BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o

Go down 
+4
barboua
pontiak
Hammer
Apostolis
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AuthorMessage
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptySun Nov 20, 2011 4:01 pm

μονο για μπαλα θα γραψω.
μπηκε στο παιχνιδι η καλυτερη ομαδα, για μενα ο γαυρος , χωρις τον παικτη ορχηστρα της και πραγματικα εδειχναν χαμενοι στην κυκλοφορια της μπαλας. ο ποα εκμεταλευτηκε μια ταχυτητα και εκανε το 0-1. απο εκει κ μετα ο γαυρος ανεβηκε οχι επειδη εχανε αλλα επειδη πρωτον σιγα σιγα πηραν τους ρολους τους στα ματς οι παικτες και δευτερον γιατι ο γεστε στο β γλυκανε λιγο την αναπτυξη απο πισω. ισοφαρισε και αμεσως μετα εδειχνε οτι τα ματς παει για 3-1. ολο το ματς κριθηκε την ωρα που ο γαυρος πιεζε στον τραυματισμο του μακουν μιας και μενει ο γαυρος μονο με ενα χαφ τον κορσικανο και αυτον αργο. το ματς απο εκει κ μετα ητανε ρουλετα και μην ακουω μαλακιες περι μπαλας εκτος κι αν ειστε φαν του πανω κατω πηγαινω και οσα πανε κι οσα ερθουν, τετοια μπαλα παιξανε μετα το 70'. εχει χασει ο γαυρος ορμπαιθ και μακουν...φανταστειτε να ειχε βγει κατσουρανης και σιμαο εκτος για 25' τι θα γενοτανε εκει μεσα. ντερμπι ειναι ομως και δεν μπορεις να τα προβλεπεις ολα και πανω απο ολα δεν μπορεις να το κρινεις στατιστικα οπως εκανε ο ερνεστος, αυτα τα ματς ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.
κατα τα αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι ο γαυρος ειναι μια κλαση πανω σαν ομαδα και σαν ποιοτητα ασχετως του οτι παιζει σε δυο ταμπλο λογικο ειναι αυτο και δεν ειναι δικαιολογια.
ο παο ειναι απροβλεπτη ομαδα και παιζει οπως επαιζε η ρομα επι σπαλετι αν θυμαστε. αυτο καποια στιγμη θα παψει να ισχυει μιας κ θα ερθουν τα ντεφορμαρισματα και βαθος δεν υπαρχει εκτος του οτι θα μελετηθει και απο τους αντιπαλους καλυτερα.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptySun Nov 20, 2011 6:20 pm

Για μπάλα μιλώντας με κάποια πράγματα διαφωνώ απόλυτα... Ο Γέστε δεν κάνει τπτ απολύτως. Όπως και ο Ορμπάιθ στο πρώτο... Όλα τα λεφτά είναι ο Μακούν από τον Γαύρο που κάνει ματσάρα. Από την άλλη μακάρι να έβγαινε ο χτεσινός Κατσουράνης. Αν έχω να πω κάτι για τον Φερέιρα ήταν αυτό. Ο Κατσουράνης είναι τραγικός. Δεν μαρκάρει, δεν πασάρει σωστά, δεν ηρεμεί το παιχνίδι καθόλου. Ο ΠΑΟ χάνειο πολλές φορές την μπάλα έξω από την περιοχή του και αυτό γιατί δεν βγαίνει σωστή πρώτη μπαλιά. Με πολύ κακούς Κατσουράνη και Σαριέγκι, ο Οσφπ έκανε άνετα φάσεις. Ο οποίος Οσφπ πάντως το έλεγα και πριν το ματς (για τον ΠΑΟ υποτίθεται το ξέραμε), έχει τραγική άμυνα φέτος. Ο Μέλμπεργκ με ένα χρόνο παραπάνω στην πλάτη δεν μπορεί να είναι πάντα καλός, συν το οτι είναι αργός πια, ενώ ο Παπαδόπουλος είναι εντελώς ντεφορμέ φέτος. Οι φάσεις του Λέτο στο δοκάρι και το τετ α τετ του Κουίνσι είναι δύο παραδείγματα που φανερώνουν αυτό που γράφω. Εγώ πάντως επιμένω να λέω οτι έπρεπε να είχε πιέσει πιο ψηλά ο ΠΑΟ. Το οτι δεν είχε Ιμπαγάσα ο Γαύρος τον βοήθησε στον τομέα της πίεσης, αλλά υστερούσε στον τομέα της ανάπτυξης όχι τόσο μπροστά εξαιτίας και του Μακούν, αλλά από πίσω η μπάλα να ανέβει. Αν πίεζε εκεί ίσως να ήταν αλλιώς τα πράγματα. Αλλά με τα ίσως δεν πας πουθενά.
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyMon Nov 21, 2011 2:38 pm

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 4E3426FCBF27796E671DF07242CD0631 ΒΡΗΚΑΝ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΙΟΥ!!!!
Η «Espresso της Κυριακής» έψαξε λοιπόν και βρήκε αυτόν τον περιβόητο Αντωνίου, ο οποίος άνοιξε την καρδιά του και απάντησε στο θεμελιώδες ερώτημα «αν ο Αντωνίου είναι παλτό στην έρημο». Πάντως, από τις πρώτες εντυπώσεις που μας άφησε και από την τεχνική κατάρτιση που παρουσίασε μάλλον ο πρόεδρος έχει δίκιο και «εκθέτει» με το ποδοσφαιρικό του μάτι και τον προπονητή και τον σεΐχη επενδυτή που δεν θέλει να πάρει στην ομάδα του ένα… παλτό!

Ο (αληθινός) Αντωνίου λοιπόν είναι ένα νέο παιδί (22 ετών) που αναζητεί στις γειτονιές του Πειραιά τη δική του ποδοσφαιρική… Ιθάκη, χωρίς τις παρεμβάσεις του «αγαπούλα» προέδρου, ο οποίος σώνει και καλά θέλει να τον βάλει στην ενδεκάδα κι ας διαφωνεί κάθετα ο προπονητής.

Ο λόγος για τον Δημήτρη Αντωνίου, τον επιθετικό της Ολυμπιάδας Πειραιά, που ανέβηκε φέτος κατηγορία και αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Δ’ Εθνικής. Το «διάσημο» επίθετο πλέον που κουβαλάει αναμφισβήτητα του προσφέρει ανέλπιστη δημοσιότητα, καθώς κάθε λίγο και λιγάκι ακούει το όνομά του στην τηλεόραση, ενώ επιπλέον έχει γίνει σύνθημα και στις εξέδρες των γηπέδων όπου αγωνίζεται. Γιατί, απλούστατα, είναι ο... Αντωνίου.
newsbeast.gr
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptySat Dec 10, 2011 1:57 pm

Αναλυτικά, η συνέντευξη του Σπύρου Τρύφωνα:
"
-Κύριε Τρύφωνα τη θυμάστε τη φάση;
«Βεβαίως, πάρα πολύ...».

-Την είδατε ξανά τις επόμενες μέρες; Τί είδατε;
«Τις επόμενες μέρες δεν είχα τη δύναμη και το σθένος να τη δω. Τη φάση τη είδα ξανά το καλοκαίρι με τα μάτια μου. Μετά τον Ιούλιο...».

-Και;
«Κοίταξε να δεις. Λόγω των κροτίδων και των αντικειμένων που έπεφταν στον αγωνιστικό χώρο αναγκάστηκα κάποια στιγμή να χάσω από τα μάτια μου τη φάση, για δύο δευτερόλεπτα, για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου τέλος πάντων».

-Και έγινε η ζημιά...
«Είναι τη στιγμή που έκανε το σουτ ο Ζιλμπέρτο, τον οποίο δεν βλέπω καν ως ποδοσφαιριστή γιατί υπήρχαν πολλά σώματα σε εκείνο το σημείο. Δεν τον βλέπω τον άνθρωπο».

-Άρα, δεν ξέρετε πότε ξεκίνησε η φάση...
«Δεν ξέρω πότε ξεκίνησε το σουτ. Όταν βλέπω εγώ, λοιπόν, την μπάλα, την μπάλα... πρόσεξε, ο Κατσουράνης ήταν σε θέση οφσάιντ, γιατί τον κάλυπτε μόνο ο Ντουντού που ήταν πάνω στη γραμμή του τέρματος».

-Γιατί σηκώσατε το σημαιάκι τότε;
«Σε ένα μεγάλο ντέρμπι είναι δίκοπο μαχαίρι να πάρεις μια απόφαση για την οποία δεν είσαι σίγουρος. Επειδή όμως και άλλες φορές στην καριέρα μου με έχει βοηθήσει η τύχη και το ένστικτο, έκανα αυτό που μου έλεγε το ένστικτό μου. Και το ένστικτό μου ήταν να σηκώσω το σημαιάκι. Άπαξ λοιπόν και το έκανα, σήμαινε ότι ήμουν σίγουρος».

-Τώρα που την είδατε πιο καθαρά παραδέχεστε ότι κάνατε λάθος;
«Μα δεν είναι ότι εγώ δεν το παραδέχομαι. Το παραδέχθηκα όταν βγήκαμε από τα αποδυτήρια και μου είπαν έκανες λάθος. Τί να μην παραδεχθώ λοιπόν; Αφού υπάρχει μία τηλεόραση που σου δείχνει ξεκάθαρα αν έχεις κάνει λάθος ή όχι. Εγώ θέλω όμως όλους εσάς που κάνετε τους κριτές, τους φίλαθλους που ασχολείστε με το ποδόσφαιρο, να μπείτε στη θέση μου για ένα δευτερόλεπτο, στην ταχύτητα που το είδα εγώ και κάτω από τις συνθήκες που εγώ είδα τη φάση. Εκεί υπάρχουν δύο λύσεις. Οφσάιντ ή όχι. Επέλεξα την πρώτη».
"

Για να δούμε και πάλι:



Χάνει το κλάσμα του δευτερολέπτου που σουτάρει ο Ζιλμπέρτο...
Χάνει τα επόμενα 1-2 δευτερόλεπτα που η μπάλα πάει προς το τέρμα και αποκρούεται και που ο Κατσουράνης είναι ακόμα καλυμμένος...
Χάνει και ότι ένας παίκτης κινείται μπροστά και οι υπόλοιποι κοιτάνε...
Αλλά βλέπει μόνο το κλάσμα του δευτερολέπτου που ο Κατσουράνης είναι μπροστά απ'τους άλλους (χωρίς, ξαναλέω, να έχει δει ούτε την προφανή κίνησή του δυο βήματα μπροστά)...
Ο τύπος φαίνεται, και είναι εκεί που πρέπει και τη φάση τη ΒΛΕΠΕΙ και είναι μια πολύ εύκολη φάση όπου οι κινήσεις δεν σε προδίδουν!
Και αποφασίζει κορώνα - γράμματα και καλά... με το ένστικτο... Να βάλουμε το Μεγάλο ΜΕΝΤΙΟΥΜ Προφήτ να διαιτητεύει απο'δώ και πέρα... Το ένστικτο ΜΑΛΑΚΑ είναι για να ξέρεις να φας όταν πεινάς, ή για να σηκώνεται το πουλί σου όταν σου έχει στηθεί η γκόμενα.

ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ τράβα ξανακρύψου ρε ΓΕΛΟΙΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ που τολμάς να μιλάς και να λες τέτοιες μαλακίες... Καλά έκανες και είχες εξαφανιστεί. Αφού δεν ήσουν στημένος, ας έλεγες ΤΟΤΕ ότι ήμουν χεσμένος πάνω μου γιατί με τρομοκράτησαν οι κροτίδες (υπήρχαν; δε φαίνεται τίποτα τέτοιο... ) και δε μπορούσα και δεν έπρεπε να παίζουμε... ας έβγαινες ΤΟΤΕ να καταγγείλεις τρομοκρατία... αστείε! Αν μπούμε στη "δύσκολη θέση" σου λοιπόν, και ΑΝ είχαμε καταφέρει από 500 δέκατα δευτερολέπτου να δούμε μόνο το 1 λάθος, εμείς που "κάνουμε τους κριτές" αυτό θα κάναμε... Θα λέγαμε στο διαιτητή δε μπορώ να παίξω, δε μ'αφήνουν... Ή έστω θα το λέγαμε μετά.
Κι ο απέναντί σου, άλλωστε, το ίδιο έπαθε λίγο μετά... έχασε τα κλάσματα... απ'τις κροτίδες μάλλον κι αυτός...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyMon Dec 19, 2011 8:23 pm

Φέτος δεν ξέρω πως φαίνεται σε εσάς, αλλά ρε παιδιά πραγματικά το να πει κανείς ποια είναι η καλύτερη 11αδα του πρώτου γύρου, μάλλον είναι εντελώς ανούσιο. Νομίζω πως μετά από χρόνια δεν έχεις παίχτες που να ξεχωρίζουν σε πάρα πολλές θέσεις. Αυτό δείχνει σε ένα βαθμό κιόλας το πρόβλημα. Παρόλο που φέτος έχουν γίνει πολύ ωραία παιχνίδια, με το ζόρι θα έβαζα στην καλύτερη 11αδα παίχτη άλλης ομάδας εκτός ΠΑΟ και ΟΣΦΠ.

Τέρμα, Καπίνο...
Δεξί μπακ... Τοροσίδης
Αριστερό μπακ... Χολέμπας
Στόπερ... Μπουμσόνγκ, Μέμπεργκ
Χαφ... Σιμάο, Ιμπαγάσα, Ζέκα
Επιθετικοί... Λέτο, Τζεμπούρ, Μπακαγιόκο

Μονότονη? Μπορεί αλλά δυστηχώς μόνο στην επίθεση χωράνε να μπουν κανά δύο ακόμα, χωρίς όμως να μπορείς να αφήσεις εκτός τους Λέτο και Τζεμπούρ. Μπακαγιόκο (με 6 γκολ), Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης, Μάντζιος κλπ είναι κάποιοι που ξεχωρίσανε χωρίς όμως να έχουν σταθερότητα. Συν τον Πάντελιτς που πάλι είναι από τον Ολυμπιακό και εκτός από αυτό έχει παίξει μόλις σε 3 ματς στην ουσία...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyMon Dec 19, 2011 9:08 pm

Διαφωνώ Γιάννη. Έχει αρκετούς παίκτες οι οποίοι κάνουν καλό πρωτάθλημα.

Ο Φωτάκης είναι πολύ καλό ςσε πρωτάθλημα-ευρώπη-εθνική, ο αθανασιάδης είναι πολύ καλός, ο έτο είναι πολύ καλός.Ο Λαζάρ παίζει σταθερά καλά, ο Γκαρσία επίσης.

Ο Λεονάρντο από εμάς είναι επίσης πολύ καλός και πήγαινε επί 10 αγωνιστικές μια ομάδα μόνος του.

Ο Χαριστέας που τον κοροιδεύετε όλοι έκανε πάρα πολυ καλό πρώτο γύρο, το ίδιο και ο Κουτρομάνος από Παναιτωλικό.

Στον Ατρόμητο ο Μήτρογλου όχι τόσο, αλλά ήταν αρκετά καλός ο Τάτος, ο Σκόνδρας

Πάμε στην Ξάνθη, εκεί έχει Μαρκόφσκι, ο πιτσιρικάς ο Βλαχοδήμος παίζει ωραία επίσης

Ακόμη και στην Κέρκυρα ο Γκαλίνοβιτς κάνει παπάδες


Ο Μπρέσκα στο Αστέρα είναι κι αυτός πολύ καλός.

Κι αυτά έτσι με μια ματιά, άμα σκεφτώ θα βρω κι άλλους.

Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyTue Dec 20, 2011 10:27 am

Στην επίθεση είπα οτι άντε, εκεί υπάρχουν μερικές επιλογές ακόμα... Αλλά ειλικρινά, βγάζεις κάποιον για να βάλεις έναν από αυτούς που μου ανέφερες? Εγώ αυτό λέω. Οι του ΠΑΟΚ κάνουν καλές εμφανίσεις στην Ευρώπη... Στο πρωτάθλημα παπάρια... Ο Αθανασιάδης, όπως και ο Χαριστέας κάναν μερικά ματς καλά και μετά μετριότητα. Αυτόν που όντως αδικώ και έχεις απόλυτο δίκιο είναι ο Λεονάρντο της ΑΕΚ και μου διέφυγε εντελώς.Και δεν είναι επειδή έπεσε η απόδοση του, αλλά τραυματίστηκε και έχει μείνει τελευταία εκτός. Αυτός ναι. Οπότε εκεί απλά βγάλε τον Μπακαγιόκο και βάλε Λεονάρντο... Οι αλλοι καλό πρωτάθλημα μπορεί να κάνουν αλλά εγώ δεν θα έβγαζα κανέναν για να βάλω άλλον. Γιατί απλά αυτοί είναι οι καλύτεροι. Να βγάλω ποιον για να βάλω Μαρκόφσκι πχ? Τον Τζεμπούρ ή τον Λέτο? Και φαντάσου οτι θα μπορούσε με την ίδια ευκολία να είναι στην ίδια θέση και ο Μιραλάς και ο Πάντελιτς ακόμα αν και για αυτόν είπα τις αντιρήσεις μου. Να βάλω Βλαχοδήμο... Στην θέση ποιου? Του Του Ιμπαγάσα που ήταν όλος ο Ολυμπιακός? Η του Ζέκα που κάνει καταπληκτικό πρωτάθλημα και βοηθάει και σε δημιουργικό και σε ανασταλτικό παιχνίδι? Και ο Κουίνσι καλός ήταν, με αρκετές ασίστ, αλλά είχε άλλα στοιχεία που υστερεί και υπάρχουν καλύτεροι από αυτόν. Τες πα... Ο καθένας φτιάχνει την 11αδα του σε αυτές τις περιπτώσεις. Αλλά η αλήθεια κατά την γνώμη μου είναι οτι το να φτιάξεις μια μικτή 11αδα απλά θα γίνει για να μην βάλεις παίχτες από δύο ομάδες μέσα και όχι επειδή είναι οι καλύτεροι βάση απόδοσης.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyThu Dec 22, 2011 6:23 pm

Όπως γνωρίζετε, τους τελευταίους μήνες δέχομαι διαρκείς προσωπικές
επιθέσεις από παράγοντες του ποδοσφαίρου, δημοσιογράφους και εφημερίδες
σχετικά με μία διαιτητική μου απόφαση κατά την προηγούμενη αγωνιστική
περίοδο.


Η τότε Επιτροπή, παρά το γεγονός ότι η βαθμολογία του παρατηρητή
διαιτησίας δεν το δικαιολογούσε, αποφάσισε την μη χρησιμοποίησή μου
μέχρι το τέλος της προηγούμενης περιόδου και μάλιστα δημοσιοποίησε με
δελτίο τύπου την απόφασή της, κάτι που δεν είχε κάνει μέχρι τότε ούτε
επανέλαβε στην συνέχεια.


Η άσκηση ποινικής δίωξης και σε βάρος μου λόγω μίας συνομιλίας
παραγόντων, με τους οποίους ουδέποτε είχα την οποιαδήποτε επαφή,
αποτέλεσε την αφορμή για να μην συμπεριληφθώ στον πίνακα των διεθνών
διαιτητών και μέχρι πρόσφατα και στον πίνακα των διαιτητών της Super
League.


Η απόφαση της Επιτροπής σας να θέσει την πειθαρχική σε βάρος μου
διαδικασία στο αρχείο λόγω ελλείψεως του οποιουδήποτε επιβαρυντικού
στοιχείου, αποτελεί για μένα το πρώτο στάδιο της ηθικής μου δικαίωσης, η
οποία θα ολοκληρωθεί και με την απόφαση των αρμοδίων Οργάνων της
Πολιτείας.


Δυστυχώς, ακόμα και σήμερα παράγοντες του ποδοσφαίρου συνεχίζουν να
χρησιμοποιούν το πρόσωπό μου για να επιτίθενται εκ του ασφαλούς στην
ελληνική διαιτησία και τους συναδέλφους μου, αφού είναι γνωστή η
απαγόρευσή δηλώσεων και σχολιασμού των ψευδών και συκοφαντικών
ισχυρισμών σε βάρους των εν ενεργεία διαιτητών.


Είναι γνωστός επίσης από χρόνια ο αποπροσανατολισμός του κόσμου
προκειμένου να καλυφθούν ίδιες παραλείψεις και αδυναμίες εντολέων, όμως
εύχομαι να είμαι ο τελευταίος ο οποίος εισέπραξε δηλητήριο νοσηρών
μυαλών, που σκοπό έχουν όχι την ενημέρωση των φιλάθλων αλλά την
ικανοποίηση πελατών με πολύχρωμα κασκόλ.


Αύριο θα σφυρίξω για τελευταία φορά κλείνοντας μια καριέρα 19 ετών
και αποχωρώ από την διαιτησία με καθαρή την συνείδησή μου. Θα αφήσω πίσω
μου την λάσπη και τους λασπολόγους που από τον Μάρτιο έχουν πλήξει
εμένα και την οικογένειά μου. Θα κρατήσω τα εύσημα από όλους τους εντός
και εκτός συνόρων αγώνων που έχω διαιτητεύσει εκπροσωπώντας την χώρα
μου.


Μία χώρα στην οποία μία στιγμή ακυρώνει δεκαεννέα χρόνια καριέρας,
ένα σύστημα που με κρίνει και με διασύρει επειδή έπραξα αυτό που θα
έκανε κάθε διαιτητής στον κόσμο, να συμβουλευτώ τον επόπτη μου (που
προσφάτως παραδέχτηκε τη λάθος απόφασή του).


Σε αυτούς που θα χαρούνε με την απόφασή μου να αποχωρήσω από την
ενεργό δράση , πανηγυρίζοντας για δήθεν δικαίωσή τους, έχω να πω ότι
δυστυχώς για αυτούς δεν θα μπορούσε να βρεθεί ούτε ένα ευρώ σκιάς σε
λογαριασμό δικό μου ή οιουδήποτε συγγενικού μου προσώπου, καθώς και ούτε
ένα περιουσιακό μου στοιχείο αμφιβόλου προελεύσεως σε αντίθεση με άλλες
περιπτώσεις.


Ελπίζω η αποχώρησή μου να προσφέρει την απαραίτητη ηρεμία στο
ελληνικό ποδόσφαιρο και έτσι να σταματήσουν οι επιθέσεις εναντίον των
Ελλήνων διαιτητών από ανθρώπους που αισθάνονται ότι μπορούν ανέλεγκτα
και ατιμώρητα να σπιλώνουν προσωπικότητες χωρίς να χρειάζεται να
τεκμηριώνουν τα λεγόμενά τους.


Θέλω να ευχαριστήσω πρωτίστως την οικογένειά μου για την αμέριστη
συμπαράσταση και στήριξη, την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας, την Επιτροπή
Διαιτησίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Μακεδονίας, τον Σύνδεσμο
Διαιτητών Ποδοσφαίρου Θεσσαλονίκης, καθώς και τους δεκάδες φίλους που
απέκτησα από το ποδόσφαιρο, που με στήριξαν ηθικά αυτό το δύσκολο
διάστημα.


Παρακαλώ δεχθείτε τις ευχαριστίες μου για την συνεργασία που είχαμε
μέχρι τώρα και εύχομαι ολόψυχα να μην βρεθούν άλλοι συνάδελφοι στην
δυσχερή θέση να χρησιμοποιούνται σαν καβαφικοί βάρβαροι».


Μετά τιμής


Δημήτρης Καλόπουλος

Σιγά ρε Καλόπουλε... Θα κλάψω... Έχω βουρκώσει ήδη... Σου κάναν τέτοιο πράγμα ρε Δημητράκη? Εσένα ρε γμτ... Το πιο καλό παιδί? Τι αλήτες που είναι ρε Δημητράκη... Άντε πασά μου τράβα σπίτι σου...
Η επίθεση εναντίον του Καλόπουλου είναι απαράδεκτη, συμμορίτικη εντελώς και καταδικαστέα από κάθε νοήμων άνθρωπο... Αλλά για αυτήν την επίθεση έχουν ευθύνη και αυτοί που τον επαναφέρανε στους πίνακες και του δώσανε το δικαίωμα να σφυρίξει ξανά... Χωρίς να δικαιολογώ τπτ, δηλαδή τι περιμένανε? Να μπει στο γήπεδο και να φωνάζουν ρυθμικά το όνομα του? Να ζητούσε τότε να παίξει στο Καραϊσκάκη... Εκεί μπορεί να του προσφέρανε και τιμητική πλακέτα για την αξιόλογη θητεία και καριέρα του, τουλάχιστον αυτό δείχνει η συμπόνοια που του δείχνουν από την κόκκινη ΠΑΕ. Κάτι που τουλάχιστον για λόγους ευθιξίας θα έπρεπε να αποφύγουν μετά από την περισινή διαιτησία, αλλά και ακόμα περισσότερο, μετά τις συνομιίες του Μπέου με τον άγνωστο Χ.
Όπως και να έχει όμως, διατητές τύπου Καλόπουλου, πρέπει να φεύγουν μια και καλή από το χώρο του ποδοσφαίρου. Μαζί και οι βοηθοί τους, μιας και σφάλματα σαν εκείνα στο Καραϊσκάκη, όποιον και να έχουν σαν θύμα, είναι μεγάλα. Και δυστηχώς η κοινωνία μας δεν δέχεται ούτε αφοπλίζεται από μια συγνώμη...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyThu Dec 22, 2011 8:03 pm

Να... με τη σειρά βγαίνουν, όπως τους βλέπεις στο γήπεδο...
Πρώτος από αριστερά ο αδικημένος Τρύφων με τα ανεκδιήγητα που είπε... Τώρα βγήκε κι ο μεσαίος...
Να περιμένουμε σε λίγες μέρες και τον τελευταίο δεξιά να μας πει κι αυτός τι όνειρο είδε τότε...
Τον πούλο ρε μάγκες και βγάλτε το σκασμό καλύτερα! Άστο να πάει το γαμημένο, αφού σού'σκασε παρότι δεν ήθελες (λέμε τώρα...) Δε χρειάζεται να λες μαλακίες για να δικαιολογήσεις την τύφλα σου. Άστο να πάει, να σε ξεχάσουν, και τράβα να ψήσεις κανα μεζέ να φας να μη χαλιέσαι που σε αδικούν.
Μέχρι κι ο Παπουτσέλης είχε πολύ καλύτερες και λογικές δικαιολογίες από αυτόν τον επόπτη.

Ο γαύρος δεν καταλαβαίνω τι ψάχνει τώρα με το να στηρίζει τόσο φανατικά αυτούς τους άθλιους τύπους... Να δηλώσει δύναμη, στηρίζοντάς τους; Σε μια στιγμή που επικοινωνιακά η "κάθαρση" τους κυνηγάει περισσότερο απ'όλους, πάνε και στηρίζουν τους ξεθαμμένους καραγκιόζηδες; Μη λείψει από την ελληνική διαιτησία ο διεθνούς φήμης Καλόπουλος;;; Το λογικό και ωφέλιμο θα ήταν τουλάχιστον να κάνουν τους κινέζους, για να μην πω να φωνάζουν κι αυτοί να θαφτούν οι άχρηστοι διαιτητές που τους αμαυρώνουν τις νίκες και τα πρωταθλήματα. Πέρσι δεν τόλμαγε γαύρος ούτε να κάνει πλάκα μετά απ'αυτό το ματς...
Ή... μήπως γίνει καμιά στραβή και χάσουν το πρωτάθλημα, να έχουμε να λέμε πάλι;
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyFri Dec 23, 2011 1:31 pm

Το θέμα απλά δεν είναι ο Καλόπουλος... Δεν ξέρω αν ήταν ανθρώπινο λάθος, η κακιά στιγμή, το κέρατο του το τράγιο ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, αλλά έκανε διατητικά πολύ χοντρά λάθη ο κατά τα άλλα ΔΙΕΘΝΗΣ Καλόπουλος. Εσείς ρε λαμόγια πως τον επαναφέρετε? Αντί από πέρυσι να έχει διαγραφεί σαν ακατάλληλος, τιμωρείται σιωπηλά και φέτος με όλα τα καλοκαιρινά επεισόδια να έχουν παιχτεί τον φέρνετε να ξανα σφυρίξει... Και άντε εγώ είμαι αγαθιάρης και τον πιστεύω ρε παιδί μου και τον Καλόπουλο και τον Τρύφωνα και όλους τέλος πάντνω οτι φταίει ο Ερμής που ήταν ανάδρομος εκείνη την αποφράδα μέρα... Εσείς γιατί λοιπόν δεν τον προστετεύετε? Υπάρχει το όνομα του μέσα στις κασέτες. Και εγώ λέω οτι και πάλι είναι συγκυρία και αυτό. Αλλά υπάρχει. Φυσικά αυτό δεν τον κάνει ένοχο, μέχρι να αποδειχτεί τουλάχιστον, αλλά μόνο και μόνο για να τον προστατέψεις, δεν τον βάζεις να ξανασφυρίξει. Γιατί πάλι με ένα ανθρώπινο λάθος, όλοι θα έχουν στο μυαλό τους οτι τα τσεπώνει. Απλά λοιπόν δεν το κάνεις. Εκτός αν ήθελες να κάνει πανηγυρική έξοδο από το ποδόσφαιρο, που απλά τότε είσαι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptySat Jan 14, 2012 1:06 pm

Η κατάντια σε όλο της το μεγαλείο... Μόλις το διάβασα και έπαθα πλάκα... Στο γήπεδο που διδάσκεται ήθος και αξιοπρέπεια, που διδασκεται το φίλαθλο πνεύμα και τα ολυμπιακά ιδεώδη, ο στόπερ του Θρασύβουλου, διδάχθηκε από κάποιους φουσκωτούς, το ιδεώδες της πυγμαχίας, αφού μετά την αντικατάσταση του, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια, έφαγε ξύλο... Και εκτός από το αίσχος, που δεν καλύπτεται με καμιά συγνώμη, από τον κυρ Σάββα, έρχεται να ολοκληρώσει την ξεφτίλα, ο πρόεδρος του Θρασύβουλου, που ουσιαστικά τα χώνει στον παίχτη γιατί μίλησε και είπε οτι έφαγε ξύλο. Βλέπετε ο κύριος αυτός είναι φίλος με τον Βαγγέλαρο και φυσικά τσιμπάει και δανεικούς από τον Ολυμπιακό, οπότε δεν κάνει καλό να βγαίνουν τέτοια πράγματα παρά έξω...

Σιχάματα...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptySat Jan 14, 2012 1:41 pm

Ernesto wrote:
Φέτος δεν ξέρω πως φαίνεται σε εσάς, αλλά ρε παιδιά πραγματικά το να πει κανείς ποια είναι η καλύτερη 11αδα του πρώτου γύρου, μάλλον είναι εντελώς ανούσιο. Νομίζω πως μετά από χρόνια δεν έχεις παίχτες που να ξεχωρίζουν σε πάρα πολλές θέσεις. Αυτό δείχνει σε ένα βαθμό κιόλας το πρόβλημα. Παρόλο που φέτος έχουν γίνει πολύ ωραία παιχνίδια, με το ζόρι θα έβαζα στην καλύτερη 11αδα παίχτη άλλης ομάδας εκτός ΠΑΟ και ΟΣΦΠ.

Τέρμα, Καπίνο...
Δεξί μπακ... Τοροσίδης
Αριστερό μπακ... Χολέμπας
Στόπερ... Μπουμσόνγκ, Μέμπεργκ
Χαφ... Σιμάο, Ιμπαγάσα, Ζέκα
Επιθετικοί... Λέτο, Τζεμπούρ, Μπακαγιόκο

Μονότονη? Μπορεί αλλά δυστηχώς μόνο στην επίθεση χωράνε να μπουν κανά δύο ακόμα, χωρίς όμως να μπορείς να αφήσεις εκτός τους Λέτο και Τζεμπούρ. Μπακαγιόκο (με 6 γκολ), Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης, Μάντζιος κλπ είναι κάποιοι που ξεχωρίσανε χωρίς όμως να έχουν σταθερότητα. Συν τον Πάντελιτς που πάλι είναι από τον Ολυμπιακό και εκτός από αυτό έχει παίξει μόλις σε 3 ματς στην ουσία...

Είχα ξεχάσει τον Βελλίδη ο οποίος είναι μακράν ο καλύτερος τερματοφύλακας μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα..
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyMon Jan 16, 2012 11:57 am

"
Τελικά, ο Άγγελος Αναστασιάδης είχε κι αυτός την τύχη των άλλων πρώην παικτών του Παναθηναϊκού, που ως προπονητές πλέον απέτυχαν να πάρουν αποτέλεσμα φέτος από τον Παναθηναϊκό. Έχασε κι αυτός, με τον ΠΑΣ, μέσα στα Γιάννινα, όπως είχε χάσει ο Ουζουνίδης με την Ξάνθη μέσα στην Θράκη κι όπως ο Καραγεωργίου με τον Εργοτέλη στο ΟΑΚΑ. Ο μόνος που έσωσε ένα ποντάκι ήταν ο Δώνης, με τον Ατρόμητο να παίζει μέσα στο Περιστέρι κι επί 86 λεπτά με παίκτη παραπάνω από τους πράσινους…

Ίσως θυμάστε ότι επισήμανα χθες πως θα παίξει ρόλο στο παιχνίδι η παρουσία όχι μόνο του Αναστασιάδη, αλλά και τριών παικτών πρώην του Ολυμπιακού (Πάντου, Πατσατζόγλου, Ζαραδούκα-ο τελευταίος είναι και νυν), όπως κι ενός πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού, του Κώτσιου. Οι πρώην ερυθρόλευκοι ήταν από τους θετικούς πρωταγωνιστές της ομάδας τους, ο δε πρώην πράσινος από τους αρνητικούς, με την έμμεση εμπλοκή του στη φάση του μοναδικού γκολ.

Θύμιζα ακόμη χθες ότι ο Αναστασιάδης ήταν προπονητής του ΠΑΟΚ σε εκείνο το ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 0-1 με το γκολ του Ολιζαντέμπε στο 90, με αδράνεια του Βόκολου, στο πρωτάθλημα του 2004, το λεγόμενο και του Δούρου. Να που η ιστορία επαναλήφθηκε και για τον Άγγελο και για τον Παναθηναϊκό. Αυτή τη φορά η αδράνεια ήταν του Κώτσιου, όπως περίπου τότε ήταν του Βόκολου. Κι έτσι έχασε ο ΠΑΣ, που έπαιξε καλά και δικαιούνταν αν μη τι άλλο της ισοπαλίας.

Και να σκεφθεί κανείς πως ο Ολυμπιακός μόλις τις προάλλες έφερε 0-0 με τη Δόξα, στην οποία έχει δώσει δανεικούς τους Βάντερσον και Λεάντρο και με την οποία σε εκείνο το ματς είχαν παίξει δύο μέχρι πρότινος ερυθρόλευκοι, ο Κατσικογιάννης κι ο Σοϊλέδης.

Θα μπορούσε ακόμη κάποιος να θυμηθεί πως ο Ολυμπιακός έφερε 2-2 με τον ΟΦΗ στο Καραϊσκάκη. Τον ΟΦΗ στον οποίο είχε δανεικούς τους Σουμπίνιο και Κάταϊ. Τον ΟΦΗ, που έχει στον πάγκο ένα πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, τον Αναστόπουλο.

Η δε μεγαλύτερη «πλάκα», τι πλάκα δηλαδή περί μπλακ χιούμορ πρόκειται, είναι πως η ποδοσφαιρική πιάτσα έλεγε όλο το καλοκαίρι πως, «ο Ολυμπιακός ανέβασε ΟΦΗ και Δόξα και ο Ολυμπιακός κράτησε στην Α΄ Εθνική τον Αστέρα», δηλαδή την άλλη ομάδα με την οποία γκέλαραν οι ερυθρόλευκοι.

Από αυτές τις τρεις και καλά δικές του ομάδες ο Ολυμπιακός χάνει, έτσι όπως πάει, το πρωτάθλημα. Είναι αυτό που λέει κι ο Γόντικας, ότι, «ο Παναθηναϊκός παίζει όλο ντέρμπι κι άλλοι φιλικά». Με μεγαλύτερο ντέρμπι, βέβαια, το 3-1 στην Τούμπα, με τα δύο γκολ-φάουλ, που κοίταζε άναυδος ο Χαλκιάς και με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ στο τέλος του ματς να κυνηγάνε κι αυτόν και τον άλλο πρώην παίκτη του ΠΑΟ, τον Σαλπιγγίδη.

Αν και για να είμαι ειλικρινής, ακόμη και με όλα αυτά, ο Ολυμπιακός θα έπρεπε τώρα να είναι πρώτος, ακόμη κι αν κέρδιζε ο ΠΑΟ τα δύο εξ αναβολής παιχνίδια του. Θα έπρεπε, αλλά δεν είναι ΚΑΙ για ένα ακόμη σοβαρό λόγο: τη δική του μέτρια εικόνα μέσα στο γήπεδο. Κι εκεί πρέπει να εστιάσουν διοίκηση, προπονητής και παίκτες. Τα άλλα, πάνω κάτω, τα ξέρουμε. Απλά, δεν είναι κακό, αφού τα βλέπουμε, να τα λέμε κιόλας, όπως φωνάζει και μία ψυχή.

Κ. Νικολακόπουλος
"

να βάζεις ξυδάκι για τη φαγούρα, βρωμιαρούλα, γιατί έτσι δε θα βρεις άντρα ποτέ
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyMon Jan 16, 2012 12:07 pm

Ε καλά ρε Κώστα τι κάθεσαι και ασχολείσαι? Γνωστός και μη εξαιρετέος ο μίστερ Νικολακό... Πλάκα έχει... Με κάτι τέτοια φαίνεται πως πονάνε κάποια πράγματα. Στον τυφλό οπαδισμό είτε γαύρικο, είτε από την μεριά μας, δεν έχει να πεις και πολλά. Πλάκα είχε το χτεσινοβραδυνό άρθρο του Τσόχου στο σπορτ φμ, που ουσιαστικά προλογίζει το τι θα έχουν σήμερα τα πρωτοσέλιδα. Και φυσικά τα έχει πετυχει 100%... Όχι οτι ανακάλυψε την Αμερική, αλλά έχει πλάκα...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyMon Jan 16, 2012 2:11 pm

κι εγώ για πλάκα το βάζω ρε συ...για να φουσκώνει το καφενείο Very Happy
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyMon Jan 16, 2012 2:23 pm

Σφοδρή επίθεση στον Ηλία Σπάθα από τον Περικλή Βασιλάκη!

Ο καθηγητής διαιτησίας μίλησε στον Sentra 103,3 για την απόφαση του διαιτητή να ξεκινήσει τον αγώνα και τόνισε πως η απόφασή του ήταν απαράδεκτη, ενώ αναφέρθηκε και στη γενικότερη παρουσία του στη διάρκεια του αγώνα...



«Πρέπει να είμαστε απόλυτα σίγουροι για το αν ένας αγωνιστικός χώρος είναι απόλυτα ασφαλής. Ο ΚΑΠ είναι ξεκάθαρος σε τέτοια θέματα για το πότε πρέπει ένας διαιτητής να αρχίζει ή να μην συνεχίζει το παιχνίδι», σχολίασε αρχικά ο Περικλής Βασιλάκης.

Aναλυτικά οι δηλώσεις του Περικλή Βασιλάκη στον Sentra 103,3:

Για το αν έπρεπε να γίνει το ματς: Πρέπει να είμαστε απόλυτα σίγουροι για το εάν ένας αγωνιστικός χώρος είναι σε τέτοιο βαθμό ασφαλής για την σωματική ακεραιότητα των παικτών. Αυτό εξετάζει πρώτα ο διαιτητής. Κοιτάζει να βγουν οι παίκτες χωρίς προβλήματα, τα οποία θα προέλθουν από έναν κακό αγωνιστικό χώρο. Ο ΚΑΠ είναι ξεκάθαρος σε αυτά τα θέματα, στο πότε πρέπει ο διαιτητής να μην αρχίζει ή να μην συνεχίζει ένα παιχνίδι από κάποιες περιπτώσεις πάγου ή βροχής. Τώρα ένας διεθνής διαιτητής θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να βγει στον αγωνιστικό στις 19.30 για να ψάχνει με το παπούτσι του αν ο αγωνιστικός χώρος έχει πάγο...

Για τα λάθη του Σπάθα: Έπρεπε να επιδείξει σοβαρότητα και μίση ώρα οπωσδήποτε πριν θα έπρεπε να βγει στον αγωνιστικό χώρο, εφόσον υπήρχαν αντίξοες συνθήκες που πιθανόν να μην επιτρέψουν την διεξαγωγή του παιχνιδιού. Να δει και κατά πόσο μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου. Δεν ξέρω αν έκανε προθέρμανση. Τον είδα να ξανακάνει. Αυτό εγώ το θεωρώ αστείο, με όλο τον σεβασμό προς την διαιτησία. Να ψάχνεται, να συζητάει με παράγοντες. Δεν ξέρω τι περίμενε. Την επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος; Δεν ξέρω τι έκανε. Ξέρω ότι ο διαιτητής βγαίνει βλέπει και αποφασίζει.

Εγώ δεν περιμένω από κανένα να μου πει τι θα κάνω. Εγώ είμαι ο υπεύθυνος και εγώ είμαι ο αρμόδιος και ο κανονισμός μου δίνει όλη την δυνατότητα. Εάν υπάρχουν κάποιοι άλλοι που θα του πουν «ξέρεις, βγες εσύ και θα δούμε εμείς και θα σου πούμε τι θα κάνεις». Αυτό δεν το δέχομαι. Απ' ότι μου είπαν αυτόπτες μάρτυρες υπήρχε πρόβλημα από την πλευρά της σκεπαστής εξέδρας.

Για την κατάσταση του αγωνιστικού χώρου: Ο βοηθός δεν μπορούσε να παίξει. Προσπαθούσε να στηριχθεί κατά κάποιο τρόπο στα πόδια του. Τώρα αν εσύ δεις ότι όλα αυτά μπορούν να ξεπεραστούν παίζοντας 5-10 λεπτά δεν μπορείς να φωνάζεις κάτι σκούπες και κάτι συστήματα προϊστορικά, αυτό είναι για γέλια. Είναι το πιο απλό πράγμα που μπορεί να κάνει ο διαιτητής. Πρώτα κοιτάς την σωματική ακεραιότητα των παικτών.

Υπάρχει η συνθήκη η ικανή και αναγκαία όπως το λέγαμε; Οι παίκτες σεβάστηκαν αλλήλους. Δεν έπαιζαν δυνατά, γιατί μία τσουλήθρα είναι σίγουρο ότι και εσύ ο ίδιος θα τραυματιστείς και αν τον παρασύρεις με τις τάπες θα τον τελειώσεις. Αυτά πρέπει να κοιτάει ο διαιτητής. Δεν νομίζω ότι γίνεται. Το έχω πει πολλές φορές ότι υπάρχουν γήπεδα λίμνες και οι διαιτητές επιμένουν να κάνουν αγώνες. Κάποτε λέγανε ότι είναι στο ΠΡΟ-ΠΟ και ότι πρέπει να γίνει ο αγώνας.

Για τους παράγοντες (τηλεοπτικά) που μπορεί να επηρεάζουν την διεξαγωγή: Δεν πρέπει να τον ενδιαφέρει αν είναι ή δεν είναι τηλεοπτικό, αλλά για το αν θα βγουν οι παίκτες σόι και αβλαβείς χωρίς δική του υπαιτιότητα. Αλλιώς θα λέγανε παίξτε οπουδήποτε, δεν θα υπήρχαν κανονισμοί, δεν θα υπήρχαν οι περιπτώσεις που κατά έναν τρόπο δεσμεύει τον διαιτητή. Πρέπει να είναι ιδιαίτερα σχολιαστικοί στον αγωνιστικό χώρο. Αυτό το οποίο πρέπει να βλέπει ένας διαιτητής είναι αυτό που βλέπει αυτός. Είχα κατηγορηθεί κατά κάποιο τρόπο στο παρελθόν, γιατί σταματούσα εύκολα το παιχνίδι, γιατί το γήπεδο ήταν λίμνη. Ο τερματοφύλακας τότε δεν έβλεπε την μπάλα από την σέντρα. Το γήπεδο δεν είχε χορτάρι, αν είχε όπως το ΟΑΚΑ θα είχε φύγει ο πάγος από πάνω σε δευτερόλεπτα.

Για την ώρα διεξαγωγής του αγώνα: Δεν υπήρχε βροχή, υπήρχε όμως πάγος. Το ξέρανε. Βέβαια θα μου πεις ήξερε η Λίγκα όταν το όριζε ότι θα έχει πάγος; Αλλά θα πω είναι καλύτερα κάποιον ανα είχε τραυματιστεί και να έχανε την καριέρα του εκεί; Εγώ εκεί στέκομαι. Δεν μπορεί ένας παίκτης που τον αγοράζεις εκατομμύρια, ή μία ομάδα που τον αγοράζεις εκατομμύρια και δεν μπορεί μία ομάδα που θα μείνει ή δεν θα μείνει στην κατηγορία π.χ. τα Γιάννενα ή η άλλη ομάδα θα πάρει ή δεν θα πάρει πρωτάθλημα να παίζεις εσύ με ένα γήπεδο που δεν ήταν κατάλληλο ν' αγωνιστούν οι παίκτες. Για να μην λέμε για την μία ομάδα. Και οι παίκτες των Ιωαννίνων δεν είναι μαθημένοι να παίζουν στον πάγο. Δεν ήταν σωστός ο τρόπος που το διαχειρίστηκε.

Για τα όσα έγιναν στον αγώνα: Πρώτα, πρώτα δεν υπάρχει να σου πει τι και πως. Να έρθει να σου πει ένας παίκτης δηλαδή να σου κάνει υποδείξεις. Αυτά δεν γίνονται. Από εκεί και πε΄ρα ως παίκτης, όταν βλέπεις έναν διαιτητή που ανέχεται, που παλινδρομεί, που δεν έχει την προσωπικότητα και την έντονη παρουσία μέσα στο γήπεδο, τότε θα κάνεις αυτά που δεν πρέπει να κάνεις. Δεν συμφωνώ βέβαια με αυτά που έκαναν οι παίκτες. Δόθηκε έδαφος όμως να τα κάνουν αυτά. Κάθισε και συζητούσε. Τι συζητούσε; Κάθεσαι και συζητάς με τους παίκτες και τους παράγοντες αν πρέπει να αρχίσει ή όχι το παιχνίδι αφού την πήρες την απόφαση.

Είναι απαράδεκτο να ανέχεσαι την κατάσταση. Όπως λέει και ο κανονισμός δεν επιτρέπεται να κάθεσαι και να δίνεις εξηγήσεις στο γήπεδο κατά την διάρκεια του παιχνιδιού στον παίκτη τι έγινε. Εγώ κατάλαβα ότι δεν ήταν ο διαιτητής που θα μπορούσε να διαχειριστεί ένα τέτοιοι σημαντικό γεγονός. Είναι όπως παίζουμε στην γειτονιά. Γι' αυτό επιμένω, αν οι διαιτητές δεν έχουν αυτά που ορίζει ο κανονισμός και τα έχουν άλλοι και τους λένε τι να κάνουν, πρέπει να βγουν και να πουν ότι το βιβλίου μου λέει άλλα.

Θα πρέπει επιτέλους οι διαιτητές να είναι διαιτητές και να διαχειρίζονται το κάθε δύσκολο θέμα, ειδικά με τον αγωνιστικό χώρο με τρόπο που να σκέφτονται αυτόν που αγωνίζεται. Δεν λέω κάτι επιπλέον από αυτό που ορίζει ο κανονισμός. Τι καλύτερο έγινε όταν έπεσε κι άλλο η θερμοκρασία;
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyMon Jan 16, 2012 10:39 pm

Ο Γιάννης ήταν καλός στην πρώτη περίοδο αλλά μετά το μυαλό του έφυγε από
το παιχνίδι. Δεν ήταν καθόλου καλός στην άμυνα μετά το πρώτο δεκάλεπτο.
Έχει ακόμα πρόβλημα όσον αφορά την φυσική του κατάσταση. Δεν έχει καλές
και γρήγορες επιστροφές. Γι' αυτό το λόγο επέλεξα να τον αφήσω στον
πάγκο. Οι επαγγελματίες παίκτες πληρώνονται για να είναι συγκεντρωμένοι
στο παρκέ και τα 40 λεπτά και όχι να τα παρατάνε όταν κάνουν το δεύτερο
φάουλ», δήλωσε ο Σκαριόλο.

Κύριε Μάκη, το φάρμακο... Το φάρμακο κύριε Μάκη μου γιατί δεν είμαι καλά λέει ο κόουτς...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyWed Feb 15, 2012 7:47 pm

«Παρανοϊκή και ύποπτη στάση»

15/02/2012, 15:45 | Διαβάστηκε 13578 φορές

Ευθεία επίθεση στον Υπουργό Πολιτισμού, Παύλο Γερουλάνο, από την ΠΑΕ Ολυμπιακός μέσω του NovaΣΠΟΡ FM 94,6 για την ψήφιση του αθλητικού νόμου και τον κίνδυνο αποκλεισμού για τις ελληνικές ομάδες. «Ναρκοθετεί το ελληνικό ποδόσφαιρο. Ο κ. Γερουλάνος δείχνει μια τρομακτική εμμονή, στα όρια της σχιζοφρένειας. Η στάση του είναι παρανοϊκή και ύποπτη», δήλωσε ο υπεύθυνος επικοινωνίας της ΠΑΕ, Κώστας Καραπαπάς. Αιχμές και για τη στάση της ΕΠΟ. «Αν φοβάται ο κ. Πιλάβιος, ας πάρει σκύλο ή ας παραιτηθεί», τόνισε.

Αναλυτικά, ο Κώστας Καραπαπάς μίλησε στον πρώτο αθλητικό σταθμό της χώρας για:

-την ψήφιση του νέου αθλητικού νόμου και τον κίνδυνο ευρωπαϊκού αποκλεισμού λόγω παράβασης του αυτοδιοίκητου του ποδοσφαίρου:
«Με το άρθρο 19 θα μπούμε σε μια διαδικασία κινδύνου για τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ στην Ευρώπη. Είναι απαράδεκτη η στάση από τον κύριο Γερουλάνο για να περάσει μία διάταξη που ναρκοθετεί ολόκληρο το ελληνικό ποδόσφαιρο. Βάζει σε κίνδυνο το αυτοδιοίκητο του ποδοσφαίρου. Είναι κάτι που ισχύει παγκοσμίως και δεν μπορεί να το αλλάξει ούτε ο κύριος Γερουλάνος ούτε ο κύριος Μπιτσαξής. Ο κ. Γερουλάνος δείχνει μια τρομακτική εμμονή, στα όρια της σχιζοφρένειας, που θα υπογράψει τον αποκλεισμό των ελληνικών ομάδων από την Ευρώπη και της Εθνικής από το Euro 2012, ειδικά σε μια εποχή που όλοι οι Ευρωπαίοι θέλουν να στείλουν τη χώρα στο πυρ το εξώτερο. Πάμε να σκοτώσουμε το ποδόσφαιρο. Ποιος; Ο ίδιος ο υπουργός που είναι αρμόδιος για το ποδόσφαιρο. Είναι παρανοϊκό και ύποπτο να βάζουν νάρκη οι υποτιθέμενοι προστάτες του αθλητισμού. Ο κ. Γερουλάνος μιλάει με ξύλινο λόγο, ένας άνθρωπος που σε έναν μήνα δεν θα υπάρχει στο υπουργείο, πιθανώς ούτε στη Βουλή ή στα γραφεία του κόμματός του. Είναι ένα πρόχειρο νομοσχέδιο. Θεωρούμε πως είναι πολύ σοβαρό το θέμα για να περνά γρήγορα-γρήγορα και βιαίως, προφανώς για να εξυπηρετήσει κάποια συμφέροντα».

-τη στάση της Πολιτείας:
«Βλέπουμε 50 ανθρώπους στην επιτροπή, από τους οποίους οι 45 δεν έχουν σχέση με το ποδόσφαιρο. Άνθρωποι άσχετοι με το ποδόσφαιρο πάνε να βάλουν νάρκη στο άθλημα. Βλέπουμε και κάποιους που ξέρουν ότι οδεύουμε σε σύγκρουση με τοίχο και προσπαθούν να δώσουν στον κ. Γερουλάνο να καταλάβει τις καταστροφικές συνέπειες, αλλά εκείνος δεν καταλαβαίνει».

α) Νέα διδασκαλία ήθους από χουλιγκάνο εκδότη που έγινε "υπεύθυνος τύπου"...
β) Χίλιες φορές να κάνουν κουμάντο άσχετοι με το ποδόσφαιρο, παρά αλητήριοι σχετικκοί σαν εσένα, ή άλλοι σχετικοί σαν αυτούς που έχουν περάσει ως τώρα και είδαμε τι έχουν καταφέρει...


-τη στάση της ΕΠΟ:
«Δεν μπορεί να λέει ο υπουργός πως η ΕΠΟ είναι άντρο ασυδοσίας και να μην αντιδρά η ομοσπονδία. Δεν πρέπει να ερωτηθεί; Αλλά από ποιον να ερωτηθεί; Μας κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει αντίδραση από την ΕΠΟ. Αν ο κ. Πιλάβιος φοβάται, ας πάρει σκύλο ή ας παραιτηθεί».

Ο υπουργός δε μπορεί φυσικά να λέει ότι η ΕΠΟ είναι άντρο ασυδοσίας... Το ότι είναι, δεν έχει καμία σημασία... Το ότι το λέει όλος ο κόσμος πάλι δεν έχει καμία σημασία... Το να το έχει πει όμως ως τώρα πολλές φορές ο ίδιος ο Ολυμπιακός και πολύ πρόσφατα, πάλι δεν έχει σημασία;;;; Μόνο ο υπουργός δηλαδή δε μπορεί να το πει;
Όταν ο Ολυμπιακός έβρισε την ΕΠΟ, πώς αντέδρασε η ΕΠΟ; Ερώτηση 2 επιλογών για το μεγάλο βραβείο... α) τον μάζεψε και του έκοψε τον κώλο, β) άλλαξε τον αρχιδιαιτητή...


Να βγει ένας επόμενος Γερουλάνος και να κόψει τον κώλο, πραγματικά όμως, σε τέτοιου τύπου θρασύτατους αλήτες (όλων των ομάδων), και τι στον κόσμο...
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyWed Jun 13, 2012 9:51 am

Στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Θεσσαλονίκης αναμένεται να οδηγηθούν σήμερα οι 34 οπαδοί του ΠΑΟΚ, που συνελήφθησαν το τελευταίο 24ωρο στη διάρκεια μεγάλης αστυνομικής επιχείρησης, κατηγορούμενοι για επεισόδια και επιθέσεις μεταξύ χούλιγκαν.

Η Αστυνομία πραγματοποίησε εφόδους σε χώρους όπου στεγάζονται εφτά σύνδεσμοι οπαδών του ΠΑΟΚ, κυρίως της δυτικής Θεσσαλονίκης, καθώς και σε σπίτια υπόπτων, όπου βρέθηκαν κα κατασχέθηκαν ένα πιστόλι τύπου zastava, όπλα κρότου - λάμψης, τσεκούρια, μαχαίρια, σπαθιά, σιδηρογροθιές, ρόπαλα, ζυγαριές ακριβείας καθώς και μικροποσότητες ναρκωτικών.

Οι έρευνες για τη δράση των χούλιγκαν ξεκίνησε τον περασμένο Νοέμβριο, με αφορμή κρούσμα οπαδικής βίας σε βάρος οπαδού του 'Αρη στο Δερβένι, ο οποίος δέχθηκε επίθεση από οπαδούς του ΠΑΟΚ που επέβαιναν σε λεωφορείο και επέστρεφαν από αγώνα της ομάδας τους.

Από τις άρσεις τηλεφωνικού απορρήτου που ακολούθησαν, οι αστυνομικές αρχές κατάφεραν να εντοπίσουν τους «πρωταγωνιστές» -φυσικούς και ηθικούς- των συμπλοκών ανάμεσα σε οπαδούς της Θεσσαλονίκης που είχαν πυκνώσει κατά το επόμενο διάστημα.

Μεταξύ άλλων στις συνομιλίες καταγράφονται λεπτομέρειες για σειρά επιθέσεων, όπως αυτή εναντίον οπαδών του 'Αρη, πριν από 1,5 μήνα, μετά τον τελικό των ομάδων Κ17 ανάμεσα σε 'Αρη και ΠΑΟΚ ή την επίθεση που δέχτηκαν αστυνομικοί έξω από το γήπεδο της Τούμπας πριν από τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο για τα πλέι-οφ του πρωταθλήματος.

Εξάλλου, από τις συνομιλίες προκύπτει ότι οι χούλιγκαν σχεδίαζαν «χτύπημα» με βόμβες μολότοφ σε καφέ που βρίσκεται απέναντι από το γήπεδο του 'Αρη.

Όπως έγινε γνωστό, η δικογραφία περιλαμβάνει άλλα 57 άτομα, τα οποία αναζητούνται. Οι δε κατηγορίες που αντιμετωπίζουν σύμφωνα με τη σχηματισθείσα δικογραφία είναι βαρύτατες.

copy απο real.gr

ισως να μην ειναι και το σωστο τοπικ αλλα τετοια ωρα τετοια λογια...

ΥΓ η πληροφορια οτι αναζητητε ο φουφουνελης ελεγχετε lol!
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyWed Jun 13, 2012 10:35 am

seirios wrote:


ΥΓ η πληροφορια οτι αναζητητε ο φουφουνελης ελεγχετε lol!

Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyWed Jun 13, 2012 2:55 pm

Ο Μανωλάς πάει στον Ολυμπιακό. Σε λίγο καιρό ο κακομαθημένος, ο έτσι ο αλλιώς θα γίνει παικταράς...Καλή τύχη να έχει το παιδί και σε κάνα δυο χρόνια το πολύ να σηκωθεί να φύγει γιατί είναι παικτούρα.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyTue Oct 23, 2012 6:33 pm

Για τον Φερέιρα ο πιο δικαιωμένος απ'όλους τους αρθρογράφους είναι ο Καρπετόπουλος. Αυτός έλεγε, και έγραφε, ακόμα κι όταν ο ΠΑΟ πέρσι τέτοιον καιρό έπαιζε μπαλάρα και όλοι τον υμνούσαν, ότι ήταν τυχαίο... ότι δεν είχε δουλέψει τέτοια πράγματα στην προετοιμασία κι έγινε τυχαία επειδή δεν είχε φορ, κι επειδή βρέθηκαν δυο τρεις παίχτες μαζί σε φόρμα... και κυρίως ο Λέτο. Και ότι απλώς παρακάλαγε να τραβήξει όσο πάει αυτή η φάση... Φυσικά δεν τράβηξε, και όταν έλειψε ο Λέτο, ο ΠΑΟ δεν ξαναέπαιξε ποτέ ούτε το 1/10 της καλής του φόρμας... Κι ο παππούς δεν κατάλαβε ποτέ ούτε πόσο χρειαζόταν τότε τον Καραγκούνη... όταν δεν κατάφερνε να κερδίσει κανέναν μέσα... πέρσι αυτά...
Φέτος τον έδιωξε... ο ΠΑΟ ήταν άθλιος... τώρα έδιωξε και τον Κατσουράνη... και κοιμάται ήσυχος... φυσικά κοιμάται ήσυχος... αν έβαζε γκολ θα αναστατωνόταν...
Τύπος που ως μέγεθος είναι ίσα με τρεις τρίχες απ'τα αρχίδια του Καραγκούνη, και τέσσερις απ'του Κατσουράνη, κοιμάται και ήσυχος κιόλας...
Δε γαμιόμαστε τελικά; Τέτοια ασυλία δεν έχει ζήσει προπονητής σε όλη τη γη... ο ΠΑΟ δε μπορεί να κάνει φάση... όχι να πάρει αποτέλεσμα, ούτε να κάνει φάση... Δυο χρόνια έχει την ομάδα ο τύπος, και παίζει καλύτερα ο Πλατανιάς. Φέρτε πίσω τον Τεν Κάτε. Μόνο τότε απ'τα τελευταία χρόνια έπαιξε ο ΠΑΟ ποδόσφαιρο σοβαρό, καλό, μοντέρνο.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 EmptyWed Dec 12, 2012 7:15 pm

Οι πρίγκιπες του ΠΑΟ και ο Τσάκας έχουν ξεπεράσει μακράν το Βουτσά. Κι αντί οι μαλάκες να φτιάξουν μια ταινία να κονομήσουν, κάνουν συνεντεύξεις.
Back to top Go down
Sponsored content





ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 10 Empty

Back to top Go down
 
ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o
Back to top 
Page 10 of 10Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ελληνικό Πρωτάθλημα-
Jump to: