παρασκευή και ήθελε το γήπεδο για να προπονηθεί Τετάρτη και Πέμπτη. Πήγαμε στον Ατρόμητο και στον κ. Σπανό και προς τιμή του μας το έδωσε αμέσως το γήπεδο καταλαβαίνοντας πως πρόκειται για εθνικό θέμα και ότι διακυβεύονταν η αξιοπιστία του ελληνικού ποδοσφαίρου. Ο Ολυμπιακός δέχθηκε και αυτός αμέσως να μας το δώσει το γήπεδο αλλά με διαβεβαιώσεις από την αστυνομία ότι δεν θα υπήρχαν προβλήματα ασφάλειας.

Χθες τη νύχτα είδαμε ότι ίσως υπάρξουν προβλήματα με το γήπεδο του Περιστερίου ότι δεν πληρούσε ορισμένα κριτήρια της UEFA χωρίς να ξέρουμε ποια θα ήταν ακριβώς. Κάποια στιγμή επικοινώνησα μέσω μηνυμάτων με τον κ. Κιντή, αλλά με πρόλαβε διά τηλεφώνου ο κ. Νικητιάδης που μου είπε ότι μίλησε με τον κ. Τσακίρη και αυτός αρνήθηκε. Αρα δεν προχώρησε η επικοινωνία με τον κ Κιντή και δεν καταλαβαίνω τη δήλωση του κ. Τσακίρη περί χυλόπιτας . Εγώ δεν επικοινώνησα με τον κ. Τσακίρη, αλλά μέσω μηνύματος με τον Κιντή. Με πήρε πίσω, δεν το πρόλαβα, του είπα μέσω μηνύματος ότι τον ήθελα για το γήπεδο αλλά δεν χρειάστηκε να συνεχίσουμε λόγω αυτού που μου είπε ο κ. Νικητιάδης.

Σήμερα το πρωί ξεκινήσαμε επαφές με τον Ατρόμητο. Υπήρξαν προβλήματα το πρωί που ξεπεράσαμε το απόγευμα, αλλά από το μεσημέρι είχαμε μιλήσει με τον Ερασιτέχνη Πανιώνιο, ο οποίος αμέσως κατάλαβε ότι πρόκειται για εθνικό θέμα και όχι σε επίπεδο συλλόγων και δέχθηκε να μας το δώσει. Το γήπεδο δεν ανήκει στην ΠΑΕ Πανιώνιος αλλά στον Ερασιτέχνη και εμείς δεν το ξέραμε. Προς τιμή του αμέσως μας το έδωσε ο Ερασιτέχνης και το δηλώσαμε στην UEFA.

Μετά έγιναν τα τραγελαφικά που όλοι ξέρουμε. Είναι ντροπή, μια μαύρη νύχτα για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Μόλις μάθαμε για την κατάληψη είχαμε επαφές με την Αστυνομία και ζητήσαμε να απομακρύνει τους φιλάθλους από το γήπεδο. Αυτό δεν έγινε και έγιναν οι φθορές. Η Αστυνομία μας είπε ότι ήθελε να δει πώς θα εξελιχθούν τα γεγονότα και δεν υπήρχε εισαγγελική διαταγή για να απομακρύνει τον κόσμο.

Συνιστώ ψυχραιμία στους φιλάθλους της ΑΕΚ που φαντάζομαι αλλά και μαθαίνω μέσω μηνυμάτων ότι είναι εξαγριωμένοι. Δεν πρέπει να συμβεί το παραμικρό. Ό,τι συμβεί από εδώ και πέρα θα είναι εναντίον της ΑΕΚ, εις βάρος της ΑΕΚ. Αν γίνει κάτι την Πέμπτη θα τιμωρηθεί η ομάδα, θα αποκλεισθεί από την Ευρώπη.

Για το αν προλαβαίνουν να διορθωθούν οι ζημιές, σχολίασε: «Πιστεύουμε οι ζημιές θα επιδιορθωθούν. Άνθρωποι της ΑΕΚ είναι ήδη καθ’ οδόν για τη Νέα Σμύρνη για να δουλέψουν και να διορθωθούν οι ζημιές. Δεν έχουμε καμία επικοινωνία με την ΠΑΕ Πανιώνιος. Ο γεωπόνος του γηπέδου υπακούει στην απλή λογική, που λέει ότι διακυβεύεται η φήμη όχι μόνο του ελληνικού ποδοσφαίρου αλλά και της Ελλαδας και ότι πρέπει να υπάρχει συνεργασία μεταξύ των δύο ομάδων για να τελεσθεί ο αγώνας».

Για τη δήλωση του κ. Τσακίρη ότι είναι Πανιώνιος και όχι τσάτσος του ποδοσφαίρου, σχολίασε: «Δεν θέλω να μιλήσω για τον κ. Τσακίρη, τον παρακαλώ να μη ρίχνει λάδι στη φωτιά. Οσοι ασχολούνται με το ποδόσφαιρο ξέρουν ότι πρόκειται περί γραφικού τύπου. Τον παρακαλώ να σταματήσει τις δηλώσεις και να μη ρίχνει λάδι στη φωτιά. Μια διαπίστωση κάνω. Αν ερχόταν μια οποιαδήποτε ομάδα και μου ζητούσε το γήπεδο θα το έδινα».

Για τους λόγους που δεν προκρίθηκε η λύση του «Γ. Καραϊσκάκης»: «Φοβούμενοι ότι ίσως υπάρξουν εκεί επεισόδια, μας προτάθηκε να παίξουμε κεκλεισμένων των θυρών, αλλά όλοι αποφασίσαμε να γίνει ο αγώνας παρουσία φιλάθλων της ΑΕΚ όπως αρμόζει σε μεγάλο ευρωπαϊκό παιχνίδι».

Για το ποιος θα περιφρουρήσει το γήπεδο της Νέας Σμύρνης από το μεσημέρι της Τετάρτης (25/Cool αν «περάσει» την επιθεώρηση της UEFA, τόνισε: «Εχουμε όλες τις διαβεβαιώσεις της αστυνομίας ότι υπάρχουν αρκετές διμοιρίες, πάνω από 500 ένστολοι αστυνομικοί και ισχυρές δυνάμεις γύρω από το γήπεδο. Δεν θα υπάρχει κανένα μα κανένα πρόβλημα.

Συνιστώ ψυχραιμία στους φιλάθλους της ΑΕΚ αλλά και του Πανιωνίου. Πολύ λίγα πράγματα μας χωρίζουν. Θεώρησα ότι κάνοντας το παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη θα ήταν μια πρώτης τάξης ευκαιρία να θάψουμε όλοι το τσεκούρι του πολέμου σε επίπεδο διοικήσεων και φιλάθλων. Διαψεύστηκα. Συνιστώ ψυχραιμία στον κόσμο της ΑΕΚ. Ο,τι και να γίνει θα είναι εις βάρος της ΑΕΚ».

Για το αν υπάρχει εναλλακτική λύση σε περίπτωση που δεν «περάσει» το γήπεδο της Νέας Σμύρνης: «Δεν ξέρω. Θα το εξετάσουμε αύριο το πρωί. Βεβαίως θα βρεθούμε αντιμέτωποι με τον αποκλεισμό. Σε επίπεδο UEFA όλες οι ελληνικές ομάδες αντιμετωπιζόμαστε ως φτωχοί συγγενείς της Ευρώπης είτε παίζουμε στο Champions League είτε στο Europa League. Οι καταστάσεις τις οποίες μερικοί εκ των παραγόντων μεθοδεύουν απλά χειροτερεύουν την κατάσταση.

Το να βγαίνει ο ιδιοκτήτης και μεγαλομέτοχος μιας ομάδας και να λέει ότι δεν δίνουμε το γήπεδο στην ΑΕΚ είναι ντροπή. Είναι ντροπή».

Για τη δήλωση του κ. Τσακίρη ότι δεν είναι τσάτσος, σχολίασε: «Το λέει ο συγκεκριμένος κύριος που πριν 1,5 μήνα εμφανιζόταν ως ο πρωτοπόρος εξυγιαντής του ελληνικού ποδοσφαίρου, ως μπροστινός και τσάτσων άλλων.

Τώρα όμως προέχει το παιχνίδι. Ευχαριστούμε τον Ερασιτέχνη Πανιώνιο για την κατανόηση και τη συνεργασία που έδειξε. Πιστεύω ότι η μεγάλη μάζα του κόσμου του Πανιωνίου κατανοεί την κίνηση αυτή. Εμείς ως ΑΕΚ αν βρισκόμασταν ίδια θέση το ίδιο θα κάναμε, θα το δίναμε. Για οποιαδήποτε ομάδα. Δεν είναι θέμα συλλόγων, αλλά του ελληνικού ποδοσφαίρου».

Για το αν θα υπάρξουν αντιδράσεις προς το ΟΑΚΑ και αγωγές: «Βρισκόμαστε σε συζήτηση και θα το κάνουμε σε συνεργασία με τον Παναθηναϊκό. Ναι, αγωγή για διαφυγόντα κέρδη αλλά δεν έχουμε αποφασίσει προς πού ακόμα. Θα το δούμε τις επόμενες μέρες. Να είστε σίγουροι ότι η ΑΕΚ επιφυλάσσεται για κάθε νόμιμο δικαίωμά της, είτε κατά της Αστυνομίας, του ΟΑΚΑ, οποιουδήποτε.

Αλλά ας δούμε πώς θα πάνε οι επόμενες 48 ώρες. Είμαι σίγουρος ότι το παιχνίδι θα γίνει κανονικά την Πέμπτη και η ΑΕΚ θα προκριθεί. Όταν τελειώσει το παιχνίδι πάρα πολλοί θα πρέπει να απολογηθούν και πάρα πολλοί θα βρεθούν υπόλογοι για ό,τι έχει γίνει τις τελευταίες μέρες».

Τέλος, για το αν υπάρχει συμφωνία για το «Γ. Καραϊσκάκης» αν δεν μπορέσει να γίνει το ματς στη Νέα Σμύρνη: «Θα δούμε θα δούμε. Με όλες τις ομάδες έχουμε άριστη συνεργασία και με τον Ατρόμητο και με τον Ολυμπιακό. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίσαμε είναι το συγκεκριμένο».

Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyWed Aug 25, 2010 1:36 pm

Η πλάκα είναι ότι ο Νιόνιος. τουλάχιστον απ'όσα ξέρουμε, είναι πάρα πολύ ωφελημένος απ'την ΑΕΚ, έστω και με δόσεις και με καθυστερήσεις. Δηλ. Τζεμπούρ και Μάκο με τόσα λεφτά, ούτε στα όνειρα δε γίνονταν.
Έχουν ξεφύγει πλέον όλοι... έχουν ξεφύγει και οι διοικήσεις που είναι υποτίθεται σοβαροί άνθρωποι και επιχειρηματίες. Και θα τους φάνε όλοι στη μάπα τους κορνέδες. Όπου οι κορνέδες θα είναι ότι νά'ναι... ό,τι κάτσει στον καθένα τους.
Το να πλακωθούν χουλιγκάνια πλέον είναι τίποτα, είναι το κανονικό... Τώρα θα περιμένουμε ό,τι νά'ναι. Δώσε θάρρος του χωριάτη...

Μου θυμίζει κάτι που είχε γίνει πριν καμια πενταετία αν το θυμάμαι. Είχε έρθει ο αρχηγός της Σκότλαντ Γιαρντ και τον πήγαν σε ντέρμπυ, που ήταν ήσυχο (δηλ δεν είχε γίνει της πουτάνας το κάγκελο). Και του είπε ο Έλληνας αστυνόμος ή κάτι αντίστοιχος "α, ήταν ήσυχα σήμερα και δεν είδατε το πρόβλημα της βίας που έχουμε" Και του απάντησε ο Άγγλος: "Λάθος κάνετε, εγώ το είδα πολύ καλά, εσείς δεν το βλέπετε."
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyWed Aug 25, 2010 1:55 pm

Εγώ ξέρω οτι θα δούμε τρελά πράγματα φέτος... Θυμηθείτε το, δεν θα μου κάνει καμιά έκπληξη να έχουμε και κανά νεκρό σε επεισόδια φέτος... Έχουν αρχίσει και πλακώνονται πριν καν αρχίσει η χρονιά... Και δεν είναι τυχαίο με οτι συνολικότερα γίνεται στην Ελλάδα σε πολιτικό επίπεδο... Μου θυμίζει υπερβολικά Αργεντινή το τοπίο, ειδικά όπως ήταν πριν 5-6 χρόνια...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 EmptyWed Aug 25, 2010 2:01 pm

Από που να ξεκινήσεις και που να τελειώσεις;
Να πιάσεις την κατάσταση και την ανοργανωσιά του ελληνικού ποδοσφαίρου;
Να πιάσεις τους ανθρώπους που ασχολούνται με αυτό;
Να πιάσεις τη νοοτροπία του Έλληνα φιλάθλου;
Τι απ' όλα αυτά;

Το πρόβλημα ξεκινάει από το ότι δύο από τις πιο ιστορικές ελληνικές ομάδες ο ΠΑΟ και η ΑΕΚ δεν έχουν γήπεδο. Κι αν ο Παναθηναϊκός έχει αυτό που έχει κι ας μην το χρησιμοποιεί, η ομάδα μου δεν έχει τίποτα απολύτως.ΤΙΠΟΤΑ. Ήμουν μικρός και γέρασα κι ακόμη γήπεδο δεν ξεκίνησε να φτιάχνεται,όύτε καν ξέρουμε που θα γίνει.Αυτό φυσικά συνεπάγεταικαι άλλου είδους προβλήματα, ακόμη και αγωνιστηκά.Είναι άλλο να έχει μια έδρα που με 40000 κόσμο να μοιάζει μισογεμάτη και άλλο με 30000 να είναι καμίνι. Αναγκάζεται λοιπόν η ΑΕΚ να είναι στο νοίκι.Όπως τα νιοπαντρα ζευγάρια που φοβούνται να ανοιχτούν και θέλουν να βάλουν κάπου το κεφάλι τους. Μια ΑΕΚ 85 χρόνων, πολλών επιτυχιών.

Δίνεις λοιπόν το νοίκι στον ιδιοκτήτη και του δίνεις και λεφτά και του λες μάστορα φεύγω διακοπές, πάρε 5 φράγκα και φτιάξε κάτι μαλακίες που έχει το σπίτι. Έγινε σου λέει αυτός και φεύγεις για δίμηνες διακοπές. Γυρνάς στο πίτι που νοικιάζεις και τι να δεις;;; Πας να κάτσεις στον καναπέ και το ελατήριο μπαίνει στον κώλο σου... και σου λέει ο ιδιοκτήτης, αδερφέ δε γίνεται να μείνεις,πάνε σε ξενοδοχείο. Και η πλάκα ποια είναι; ότι έχει έρθει μαζί σου και ένας φίλος από το εξωτερικό τον οποίο έπρεπε και ήθελες να τον περιποιηθείς πάρα πολύ...

Τι να λέμε ρε παιδιά; Είδα αυτά που είπε ο Τσακίρης. Τι λες ρε μουνόπανο; Τι λες βρε μαϊμούνι;;;; Τέτοια ζώα είναι που κάνουν κακό στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Κάτι τέτοια μουλάρια (προσβάλω τα καημένηα τα ζωάκια, συγγνώμη) είναι που γαμάνε το ελληνικό ποδόσφαιρο και υποκινούν κάποια μαζοποιημένα κακόμοιρα παιδιά ποπυ έχουν ψυχολογικά προβλήματα που βγάζουν στο γήποεδο ποικιλοτρόπως. Γιατί ψυχάκιδες και κερατάδες είναι αυτοί που κάνουν φασαρίες στα γήπεδα. Αυτοί είναι που έχουν ζόρι και θέλουν να δείξουν τον αντρισμό τους με κάποιο τρόπο, αντρισμό που αμφισβητείται από αλλού.

Χάρηκα από την άλλη πάρα πολύ για 'οτι διάβασα για τον Ερασιτέχνη Πανιώνιο, για τον Ολυμπιακό, για τον Ατρόμητο...Είναι αδιανόητο ρε μαλάκα Τσακίρη να μην έχω πρόβλημα με τον Κόκκαλη και να έχω με σένα, βλάκα.΄Μπράβο και στον Μώραλη και στον Κόκαλη και στο μαρινάκη και στο Σπανό και στον Ερασιτέχνη Πανιώνιο που αντιλαμβάνονται ότι όταν πρόκειται για Ευρώπη τα πράγματα είναι αλλιώς...

Κάθε σειρά δηλώσεων που διαβάζω έχω και ένα σχόλιο να κάνω, αλλά πραγματικά βαριέμαι να γράφω τόσα πολλά.

Πέρα από αυτά, μ'αρε΄σει πολύ ο Αδαμίδης. Είναι ωραίος στις δηλώσεις του και γενικά μ'αρ΄σει που ανοίγεται μέχρι εκεί που ο κώλος του είναι σκεπασμένος. Δεν κάνει τα καραγκιοζιλίκια του κοντού και του Θανόπουλου, και βάζει και πλάτη όπου χρειάζεται.

Για τα αγωνιστικά την άποψή μου θα τη δείτε σε στήλη, ελπίζω να σχολιαστεί κι εδώ...
Back to top Go down
Sponsored content





ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 19 Empty

Back to top Go down
 
ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ
Back to top 
Page 19 of 39Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 39  Next
 Similar topics
-
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ελληνικό Πρωτάθλημα-
Jump to: