BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o

Go down 
+4
barboua
pontiak
Hammer
Apostolis
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AuthorMessage
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyFri Jun 24, 2011 8:38 pm

Το κατάλαβα ότι το σχόλιο ήταν σχετικά με τον Πολ και τον Μπιτσαξή, και αυτό απάντησα απ'την αρχή, ουσιαστικά με το πρώτο σχόλιο...
Ο Πολ και ο Μπιτσαξής είναι άσχετοι... Ήταν είναι και θα είναι... Αλλά ο Ιωαννίδης ο σχετικός έκανε κατι σπουδαιότερο; όχι... οι άσχετοι είπαν στην εισαγγελέα 'γάμα τους"
Ε οι άσχετοι κάνανε μερικούς να ψάχνουν τον Κωστέτσο για μοδάτες ριγέ πυζάμες... όταν οι παλιοί σχετικοί "που ξέρανε" τα χειριζόντουσαν τα θέματα καταλλήλως... cat
Ο Ορφανός είχε καρφώσει νόμο να πηγαίνει φυλακή όποιος κάνει θέμα σε γήπεδο, ο Ιωαννίδης τον κατάργησε για να μην αδικηθεί ο θερμός κόσμος της Θεσσαλλονίκης (του Ορφανού δηλ)
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyFri Jun 24, 2011 8:49 pm

σήμερα το πρωί ο Ιωαννίδης μίλαγε στην εκπομπή του Σκουντή...
Μας είπε πομπωδώς ότι ο αθλητισμός έχει 3 προβλήματα... τη βία το ντόπινγκ και τα στημένα...
Δυο χρόνια υπουργός ήσουν ρε καραγκιόζο... τι πολέμησες απ'όλα; ΜΙΑ κίνηση έκανες, και ήταν να αλλάξει ο νόμος και ήταν να μην πηγαίνουν απ'ευθείας μέσα οι "βίαιοι"... όπως το είχε φτιάξει πριν ο ορφανός της ίδιας κυβέρνησης μάλιστα...
ΑΕΙ στο διάλο προπονηταρά μας...!
Αντε καραγκιοζάκο...
Θύμισε και σύ τίποτα ρε Σκουντή... που έμεινες στα φιλαράκια και στα βάλτο αγόρι μου και στα άλλα βάλτο τσουνγκ χι λι και σ'αυτά που του χρωστάς...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptySat Jun 25, 2011 1:36 pm

«Μπέο, θα σου φέρνω τσιγάρα»!

Υβριστικό διάλογο με άγνωστο -από την περιοχή του Βόλου- είχε στις 30/1/2011 ο Αχιλλέας Μπέος…

Συνεχίζουν να σοκάρουν οι διάλογοι που βγαίνουν στη δημοσιότητα και αφορούν το «Koriopolis».

Αναλυτικά, όσα ειπώθηκαν μεταξύ τους:

- Όπου «Β», ο άγνωστος, όπου «Α», ο Αχιλλέας Μπέος.

Β: Κιλοτάκια, σε πάνε τρέχοντας.
Α: Στο κ… σου βρωμόπ…
Β: Τρέχοντας σε πάνε, θα σου φέρω τσιγάρα.
Α: Πήγαινε γαμ…, το μ… της μάνας σου, ο Γιδόπουλος, ο Βαλάχης κι όλο σου το σπίτι βρωμόπ…
Β: Τσιγάρα θα σου φέρνω χαμούρα, μαλ…



:xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa:
Β: Κιλοτάκια, σε πάνε τρέχοντας.
ΘΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptySat Jun 25, 2011 2:56 pm

Το καλύτερο απ'τα σχόλια:

Ο Μπέος έχει στήσει όβερ ημίχρονο - άντερ τελικό

lol!
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptySun Jun 26, 2011 2:01 pm

To gazzetta.gr συνεχίζει τις αποκαλύψεις και φέρνει στο φως αποκλειστικά, τα δικόγραφα και νέους συγκλονιστικούς διαλόγους από το «βρόμικο» κύκλωμα που δρούσε στο ελληνικό ποδόσφαιρο!


Δείτε πώς το βρόμικο κύκλωμα δρούσε και τι έκανε. Διαβάστε τι λέει ο Μάκης Ψωμιάδης για τον ορισμό του Παμπορίδη στο ματς Ατρόμητος-Ολυμπιακός αλλά πώς χαρακτηρίζει την Ξάνθη... παράρτημα του Ολυμπιακού! Διαβάστε τις καταγεγραμμένες συνομιλίες που περιέχονται στην τεράστια δικογραφία και μάθετε τι λέει ο Μπέος για τον διαιτητή του αγώνα Ολυμπιακός Βόλου-Ξάνθη, αλλά και πώς έβαλε συγκεκριμένο ρέφερι σε ματς του Άρη.

Διαβάστε τις συζητήσεις του Μάκη Ψωμιάδη για τον ορισμό διαιτητών αλλά και την εκπληκτική συζήτηση με ποδοσφαιριστή, με τον οποίο μιλάνε και για τη βιταμίνη που θα πάρει πριν από τον αγώνα! Τον τρόπο που μοίραζε χρήματα σε διαιτητές και άλλους ο Τσακογιάννης. Μάθετε γιατί χρωστούσε χρήματα ο Καλογιάννης στον Τσακογιάννη.

Επίσης διαβάστε πώς κινούσε τα νήματα ο Τσακογιάννης στη Football League και κανόνιζε για ομάδες όπως Εθνικός, Ιωνικός, Θρασύβουλος, Αγροτικός Αστέρας και άλλες!


http://www.gazzetta.gr/sites/all/themes/basic/files/dialogoi_r.pdf
Νέες συνομιλίες στο gazzetta.gr!
Κυριακή, 26 Ιούν 2011 12:10


To gazzetta.gr δημοσιεύει κατ’ αποκλειστικότητα τα δικόγραφα, με νέους 27 συγκλονιστικούς διαλόγους από το κύκλωμα με τα «στημένα». Διαβάστε πώς δρούσαν και πώς «έστηναν» τα ματς!


Το ελληνικό ποδόσφαιρο φαίνεται πως είχε πολλή... βρόμα και σιγά-σιγά αρχίζει να... καθαρίζει! Διαβάστε τις καταγεγραμμένες συνομιλίες που περιέχονται στην τεράστια δικογραφία και μάθετε τι λέει ο Γιώργος Τσακογιάννης με τον Αλκέτ, αλλά πώς ζητάει από κάποιον να κάνει πέναλτι μια και δεν έχει πρόβλημα με κάρτες.

Διαβάστε για τα κατασχεμένα σε γραφείο στον Εύοσμο, αλλά και την εκπληκτική συζήτηση με ποδοσφαιριστή της Football League, όπου αναφέρονται στις κυνοδρομίες και πώς θα ανοίξει η αγορά με αυτόν τον τρόπο.

http://www.gazzetta.gr/sites/all/themes/basic/files/dialogoi-26.pdf
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptySat Jul 16, 2011 4:13 pm

Σκάνδαλο που ξεπερνά αυτό του Μαραντόνα…

16/07/2011, 16:52 | Διαβάστηκε 1126 φορές
Σκάνδαλο που ξεπερνά αυτό του Μαραντόνα…

Από το Μουντιάλ του 1994, όταν ο Μαραντόνα είχε βρεθεί θετικός σε χρήση απαγορευμένων ουσιών έχει να συμβεί κάτι αντίστοιχο σε μεγάλη διοργάνωση. 17 χρόνια μετά όμως –και στο Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών που φιλοξενείται στη Γερμανία- ξέσπασε σκάνδαλο ντόπινγκ που δεν έχει προηγούμενο σε επίπεδο εθνικών ομάδων και αφορά πέντε παίκτριες της Βόρειας Κορέας!

Όπως αποκάλυψε ο πρόεδρος της FIFA, Σεπ Μπλάτερ, δήλωσε πως όλα ξεκίνησαν όταν δύο μέλη της ομάδας έδωσαν θετικό δείγμα, πράγμα που οδήγησε στην πραγματοποίηση ελέγχου σε όλες της αθλήτριες, που οδήγησε στη «φάκα» ακόμη τρεις.

«Είμαστε σοκαρισμένοι. Πρόκειται για ένα τεράστιο ζήτημα που μας πληγώνει», δήλωσε ο Μπλάτερ.

Το εντυπωσιακό της υπόθεσης είναι η ουσία που ανιχνεύθηκε, η οποία –σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες- δεν είναι από τις πλέον γνωστές, αλλά πρόκειται για το υγρό που περιέχεται σε αδένα κάποιου συγκεκριμένου είδους ελαφιού, που ζει στην Ασία…

Αυτός ήταν και ο λόγος που οι ερευνητές της FIFA δεν ήταν σε θέση να επιβεβαιώσουν για ποια ουσία επρόκειτο αφού ακόμη και για αυτούς ήταν μια πρωτόγνωρη κατάσταση, την οποία κατάφεραν να ξεδιαλύνουν μόνο οι ειδικοί της WADA.

Για την ώρα γνωστά έχουν γίνει τα ονόματα των δύο πρώτων παικτριών. Πρόκειται για τις Σον Γιονγκ Σαν και Γιονγκ Ποκ Σιμ.
http://www.sport-fm.gr/article/488564

Υγρό που περιέχεται σε αδένα; ελαφιού; αχχμμμμ... Ρε μπας κι έχουμε και θέμα κτηνοβασίας επιπλέον;
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptySun Jul 24, 2011 11:28 am

http://vimeo.com/26719108

Είναι καμιά ώρα βίντεο αλλά αξίζει τον κόπο
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyTue Jul 26, 2011 6:45 pm

Αν υπήρχε Όσκαρ στην... ατυχία ο Αστέρας Τρίπολης θα το κέρδιζε χωρίς αντίπαλο, αφού αποτελεί μοναδικό φαινόμενο στα παγκόσμια χρονικά του ποδοσφαίρου να «χάνει» μια ομάδα δύο παίκτες της με χιαστούς, στη διάρκεια του ίδιου αγώνα!


Οι Ντάνιελ Ορόθκο και Γκόραν Ρούμπιλ τραυματίστηκαν στη φιλική αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό, με τον Ισπανό αμυντικό να παθαίνει ολική ρήξη και τον Κροάτη μέσο μερική.


Αμφότεροι οι ποδοσφαιριστές θα απουσιάσουν αρκετούς μήνες, με την πρώτη ιατρική εκτίμηση να τους προσδιορίζει σε περίπου πέντε, γεγονός που καθιστά αναγκαστικό το μεταγραφικό επανασχεδιασμό στο αρκαδικό συγκρότημα.

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 786402 Αν δε σας ρίξω δε θα ησυχάσω
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyWed Jul 27, 2011 9:10 am

pontiak wrote:
Αν υπήρχε Όσκαρ στην... ατυχία ο Αστέρας Τρίπολης θα το κέρδιζε χωρίς αντίπαλο, αφού αποτελεί μοναδικό φαινόμενο στα παγκόσμια χρονικά του ποδοσφαίρου να «χάνει» μια ομάδα δύο παίκτες της με χιαστούς, στη διάρκεια του ίδιου αγώνα!


Οι Ντάνιελ Ορόθκο και Γκόραν Ρούμπιλ τραυματίστηκαν στη φιλική αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό, με τον Ισπανό αμυντικό να παθαίνει ολική ρήξη και τον Κροάτη μέσο μερική.


Αμφότεροι οι ποδοσφαιριστές θα απουσιάσουν αρκετούς μήνες, με την πρώτη ιατρική εκτίμηση να τους προσδιορίζει σε περίπου πέντε, γεγονός που καθιστά αναγκαστικό το μεταγραφικό επανασχεδιασμό στο αρκαδικό συγκρότημα.

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 786402 Αν δε σας ρίξω δε θα ησυχάσω
Ελα τώρα whistle που στεναχωρήθηκες με την συγκεκριμένη ομάδα... ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyWed Jul 27, 2011 9:13 am

Φυσικά και δε στεναχωρήθηκα.

Με τον Οφη τι έγινε Νικόλα; Κάνατε έφεση επειδή οι άλλοι είχαν 12 στην αποστολή και εσείς θέλατε 9;
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyWed Jul 27, 2011 10:08 am

pontiak wrote:
Φυσικά και δε στεναχωρήθηκα.

Με τον Οφη τι έγινε Νικόλα; Κάνατε έφεση επειδή οι άλλοι είχαν 12 στην αποστολή και εσείς θέλατε 9;
αρχισαμε παλι ΝΑΤΑ ΜΑΣ!!!!! ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyWed Jul 27, 2011 10:16 am

E, τι αρχίσαμε. γράφεις συνέχεια για τον ΟΦΗ αλλά τα καραγκιοζιλίκια δεν τα γράφεις. Βέβαια δε φταίει η ομάδα, τα βόδια τα άλλα φταίνε που 25 Ιουλίου κάνουν play-off.Αναμενόμενο ήταν...
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyWed Jul 27, 2011 10:59 am

ΘΑ ΤΑ ΕΓΡΑΦΑ ΚΥΡΙΕ ΔΙΚΑΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ....ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ..... ofi ofi ofi ofi
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyWed Jul 27, 2011 6:02 pm

Επιβεβαιώνει... δωροδοκία από Κούγια!
Τετάρτη, 27 Ιούλ 2011 18:43


Mια ακόμη βόμβα στα... συντρίμμια του ελληνικού ποδοσφαίρου έριξε ο πρώην γενικός αρχηγός της Παναχαϊκής, Πέτρος Σταθάκης λέγοντας ότι πήρε εντολή από τον Κούγια να δωροδοκήσει την ομάδα του Ολυμπιακού Χερσονήσου!


Ο πρώην παράγοντας της πατρινής ομάδας υποστήριξε πως πήρε εντολή από τον Κούγια για να δωροδοκήσει τον γενικό αρχηγό της Χερσονήσου, Μανόλη Κουβαρά, προκειμένου να χάσει από την Παναχαϊκή!

Συγκεκριμένα με δηλώσεις του στον «FM 100» ο κ. Σταθάκης τόνισε:


«Πνίγομαι και θέλω να πω την αλήθεια. Ζητάω συγγνώμη απ΄όσους πίκρανα στην Πάτρα, όταν επέστρεψα τον Γενάρη, μετά τα επεισόδια που έγιναν. Ο κ.Κουβαράς δεν λέει την αλήθεια. Το πρωί της Κυριακής, πριν το παιχνίδι, ο κ.Κούγιας μου παρέδωσε έναν φάκελο με 4.900 ευρώ, με εντολή να δωροδοκήσω τον κ.Κουβαρά, ώστε να έχουν μειωμένη απόδοση δύο παίκτες της Χερσονήσου.


Τα μισά του τα έδωσα στα αποδυτήρια και τα άλλα μισά μετά τη λήξη του αγώνα, όταν με πήγε με το αυτοκίνητο του στο ξενοδοχείο. Δεν θα έλεγα ποτέ τέτοια πράγματα για να εκδικηθώ τον κ.Κούγια. Αλλωστε πάντα μου έλεγε ότι η αλήθεια και το καλό επικρατούν.


Αυτό κάνω κι εγώ τώρα. Λέω την αλήθεια, παρότι γνωρίζω ότι ομολογώ δωροδοκία και θα κληθώ από τον εισαγγελέα. Ξέρω ότι θα τιμωρηθώ με ισόβιο αποκλεισμό από το ποδόσφαιρο, αλλά θα μου κάνει καλό γιατί είμαι εθισμένος με τον παραγοντισμό και έχω καταστραφεί.


Δεν θα μπορούσα να δώσω εγώ τα χρήματα γιατί είμαι πάμπτωχος. Τις τελευταίες μέρες μοτοσυκλέτες με περίεργους τύπους περνούν κάτω από το σπίτι μου. Είμαι τρομοκρατημένος γιατί νιώθω ότι με απειλούν. Ο κ.Κούγιας έχει έναν φυλακισμένο κουμπάρο και πάντα μου μιλούσε γι΄αυτόν».
gazzetta.gr
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyThu Jul 28, 2011 8:47 am


CONTRA.GR
Τελ. ανανέωση : Ιούλιος 28 2011 04:56
Η συνεδρίαση της Π.Ε. της Super League ξεκίνησε το μεσημέρι της Τετάρτης (13:30) και ολοκληρώθηκε τα ξημερώματα της Πέμπτης (04:50).

Όπως αναφέρει η επίσημη ανακοίνωση της διοργανώτριας Αρχής, η Πειθαρχική Επιτροπή επέβαλε:

Στον Ολυμπιακό Βόλου:

1) Χρηματική ποινή 300 χιλ. ευρώ

2) Ποινή υποβιβασμού στην επόμενη κατώτερη κατηγορία δια της καταλήψεως της τελευταίας θέσης στον οριστικό βαθμολογικό πίνακα της Super League της αγωνιστικής περιόδου 2010-11

Στον Αχιλλέα Μπέο:

1) Χρηματική ποινή 90 χιλ. ευρώ

2) Ποινή απαγόρευσης εκτελέσεως οποιασδήποτε δραστηριότητας που σχετίζεται με το ποδόσφαιρο εφ όρου ζωής

3) Ποινή απαγορεύσεως εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους εφ όρου ζωής

Στην Καβάλα:

1) Χρηματική ποινή 300 χιλ. ευρώ

2) Ποινή υποβιβασμού στην επόμενη κατώτερη κατηγορία δια της καταλήψεως της τελευταίας θέσης στον οριστικό βαθμολογικό πίνακα της Super League της αγωνιστικής περιόδου 2010-11

Στον Χρυσόστομο (Μάκη) Ψωμιάδη:

1) Χρηματική ποινή 90 χιλ. ευρώ

2) Ποινή απαγόρευσης εκτελέσεως οποιασδήποτε δραστηριότητας που σχετίζεται με το ποδόσφαιρο εφ όρου ζωής

3) Ποινή απαγορεύσεως εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους εφ όρου ζωής

Επιπροσθέτως, απάλλαξε από κάθε κατηγορία τον πρώην τεχνικό της Καβάλας Γιάννη Παπακώστα και κήρυξε άκυρη την πειθαρχική δίωξη για παραβάσεις του κανονισμού περί ντόπινγκ (οι κατηγορίες βάραιναν την ΠΑΕ Καβάλα).

Όπως είναι φυσικό, μετά από αυτήν την απόφαση, το συμπέρασμα είναι ότι και οι τρεις ομάδες που υποβιβάστηκαν σε αγωνιστικό επίπεδο (Αστέρας Τρίπολης, ΑΕΛ και Πανσερραϊκός) αναμένεται να παραμείνουν στη μεγάλη κατηγορία. Υπενθυμίζεται πως κάτι αντίστοιχο είχε συμβεί στην υπόθεση του Ηρακλή, στην οποία βγήκε κερδισμένος ο Αστέρας.

Όσον αφορά στη συμμετοχή του Ολυμπιακού Βόλου στο Europa League, αυτή δεν κινδυνεύει μέχρι να τελεσιδικήσει η υπόθεση. Αν η ποινή διατηρηθεί και σε δεύτερο βαθμό, τότε η UEFA αναμένεται να αποφασίσει την αποβολή των "ερυθρολεύκων" από τη δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Όπως εύκολα συμπεραίνει κανείς, το παιχνίδι του θεσσαλικού συλλόγου με την Ντιφερντάνζ για τον γ' προκριματικό γύρο του Εuropa League περνά σε δεύτερη μοίρα, αφού σε περίπτωση που τελεσιδικήσει η υπόθεση, μόνο με θαύμα θα συνεχίσει να αγωνίζεται στην Ευρώπη. Ας μην ξεχνάμε πως η UEFA είναι αμείλικτη σε τέτοια ζητήματα.

Αξίζει να σημειωθεί πως όλες οι ποινές είναι εφέσιμες. Αν υποβληθούν εφέσεις την Πέμπτη ή την Παρασκευή, τότε μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας, η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ θα έχει συνεδριάσει και θα έχει κρίνει την υπόθεση τελεσίδικα.
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyThu Jul 28, 2011 5:20 pm

Τελ. ανανέωση : Ιούλιος 28 2011 14:35
Οι δηλώσεις του στον SportFM 94.6:

"Επειδή το θέλουν κάποιοι Κούγιες και Θωμαΐδηδες; Δεν θα παρουσιάζουν αθώα στοιχεία και θα τα κάνουν κατηγορίες. Υπάρχει κάποιος μάρτυρας; Υπάρχει κανείς που να είπε ότι δωροδοκήθηκε από τον Αχιλλέα Μπέο ή τον Ολυμπιακό Βόλου; Κανείς σας λέω εγώ.Ποιο είναι το σκεπτικό της Πειθαρχικής Επιτροπής; Δεν βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα. Τι πάει να πει ότι είναι άλλο σκεπτικό; Εδώ καταργείται το Σύνταγμα και οι νόμοι. Κάποια στιγμή όμως όλοι θα κριθούμε".

"Δεν μπορείς να στερείς τα όνειρα μιας ομάδας και μίας πόλης. Έχει ξεφύγει από κάθε νομική λογική η υπόθεση. Δεν με εξέπληξε η απόφαση. Όταν πληροφορήθηκα ότι συνεδρίαζαν στις 12 το βράδυ, ήξερα τι θα αποφασιστεί. Θεωρώ ότι οι δημοσιογράφοι θα κρίνουν αυτή την υπόθεση με αντικειμενικά κριτήρια και το αίσθημα του δικαίου. Ο μεγαλύτερος εχθρός μπορεί να λέγεται Κούγιας ή Πατέρας. Να καταδικαστούν άδικα δεν θα το ήθελα όμως. Δεν μπορεί να πληρώνει κάποιος το μάρμαρο χωρίς να υπάρχουν στοιχεία.Που είναι τα στοιχεία που λένε ότι υπήρξε δωροδοκία; Η απόφαση ήταν προκατειλημμένη. Δεν μπορεί να στερείς από κάποιον τα παιδιά του και την υγεία του, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν στοιχεία. Αυτή τη στιγμή σας λέω ότι θα κλέψω την Εθνική τράπεζα. Αν δεν συμβεί μπορεί κανείς να συλλάβει επειδή το είπα στο τηλέφωνο; Έτσι ήθελα και το είπα. Έχει χαθεί κάθε νομική λογική πλέον. Πάρε την δικογραφία και ρώτησε όποιον νομικό θες. Δεν προκύπτουν στοιχεία.

Δεν μπορείτε με αερολογίες να κατηγορείτε κανένα. Χωρίς αγώνα δεν μπορείς να πεις τίποτα. Ακούγονται απλά συνομιλίες και αοριστίες. Χωρίς συγκεκριμένα στοιχεία πως κατηγορείς κάποιον; Παίρνετε για δεδομένο μία αόριστη συζήτηση με κάποιον και δεν παίρνετε αυτή του Νο.1 Ρουφιάνου, Νικόλα Πατέρα, που έλεγε στο τηλέφωνο πως θα μπλέξει τον Ολυμπιακό Βόλου; Μιλάμε για τον αγώνα Ολυμπιακό Βόλου - Ξάνθη. Που έλεγαν ακριβώς πως θα τον στήσουν".

"Εγώ όπως σας είπα έχει αλλάξει η ζωή μου. Βρίσκομαι προσωρινά κρατούμενος. Εύχομαι και ελπίζω να υπάρχουν δίκαιοι δικαστές και πιστεύω ότι σύντομα, σε 2-3 μήνες, θα μείνω ελεύθερος. Είναι νομικό θέμα. Έχω προβλήματα υγείας, έχω πέντε παιδιά, που τα δυο είναι σε ηλικία που χρειάζονται τον πατέρα τους. What a Face Για το θέμα του Ολυμπιακού Βόλου υπάρχει διοίκηση και οι τοπικοί φορείς να δείξουν ενδιαφέρον. Δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με το ποδόσφαιρο όταν βγω από τη φυλακή. Θεωρώ ότι η απόφαση για τον Ολυμπιακό Βόλου είναι πέρα για πέρα άδικη και μεθοδευμένη. Το μόνο που θέλω από εσάς για μία φορά στη ζωή σας πάντα δημοσιογραφία αντικειμενική".

"Εγώ ζητάω για μία ομάδα που έπαιξε πέρσι το πιο εντυπωσιακό ποδόσφαιρο και πήγε δίκαια στην Ευρώπη να δικαιωθεί. Όλοι αυτοί λοιπόν πήραν μία απόφαση που επηρέασε μία ολόκληρη πόλη. Και μάλιστα την πήραν αργά το βράδυ. Υπήρχε λόγος που το έκαναν αυτό; Είχαν σκοπιμότητα κατά την άποψη μου".

"Όλοι θα κριθούν όταν τελειώσει αυτό το θέμα. Υπάρχει και το ευρωπαϊκό δικαστήριο. Υπάρχουν και ανθρώπινα δικαιώματα. ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139 Εγώ θα το πάω μέχρι εκεί που δεν φτάνει. Για τα παιδιά μου θέλω να καθαρίσω το όνομα μου. Αν ήμουν ένοχος θα το έλεγα. Θα κοίταζα πως θα την έβγαζα με λίγο διάστημα στη φυλακή. Δεν έχω εμβάσματα, λογαριασμούς σε ξένες εταιρίες. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτοί που ξεκίνησαν την κάθαρση να το έκαναν όχι προς εμένα, αλλά προς το ελληνικό ποδόσφαιρο".
AΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΤΡΕΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΙΚΗ ΚΕΝΟΝΙΑ!!!!


Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyFri Jul 29, 2011 11:24 am

Διάταξη-«βόμβα» ανατρέπει την παραμονή Λάρισας και Πανσερραϊκου
Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 28 Ιουλίου 2011, 20:58

Η πλήρης άγνοια κανονιστικών θεμάτων και κειμένων νομικών διατάξεων εκ μέρους της Super League τινάζει στον αέρα την παραμονή της Λάρισας και Πανσερραϊκού.

Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες, την ίδια στιγμή που οι δύο ΠΑΕ, ιδιοκτησίας Κώστα Πηλαδάκη και Πέτρου Θεοδωρίδη, αντιστοίχως, προετοιμάζουν έγγραφα αδειοδότησης προς έγκριση για να παραμείνουν οι εταιρίες τους στην Super League στις θέσεις των υποβιβασμένων ΠΑΕ Καβάλα και Ολυμπιακού Βόλου) , ο ΚΑΠ της ΕΠΟ και οι διατάξεις του Ν. 2725/99 (με συντάκτη τον τότε υφυπουργό Ανδρέα Φούρα) δίνουν εισιτήριο ανόδου σε δύο επιπλέον σωματεία της football league .

Αν, μάλιστα, η σημερινή βαθμολογία των πλέι οφ της δεύτερης τη τάξει βαθμολογίας ήταν οριστική, τότε στην ανώτερη κατηγορία θα προβιβάζονταν ο πρωτοπόρος ΟΦΗ και μαζί του ο δεύτερος στην ειδική βαθμολογία Λεβαδειακός, καθώς και η Δόξα Δράμας που κατέχει την τρίτη θέση.

Οι διατάξεις του ΚΑΠ (Κανονισμός Αγώνων Ποδοσφαίρου) είναι σαφείς, προέρχονται από την ανώτερη ποδοσφαιρική αρχή (Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία) και δεν επιδέχονται αμφισβήτησης από κανένα θεσμικό όργανο ή, Ένωση της ΕΠΟ. Σύμφωνα με την γενική αρχή των διατάξεων : «ομάδες που έχουν υποβιβαστεί είτε βάσει προκήρυξης, είτε άλλης απόφασης, αναπληρώνονται από ισάριθμες ομάδες προερχόμενες από την ΑΜΕΣΩΣ κατώτερη κατηγορία».

Το κανονιστικό πλαίσιο είναι συγκεκριμένο και, όπως όλα δείχνουν, οι πανηγυρισμοί για Πανσερραϊκό και Λάρισα δεν θα διαρκέσουν για πολύ.

Αναλυτικά:

Άρθρο 4 παράγραφος 2

Σε περίπτωση που, για οποιοδήποτε λόγο, η έναρξη των πρωταθλημάτων δεν μπορεί να γίνει με προκαθορισμένο αριθμό ομάδων, ο αριθμός τους συμπληρώνεται με ισάριθμες ομάδες από την αμέσως κατώτερη κατηγορία, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 7 παρ. 3 περ. α', σε συνδυασμό με τη διάταξη της παρ. 4 περ. β' του άρθρου 27 του παρόντος Κανονισμού.

Άρθρο 7 παράγραφος 3 α)

Για να συμμετάσχει μία ομάδα σε πρωτάθλημα, πρέπει να δηλώσει με έγγραφό της, μέσα στην ταχθείσα από την προκήρυξη προθεσμία, την ανεπιφύλακτη αποδοχή της των όρων της προκήρυξης (δήλωση συμμετοχής), διαφορετικά αποκλείεται του πρωταθλήματος με απόφαση του Δ.Σ. της διοργανώτριας αρχής και την θέση της καταλαμβάνει η πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα της αμέσως κατώτερης κατηγορίας, σύμφωνα, με τη διάταξη της παρ. 4 β του άρθρου 27 του παρόντος κανονισμού.

Άρθρο 7 παράγραφος 3 β)

Η ομάδα που αποκλείεται στην περίπτωση αυτή, υποβιβάζεται στην αμέσως κατώτερη κατηγορία και καταλαμβάνει την τελευταία θέση του οικείου βαθμολογικού πίνακα και δικαιούται συμμετοχής στο πρωτάθλημα της κατώτερης κατηγορίας της ίδιας αγωνιστικής περιόδου.

Άρθρο 27 παράγραφος 4. β)

Οι ομάδες που υποβιβάζονται, είτε βάσει της προκήρυξης είτε βάσει άλλης απόφασης, δεν έχουν δικαίωμα προαγωγής σε καμία περίπτωση, για την περίοδο που υποβιβάστηκαν. Η κατάληψη της πρώτης θέσης στης αμέσως κατώτερη κατηγορία, νοείται πάντα μετά την επέλευση οποιουδήποτε προβιβασμού.

Στην περίπτωση αύξησης των ομάδων οποιασδήποτε κατηγορία ή προαγωγής στην αμέσως ανώτερη κατηγορία περισσοτέρων ομάδων απ’ αυτές που προβλέπονται από τη σχετική διάταξη, οι προαγόμενες ομάδες προέρχονται από τον πίνακα κατάταξης του πρωταθλήματος που έληξε της αμέσως κατώτερης βαθμολογίας και με σειρά κατάταξής τους.

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 28 Ιουλίου 2011, 21:02
ZOUGLA.GR
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptySun Jul 31, 2011 11:56 am

Την άποψή του ότι ο Ερνέστο Βαλβέρδε δεν έδινε ίσες ευκαιρίες σε όλους τους ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού εξέφρασε ο Γιάννης Παπαδόπουλος.

Ο Έλληνας χαφ, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από τους «ερυθρόλευκους», σχολίασε την επιλογή του να μεταγραφεί στους Πειραιώτες, ανέλυσε τα όσα αποκόμισε από την θητεία του στου Ρέντη, ενώ δεν παρέλειψε να μιλήσει και για το μέλλον του.

Ένα μέρος όσων δήλωσε ο 22χρονος χαφ στην εφημερίδα “ΤΟ ΒΗΜΑ”:

-Στον Ολυμπιακό ήρθες 19 ετών ασχολήθηκε κάποιος προπονητής ιδιαίτερα μαζί σου;
«Ο μόνος που το έκανε ήταν ο Κετσπάγια. Οι άλλοι δεν έδειχναν μεγάλη εμπιστοσύνη στους νέους παίκτες και οι λόγοι είναι λίγο-πολύ γνωστοί. Ο Κετσπάγια εκτός του ότι μας περιέβαλε με εμπιστοσύνη μας έβαζε και να παίζουμε. Εμένα προσωπικά, με χρησιμοποίησε σε όλα τα φιλικά της προετοιμασίας ενώ με έβαλε και στα προκριματικά του Champions League. Ήθελε η ομάδα να έχει πολύ καλή αμυντική λειτουργία και στην επίθεση σε άφηνε να δημιουργείς με την εναλλαγή θέσεων.

Από τον Ολυμπιακό έφυγε γιατί οι εφημερίδες δεν του συγχώρεσαν ότι είχε παίξει στην ΑΕΚ αλλά και ότι είχε αποκλείσει την ομάδα από το Champions League όταν ήταν προπονητής της Ανόρθωσης. Έπειτα, δεν άρεσε που έκανε αλλαγές θέσεων. Έβαλε τον Κυριάκο Παπαδόπουλο ανασταλτικό μέσο, και σε αυτή τη θέση έκανε καριέρα στη Σάλκε, παρότι τότε τον κορόιδευαν. Και η Εθνική Ελλάδας έπαιξε αμυντικά στο Εuro 2004 αλλά από τη στιγμή που πήρε το τρόπαιο κανείς δεν θα πει τίποτα. Πιστεύω, ότι αν δεν έδιωχναν τον Κετσπάγια, ο Ολυμπιακός δεν θα έχανε πέρσι το πρωτάθλημα».

-Στον Ολυμπιακό πήγες ταυτόχρονα με τον Βαλβέρδε. Πως ήταν οι σχέσεις σας;
«Μόνο δύο τρεις φορές είχαμε κατ’ ιδίαν συζητήσεις κυρίως όμως για να μου πει ότι με αφήνει εκτός ομάδας. Ο Ολυμπιακός όμως είχε πληρώσει πολλά χρήματα στον Ηρακλή για να με αποκτήσει και αυτό τον έκανε να μην με αγνοεί παντελώς. Δεν θα έλεγα όμως ότι έκανε κάτι ιδιαίτερο για μένα».

-Ποια είναι η διαφορά ενός Έλληνα παίκτη από έναν ξένο;
«Η εμπειρία και το όνομα. Τίποτα περισσότερο».

-Οι διαφορές του Ηρακλή, από τον οποίο έφυγες, από τον Ολυμπιακό στον οποίο πήγες ήταν μεγάλες;
«Ο Ηρακλής κινείται μεταξύ έκτης και δέκατης θέσης. Ο Ολυμπιακός κάνει πρωταθλητισμό. Η διαφορά των δύο ομάδων είναι τεράστια. Όταν παίζεις για το πρωτάθλημα, η πίεση των οπαδών εντός και εκτός γηπέδου είναι απίστευτη. Ο κόσμος του Ολυμπιακού δεν θέλει να χάνει, αλλά στο ποδόσφαιρο υπάρχουν και οι άσχημες στιγμές τις οποίες πρέπει να μπορείς να προσπερνάς».

-Τι καινούργιο έμαθες στον Ολυμπιακό το οποίο παίρνεις μαζί σου;
«Γνώρισα τα πάντα. Καλές και άσχημες στιγμές. Την κατάκτηση του πρωταθλημάτων. Πώς λειτουργούν τα αποδυτήρια. Αγωνίστηκα δίπλα σε μεγάλους ποδοσφαιριστές».

-Υπήρξαν εντάσεις ανάμεσα σε Έλληνες και ξένους;
«Όχι κατ’ ανάγκην ανάμεσα σε Έλληνες και ξένους. Διαφορές μπορούν να δημιουργηθούν και ανάμεσα σε Έλληνες».

-Θα θυμάσαι ασφαλώς και το επεισόδιο που είχες με τον Ντιόγκο;
«Ξεκίνησε στην προπόνηση όταν μου είπε κάποιες βρισιές και συνεχίστηκα στα αποδυτήρια όπου ήρθαμε στα χέρια. Συμβαίνουν όμως αυτά».

-Αν επέστρεφες στο 2008, θα έκανες την ίδια επιλογή;
«Δεν μετανιώνω για τίποτε από όσα έχω κάνει. Μπορούσα να είχα πάει στην ΑΕΚ και να αντιμετώπιζα τα ίδια προβλήματα. Κανείς και πουθενά δεν σου υπόσχεται θέση στην αρχική ενδεκάδα, ούτε σε διασφαλίζει από οτιδήποτε άλλο. Νόμιζα ότι έκανα την καλύτερη επιλογή για εκείνη την εποχή. Είχα κάνει ένα πολύ καλό πρωτάθλημα με τον Ηρακλή και με συμμετοχές στην Εθνική ομάδα της ηλικίας μου και πίστευα ότι στον Ολυμπιακό θα πιστέψουν σε μένα. Κάτι τέτοιο δεν έγινε».

-Όταν σε καλούσε ο Σάντος στην Εθνική άλλαζε η αντιμέτωπη που είχες στον Ολυμπιακό;
«Σαν να μην συνέβαινε τίποτα. Ο Φετφατζίδης αγωνίστηκε στο φιλικό με τον Καναδά σκοράροντας το νικητήριο γκολ και ο κ. Βαλβέρδε στον επόμενο αγώνα τον άφησε εκτός 18άδας. Αυτό είναι άδικο όταν παίζεις σε κορυφαίο επίπεδο. Ο κ. Βαλβέρδε δεν είναι το ίδιο δίκαιος με όλους. Σε τελική ανάλυση το ποιος αγωνίζεται είναι υποκειμενικό. Εγώ λέω ότι δεν ήταν δίκαιος, κάποιος άλλος μπορεί να πει το αντίθετο. Ο καθένας το βλέπει από τη δική του οπτική γωνιά. Εγώ προσωπικά πάντως αισθάνομαι αδικημένος. Πάντως κι άλλοι παίκτες αδικήθηκαν με πιο “χτυπητή” την περίπτωση του Μήτρογλου».

-Ελλάδα ή εξωτερικό επιλέγεις για τη συνέχιση της καριέρας σου;
«Οι εμπειρίες από τον Ολυμπιακό θα με βοηθήσουν όπου και αν πάω. Όνειρο για κάθε Έλληνα παίκτη είναι να αγωνισθεί σε ομάδα του εξωτερικού. Όσοι έφυγαν εκτός Ελλάδας έκαναν καριέρα και αυτό δεν είναι τυχαίο. Εκτός συνόρων σέβονται το ταλέντο του Έλληνα ποδοσφαιριστή. Αν ήταν του χεριού μου, θα επέλεγα τη γερμανική Bundesliga ή το ιταλικό Campionato, που είναι δύο σκαλοπάτια πάνω από την ελληνική Σούπερ Λίγκα».

-Ποιον προπονητή ξεχωρίζεις στην Ελλάδα και το εξωτερικό;
«Στην Ελλάδα, νομίζω ότι πρέπει να κάνει καλή δουλειά ο Χιμένεθ. Κατά τα άλλα, μου αρέσει ο Βενγκέρ για το ποδόσφαιρο που παίζει αλλά και για την εμπιστοσύνη που δείχνει στα νέα παιδιά».

-Ο Ιμπαγάσα είναι όντως δάσκαλος στο γήπεδο όπως ακούγεται;
«Πολύ μεγάλος παίκτης και φοβερό παιδί. Είμαι υπερήφανος που έπαιξα δίπλα του. Με έμαθε πολλά. Ήταν το παράδειγμα για όλους μας».

-Ποιους άλλους παίκτες του Ολυμπιακού θα θυμάσαι περισσότερο;
«Τον Αβραάμ Παπαδόπουλο, τον Τοροσίδη αλλά και τον Τζεμπούρ. Εκπληκτικός παίκτης ο Αλγερινός με τεράστια προσόντα».
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyTue Aug 30, 2011 11:31 am

ήρθε η ώρα σου...θα σε ρίξω σε λίγο... Evil or Very Mad
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyMon Sep 05, 2011 2:36 pm

Έριξαν Ηρακλή, κράτησαν Αστέρα
Δευτέρα, 05 Σεπ 2011 13:58


Απαράδεκτη έκρινε η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ την έφεση της ΠΑΕ Ηρακλής και καταδικάζει την ομάδα της Θεσσαλονίκης σε υποβιβασμό, ενώ διατηρεί τον Αστέρα Τρίπολης στη Σούπερ Λίγκα. Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής.


Η ποινή που είχε επιβληθεί στον «γηραιό» για το αδίκημα της πλαστής ενημερότητας μένει ως έχει και έτσι οδηγείται σε υποβιβασμό στη Football League.

Αυτό σημαίνει ότι ο Αστέρας Τρίπολης θα παραμείνει στη Super League μετά την απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ, η οποία έκρινε πως το Τακτικό Διαιτητικό Δικαστήριο δεν μπορεί να λειτουργεί ως τρίτος βαθμός δικαιοσύνης.

Η απόφαση έχει ως εξής: «Η Επιτροπή Εφέσεων της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά τη σημερινή της συνεδρίαση με την υπ' αριθμόν 182/5-9-2011 απόφασή της κηρύσσει απαράδεκτη την συζήτηση της υπόθεσης (της επανασυζήτησης της έφεσης της ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ κατά της υπ΄ αριθμόν 195/19-5-2011 απόφασης της ΠΕ/SUPER LEAGUE), λόγω ελλείψεως δικαιοδοσίας του Τακτικού Διαιτητικού Δικαστηρίου (απόφαση υπ' αριθμόν 195/26-8-2011)».

Η 2η αγωνιστική

H Super League ανακοίνωσε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ενώ ορίσθηκε και ο εξ αναβολής αγώνας Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης.

Σάββατο 10/09/11

SKODA ΞΑΝΘΗ - Α.Ε.Κ. SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA 17:15 NET
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. - Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ 19:30 NOVA

Κυριακή 11/09/11

ΑΣΤ.ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΓΗΠ. ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 16:00 NOVA
ΑΡΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΓΗΠΕΔΟ "ΚΛ. ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ" 18:15 NOVA
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 18:15 NOVA
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Ο.Α.Κ.Α. 20:30 NOVA

Σημείωση: οι αγώνες ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ– ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και ΚΑΒΑΛΑ - ΟΦΗ που είχαν ορισθεί να διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 10 – 11 Σεπτεμβρίου, στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος, δεν θα διεξαχθούν, μέχρι νεωτέρας.

Ανακοινώνεται ότι ο εξ αναβολής αγώνας ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, στο πλαίσιο της 1ης Αγωνιστικής της Super League , ορίζεται να διεξαχθεί την Τετάρτη 14/09/2011 και ώρα 19:00.



Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ whistle whistle :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: ΧΡΗΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ :xaxaxa: :xaxaxa: :xaxaxa: 1lol 1lol
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyMon Sep 05, 2011 2:52 pm

Καλά οι αποφάσεις για Αστέρα και ΟΦΗ είναι σκάνδαλο, αλλά ποιος ασχολείται;
Μέχρι τώρα λέγανε όι το ανώτατο διαιτητικό είναι αρμόδιο, τώρα έγινε αναρμόδιο.
Έχει γίνει ολόκληρο θέμα με αδειοδοτήσεις και ο οφη παίζει χωρίς αδειοδότηση.
Να 'χαμε να λέγαμε. Από το κακό στο χειρότερο πάμε
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyMon Sep 05, 2011 8:42 pm

pontiak wrote:
Καλά οι αποφάσεις για Αστέρα και ΟΦΗ είναι σκάνδαλο, αλλά ποιος ασχολείται;
Μέχρι τώρα λέγανε όι το ανώτατο διαιτητικό είναι αρμόδιο, τώρα έγινε αναρμόδιο.
Έχει γίνει ολόκληρο θέμα με αδειοδοτήσεις και ο οφη παίζει χωρίς αδειοδότηση.
Να 'χαμε να λέγαμε. Από το κακό στο χειρότερο πάμε
KAΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139
ΕΤΟΙΜΟΣ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΧΑΒΑ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139 ΟΛΟ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ,Ο ΟΦΗ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139 ΜΗΠΩς ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΤΟ ΜΕΤΟΧΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΚΕΤΟ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 433706 ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 67139
ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΦΗ Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyMon Sep 05, 2011 11:59 pm

Συγνώμη ρε νίκο, έχεις κάνει κάνα χιλιάρικο αναρτήσεις για τον οφη και κούρασα εγώ; Το κατάλαβα ότι κάνεις πλάκα, απλά το γύρισα στο σοβαρό γιατί είναι τραγικά τα όσα συμβαίνουν στο ελληνικό ποδόσφαιρο.
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyTue Sep 06, 2011 12:52 am

pontiak wrote:
Συγνώμη ρε νίκο, έχεις κάνει κάνα χιλιάρικο αναρτήσεις για τον οφη και κούρασα εγώ; Το κατάλαβα ότι κάνεις πλάκα, απλά το γύρισα στο σοβαρό γιατί είναι τραγικά τα όσα συμβαίνουν στο ελληνικό ποδόσφαιρο.
MA ΔΕ ΔΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΟΦΗ.ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ,ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ Η' ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ, ΚΑΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ, ΕΓΩ ΑΜΑ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΔΕ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ.....ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ;;;;
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 EmptyTue Sep 06, 2011 6:41 pm

pontiak wrote:
Καλά οι αποφάσεις για Αστέρα και ΟΦΗ είναι σκάνδαλο, αλλά ποιος ασχολείται;
Μέχρι τώρα λέγανε όι το ανώτατο διαιτητικό είναι αρμόδιο, τώρα έγινε αναρμόδιο.
Έχει γίνει ολόκληρο θέμα με αδειοδοτήσεις και ο οφη παίζει χωρίς αδειοδότηση.
Να 'χαμε να λέγαμε. Από το κακό στο χειρότερο πάμε
Άντε, μετά από καιρό να ασχοληθούμε...
Για μένα οι αποφάσεις για Αστέρα και ΟΦΗ είναι και οι δύο δίκαιες. Του ΟΦΗ είναι σκάνδαλο, του Αστέρα δεν ξέρω...
α) Αστέρας: Όταν ο Ηρακλής με πλαστή ενημερότητα κάνει μεταγραφές και ενισχύεται, "κλέβει" τους ανταγωνιστές του. Θεωρώ απόλυτα δίκαιο να τιμωρείται, παρότι συμπαθώ πολύ περισσότερο τον Ηρακλή από τον Αστέρα.
β)ΟΦΗ: Πολλοί έλεγαν πολύ πριν σκάσει η δουλειά ότι ήταν μαλακία να υπάρχουν οι ίδιοι αυστηροί όροι αδειοδότησης για τις ομάδες της β εθνικής και πολύ σωστά το έλεγαν, και γι'αυτό ήρθε και είπε ακριβώς το ίδιο και ο τύπος της ΟΥΕΦΑ που φώναξαν... Η τελική κατάληξη ήταν παράνομη και "σκανδαλώδης", αλλά ήταν και η συμφωνία-"νόμος" λάθος. Εδώ είναι θέμα το ότι αυτό το όρισαν και το συμφώνησαν μόνες τους οι ομάδες οπότε αναρωτιέσαι πόσο μαλάκες είναι και ποιο λόγο είχαν να ορίσουν πράγματα που μάλλον δε θα μπορούσαν τελικά να κάνουν. Απλή απάντηση... Θεωρούσαν ότι, όπως συνήθως, δε θα εφαρμοστεί αυστηρά. Όταν έγινε, ήρθαν στα ίσια τους και κατέληξαν στη σωστή απόφαση με σκανδαλώδη τρόπο.
Φυσικά τα έχουν κάνει μπάχαλο αποφασίζοντας μια έτσι μια αλλιώς στα διάφορα, αλλά για μένα αυτές οι δυο αποφάσεις, όπως κι αν προέκυψαν, είναι και οι δύο δίκαιες και αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο.

Πάμε απ'το κακό στο χειρότερο;
ΝΑΙ... Όταν οι διοικούντες τον μεγάλο και ιστορικό Ηρακλή, και μάλιστα τα μέλη του ερασιτέχνη, ψηφίζουν με μεγάλη πλειοψηφία να διαλύσουν μια άλλη ομάδα και να παραδώσουν την τιμημένη τους ομάδα σε τύπο καταδικασμένο ακόμα και για κλοπή από άλλη ιστορική ομάδα στο παρελθόν, και καταζητούμενο τη στιγμή που ψηφίζουν, μόνο για να μείνει ο Ηρακλής στην κατηγορία... τότε ναι, πραγματικά πάμε από το κακό στο χειρότερο.
Αυτή είναι η μεγαλύτερη φετινή ντροπή και ξεφτίλα και ενδεικτική της βρωμιάς που πωρώνει κόσμο που θα έπρεπε να είναι κανονικός, σοβαρός και αξιοπρεπής.
Back to top Go down
Sponsored content





ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o - Page 5 Empty

Back to top Go down
 
ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o
Back to top 
Page 5 of 10Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ελληνικό Πρωτάθλημα-
Jump to: