BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

Go down 
+8
filologos
Apostolis
pontiak
lipton
suspect
Ernesto
Hammer
KAISARAS
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next
AuthorMessage
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 11:15 am

Καλημέρα... Πρώτον εγώ εξαρχής πάντα γράφω την άποψη μου... Μετά στα πλαίσια της κουβέντας, σχολιάζω τα γραφόμενα ολων σας, αλλά πάντα σε χαλαρό υφάκι... Και όταν χώνω και κανά μπινελίκι νομίζω οτι βγαίνει από το ύφος μου οτι είναι στα πλαίσια του χαβαλέ...
Δεύτερον, το αλάθητο ποτέ δεν το διεκδίκησα και αν στην συζήτηση δεν με πείσεις απλα ο καθένας κρατάει την άποψη του και πάμε παρακάτω, δεν αρχίζω να λέω οτι ο καθένας είναι άσχετος, δεν βλέπει μπάλα, δεν ξέρει κλπ... Εμένα η ένσταση μου Άλεξ είναι στο πιο χαλαρό... Ακόμα και να νομίζεις οτι ο άλλος είναι άμπαλος δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ανεβαίνουν οι τόνοι...
Τρίτον όπως είπε και ο Χρήστος, πραγματικά δεν μου λέει κάτι πάντα, όταν γράφει ένας δημοσιογράφος κάτι... Να σου πω την αλήθεια είναι ίσως ένας,δύο αυτοί που δέχομαι την άποψη τους, οτι και να γράφουν, όχι οτι την κάνω δική μου, αλλά για μένα έχουν άλλη βαρύτητα... Και να πω την αλήθεια ούτε ο Πανούτσος, ούτε ο Καρπετόπουλος είναι ανάμεσα τους και αυτό γιατί έχουν φτιάξει μια εικόνα και καλά πολύ υπεράνω δημοσιογραφίας που εμένα με ξενίζει υπερβολικά... Το αν πέταξα κάποτε ένα άρθρο του Βαϊμάκη όπως είπα και τότε είναι γιατί όποιος τον παρακολουθεί, έχει ένα ανάλαφρο στυλάκι γραφής που κάνει την στήλη του διασκεδαστική ακόμα και για αυτούς που διαφωνούν με αυτά που γράφει... Όπως επίσης οτι ουκ ολίγες φορές κράζει τον Παναθηναϊκό και ας είναι βάζελος... Δεν είναι ρεπόρτερ της ομάδας, ούτε από τους δημοσιογράφους που θα τα δουν όλα μονόπλευρα... Τες πα όμως αυτό δεν λέει και τπτ...
Κρίνω λοιπόν μόνος μου τα δεδομένα... Και όπως είπα από την πρώτη στιγμή και έτυχε στο άρθρο του ο Κάρπετ να γράφει το ίδιο πράγμα, έπαιξε έδρα ο Σπάθας... Δεν λέω σαν οπαδό να μην σε χαλάει αυτό... Αλλά ρε παιδιά δεν κατεβήκαμε από το διάστημα σήμερα... Δεν έχουμε δει διαιτησίες να παίζουν έδρα?
Βγάζει στο πρώτο λεπτό την κάρτα στον Γκαρσία... Μαζί σας δίνει μύνημα... Αν και μπορεί να πει κάποιος οτι κιτρινίζει τον πιο επικίνδυνο παίχτη στο να του γαμήσει το ματς όλο... Αλήθεια πόσοι παίχτες του Άρη κιτρινίστικαν στο παιχνίδι? Δεν θυμάμαι πραγματικά, αλλά βγήκαν εκατέρωθεν αρκετές κάρτες και σωστά βγήκαν... Το είπα επίσης από την αρχή, το μεγαλύτερο λάθος του είναι ίσως η κόκκινη στον Κάμπορα... Με το ματς στο 1-1... Απλά γίνεται ένας πανικός ξαφνικά σαν να ανακαλύψαμε την Αμερική... Οτι το συνηθίζουν αυτό τα κοράκια να παίζουν έδρα και ειδικά σε τέτοιες έδρες όπως το Βικελίδης(σούπερ η ατμόσφαιρα όπως την έβλεπα από την tv), η Τούμπα, το Καραϊσκάκη δεν το έχουμε ξαναδεί δηλαδή?
Γράφεις Χρήστο οτι ο ΠΑΟΚ δεν ευνοήθηκε φέτος... Μπορεί, να πω την αλήθεια δεν έχω δει τα ματς του, εκτός από μερικά, αν και είμαι σίγουρος οτι αν τα δούμε σίγουρα θα βρούμε σφυρίγματα που πήρε... Το γαμημένο το ποδόσφαιρο δεν είναι έξω από την υπόλοιπη ζωή... Ο μεγαλύτερος γαμάει τον μικρότερο... Αυτοί δεν είναι οι νόμοι της κοινωνίας? Οπότε είναι φυσιολογικό όσό και να μην αρέσει, ο κάθε ΠΑΟΚ να αδικείται μπροστά στον ΠΑΟ,Οσφπ,Αεκ κλπ και να ευνοείται μπροστά στην Καβάλα,τον Ατρόμητο, τον Εργοτέλη κλπ κλπ... Οπότε δεν νομίζω οτι πάλι έχει αξία να κάτσει κάποιος να κοιτάξει τα ματς ένα ένα να ψάχνει για σφυρίγματα...
Είναι δεδομένο οτι για να σπάσει την κυριαρχία της Αθήνας ο κάθε ΠΑΟΚ ή ο κάθε Άρης πρέπει να γίνει πολύ καλύτερος... Και να είναι καλύτερος και από τους διεκδικητές του τίτλου... Εγώ βλέπω τα τελευταία 2 χρόνια που ο ΠΑΟΚ πχ ανεβαίνει, να μην έχει πρόβλημα στην κανονική διάρκεια να βγει 2ος... Δεν του το στερεί κανείς... Και το οτι τα γάμησε πέρυσι στα Play off είναι δική του μαλακία... Θέλω να πω οτι αν ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος γενικά δεν νομίζω οτι θα του το στερήσουν τα κοράκια το πρωτάθλημα... Και θα αδικηθεί και θα ευνοηθεί όπως πάντα... Οκ ξέρουμε τι γίνεται αλλά μην ψάχνουμε για φαντάσματα εκεί που δεν είναι...
Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ και εκεί ήταν η μεγαλύτερη ένσταση μου, είναι γιατί ξαφνικά λέμε οτι το πρωτάθλημα είναι στημένο και από που και ως που ο Σπάθας έπαιζε για τον ΠΑΟ... Την λογική μου την έκφρασα μάλλον διαφωνείτε, οκ, δεν έγινε τπτ... Αλλά Σπάθας να σφυρίζει για τον ΠΑΟ, ενώ φέτος τον έχει αδικήσει σε δύο ματς που το ένα δεν το πήρε και το άλλο το κέρδισε στο γκολ, εγώ δεν το πιστεύω...
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 11:19 am

lipton wrote:
,

το κομπλεξ που εχεις για τον Αρη να πας σε εναν γιατρο να το κοιταξεις μικρε...

Και τετοιες φωτογραφιες να τις περνας στο μπλογκ σου και οχι εδω...

Αν εσυ εισαι υπερ τετοιων ενεργειων (ειδικα η 1η φωτο) σε παρακαλω να μην "ξαναπατησεις" στο φορουμ
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 11:20 am

Λίπτον τις κάφρικες τις φωτογραφίες ρε φίλε βγάλτες... Δεν ήθελα να το κάνω εγώ... Καλύτερα σβήστες εσύ... Γιατί πραγματικά είναι εντελώς ηλίθιο να ανεβάζεις φώτο με σπασμένα μούτρα λες και είναι μαγκια...
Πραγματικά σε παρακαλώ βγάλτην εσύ...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 11:48 am

Τι σημαίνει αυτό το "πρέπει να πούμε τη γνώμη μας πρώτα";
Δηλ. αν γράψει κάποιος ένα κατεβατό, δε μπορεί ο άλλος να πει ότι διαφωνεί εκεί;
Πρέπει να γράψει κι ο άλλος καμιά δυο σελίδες; Κουβεντούλα στο φόρουμ κάνουμε, δεν γράφουμε διδακτορικά! Φυσικά και θα σχολιάσουμε, φυσικά και τα πάντα, όπως μου έχουν κάνει κι εμένα όλοι, αλλά δεν έγραψα ποτέ 10 παραγράφους να λέω κανέναν καθυστερημένο...
Κι εξάλλου η γνώμη σαφέστατα δεν προκύπτει;
Όταν λέμε: Μεγάλε, το "ο ΠΑΟΚ έχασε δικαιότατα" και δίπλα "το πρωτάθλημα είναι άδικο και παραγκίσιο" έχει αντίφαση, διότι δε μπορεί με το συγκεκριμένο ματς να συμβαίνουν και τα δύο, δεν είναι μέσα και η γνώμη;


Last edited by suspect on Wed Mar 17, 2010 1:22 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 12:30 pm

ΜΗ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΤΕ ΡΕ, ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΞΕΚΑΥΛΩΜΑ Wink
ΟΚ, ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΥΟ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΑΝ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ. Laughing
ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΠΑΡΑΓΚΑΣ... Laughing
ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΖΑΝΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Laughing Laughing
ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Kazani_tsipouro
ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 O%20aparaititos%20mezes%20mpike%20sti%20sxara
lol! lol! lol! lol!
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 1:35 pm

lipton wrote:

ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ.
ΤΟ ΟΤΙ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΕΙΧΕ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΑΡΑΓΚΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.

ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ?
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ 1η ΣΤΙΓΜΗ.
ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΕΡΙΚΑ ΓΑΤΙΑ ΔΕ ΝΙΩΘΟΥΝ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ?
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 1:38 pm

Η ΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ, ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΗ.



ΦΕΝΤΕΡΕΡ ΠΟΝΕΣΕ ΠΟΛΥ Η ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΤΣΑΠΟΥ ΛΕΜΕ ?? ?
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 2:00 pm

Ernesto wrote:

Βγάζει στο πρώτο λεπτό την κάρτα στον Γκαρσία... Μαζί σας δίνει μύνημα...

Γράφεις Χρήστο οτι ο ΠΑΟΚ δεν ευνοήθηκε φέτος... Μπορεί, να πω την αλήθεια δεν έχω δει τα ματς του, εκτός από μερικά, αν και είμαι σίγουρος οτι αν τα δούμε σίγουρα θα βρούμε σφυρίγματα που πήρε...
Το γαμημένο το ποδόσφαιρο δεν είναι έξω από την υπόλοιπη ζωή... Ο μεγαλύτερος γαμάει τον μικρότερο... Αυτοί δεν είναι οι νόμοι της κοινωνίας? Οπότε είναι φυσιολογικό όσό και να μην αρέσει, ο κάθε ΠΑΟΚ να αδικείται μπροστά στον ΠΑΟ,Οσφπ,Αεκ κλπ και να ευνοείται μπροστά στην Καβάλα,τον Ατρόμητο, τον Εργοτέλη κλπ κλπ... Οπότε δεν νομίζω οτι πάλι έχει αξία να κάτσει κάποιος να κοιτάξει τα ματς ένα ένα να ψάχνει για σφυρίγματα...
Είναι δεδομένο οτι για να σπάσει την κυριαρχία της Αθήνας ο κάθε ΠΑΟΚ ή ο κάθε Άρης πρέπει να γίνει πολύ καλύτερος... Και να είναι καλύτερος και από τους διεκδικητές του τίτλου...

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ (ΜΙΛΑΩ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΑΤΙΑ), ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΠΑΘΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ ΟΥΤΕ 1,5 ΜΙΣΗ ΛΕΠΤΟ, ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΓΚΑΡΣΙΑ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟ 1,5 ΛΕΠΤΟ, ΔΕ ΔΙΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ.
ΟΧΙ ΜΗΝΥΜΑ, ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ Κ ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΓΕ. ΔΕ ΓΛΙΤΩΝΕΤΕ ΑΠΟΨΕ ΜΛΚΕΣ.

ΤΟ ΠΟΚ ΕΥΝΟΕΙΤΑΙ ΛΕΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ, Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΛΙ, ΠΛΗΝ ΤΟΥ ΠΟΚ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ.
ΠΕΝΑΛΤΙ ΜΕ ηρα ΣΤΟ 89 ΔΕ ΔΟΘΗΚΕ. ΠΑΝΕ 2 ΠΟΝΤΟΙ. Ο ηρα ΕΙΝΑΙ ΠΟΚ ?
ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ Κ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ Κ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΜΑΡΙΟΥ.
ΜΑΤΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - παοκ . ΚΟΡΑΚΑΣ ΚΥΡΚΟΣ. ΒΑΖΕΙ ΓΚΟΛ Ο παοκ , ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ 2 ΜΕΤΡΑ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ Η ΜΠΑΛΑ, Κ ΔΕ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ.
Ο ηρα Κ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΠΟΚ ?
ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΜΕΓΕΘΗ ΑΠΟ ΤΟΝ παοκ .

ΑΛΛΑ ΓΙΑΝΝΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΣΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ.
ΒΛΕΠΩ Η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΕΤΩΝ ΤΩΝ ΚΟΚΚΙΝΩΝ, ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.
ΛΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΛΚΙΕΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΤΑ ΠΟΥΛΗΜΕΝΑ ΤΟΜΑΡΙΑ ΤΩΝ ΚΟΚΚΙΝΩΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΚΑΣ.
ΓΡΑΦΕΙΣ ''Και να είναι καλύτερος και από τους διεκδικητές του τίτλου''.
ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ?
ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΝΑ ΝΙΚΑ Κ ΤΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ?
ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΛΕΣ ?
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΝΙΚΑΩ Κ ΤΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ?
ΟΧΙ Ο παοκ Η΄ Η αεκ .
Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ.
ΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ, ΤΑ ΛΕΓΕΣ Κ ΟΤΑΝ ΓΑΜΟΥΣΑΝ ΟΙ ΚΟΚΚΙΝΟΙ, ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΣΥΝΕΠΗΣ.
ΤΩΡΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΜΑΡΙΟΣ Νο2.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 2:18 pm

καλα Γιαννη ειδικα φετος αυτο που λες οτι του ΠΟΚ ευνοουνται ειναι τελειως αστοχο. εγω σαν αεκ εχω αδικηθει δυο φορες με οσφπ, απο καβαλα, αποξανθη, απο αρη, απο ατρομητο.
αρα δεν ευνοειται ο μεγαλος και αυτος που ανηκει στο ποκ, ευνοειται αυτος που πρεπει να ευνοηθει.
και να σου πω και το αλλ. δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να το αποδεχομαι αυτο. δηλαδη ρε συ Γιαννη, πες οτι ευνοειται η αεκ απεναντι στονλεβαδειακο. ε γιατι να το θεωρησω δεδομενο και να μην το σχολιασω. εχω εγω σαν χρηστος να κερδισω κατι?
η μπαλα ρε παιδια ειναι ψυχαγωγια και διασκεδαση. εγω, απο τη στιγμη που το βλεπω ετσι, θελω να δικαιο το ποδοσφαιρο. δικαιο και για την ομαδα μου και για τις αλλε ςομαδες. αν εγω που ειμαι απλος φιλος μιας ομαδας, που και πρωταθλημα να παρει η ομαδα μου στα @@@ μου, θα χαρω μια μερα και τελος, γιατι τοσο επηρεαζει τη ζωη μου η μπαλα, αν λοιπον εγω δεν βγω να καυτηριασω την περσινη ντροπιαστικη ευνοια που ειχε η αεκ τοτε πως να περιμενω να βελτιωθει το ελληνικο ποδοφσφαιρο.
ο Βεγκερ ρε μαλακες θελησε επαναληψη αγωνα επειδη οι παικτες του δεν τηρησαν φερ-πλει που ο βεγκερ βγαζει λεφτα απο την μπαλα, καθε νικη ειναι λεφτα γι αυτον. και δεν κωλοσε. κι εμεις που απλα για της ψωλης μας το χαβα βλεπουμε μπαλα και συζηταμε, κανουμε σαν μαλακες και δεν μπορουμε να παραδεχτουμε αν ευνοειται η οχι η ομαδα μας.
η ομαδα μου εμενα δυο φορες ευνοηθηκε εναντι του εργοτελη.κακως! ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΤΗΚΑ; Η Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ.
γι αυτο ποτε ρε σεις δεν προκειται να δουμε μπαλα σ'αυτη τη χωρα, γιατι δε μας αξιζει. οσο καλος λαος ειμαιστε σε ορισμενς περιπτωσεις,αλλο τοτσο μαλακες γινομαστε σε καποιες αλλες
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 2:53 pm

O Αδαμιδης λεει εκανε προταση στο Νεμεθ να μεινει και του χρονου στην ομαδα. καλη κινηση τη χαρακτηριζω. μακαρι καποια στιγμη να αρχισει να κινειται η ΑΕΚ σοβαρα,να δειχνει δειγματα σοβαρης ομαδας.
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 3:01 pm

NAI, ME ΓΚΡΕΤΑΡΣΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ Δ/ΝΤΗ, ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ Η αεκ .
ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΣΛΑΝΔΟ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ?
ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ αεκ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 3:04 pm

ναι αυτο το ξεχασα. πως δεν ειπαν στον ραμπεσαντρατανα να αναλαβει? Razz
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 4:18 pm

Καλά ρε πλάκα κάνετε? Σε λίγο πραγματικά θα αναρωτηθώ αν έχετε διαπλανητική βίζα για να βρίστεστε στον πλανήτη Γη...
Ρε Μάριε ψάχτους ρε φίλε, μόνο τον Ντάτολο θα ελέγχουν?

Άλεξ δεν λέω εγώ τι θα ήθελα... Αυτό που γράφω είναι μια γαμημένη διαπίστωση και μια ακόμα πιο γαμημένη πραγματικότητα... Δεν ισχύει αυτό που γράφω? Μην μου πεις μα και μου... Άσε το πως θα ήθελες και το πως θα ήθελα να είναι η μπάλα... Αυτό ισχύει δυστηχώς και αυτό ακριβώς έγραψα...
Λες οτι κάνω κωλοτούμπα... Αν θυμάσαι καλά όμως πρώτος από όλους βγήκα και είπα που ευνοήθηκα... Στα αρχίδια μου βασικά, σιγά να μην παίξω κρυφτούλι... Απλά έχετε τεράστιο πρόβλημα αν μπορείτε να συγκρίνετε την φετινή χρονιά με τα χρόνια της παράγκας... Και λέω οτι μακάρι όταν με αδικούσαν να είχα τέτοιες διαιτησίες που είχε πχ ο Γαύρος... Πέρυσι που δεν ήταν χρόνια παράγκας, έφτασσα 2ο γύρο και δεν θυμάμαι καν σε ποια αγωνιστική για να πάρω το πρώτο μου πέναλτυ και ενώ υπήρχαν μετρημένες τουλάχιστον 15 φάσεις που έπρεπε να είχα κερδίσει...Όπως έγινε και με την ΑΕΚ φέτο και έβγαινα και το καυτηρίαζα από την πρώτη στιγμή... Δεν λέω οτι μου αρέσει... Στην τελική καλύτερη ομάδα έχω φέτος, δεν έχω ανάγκη από καμιά αβάτζα και από κανέναν Σπάθα για να το πάρω... Αλλά βλέπεις σε τέτοιες περιπτώσεις δεν θυμόμαστε τα λάθη εναντίον του ΠΑΟ, αλλά μόνο τα υπέρ του... Όταν λοιπόν με αδικούσαν με τον Αστέρα, πάει να πει οτι ο Αστέρας είναι μεγαλύτερη ομάδα από τον ΠΑΟ? Όχι απλά η αδικία εναντίον μου δεν ήταν για να επωφεληθεί ο Αστέρας αλλά άλλος... Ακόμα και τυχαία να γίνεται δηλαδή επωφελείται ο άμεσος ανταγωνιστής μου... Αλλά μην τρελενόμαστε... Δεν ξέρουμε δηλαδή οτι όντως σε αυτόν τον κόσμο του ποδοσφαίρου, μια ομάδα μικρότερη πρέπει να ξεπεράσει και τέτοιες αντιξοότητες?
Λες Χρήστο... Η μπάλα είνια ψυχαγωγία κλπ κλπ... ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ... Θα θέλαμε να είναι έτσι... Γιατί έτσι την βλέπουμε εμείς πχ... Αλλά δεν είμαστε εμείς αυτοί που ελέγχουν τις τύχες του ποδοσφαίρου... Το ποδόσφαιρο είναι μια τεράστια μπίζνα... Εδώ και πάρα πολλά χρόνια... Μπίζνα και τπτ λιγότερο... Σαν μπίζνα λοιπόν τέτοιοι κανόνες το διακατέχουν... Όταν πχ πήρε ο Γαύρος το πρωτάθλημα στο Cas βγήκαν πολλοί γαύροι και λέγανε οτι τέτοιο πρωτάθλημα δεν το θέλουν... Μιλάω για τους υγιής σκεπτόμενους... Αλλά ο Socrates φυσικά και δεν τους λογάριασε γιατί το μαρούλι των 20 μυρίων του Τσου Λου, καθόριζε τις κινήσεις που έπρεπε να γίνουν...

Επειδή κοντεύουμε λοιπόν να γυρνάμε σε παλιές κουβέντες... Πρωτάθλημα στα ίσα παιγμένο, για όλους με τα αναμενόμενα και ανθρώπινα λάθη των διατητών θέλουμε...
Αυτό από το να μου δημιουργει όμως τέτοια έκπληξη η διαιτησία του ΑΡΗΣ - ΠΑΟΚ απέχει πολύ...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 4:39 pm

Γιαννη δε λεμε και πολυ διαφορετικα πραγματα
εγω περιμενω απο σενα που εισαι υγιεις και φιλαθλος να βγεις και να πεις ναι ευνοηθηκα.οχι να μου λες οτι και τι εγινε, αφου ο ολυμπιακος ευνοηθηκε περισοτερο παλι, και μια χαρα ηταν η διαιτησια. την πραγματικοτητα ακομη και στο ποσδοσφαιρο την οριζεις εσυ.εσυ εισαι ο πελατης, αν εσυ αντιδρασεις θα υπαρξει αποτελεσμα.αλλα επειδη ειμαστε ολοι βοδια και απλα μας ενδιαφερει να ειμαστε απο πανω...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 5:12 pm

Χρήστο όταν ευνοούμαι το λέω... Σαν Παναθηναϊκός όταν ευνοούμαι... Δεν πρόκειται όμως να μπω σε αρωστημένες παραφιλολογίες του στυλ ο Σπάθας ήταν σε αποστολή από τον Πατέρα να μην αφήσει τον ΠΑΟΚ να νικήσει... Μπορεί να ήταν πχ όντως... Αλλά εγώ δεν παίζει να μπω... Την μια βρίσκουμε οτι ο ΠΑΟΚ είναι μαγαζί του ΠΑΟ επειδή ο Βγενόπουλος έχει δώσει για λογαριασμό της εταιρείας που είναι αντιπρόσωπος χορηγία στον ΠΑΟΚ, τώρα βλέπουμε ότι ήθελε να χάσει για να μην τον απειλεί και του πάρει το πρωτάθλημα... Λες και αν γινόντουσαν όλα αυτά δεν θα μπορούσαν να το είχαν κανονίσει αλλιώς... Ας ασχοληθεί όποιος άλλος θέλει... Δεν ζω σε μαγικό κόσμο, ξερώ οτι πολλά από αυτά παίζουν, αλλά κάποια πράγματα παραπάνε ρε φίλε και όταν δεν ξέρω κάτι, δεν μπορώ να φανατίζομαι για κάτι τέτοιο... Αν τα βλέπω όλα βρώμικα κόβω την ενασχόληση μου με το αντικείμενο... Φέτος πχ, εγώ έχω πει οτι αν κάποιος παίρνει τα κουκούτσια είναι ο ΠΑΟ... Αλλά δεν νομίζω οτι αυτό έχει επηρεάσει σε μεγάλο βαθμό το πρωτάθλημα...Μου δώσανε 5 υπέρ, 2-3 κατά, είμαι στα συν και τελείωσε εκεί...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 5:57 pm

Ρε γιαννη μην μπερδευεις με ποιον μιλας. Μιλησα εγω γι αυτα που λες?
Σου λεω οτι ο παναθηναικος σε σχεση με τις υπολοιπες 4 ομαδες της πενταδας ειναι ευνοημενος. Και σου λεω οτι αν τα βαλεις κατω θα δεις οτι τον παοκ κανονικα αντε να τον παιρνουσες 1 βαθμο.
Απο κει και περα εγω ουτε για παραγκα μιλησα ουτε για το οτι ειναι ολα στημνεα.ειμαι αλλωστε ο πρωτος εδω μεσα που εχω πει οτι θελω να βλεπω ρομαντικα το ποδοσφαιρο γιατι ακριβως το χω για ψυχαγωγια, κανοντας πολλες φορες τον μαλακα.γι αυτο με εχουν κοροιδεψει πολλοι εδω μεσα. απο κει και περα για τον σπαθα σου λεω το εξης.οταν συμβαινει ο ιδιος ανθρωπος σε 2-3 περιπτωσεις να λειτουργει υπερ του παο δινει στον ακθενα το διακιωμα να κανει σκεψεις.εγω δε σου ειπα οτι συμεριζομαι τις αποψεις αυτες.απλα σου λεω οτι απο την πλαευρα του παθοντος ε΄λιναι λογικες και τις ιδιες σκεψεις θα εκανες κι εσ και μην μου πεις οχι.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 6:05 pm

Χρήστο, όταν η ΑΕΚ έπαιρνε πρωταθλήματα, έπαιρνε και σφυρίγματα... Κανείς όμως δεν την κατηγόρησε για παράγκα. Επίσης καμία σημασία δεν είχε το να έβγαινες τότε να πεις "ευνοήθηκα αλλά δε θέλω".
Όπως δεν έχει ουσιαστικό νόημα να το πει κανείς, σε όλες τις χώρες της γης και ανέκαθεν, όπου οι ισχυρότεροι ευνοούνται περισσότερο. (Με βόλεψε πολύ ο Ερνέστο... έγραψε ακριβώς αυτά που ήθελα... οπότε συμπληρώνω μόνο αυτό: ) Παντού και πάντα και σε όλες τις διοργανώσεις. Και δε γίνεται σώνει και καλά στημένα από κανέναν. Γίνεται ακόμα και από μόνο του. Το "μισό" πέναλτυ, ο Μέσι θα το πάρει πιο συχνά απ'τον Μπάρκογλου. Εσύ να είσαι διαιτητής με όρκο να παίζεις 50-50, πιο εύκολα θα το δώσεις.

Η παράγκα ήταν πολύ συγκεκριμένο πράγμα και ήταν και για συγκεκριμένο χρόνο.. Μια τετραετία - πενταετία ήταν; Δεν ήταν και τα 12 του γαύρου και δεν ήταν τα τελευταία χρόνια. Το μεγαλύτερο κακό της παράγκας δεν ήταν ότι πήρε 5 ο Ολυμπιακός αντί για 3, κι ένα ο ΠΑΟ κι ένα η ΑΕΚ, κι έτσι έκλαιγαν οι καημένοι οι βαζέλες και οι αεκτζήδες. Ήταν ότι δηλητηρίασε όλον τον κόσμο. Κι έδωσε χώρο από τότε να συζητιέται δέκα φορές περισσότερο από ποτέ η μαυρίλα αντί για ποδόσφαιρο. Και πριν συζητιούνταν κι οι διαιτητές και τα πάντα, αλλά λιγότερο. Το αποτέλεσμα είναι να έχουν περάσει κοντά δέκα χρόνια από τότε που τελείωσε η πραγματική παράγκα, αλλά όλα αυτά τα χρόνια να ψάχνεις παράγκες. Τώρα δε βλέπεις κάτι πρώτα και συμπεραίνεις "είναι παράγκα"... Τώρα λες υπάρχει σίγουρα παράγκα, και ψάχνεις να βρεις φάσεις να την αποδείξεις! (Γενικώς μιλάω, οχι για το Χρήστο επειδή είπα Χρήστο στην αρχή Very Happy )

Η ΑΕΚ έχασε φέτος απ'τον ΠΑΟ κι έγινε θέμα ένα φάουλ στη σέντρα που δε δόθηκε, και τελικά έφτασε μετά δέκα πάσες και μισό λεπτό να βάλει γκολ αυτός που έκανε το φάουλ, μαρκαρισμένος κανονικότατα από αυτόν που έφαγε το φάουλ... Κι αυτό ήταν η "εύνοια" που τη θυμάσαι κιόλας!
Ο άλλος έδωσε "μήνυμα" που δεν έδωσε το χέρι του Μέλμπεργκ, και η ΑΕΚ κατέρρευσε στο γήπεδό της. Στον άλλο γύρο, και στο "μήνυμα" να μετρήσει άκυρο γκολ και να βρεθεί πίσω στο "τηγάνι" (δηλ. τρις χειρότερο πρόβλημα απ'το προηγούμενο) η ΑΕΚ κέρδισε χωρίς κανένα άλλο "μήνυμα"...
ΔΕΝ λέω ότι η ΑΕΚ δεν είναι αδικημένη φέτος... απλώς θυμίζω μερικά μηνύματα ή "μηνύματα" και το ρόλο τους... Αν η ΑΕΚ είχε βολευτεί με το μήνυμα στο Καραϊσκάκη θα είχε απλώς έναν λόγο για περισσότερες φωνές... και μια ήττα φυσικά
(Η ΑΕΚ είναι παράδειγμα... Τό'χει κάνει κι ο ΠΑΟ παλιότερα αυτό)

Ο ΠΑΟ ήθελε να δώσει ξεδιάντροπο μήνυμα "τώρα θα σας γαμάω εγώ"; Και τώρα ξεμπροστιάστηκε στο ματσάκι του ΠΑΟΚ,ε; Για να μην έχει κανείς αμφιβολία, ε;... Μα αν ήθελε να δώσει αυτό το ξεδιάντροπο μήνυμα που έδωσε δήθεν τώρα, είχε δυο ματς με την ΑΕΚ και το ακόμα καλύτερο στο τηγάνι, να το κάνει! Αυτά τα μηνύματα όταν θες να τα δώσεις τα δίνεις στα ίσα. Δεν τα δίνεις στης καληνύχτας τα φιλιά στο Χαριλάου να τα πιάνουν μόνο οι πονηρούληδες...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 6:15 pm

Ξαναλεω οτι δε μιλησα εγω ποτε για παραγκα και αν το εκανα να μου το επιτε. Μιλησα για συνολικη ευνοια του Παναθηναικου, οχι στο βαθμο που γινοταν με τον οσφπ πριν 2-3 χρονια, αλλα ευνοια εκει που επρεπε και οταν επρεπε. Μιλαω ελληνικα και μαλιστα νεοελληνικαι και οχι ποντιακα για να μην με καταλαβαινετε.
Απο κει και περα η ΑΕΚ δεν κατευσε καθολου στο πρωτο παιχνιδι. Επαιζε τον ολυμπιακο μονοτερμα μεχρι που δεν εδωσε το πεναλτι και στην επομενη φαση μπηκε το 0-1 και το 0-2 ηρθε παλι απο αντεπιθεση. το οτι κερδισα στο δευτερο παιχνιδι δε σημαινει πως δεν με αδικησαν. το φαουλ μ'εσενα οκ ηταν ενα ψιχουλο κι αν ηταν μονο αυτο κανεις δε 8θα μιλουσε. αλλωστε ο δημητριαδης ηταν ο πρωτος που ειχε πιασει τον διαιτητη και του πε συγχαρητηρια ησουν καλος.
Και μην μπερδευεται πραγματα. εγω δεν περιμενω απο τον πατερα κι απο τον κοκκαλη να βγουν και ν απουν μας ευνοησαν.αλλα περιμενω απο σενα κωστα κι απο σενα γιαννη να μη λετε πραγματα του τυπου μας ευνοησαν, αλλα μακαρι και τον ολυμπιακο να τον ευνοουσαν τοσο. Και τελος επειδη κι εσυ το ανεφερες. Το πρωταθλημα φετος ειναι σαφες παραδειγμα οτι δεν ευνοειται ο μεγαλος. ευνοειται αυτος που πρεπει. η αεκ ειναι μεγαλυτερος συλλογος απο την καβαλα, αδικηθηκε. η αεκ ειναι μεγαλυτερος συλλογος απο τον ατρομητο αδικηθηκε. ο παοκ ειναι μεγαλυτερος συλλογος απο τον πανιωνιο.αδικηθηκε. οποτε μη λετε οτι να ναι
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 6:26 pm

Κι εγώ ξαναλέω ότι μιλάω γενικώς και όχι για σένα... Το αρχικό "Χρήστο" ήταν σαν συνέχεια στο προηγούμεν, (στο προπροηγούμενό σου για την ακρίβεια γιατί μέχρι να γράψω εγώ ξεπετάξατε άλλα δύο στο μεταξύ)

Τώρα στο τελευταίο, όταν μιλάμε για την εύνοια του μεγάλου, μην το εξειδικεύουμε και τόσο. Κι ο ΠΑΟ πέρσι μεγάλος ήταν αλλά έφαγε πακέτα χειρότερα από πολλούς μικρούς, ενώ η ΑΕΚ πέρσι πέρασε χλιδάτα. Και οι δύο στις αντίστοιχες χρονιές, ότι έφαγαν, πιστεύω ότι τα έφαγαν γιατί δεν τους φοβόταν κανένας, όχι γιατί τους έστησε κανείς.
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 7:08 pm

Δεν το εξειδικευω εγω Κωστα.Εσεις το υπεραπλουστευετε. Δεν ευνοειται ο μεγαλος λοιπόν,ευνοειται αυτος που πρεπει
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyWed Mar 17, 2010 8:48 pm

O μεγάλος είναι ρε φίλε... Όταν λέμε ότι ο μεγάλος ευνοείται δε σημαίνει ότι ευνοείται πάντα, σε όλα τα ματς ένα προς ένα, όπως και νά'ναι. Οϋτε ότι ο διαιτητής μπαίνει και λέει 70% μεγάλη η ΑΕΚ, 30 η Ξάνθη, άρα παίζω 70-30.. Σημαίνει ότι στη διάρκεια, ή στα εκατό ματς ή όπως θες βρες το, η ΑΕΚ θα πάρει πιο πολλά σπόρια απ'την Ξάνθη και θα φάει και 5 καρπούζια ολόκληρα έναντι ενός.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyThu Mar 18, 2010 3:54 am

Ρε σεις και αν δεν τα φάει η ΑΕΚ δεν είναι επειδή είναι μικρή ομάδα... Είναι όμως γιατί αυτή είναι ανταγωνίστρια στον ΠΑΟ πχ ή στον Ολυμπιακό... Και ου το καθεξής... Δηλαδή όταν σφυρίζουν κόντρα στον ΠΑΟ με τον Αστέρα, αν γίνεται λέμε τώρα εσκεμένα δεν είναι για να ευνοήσουν τον Αστέρα... Αλλά για να ευνοηθεί από την γκέλα του ΠΑΟ ο Ολυμπιακός πχ ή η ΑΕΚ κλπ... Όταν πχ σφάζαν την ΑΕΚ στον πρώτο γύρο δεν το κάνανε επειδή η ΑΕΚ και η Ξάνθη για παράδειγμα είχαν τους ίδιους στόχους, αλλά για να μείνει η ΑΕΚ έξω από τους στόχους της και πίσω από ΠΑΟ και Οσφπ... Το να σε αδικούν κόντρα σε μια μικρότερη ομάδα, δεν έχει να κάνει μόνο με αυτή αλλά και με αυτόν που έχει όφελος να στραβωπατήσεις...

Βέβαια σε όλα αυτά πρεπει να βάλουμε τον παράγοντα ανθρώπινο λάθος και που υπάρχει αυτός και την προϊστορία ισως... Δηλαδή και δεν είναι όλα τα λάθη εσκεμένα αλλά και δεν μπορείς να δικαιολογείς όλα τα λάθη με την λογική οτι είναι άλλο ένα λάθος... Όταν την αμφισβήτηση την εισπράτει πάντα ο αντίπαλος κάτι τρέχει... Τες πα με την κουβέντα περί διαιτησίας δεν θα τελειώσουμε ποτέ...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyThu Mar 18, 2010 3:51 pm

Δαλούκας στο ντέρμπι ΠΑΟ - Οσφπ, Κάκος στο ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptyThu Mar 18, 2010 5:43 pm

Γιαννη ακριβως το ιδιο λεμε, ο Κωστας μου τα μπερδευει τα πραματα. Ευνοειται αυτος που πρεπει παντα, οχι ο μεγαλος
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 EmptySun Mar 21, 2010 11:45 am

Τα έπιασες; Εις θάνατον!
Τη θανατική ποινή αντιμετωπίζει η «χρυσή σφυρίχτρα» του κινεζικού ποδοσφαίρου!

Ο Λου Τζουν, παρών στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2002, συνελήφθη από το αδυσώπητο καθεστώς της πατρίδας του ως ύποπτος για το στήσιμο αγώνων του εγχώριου πρωταθλήματος, μαζί με δύο άλλους παλαίμαχους διεθνείς διαιτητές. Επειδή φέρει την ιδιότητα του δημοσίου υπαλλήλου, ο Λου κινδυνεύει να τιμωρηθεί για τυχόν δωροληψία με ηλεκτρική καρέκλα. Δύο ομάδες της πρώτης κατηγορίας υποβιβάστηκαν για τη συμμετοχή τους στο σκάνδαλο, ενώ όλοι οι διαιτητές περνούν από υποχρεωτικό πενθήμερο Καμπ πλύσης εγκεφάλου ενάντια στη διαφθορά. Τι θα γινόταν εάν ίσχυε παρόμοιο μέτρο στην Ελλάδα;

*Οι εθελοντές για μια θέση στο εκτελεστικό απόσπασμα θα σχημάτιζαν ατέλειωτες ουρές...


COPY PASTE ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ .....

ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙΣΣΑΡΑΣ ΚΑΙ ΦΟΥΦΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ Razz Razz Razz Razz Razz
Back to top Go down
Sponsored content





ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ
Back to top 
Page 2 of 39Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next
 Similar topics
-
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ελληνικό Πρωτάθλημα-
Jump to: