BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9

Go down 
+6
vasilis
suspect
lipton
pontiak
Ernesto
chris1983
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptyFri Sep 03, 2010 7:14 pm

Αύριο είναι η ευκαιρία.
Έχουμε γλυτώσει τους Αμερικάνους, έχει γίνει ιστορία με το χτεσινό, έχουμε απωθημένα με τους Ισπανούς. Δεν έχουμε παίξει τίποτα βέβαια οπότε είναι άγνωστο αν το όλο σκηνικό θα λειτουργήσει καλά ή ανάποδα. Μυρίζομαι ότι τουλάχιστον θα λυσσάξουμε... Να δούμε.

ΥΓ 1: Βαρέθηκα την τόοοοοση κουβέντα για το αν ήταν σωστό ή λάθος... Γελάω με κάτι υπερβολικούς καραγκιόζηδες που λένε "ντρέπομαι γι'αυτό που έγινε..." Προσωπικά περισσότερο διαφωνώ παρά συμφωνώ με την επιλογή, αλλά σίγουρα είμαι πάνω-κάτω οκ και στις δυο περιπτώσεις και ακόμα πιο σίγουρα, δεν ντρέπομαι... Γελάω και με το Μπλατ γιατί αυτά τα λες μόνο αν ήθελες να χάσεις, αλλά σε πρόλαβαν άλλοι... Αν δεν ήθελε να χάσει, θα έβγαινε περήφανος να λέει για το κατόρθωμα της ομάδας του...
Φοβάμαι όμως ότι με τις αφορμές τελευταία, μπορεί να φάμε αύριο και καμιά σφαγή (άλλωστε για την Ισπανία μιλάμε, που την πουστίτσα της για να γλυτώσει τους αμερικάνους την έκανε νωρίς και απαρατήρητη...)

ΥΓ 2: Οι Γάλλοι έδωσαν ρέστα αυτοκαταστροφικής μαλακίας... Αυτοί μόλις μπλέξουν με πολύπλοκα κάνουν μαλακίες. Έχουν καταφέρει να ανακαλύψουν το μοναδικό αυτόματο σαζμάν της γης το οποίο έχει μόνο όπισθεν drive και νεκρό, και στο drive το αυτοκίνητο τσουλάει πίσω αν είσαι σε ανηφόρα και αντίστοιχα με όπισθεν τσουλάει μπροστά... 50 χρόνια υπάρχουν τα αυτόματα, αυτό δεν το είχαν καταφέρει... Τι να ρυθμίσουν στο μπάσκετ οι άνθρωποι, που έχουν και αντιπάλους;
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySat Sep 04, 2010 11:39 am

Εγώ παιδιά, το πρώτο σημείο που θα παίξω σήμερα είναι το διπλό της εθνικής μας (καθαρή νίκη στο 3,70).Θεωρώ την απόδοση αρκούντως ικανοποιητική, μιας και δε νομίζω ότι υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά μεταξύ των ομάδων. Βέβαια αν συνεχίσουμε να παίζουμε το ίδιο άσχημα θα χάσουμε, αλλά πιτσεύω πως είναι ώρα να ξυπνήσει ελαφρώς η ομάδα. Νομίζω πως πλέον θα παίξουμε άμυνα και δε θα κοροϊδεύουμε κι θα μπορέσουμε να κοντράρουμε στα ίσα τους ελλειπείς ισπανούς.
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySat Sep 04, 2010 12:22 pm

σημερα θα κερδισουμε.
σχημα με 4αρι τον γκασολ ο ισπανος δεν μπορει να παιξει ελαφρυ κ να μας τεντωσει.
επιπλεον λειπει ο καλντερον που συνεπαγεται οτι θα λειψει το ανοικτο γηπεδο οπου παλι θα μας τεντωνε ο ισπανος.
νομιζω οτι κ σε κακη μερα να ειμαστε το ματς δε θα ξεφυγει.
λιγο τυχη στα σουτ θελουμε και αν μπουνε τα περισσοτερα η διαφορα μπορει κ να ξεφυγει υπερ μας.
επειδη η αποδοση μετραει παντα, η νικη της ελλαδας δινει πολυ και το διπλο ειναι μαστ.
χανουμε μονο αμα κανουμε κακακια και θα φανει αυτο.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySat Sep 04, 2010 1:20 pm

Συμφωνώ απόλυτα... Δεν ξέρω αν θα κερδίσουμε, αλλά αν δεν το κάνουμε καλύτερα από δω και πέρα να μην παίζουμε όταν κληρωνόμαστε με τους Ισπανούς... Οι περισσότεροι στέκονται στην απουσία του Γκασόλ (από αυτούς που ακούω στο ραδιόφωνο), αλλά η μεγαλύτερη απουσία είναι ο Καλντερόν και για μένα... Παιχταράς ο Ρούμπιο αλλά έχει ακόμα πράγματα να μάθει για να φτάσει σε επίπεδο οργανωτικότητας του αγώνα τον Καλντερόν... Δεν ξέρω αν ισχύει ή αν το λέει για να ρίξει στάχτη στα μάτια, οτι παίζει να μην παίξει και ο Ναβάρο... Ε αν γίνει και αυτό και δεν το πάρουμε καληνύχτα...

Για αυτά που γίνανε οκ δεν έχω να πω τπτ, συμφωνώ με τον Κώστα...

Για την Γαλλία εγώ έχω να πω κάτι άλλο... Ολοι λένε πως την πατήσανε... Δεν ξέρω ρε μάγκες όμως... Εγώ έχω και ένα άλλο σενάριο στο μυαλό μου... Με όποιον και να παίζανε δύσκολα να κάνανε κάτι... Ακόμα και να περνάγανε τους Ρώσους θα παίζανε με τους Αμερικάνους που θα τους ξεκολιάζανε... Οπότε σε ένα υπερβολικά δύσκολο δρόμο, γιατί να μην διαλέξουν αυτόν, που στην περίπτωση που σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και κάνουν το θαύμα με την Τουρκία, να έχουν μετά τον πιο βατό δρόμο για το μετάλλιο? Εγώ δεν αποκλείω λοιπόν να ήταν και καθαρή επιλογή αυτό...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySat Sep 04, 2010 1:29 pm

Καθαρή νίκη Ελλάδα μονό αποδεκτό

Σερβία -8,5
Ελλάδα +6,5
Τουρκία over 140,5 ( αυριανό με το όβερ να δίνει 2 απόδοση)

Αυτά ρίχνω και την κάνω για δουλειά... Γκουντ Λακ μαϊ φρεντς
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySun Sep 05, 2010 11:55 am

Hammer wrote:
σημερα θα κερδισουμε.



Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 786402

Razz Razz Razz
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySun Sep 05, 2010 2:20 pm

Μάλιστα... Εδώ είμαστε... Ούτε αυτή την φορά... Μιας που τελείωσε για μας το Μουντομπάσκετ να πω κανά δύο πραγματάκια...

Πρώτον οκ χτες αν και δεν το είδα το ματς, ήταν η πιο τρανταχτή απόδειξη οτι οι Ισπανοί (πέρα από τις όποιες διαιτητικές αβάτζες μπορεί να είχαν από τα κοράκια), κάτι κάνουν καλύτερα από εμάς... Πέρυσι με τις απουσίες Παπαλουκά - Διαμαντίδη, οι απαιτήσεις κατέβηκαν και θεωρήθηκε τεράστια επιτυχία η 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο... Οι Ισπανοί έχοντας εκτός τους Γκασόλ και Καλντερόν, συνεχίζουν με στόχο το χρυσό... Χτες από όσα άκουγα στο ράδιο, κανένας παίχτης τους δεν ξεπέρασε τα 20-25 λεπτά στο παιχνίδι, την ώρα που εμείς είχαμε 38 λεπτά μέσα τον Διαμαντίδη και 36 τον Σπανούλη... Πήρανε από τον πάγκο τους ένα σκασμό πόντους και εμείς μόνο 2!!!!!! Αυτά κάτι δείχνουν...

Όπως μου δείχνει πολλά όταν για 6 συνεχόμενο ματς σε κάνουν γιογιο με την ζώνη... Έλεος ρε Καζλάουσκας... Έλεος... Οκ μέχρι τώρα δεν είπαμε τπτ, αλλά πραγματικά είχε χειρότερη διαχείρηση των ματς ακόμα και από τον Γιαννάκη παραιτήσου... Στο χτεσινό ματς δεν βρήκε χρόνο συμμετοχής πάνω από 4 λεπτά ο Τσαρτσαρής, ο οποίος ήταν ίσως ο καλύτερος και σταθερότατος παίχτης της εθνικής μας στο τουρνουά... Ούτε καν του πέρασε απο το μυαλό οτι αυτό το παιδί ο Καϊμακόγλου ίσως να μπορούσε να πάρει χρόνο συμμετοχής, ειδικά την ώρα που όποτε μπήκε στα προηγούμενα ματς έδωσε λύσεις και σε ριμπάουντ αλλά και σε σουτ, που για άλλη μια φορά χτες υστερήσαμε... Τι να το πάω πιο πέρα οτι δεν έπαιξε ο Πρίντεζης καθόλου κλπ κλπ... Όποια ομάδα ήθελε, έμπαινε μεσα, μας έπαιζε ζώνη και μας κόντραρε στα ίσια... Και οκ είπαμε με τους Τούρκους οτι λόγω και κορμιών μας δυσκόλεψαν αφού δεν είχαμε εύκολη την διείσδηση στο καλάθι από τα γκάρντ μας... Αλλά όταν γίνεται μια, γίνεται δυο, γίνεται τρεις, κάτι δεν κάνεις καλά ρε συ... Δεν έχεις βγάλει ένα σύστημα να σπας την ζώνη δηλαδή? Μην τρελαθούμε...

Οκ, το εύκολο είναι να πούμε μας γαμήσανε οι διαιτητές... Εύκολο επίσης είναι να πούμε απλά, οκ είναι καλύτερη ομαδα από εμάς... Αλλά έτσι δεν υπάρχει μέλλον... Αυτό που πρέπει να κάνουν είναι να δούν γιατί δεν μπόρεσαν και τι δεν έκαναν καλά... Οκ κάποιοι μπορεί να βρέθηκαν σε κακή μέρα... Αλλά συνολικά πρεπει να δουν το πρόβλημα..

Όπως επίσης να δουν τι θα γίνει την επόμενη μέρα... Γιατί ο Μητσάρας ίσως να άνοιξε και να έδειξε ένα μεγάλο πρόβλημα... Καλό παίχτη να τον αντικαταστήσει μπορείς (λέμε τώρα και καλά) να βρεις... Την προσωπικότητα και την ηγετική του φυσιογνωμία όμως πρέπει να την φτιάξεις... Γιατί αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κανείς στους κόλπους της εθνικής να μπορέσει να ηγηθεί... Ήταν ο Παπαλουκάς, έφυγε, ήταν ο Διαμαντίδης πάει και αυτός... Ο Σπανούλης παιχταράς, αλλά δεν μπορεί να παίξει αυτό το ρόλο...

Μετά τον Διαμαντίδη, μάλλον θα φύγουν κι άλλοι... Πιθανολογώ Τσαρτσαρής για παράδειγμα... Απουσίες μεγάλες για την ομάδα που πρέπει να βρει άμεσα το πως θα μπορέσει να τους αντικαταστήσει...

Και για να κλείνω το πιο βασικό... Είμαστε χώρα μπασκετική κακά τα ψέμματα... Εκεί σαρώνουμε κούπες σε ευρωπαϊκό επίπεδο, εκεί η εθνική μας είχε τις μεγαλύτερες επιτυχίες και σταθερά... Δεν γίνεται ρε πούστη μου μετά τον Αλβέρτη να μην έχεις ένα σουτέρ που να ξέρεις οτι θα το γράψει στην παραμικρή ευκαιρεία... Όπως ο αντιπαθητικός κατά πολλούς, αλλά παιχταράς κατά γενική ομολογία Ναβάρο... Δεν γίνεται να μην έχεις παίχτες με αθλητικά προσόντα, γυμνασμένους, τεχνικά καταρτισμένους, όπως ο Ρούντι Φερνάντες... Ένας τα κάνει και ειναι μια σπιθαμή ρε πούστη μου (Σπανούλης)... Στην θέση 3 έχουμε το μεγαλύτερο πρόβλημα μας, εδώ και πολλά χρόνια... Λίγο στις αρχές του κάτι πήγε να κάνει ο Βασιλόπουλος, αλλά και αυτός μας τέλειωσε νωρίς, γιατί στην τελική δεν είχε την εξέλιξη που περιμέναμε να έχει... Το πιο δύσκολο λοιπόν είναι αυτό... Και εκεί έχει αρχίσει να φαίνεται το πιο ανησυχητικό πρόβλημα της εθνικής... Στην παραγωγή της επόμενης γενιάς... Και αν οι πιτσιρικάδες μας σαρώνουν τα τελευταία χρόνια σε εθνικό επίπεδο, έχουν υποχρέωση αυτους να τους κάνουν άντρες κάποια στιγμή...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySun Sep 05, 2010 2:27 pm

από τα σημερινά πολύ δυνατά πονταρισμένο το over της Τουρκίας με την Γαλλία... Κατεβάσανε το όριο στους 138,5 πόντους και την απόδοση στο 1,90... Στο άλλο σκέφτομουν το 2πλο Αυστραλία με τους 5,5 πόντους αβάτζο αλλά μαλλον δεν θα το παίξω...
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptyTue Sep 07, 2010 10:47 am

βραζιλια νικη-δωρο απο τις εταιρειες για ολους εμας.
με προπονητη που τους ξερει τους αργεντινους οι βραζιλιανοι θα καθαρισουν.
καιρος ειναι κ για τους βραζιλιανους.

Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySat Sep 11, 2010 1:37 pm

Το +6,5 και καθαρή νίκη των Σέρβων δεν είναι καλά;;;;
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySat Sep 11, 2010 2:12 pm

pontiak wrote:
Το +6,5 και καθαρή νίκη των Σέρβων δεν είναι καλά;;;;

Καθαρή νίκη δεν ξέρω αλλά νομίζω πως το χαντικαπ είναι λάθος. Και να χασουν δε βλεπω να το κανουν με μεγαλη διαφορα.
Απο κει και περα νομιζω πως οι ΗΠΑ θα καλυψουν το χαντικαπ των -15,5 πόντων. Αυτά που έκαναν οι Λιθουανοί με την Αργεντινή γίνονται μια φορα σε κάθε τουρνουα. Λάθος ματς έκαναν το παιχνίδι της ζωης τους. Προβλεπω να παθαινουν οτι παθαμε εμεις το 2006 στον τελικο μετα ατα οργια μας με ΗΠΑ στον ημιτελικο.
Δυαδα με χαντικαπ Σερβια-ΗΠΑ
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySat Sep 11, 2010 2:46 pm

Ο,τι και να έρθει φυσιολογικό θα είναι πια... Είδαμε πολλά πιο κουλά μέχρι τώρα... Από το να πάτε σε σημείο κοιτάχτε τα over/under... Εγώ τουλάχιστον απο κει κάτι πήρα όταν άρχισαν να στραβώνουν τα σημεία... Δεν έχω δει ούτε αποδόσεις ούτε τπτ... Τελικό πάντως βλέπω τον αναμενόμενο... Τουρκία - ΗΠΑ...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 EmptySun Sep 12, 2010 4:08 pm

Άντε για να κλείσουμε το Μουντομπάσκετ με κάποιο μπετ, διαλέγω τα outsider σήμερα... Δυάδα με Λιθουανία - Τουρκία... Καθαρές νίκες... Στο ματς της απογοήτευσης, σε χειρότερη μοίρα νομίζω οι Σέρβοι, κάτι που πολλές φορές παίζει ρόλο... Όσο για τον τελικό, οκ φαβορί οι Αμερικάνοι, οι Τούρκοι έχουν κάνει ήδη την υπέρβαση, αλλά πραγματικά νομίζω οτι έχουν και το άστρο με το μέρος τους... Πολύ καλή ομάδα είναι ούτως ή άλλως... Δυαδούλα αυτά λοιπόν να κουνήσουμε μαντήλι και σε αυτό το Μουντομπάσκετ...
Back to top Go down
Sponsored content





Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Μπάσκετ-
Jump to: