BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9

Go down 
+6
vasilis
suspect
lipton
pontiak
Ernesto
chris1983
10 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
chris1983

chris1983


Number of posts : 71
Age : 41
Registration date : 2008-11-07

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 22, 2010 11:05 am

Οι όμιλοι:
http://turkey2010.fiba.com/pages/eng/fe/10/fwcm/p/group-standing.html

και οι διασταυρώσεις:
http://turkey2010.fiba.com/pages/eng/fe/10/fwcm/p/brackets.html

Αυτή την στιγμή η χώρα μας για κατάκτηση πληρώνει 13@betfair...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptyFri Aug 27, 2010 12:34 pm

Καλά ρε τπτ? Ρε κανείς σας δεν ασχολείται με την σπυριάρα? Μουντομπάσκετ ξεκιναει... Γράφτε τπτ...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySat Aug 28, 2010 1:55 am

Λοιπόν μιας και ξεκινάει σήμερα το Μουντομπάσκετ πρέπει να δούμε μερικά πραγματάκια... Λόγω χρόνου δεν μπόρεσα αν και σκεφτόμουν να γράψω πιο αναλυτικά αλλά τουλάχιστον κάτι λέω να ρίξω για πρώτη μέρα, αν και φυσικά θα είναι αναγνωριστικά... Τπτ ιδιαίτερο, μιας και πρέπει να δούμε πως θα μπουν οι ομάδες...

Μερικά σημεία που σκέφτομαι... Η Ελλάδα θα νικήσει αλλά δεν βλέπω να καλύπτει το handicap των πόντων που δίνονται... 19,5 στην 365, 20,5 στον ΟΠΑΠ... Εκτός από το ματσάκι με την ΗΠΑ ήταν εντυπωσιακή, αλλά σε αυτό βοήθησε σημαντικά και ο Σχορτσιανίτης με τον Φώτση οι οποίοι θα λείπουν, ενώ και ο Μπουρούσης παίζει περίπτωση να μην χρησιμοποιηθεί αν το ματσάκι πηγαίνει καλά... Νίκη λοιπόν αλλά με λιγότερη διαφορά από αυτήν που δίνεται...

Λιθουανία το ίδιο... Νικάει αλλά δεν νομίζω να καλύψει την διαφορά των 15,5 πόντων που δίνει η 365... Στηρίζεται πολύ στον Κλέιζα, αλλά γενικά δεν έχει καμιά σχέση με την παλιά ομάδα που σάρωνε... Δεν είναι για πολλά... Οι ΝεοΖηλανδοί φυσικά και δεν είναι κανά φόβητρο, αλλά μπορούν να την κοντράρουν, ειδικά στο αυριανό πρώτο ματς που δεν θα υπάρχει και κούραση μιας και στηρίζονται και αυτοί σε μια 5αδα με το ζόρι...

Αργεντινή -10,5... Χωρίς την λάμψη του Τζινόμπιλι δεν ξέρω αν μπορούν να πάνε πολύ μακριά, αλλά σίγουρα μπορούν να ξεκινήσουν με μια άνετη νίκη απέναντι σε μια Γερμανία που χωρίς τον σούπερ σταρ Νοβίτσκι δεν έχει τπτ να επιδείξει... Ούτε καν να γίνεται λόγος για αν το γατί που λέγεται Γιάγκλα μπορεί να σηκώσει στις πλάτες του την Γερμανία σαν άλλος Ντιρκ...

Από κει και πέρα κι άλλα ματσάκια μπορούν να τραβήξουν την προσοχή... Η ΗΠΑ θεωρώ οτι μπορεί να καλύψει το χάντικαπ, η Τουρκία λογικά θα τρέξει να ανοίξει το σκορ με σκοπό μια μεγάλη νίκη σαν διοργανώτρια, η Σερβία παρά τις απουσίες ίσως και να μπορεί να καλύψει και αυτή το χάντικαπ... Κρατάω την τριάδα λοιπόν και μέχρι την ώρα των παιχνιδιών θα δω και που αλλού θα καταλήξω...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySat Aug 28, 2010 10:43 am

Κάτι 15αρια στην εθνική μας για σήκωμα δεν είναι μεγάλα; Ειδικά στην BF?
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySat Aug 28, 2010 12:32 pm

Δεν ξέρω... Εγώ δεν θα το έλεγα μεγάλο αλλά fair... Ειδικά στο συγκεκριμένο τουρνουά, που λείπει το πολύ ξεκάθαρο φαβορί και βλέπεις οτι υπάρχουν 5-6 ομάδας που μπορούν να πάνε καλά... Σε αυτές που έγραψες στην στήλη Χρήστο εγώ θα έβαζα και την Αργεντινή, όχι για κατάκτηση αλλά για κάποιες πιθανότητες που έχει να μπει στα μετάλια... Είναι ψιλό τρελή ομάδα, ικανή για το καλύτερο και το χειρότερο... Βέβαια έγραψα οτι θα δείξουν τι μπορούν να κάνουν χωρίς τον Μανού...

Όσο για τα σημεία που έγραψα χτες δεν αλλάζω κάτι... Η τριάδα όπως είναι και τα άλλα θα δω πως θα τα ρίξω...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySat Aug 28, 2010 12:34 pm

Εντάξει, εγώ δεν το χω και πολύ το άθλημα, αλλά πιστεύω ότι φέτος έχουμε κάμποσες πιθανότητες να το σηκώσουμε. Δεν ξέρω, έχω πόλύ αυτοπεποίθηση γι αυτή τη φουρνιά παικτών
Back to top Go down
lipton

lipton


Number of posts : 917
Age : 39
Registration date : 2008-11-10

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySat Aug 28, 2010 3:42 pm

Θεωρώ την εθνική μας ομάδα αγχωμένη, λες και προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους οτι όταν έρθει η στιγμή των Ισπανών, αυτή τη φορά θα τα καταφέρουν (@@ θα καταφέρουν, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Για μένα η 4άδα είναι σούπερ επιτυχία.

Υ.Γ: Αυτη την χαλαρή ζώνη της Κινας που ειδα στο πρώτο δεκάλεπτο δεν πρεπει να την παιζαμε ουτε στο σχολικό μας πρωτάθλημα.

Υ.Γ 1: Καλώς σας βρήκα.Πρέπει να έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε.

Υ.Γ 2 : Ο Καίσαράκος που χάθηκε?Δεν τον βλέπω συχνά εδώ μεσα?Τουρνουά μπάσκετ διχως Καίσαρα ισον αβγό χωρίς αλάτι.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySat Aug 28, 2010 5:03 pm

Ξεκινήσαμε καλά... Ελλάδα 89-81, Λιθουανία 92-79... Η Αργεντινή κλείνει την 3αδούλα...

Η Ελλάδα πάντως ήταν όπως την περίμενα σε μεγάλο βαθμό... Χωρίς Σόφο και Φώτση, έπαιξε πολύ από την περιφέρεια και ελάχιστα από μέσα... Λογικό κάποια στιγμή να μην μπαίνουν και τα σουτ... Τες πα... Να δούμε την συνέχεια...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySat Aug 28, 2010 5:52 pm

καλώς τον

lipton wrote:
Υ.Γ 2 : Ο Καίσαράκος που χάθηκε?Δεν τον βλέπω συχνά εδώ μεσα?Τουρνουά μπάσκετ διχως Καίσαρα ισον αβγό χωρίς αλάτι.
Δες εδώ και θα καταλάβεις:
https://betminds.forumotion.com/-f3/-2010--t521-540.htm
Back to top Go down
lipton

lipton


Number of posts : 917
Age : 39
Registration date : 2008-11-10

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySat Aug 28, 2010 6:02 pm

suspect wrote:
καλώς τον

lipton wrote:
Υ.Γ 2 : Ο Καίσαράκος που χάθηκε?Δεν τον βλέπω συχνά εδώ μεσα?Τουρνουά μπάσκετ διχως Καίσαρα ισον αβγό χωρίς αλάτι.
Δες εδώ και θα καταλάβεις:
https://betminds.forumotion.com/-f3/-2010--t521-540.htm

Θα μελετήσω απο την αρχή την μανούρα.Ψοφάω για τέτοιοες.
Χαλαρά ο Φιλ θα φταίει....θα κανε καμιά σκουλήκιστικη μλκια .Κόβω το πουλί μου.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 2:17 am

Ernesto wrote:
Λοιπόν μιας και ξεκινάει σήμερα το Μουντομπάσκετ πρέπει να δούμε μερικά πραγματάκια... Λόγω χρόνου δεν μπόρεσα αν και σκεφτόμουν να γράψω πιο αναλυτικά αλλά τουλάχιστον κάτι λέω να ρίξω για πρώτη μέρα, αν και φυσικά θα είναι αναγνωριστικά... Τπτ ιδιαίτερο, μιας και πρέπει να δούμε πως θα μπουν οι ομάδες...

Μερικά σημεία που σκέφτομαι... Η Ελλάδα θα νικήσει αλλά δεν βλέπω να καλύπτει το handicap των πόντων που δίνονται... 19,5 στην 365, 20,5 στον ΟΠΑΠ... Εκτός από το ματσάκι με την ΗΠΑ ήταν εντυπωσιακή, αλλά σε αυτό βοήθησε σημαντικά και ο Σχορτσιανίτης με τον Φώτση οι οποίοι θα λείπουν, ενώ και ο Μπουρούσης παίζει περίπτωση να μην χρησιμοποιηθεί αν το ματσάκι πηγαίνει καλά... Νίκη λοιπόν αλλά με λιγότερη διαφορά από αυτήν που δίνεται...

Λιθουανία το ίδιο... Νικάει αλλά δεν νομίζω να καλύψει την διαφορά των 15,5 πόντων που δίνει η 365
... Στηρίζεται πολύ στον Κλέιζα, αλλά γενικά δεν έχει καμιά σχέση με την παλιά ομάδα που σάρωνε... Δεν είναι για πολλά... Οι ΝεοΖηλανδοί φυσικά και δεν είναι κανά φόβητρο, αλλά μπορούν να την κοντράρουν, ειδικά στο αυριανό πρώτο ματς που δεν θα υπάρχει και κούραση μιας και στηρίζονται και αυτοί σε μια 5αδα με το ζόρι...

Αργεντινή -10,5... Χωρίς την λάμψη του Τζινόμπιλι δεν ξέρω αν μπορούν να πάνε πολύ μακριά, αλλά σίγουρα μπορούν να ξεκινήσουν με μια άνετη νίκη απέναντι σε μια Γερμανία που χωρίς τον σούπερ σταρ Νοβίτσκι δεν έχει τπτ να επιδείξει... Ούτε καν να γίνεται λόγος για αν το γατί που λέγεται Γιάγκλα μπορεί να σηκώσει στις πλάτες του την Γερμανία σαν άλλος Ντιρκ...

Από κει και πέρα κι άλλα ματσάκια μπορούν να τραβήξουν την προσοχή... Η ΗΠΑ θεωρώ οτι μπορεί να καλύψει το χάντικαπ, η Τουρκία λογικά θα τρέξει να ανοίξει το σκορ με σκοπό μια μεγάλη νίκη σαν διοργανώτρια, η Σερβία παρά τις απουσίες ίσως και να μπορεί να καλύψει και αυτή το χάντικαπ... Κρατάω την τριάδα λοιπόν και μέχρι την ώρα των παιχνιδιών θα δω και που αλλού θα καταλήξω...


5/6 για αρχή είναι καλά? Και λυπάμαι για δύο ακόμα λόγους... Πρώτον γιατί δεν πέρασε και η Αργεντινή παρόλο που από οτι άκουσα κάποια στιγμή είχε καλή διαφορά και δεύτερον γιατί και την Γαλλία που την ανέφερα στο τσατ δεν την έγραψα και εδώ... Εγώ την έριξα αλλά... Τες πα... Μια χαρά με ένα καλό ταμείο και στο τσακ χάθηκε το δεύτερο...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 11:54 am

Και σήμερα φαίνεται να υπάρχει ψωμάκι... Μια πρώτη άποψη είναι οτι κάποια χάντικαπ μπορούν να προσφέρουν ασφάλεια... Θα επανέλθω σε λίγο μιας και έχουμε ώρα ακόμα...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 1:18 pm

Λοιπόν μιας και υπάρχει λίγο μεγαλύτερη άνεση χρόνου θα προσπαθήσω να γράψω για περισσότερα ματσάκια γνώμη...

Ξεκίνημα με το Κίνα - Ακτή... Ντρογμπά δεν έχουν στο μπάσκετ οι ελέφαντες... Σάκος του μποξ νομίζω θα αποτελέσουν για τις περισσότερες ομάδες... Η Κίνα που την είδαμε με την εθνική μας δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά έχει κάποιες μονάδες που μπορούν να πάρουν το ματσάκι και αρκετά χαλαρά... Νομίζω πως το +15 μπορούν να το κάνουν, αν και υπάρχουν και καλύτερες επιλογές...

Λιθουανία - Καναδάς... Αρκετά καλό σημείο στα μάτια μου...Ίσως από τα καλύτερα της ημέρας... Οκ η Λιθουανία δεν έχει καμιά σχέση με παλιότερα, ειδικά με τις απουσίες που έχει... Αλλά θεωρώ οτι αυτό το ματς μπορεί να το πάρει και με αρκετά μεγάλη διαφορά... Ο Καναδάς που πρόσφερε στην Ελλάδα την μεγαλύτερη διαφορά που έχουμε πετυχει έστω και σε φιλικό δεν νομίζω οτι μπορεί πολλά... Έχασε κιόλας χτες και από το Λίβανο... Ίδιο χάντικαπ και εδώ... 15 πόντοι για Καναδά που θα υπερκαλυφθούν...

Ιορδανία - Ανγκόλα... Προσπερνάω εντελώς... Κακές ομάδες... Η Ιορδανία πάντως χτες το πάλεψε αρκετά...

ΗΠΑ - Σλοβενία... Το να γράφει κάποιος για τέτοια ματς είναι περιτο... Το θέμα είναι που θα κάνουν τραγικό ματς οι Αμερικάνοι... Κάπου ίσως και να το κάνουν... Αλλιώς τις διαφορές μπορούν να τις καλύψουν... Ούτε η Σλοβενία είναι ομάδα που μπορεί να τους κοντράρει... Βέβαια εδώ η εταιρεία ανεβάζει το χάντικαπ στους 26,5... Εύκολο δεν είναι... Πιθανόν να τα καταφέρουν... Εγώ όμως θα πάω με το 2πλο... Έχουν τους παίχτες οι Σλοβένοι να αντισταθούν και να κρατήσουν πιο χαμηλά την διαφορά...

Πουέρτο Ρίκο - Ελλάδα... Στο πρώτο ματς θεωρώ οτι έπεσα μέσα... Η Εθνική έπαιξε μονοδιάστατα από την περιφέρεια με αποτέλεσμα να δυσκολευτεί στο τέλος, όταν άρχισαν να μην μπαίνουν τα σουτ... Με έναν Μπουρούση δεν βγαίνεις... Έτσι ποιο σωστή τώρα η εταιρεία κατεβάζει το χάντικαπ στους 12,5 πόντους... Εκεί απλά δεν παίζω τπτ... Μπορεί να το πάρει χαλαρά το ματς η Εθνική... Αλλά υπάρχουν καλύτερες επιλογές...

Λίβανος - Γαλλία... Η Γαλλία ήταν από τις ομάδες που έπαιξα χτες αλλά δεν πρότεινα εδώ... Και ξενέρωσα... Οι Γάλλοι κλασσική αθλητική ομάδα, που θα τρέξει και λογικά θα ανοίξει και το σκορ... Τους 8,5 πόντους θα τους καλύψει... Καλή επιλογή...

Σερβία - Γερμανία... Η μία χτες έβγαλε άνετα το σημείο που ήθελα, η άλλη μου κόστισε το μοναδικό χαμένο της χτεσινής μέρας σε μπάλα και μπάσκετ... Εικόνα δεν έχω από τα ματς... Οκ πολύ καλύτερη ομάδα οι Σέρβοι... Χωρίς να έχω όμως καλύτερη άποψη δεν μπορώ να ξέρω αν θα καταφέρουν να καλύψουν και το χάντικαπ των 11,5 πόντων... Αν θα έπαιζα κάτι πάντως είναι Σερβία...

Κροατία - Ιράν... Προσπερνάω... Οκ πιθανή νίκη των Κροατών, αλλά με 23 πόντους? Δεν ξέρω... Δεν μου αρέσουν να πω την αλήθεια σαν ομάδα για αυτό και δεν τους εμπιστεύομαι...

Τουρκία - Ρωσία... Οι Τούρκοι άνετα χτες, όπως ήταν φυσικό δώσανε παράσταση... Πιο δύσκολο το σημερινό, αλλά και εδώ νομίζω θα τα καταφέρουν...Στους 7,5 το χάντικαπ...

Ισπανία - Νέα Ζηλανδία... Μεγάλο ερωτηματικό αυτό το ματς... Η διαφορά που δίνεται είναι μεγάλη για την Νέα Ζηλανδία... 23 πόντους αβάντζο... Καλό μαξιλαράκι... Εκτός και αν οι Ισπανοί θελήσουν να γυρίσουν τις εντυπώσεις... Εγώ πάντως με το 2πλο θα πήγαινα...

Αργεντινή - Αυστραλία... Ντέρμπι... Θεωρώ οτι θα γίνει καλή μάχη... Μέχρι και καθαρή νίκη των Αυστραλών δεν θα με παραξενέψει... 2πλο πάντως με χάντικαπ 7,5 πόντους για την Αυστραλία...

Βραζιλία - Τυνησία... Τπτ... Απλά προσπερνάω...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 1:20 pm

Λοιπόν αυτή είναι με τα δικά μου μάτια, η εικόνα της πρώτης αγωνιστικής... Φυσικά και δεν είναι για πολλά ανοίγματα, μιας και μπορεί να δούμε εντελώς διαφορετικά πρόσωπα... Όπως πχ από την Εθνική μας που μπορεί να μπουν τα σουτάκια σήμερα και να κάνει εύκολη νίκη... Το ποια σημεία θεωρώ καλύτερα το έχω ψιλογράψει... Θα επανέλθω αργότερα και με συγκεκριμένη πρόταση...
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 3:45 pm

Γαλλία το σημείο της ημέρας.
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 46
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 4:11 pm

ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ....
ΕΧΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΔΟΦΑΓΟΥΡΑ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΡΩΓΑΝ ΤΑ ΚΑΚΑΛΑ ΜΟΥ...

ΡΩΤΑΟ ΤΗΝ ΠΟΝΤΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ :"ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ"

ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΕΩ ΕΓΩ , ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ? ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ :" A, NAI EXEIΣ ΔΙΚΙΟ"

"ΤΟΤΕ, ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΤΙ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΑΠΟ ΑΙΣ ΤΙ " ΜΟΥ ΛΕΕΙ...........
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 4:49 pm

Shocked
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 46
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 8:20 pm

pontiak wrote:
Shocked

ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ , ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΡΕ.....

Razz
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 8:35 pm

Apostolis wrote:
pontiak wrote:
Shocked

ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ , ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΡΕ.....

Razz

Σ'άλλο τόπικ έπρεπε να το κάνεις το σχόλιο.
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 46
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptySun Aug 29, 2010 8:49 pm

MIA XAΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ....
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptyMon Aug 30, 2010 12:25 am

Ernesto wrote:
Λοιπόν μιας και υπάρχει λίγο μεγαλύτερη άνεση χρόνου θα προσπαθήσω να γράψω για περισσότερα ματσάκια γνώμη...

Ξεκίνημα με το Κίνα - Ακτή... Ντρογμπά δεν έχουν στο μπάσκετ οι ελέφαντες... Σάκος του μποξ νομίζω θα αποτελέσουν για τις περισσότερες ομάδες... Η Κίνα που την είδαμε με την εθνική μας δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά έχει κάποιες μονάδες που μπορούν να πάρουν το ματσάκι και αρκετά χαλαρά... Νομίζω πως το +15 μπορούν να το κάνουν, αν και υπάρχουν και καλύτερες επιλογές...

Λιθουανία - Καναδάς... Αρκετά καλό σημείο στα μάτια μου...Ίσως από τα καλύτερα της ημέρας... Οκ η Λιθουανία δεν έχει καμιά σχέση με παλιότερα, ειδικά με τις απουσίες που έχει... Αλλά θεωρώ οτι αυτό το ματς μπορεί να το πάρει και με αρκετά μεγάλη διαφορά... Ο Καναδάς που πρόσφερε στην Ελλάδα την μεγαλύτερη διαφορά που έχουμε πετυχει έστω και σε φιλικό δεν νομίζω οτι μπορεί πολλά... Έχασε κιόλας χτες και από το Λίβανο... Ίδιο χάντικαπ και εδώ... 15 πόντοι για Καναδά που θα υπερκαλυφθούν...

Ιορδανία - Ανγκόλα... Προσπερνάω εντελώς... Κακές ομάδες... Η Ιορδανία πάντως χτες το πάλεψε αρκετά...

ΗΠΑ - Σλοβενία... Το να γράφει κάποιος για τέτοια ματς είναι περιτο... Το θέμα είναι που θα κάνουν τραγικό ματς οι Αμερικάνοι... Κάπου ίσως και να το κάνουν... Αλλιώς τις διαφορές μπορούν να τις καλύψουν... Ούτε η Σλοβενία είναι ομάδα που μπορεί να τους κοντράρει... Βέβαια εδώ η εταιρεία ανεβάζει το χάντικαπ στους 26,5... Εύκολο δεν είναι... Πιθανόν να τα καταφέρουν... Εγώ όμως θα πάω με το 2πλο... Έχουν τους παίχτες οι Σλοβένοι να αντισταθούν και να κρατήσουν πιο χαμηλά την διαφορά...

Πουέρτο Ρίκο - Ελλάδα... Στο πρώτο ματς θεωρώ οτι έπεσα μέσα... Η Εθνική έπαιξε μονοδιάστατα από την περιφέρεια με αποτέλεσμα να δυσκολευτεί στο τέλος, όταν άρχισαν να μην μπαίνουν τα σουτ... Με έναν Μπουρούση δεν βγαίνεις... Έτσι ποιο σωστή τώρα η εταιρεία κατεβάζει το χάντικαπ στους 12,5 πόντους... Εκεί απλά δεν παίζω τπτ... Μπορεί να το πάρει χαλαρά το ματς η Εθνική... Αλλά υπάρχουν καλύτερες επιλογές...

Λίβανος - Γαλλία... Η Γαλλία ήταν από τις ομάδες που έπαιξα χτες αλλά δεν πρότεινα εδώ... Και ξενέρωσα... Οι Γάλλοι κλασσική αθλητική ομάδα, που θα τρέξει και λογικά θα ανοίξει και το σκορ... Τους 8,5 πόντους θα τους καλύψει... Καλή επιλογή...

Σερβία - Γερμανία... Η μία χτες έβγαλε άνετα το σημείο που ήθελα, η άλλη μου κόστισε το μοναδικό χαμένο της χτεσινής μέρας σε μπάλα και μπάσκετ... Εικόνα δεν έχω από τα ματς... Οκ πολύ καλύτερη ομάδα οι Σέρβοι... Χωρίς να έχω όμως καλύτερη άποψη δεν μπορώ να ξέρω αν θα καταφέρουν να καλύψουν και το χάντικαπ των 11,5 πόντων... Αν θα έπαιζα κάτι πάντως είναι Σερβία...

Κροατία - Ιράν... Προσπερνάω... Οκ πιθανή νίκη των Κροατών, αλλά με 23 πόντους? Δεν ξέρω... Δεν μου αρέσουν να πω την αλήθεια σαν ομάδα για αυτό και δεν τους εμπιστεύομαι...

Τουρκία - Ρωσία... Οι Τούρκοι άνετα χτες, όπως ήταν φυσικό δώσανε παράσταση... Πιο δύσκολο το σημερινό, αλλά και εδώ νομίζω θα τα καταφέρουν...Στους 7,5 το χάντικαπ...

Ισπανία - Νέα Ζηλανδία... Μεγάλο ερωτηματικό αυτό το ματς... Η διαφορά που δίνεται είναι μεγάλη για την Νέα Ζηλανδία... 23 πόντους αβάντζο... Καλό μαξιλαράκι... Εκτός και αν οι Ισπανοί θελήσουν να γυρίσουν τις εντυπώσεις... Εγώ πάντως με το 2πλο θα πήγαινα...

Αργεντινή - Αυστραλία... Ντέρμπι... Θεωρώ οτι θα γίνει καλή μάχη... Μέχρι και καθαρή νίκη των Αυστραλών δεν θα με παραξενέψει... 2πλο πάντως με χάντικαπ 7,5 πόντους για την Αυστραλία...

Βραζιλία - Τυνησία... Τπτ... Απλά προσπερνάω...

Εδώ δεν προτείναμε κάτι συγκεκριμένο... Αλλά για όποιον μπαίνιε και στο τσατ ( να ενας ακόμα καλός λόγος), ξέρουν την τριάδα που έπαιξα και πέρασε...

Όπως το περιμένα μέχρι ένα σημείο, με αρκετά αλοπρόσαλα αποτελέσματα... Πάντως με εκπλήσει η Γερμανία που την περίμενα χειρότερη, αν και χωρις τον Νοβίτσκι μοιάζει πιο ομάδα... Μεγάλο καμάρι για σήμερα η Αυστραλία ακόμα και αν δεν κέρδισε... Έχασε όμως στο καλάθι, ενώ ήταν μπροστά σε όλο το ματς... Με την Εθνική μας παρασύρθηκα και εγώ από την απουσία του Αρόγιο, γιατίι χτες μας σκεφτόμουν μέχρι και για καθαρή κόντρα...

Τες πα... Πιο αναλυτικά ίσως αύριο...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptyMon Aug 30, 2010 4:57 pm

δεν έχω χρόνο να εξηγήσω... Ένα χαλαρό μπετ σε Ανγκόλα +18,5 - Αυστραλία -2,5 - ΗΠΑ -22,5
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptyMon Aug 30, 2010 10:29 pm

Το πιο κομβικό παιχνίδι για την συνέχεια του τουρνουά δίνει αύριο η Εθνική μας... Το πρόγραμμα είναι κομμένο και ραμμένο στους οικοδεσπότες, οπότε με πιθανή νίκη της Ελλάδας αυτόματα έχουμε πρόγραμμα λουκούμι μέχρι και τον τελικό...

Η αλήθεια είναι πάντως οτι κάποια στοιχηματική ευκαιρεία δεν φαίνεται στον ορίζοντα...Τα χάντικαπ μοιάζουν πιο μελετημένα και είναι λογικό αφού υπάρχει εικόνα δύο αγώνων στις εταιρείες και είναι πιο εύκολο να ξέρεις που κυμαίνονται οι ομάδες...

Γαλλία - Καναδάς +10,5...
Ελλάδα - Τουρκία +2...
Νέα Ζηλανδία - Λίβανος +5,5...
Πουέρτο Ρικο - Κίνα +5,5...
Ρωσία - Ακτή +18,5...
Ισπανία - Λιθουανία +13,0...

Αυτά είναι με βάση την bet365... Απορώ που δίνουν φαβορί την Ελλάδα φυσικά... Λόγω συναισθήματος δεν μπορώ να την κοντράρω, αλλά όπως και να το κάνεις με τους οικοδεσπότες παίζεις, που μέχρι τώρα πάνε καλά... Δεν καταλαβαίνω γιατί... Το value εδώ είναι Τουρκία... Αλλά οκ δεν μπορώ να παίξω κάτι που από την άλλη θα παρακαλάω να χάσει...

Από κει και πέρα το Πουέρτο Ρίκο ίσως να είναι μια επιλογή... Η Νέα Ζηλανδία μια δεύτερη...Με ρίσκο και η Ισπανία...
Πάντως έγω θα εμπιστευτώ άλλη μια φορά την Γαλλία που μέχρι τώρα με πλήρωσε δύο φορές...
Δεν με τρελαίνει πάντως κανένα...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptyTue Aug 31, 2010 12:22 am

Αυτή η Γαλλί δεν μπορεί να κάνει πλάκα στον καναδά;
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 EmptyTue Aug 31, 2010 9:16 am

ΟΤΙ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΕ ΤΟΥΡΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΑ.
Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΑΤΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.
ΟΚ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΟΦΟ Κ ΦΩΤΣΗΣ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ.
ΒΑΛΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΔΡΑ.
ΒΑΛΤΕ Κ ΛΙΓΟ ΣΦΑΓΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΟΥΣΤΟΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΓΚΕΜΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ.
ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.
ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΠΕΤ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΠΕΡΣΙ ΜΕ ΤΟΥΡΚΟ ΑΛΛΑ ΧΑΘΗΚΕ.
ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΣΩ ΤΡΙΔΙΠΛΑ.
ΑΠΛΗ ΝΙΚΗ ΑΟΥΤΣΑΙΝΤΕΡ Ο ΤΟΥΡΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
ΚΑΙ ΘΑ ΡΙΞΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΝΤΙΚΑΠ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Η 365 ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ -6 ΤΟΥΡΚΟΣ ΣΤΟ 3,40.
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.
Back to top Go down
Sponsored content





Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty
PostSubject: Re: Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9   Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9 Empty

Back to top Go down
 
Μουντομπάσκετ 28/8 - 12/9
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Μπάσκετ-
Jump to: