BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010

Go down 
+5
filologos
pontiak
Ernesto
Hammer
KAISARAS
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 12:09 pm

Να πω κάτι όμως? Γίνεται πολύ κουβέντα για την αποτυχία των ευρωπαϊκών ομάδων και την δικαίωση της Λατινικής Αμερικής... Μέχρι ένα σημείο είπα και εγώ οτι συμφωνώ... Αλλά...

Θα είναι τεράστια έκπληξη η Ολλανδία να αφήσει έξω την Βραζιλία?
Θα είναι τεράστια έκπληξη η Γερμανία να αποκλείσει την Αργεντινή?
Η Γκάνα την Ουρουγουάη?
Η Ισπανία την Παραγουάη?

Υπάρχει, έστω και πολύ δύσκολο να πραγματοποιηθεί, το σενάριο λοιπόν που λέει οτι η Λατινικη Αμερική δεν θα έχει ούτε έναν εκπρόσωπό της στους 4... Δεν αποκλείεται να πετάξω κανά πολύ ψιλό σε μια τέτοια 4αδα... Έτσι για τον χαβά...
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 12:23 pm

Όπως επίσης πιο πιθανό μοιάζει ένα σενάριο που θέλει 4 Λατινοαμερικάνικες ομάδες στην 4αδα... ή το ακομα πιο πιθανο να ειναι 1 (Ισπανία)...

Όπως και να χει το γεγονος ότι στην 8αδα υπάρχουν μόλις 3 Ευρωπαικές σίγουρα πρέπει να λέει κάτι... Και ok από την αρχή η μόνη ομάδα μεγάλη Ευρωπαική που έλειπε ήταν η Ρωσία και ίσως η Τσεχία αν και για την 2η έχω πολλές επιφυλάξεις για το αν είναι από τις μεγάλες πλέον...

Αν κάνετε μια σύγκριση των ρόστερ των ομάδων που ήρθαν σε αυτό το Μουντιάλ σε σχέση με αυτό που είχαν στο προηγούμενο θα βγάλετε κάποια πολύ σημαντικά συμπεράσματα...

Ακόμα και σε αυτές που συνεχίζουν (Ευρωπαϊκές και μη) αν γίνει μια σύγκριση των ρόστερ πάλι συμπεράσματα θα βγουν... Θα το κάνω σε επόμενο ποστ για να καταλάβετε τι έννοω
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 12:44 pm

εγω το στοιχημα μου στην αργεντινη το πουλησα ολο και πηρα και τα κερδη οσα ητανε, ισοσκελισα τη χασουρα απο αμερικανο σχεδον,δεν αφησα τιποτε μεσα να υπαρχει.
το σκεφτηκα καλα και δεν ειναι ομαδα αυτη να της αφιερωσω χρηματα. ουτε το μουντιαλ αυτο ειναι προς στοιχηματισμο.
επισης δε δεχομαι να βαλω χρημα σε στημενο μουντιαλ γιατι τετοιο ειναι.
οκ, λαθη κανουν οι διαιτηται αλλα ποσα?ημαρτον.
δεν μπορω να καθομαι να χανω χρημα απο τον καθε μαλακα. τελος. το κουμαρι δε θα πεθανει. μη παγιδευεστε.
η ηπα σφαχτηκε. η ελβετια το ιδιο. το μεξικο το ιδιο. η πορτογαλια προχτες ο κορακας την πηγε αιμα. η αγγλια το ιδιο. και δε θυμαμαι ποσα αλλα ητανε.
ειναι πληρως αλλοιωμενο και μουφα το ολο πραμα. οτι θελουνε κανουνε.
εγω εκλεισα με τους απατεωνες και τελος.
οτι κατσει απο εδω κ περα μονο στα της ημερας τα στοιχηματα.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 1:15 pm

ωπα Μάριε...
Το τραβάς πολύ μακριά.
Όλες αυτές οι ομάδες, αδικήθηκαν μεν από τους κόρακες, δεν έμειναν έξω όμως απ'αυτό. Καμία δεν άξιζε να έχει περάσει αντί γι'αυτή που πέρασε στη θέση της. Οι ΗΠΑ σφάχτηκαν αλλά τελικά δεν επηρέασε γιατί πάλι πρώτοι πέρασαν, η Ελβετία αδικήθηκε με τη Χιλή, αλλά το ματς ήταν για να χάσει, και μετά είχε και την Ονδούρα, η Αγγλία σαφέστατα αδικήθηκε, αλλά δε μπορεί να λέμε ότι κάτι που δε μετρήσαμε στο 39 τελειώνει το ματς όταν μιλάμε για Αγγλία (εκτός αν έληξε και το ματς της ΑΕΚ με το χέρι που δε δόθηκε του Μέλμπεργκ...), η Πορτογαλία παπάρια στολισμένα και καρυκευμένα... Το μόνο ματς απ'όλα, που η αδικία τη στιγμή που έγινε μας έδωσε την αίσθηση ότι το ματς έληξε ήταν το Μεξικό.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 2:36 pm

Δεν είναι αυτό ρε Κώστα... Οκ εμένα δεν μου λέει κάτι, επειδή πχ είχε άλλο ένα ημίχρονο στην Αγγλία για να κάνει κάτι... Γιατί στην τελική όταν χάνεις 2-0 και μέσα σε 5 λεπτά πας να το κάνεις 2-2 και δεν γίνεται από ένα σφυριγμα, ίσως να αδειάζεις... Γιατί οκ Αγγλία είναι, αλλά σαν Αγγλία δεν έχει το ειδικό βάρος να ανταπεξέλθει... Το θέμα μου είναι οτι η Αγγλία όμως δεν έπεισε σε κανένα απολύτως ματς, οτι θα μπορούσε στο 2ο ημίχρονο να γυρίσει την κατάσταση... Ποτέ... Ηταν τραγική σε όλα τα παιχνίδια...

Για τις ΗΠΑ που λέμε... Ναι αδικηθήκαν και εγώ έχασα λεφτά από αυτό... Αλλά όταν σε όλα τα ματσάκια πας και παίζεις στην ουσία με ένα γκολ στην πλάτη, αυτό δείχνει κάτι... Και αυτό πλήρωσε... Όταν καταφέρνεις όμως να φας 2 γκολ σε ένα ημίχρονο από την Σλοβενία, ε σόρρυ δεν μπορείς να λες ότι σου φταίνε άλλα... Όταν σε όλα τα ματσάκια δεν μπαινεις καλά και τρως γκολ... Τες πα... Αυτό ισχύει για όλες τις ομάδες που αποκλειστήκαν... Ή σχεδόν όλες... Πάντως οτι έχουμε δει τραγικές διατησίες και όχι μόνο από τον κάθε λογής Κουλιμπάλι, που βιαστήκαμε να βγάλουμε στην σέντρα, αλλά και από τον κάθε κυριλάτο χειρούργο Ροζέτι (άνθρωπο ειδικών αποστολών της Fifa, όπως παλιότερα ο Κολίνα, που σε σφάζουν και λες και ευχαριστώ), είναι γεγονός και μείον του φετινού μουντιάλ...
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 2:41 pm

Ωπα ωπα μια ενσταση εδώ Κώστα... Άλλο να κανεις το 2-0 2-2 σε 5-7 λεπτά και άλλο το κάνεις και να στο ακυρώνουν. Ok μπορεί στο Β η Αγγλία να μην μπήκε ποτέ στο γήπεδο αλλά το ακυρωθέν γκολ ήταν σημαντική στιγμή στο παιχνίδι. Άλλαξε όλη την ψυχολογία.

Η Ελβετία δεν κατέβηκε ποτέ να παίξει με την Χιλή. Ακόμα και στα 30 λεπτά που ήταν 11 vs 11 δεν υπήρχε στον αγώνα. και αυτό φάνηκε και στο ματς με την Ονδούρα...

Ok οι ΗΠΑ αδικήθηκαν πιο πολυ απ όλους... 2 γκολ τους ακύρωσαν... Αν και πέρασαν η αδικία δεν μειώνεται...

Όσο για το Μεξικό δεν μας νοιάζει κιόλας... Αργεντινή παίξαμε να πάει τελικό... Μπράβο στον κόρακα Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 2:48 pm

το νόημα είναι Γιάννη ότι ούτε αδικήθηκε μια καλύτερη ομάδα προς όφελος μιας άλλης, ούτε αυτά τα "σφαξίματα" έχουν καμιά συγκεκριμένη συνολική λογική ισχύος κάποιων ή οτιδήποτε. Δηλ, δεν κολλάνε για στημένα... Για παπάρες ναι, για στημένα όχι.

αντιπαράδειγμα: την γηπεδούχο Κορέα, που πέρασε Ιταλία και Ισπανία, και πώς πέρασε, τη θυμόμαστε, έτσι; Εκεί λες, οκ, υπάρχει καπνός και φωτιά και στέκει κιόλας... εδώ δεν έχει μια λογική.
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 2:51 pm

Α ναι σε αυτο εχει δίκιο ο Κώστας. Και εγώ πιστεύω πως απλά είναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ οι διαιτητές-επόπτες (για να μην τους ξαχναμε και αυτους) και όχι πως έχουν κάποιο σκοπό να ευνοήσουν/αδικήσουν συγκεκριμένες ομάδες...
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 2:57 pm

filologos wrote:
Ωπα ωπα μια ενσταση εδώ Κώστα... Άλλο να κανεις το 2-0 2-2 σε 5-7 λεπτά και άλλο το κάνεις και να στο ακυρώνουν. Ok μπορεί στο Β η Αγγλία να μην μπήκε ποτέ στο γήπεδο αλλά το ακυρωθέν γκολ ήταν σημαντική στιγμή στο παιχνίδι. Άλλαξε όλη την ψυχολογία.
ρε, δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι επηρεάζεται το παιχνίδι... αλλά μιλάμε για το 39 και συμβαίνει χιλιάδες φορές το χρόνο. Δηλ, δεν τελειώνει ο κόσμος εκεί. Η αντίδραση ήταν επιπέδου ελληνικής που προτιμάει να υπάρχει καλή δικαιολογία παράγκας για να χάσει χωρίς να φάει ξύλο.

Στην Αγγλία, δεν είπα τότε "οκ, τέλος" Στο Μεξικό το είπα. Φαντάζομαι το ίδιο κι εσύ.
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 2:59 pm

ναι το ειπαμε και οι δυο επειδη αλλη η δυναμικη της Αγγλια και αλλη του Μεξικου... Μονο και μονο γι αυτο τον λογο... Οχι για κάποιον άλλον... και στην ουσία το γκολ της Αργεντινης ήταν στο 26... Αρκετά νωρίς...
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 6:04 pm

και οσο για αυτα με τους κορακες που σχολιασατε οσα ειπα, δεν με ενδιαφερει αν ειναι ανικανοι η εχουνε εντολες.
με ενδιαφερει οτι ανα πασα στιγμη μπορει να εμφανιστει ενας μαλακας και να χασω χρημα για παρτυ του.
και μη πει κανεις οτι παντα μπορει να γινει αυτο. θα του πω οτι μουντιαλ ειναι, οι σφαγες ειναι πολλες για τοσο λιγα ματς και επισης εννοειται οτι τα κορακια πρεπει να σφυρανε καλα γιατι προκειται για ματς επιπεδου.
τεσπα, γνωμη μου ειναι αυτη.
το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο τσουλου ολοι λετε οτι η διοργανωση ειναι πανυγηρακι και αποδοσεις μικρες δεν στεκουνε και στο μουντιαλ δεν το λετε αυτο.
και αυτος ειναι επισης ενας λογος που αποτραβηχτηκα σημερα.
δε θελω να συμμετεχω με καλα ποσα απο εδω και περα σ'αυτη τη διοργανωση της φουτσας.
και φυσικα δε θα ξεχασω ποτε το γαλλια-βραζιλια 3-0.
για μενα το εχω πει εκατο φορες τα παντα ειναι εμποριο, ποσο μαλον ενα μουντιαλ.
εριξα τις εμπνευσεις μου, η μια εχασε η αλλη την εδωσα πισω και τελος γιατι ειδα οτι δεν γουσταρω αλλο.
ο καθενας παιζει με βαση το ματι που εχει.
διαφωνουμε.
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 46
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyFri Jul 02, 2010 10:51 pm

VAMOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

ARGENTINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Argentinaflag


lol!
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySat Jul 03, 2010 2:22 am

Πάντως να πω οτι νομίζω οτι η Fifa πρώτον πρέπει να τρίβει τα χέρια της με την πρόκριση της Ολλανδίας, αφού είναι γνωστό οτι οι Ολλανδοί έχουν τον περισσότερο κόσμο, λόγω της σχέσης τους με τις αφρικανικές χώρες...

Και κάτι ακόμα... Σας ήρθε και εσάς το mail της Bf που έλεγε παίχτε Βραζιλία στο παρολί και αν χάσει σας δίνουμε πίσω το μισό ποντάρισμα? Γιατί το έχω ξαναδεί αυτό αλλά όχι με συγκεκριμένο σημείο... Έχω δει δηλαδή να λέει, παίχτε στο τάδε ματς, το τάδε ειδικό στοίχημα... Όχι όμως παίχτε Βραζιλία και στο παρολί κιόλας που παίζεις κόντρα στην εταιρεία και αν χάσετε θα πάρετε πίσω το μισο μπετ... Περίεργο ήταν λίγο και το πέρασα μεν στα ψιλά όταν το είδα, αλλά το θυμήθηκα πριν λίγο...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySat Jul 03, 2010 11:31 am

Ernesto wrote:
Να πω κάτι όμως? Γίνεται πολύ κουβέντα για την αποτυχία των ευρωπαϊκών ομάδων και την δικαίωση της Λατινικής Αμερικής... Μέχρι ένα σημείο είπα και εγώ οτι συμφωνώ... Αλλά...

Θα είναι τεράστια έκπληξη η Ολλανδία να αφήσει έξω την Βραζιλία?
Θα είναι τεράστια έκπληξη η Γερμανία να αποκλείσει την Αργεντινή?
Η Γκάνα την Ουρουγουάη?
Η Ισπανία την Παραγουάη?

Υπάρχει, έστω και πολύ δύσκολο να πραγματοποιηθεί, το σενάριο λοιπόν που λέει οτι η Λατινικη Αμερική δεν θα έχει ούτε έναν εκπρόσωπό της στους 4... Δεν αποκλείεται να πετάξω κανά πολύ ψιλό σε μια τέτοια 4αδα... Έτσι για τον χαβά...


Τελικά η Ολλανδία τους έστειλε αδιάβαστους... Η Γκάνα στο τσακ δεν πέταξε και τους Ουρουγουανούς έξω... Η Αργεντινή με την Γερμανία παίζουν ίσως το πιο αμφιλεγόμενο και εκτός προβλέψεων ματς του μουντιάλ... Η Ισπανία επαναλαμβάνω οτι για μένα δεν γίνεται να μην περάσει...

Οπότε όλα αυτά που λέγαμε είναι και λίγο για λαϊκή κατανάλωση... Γιατί σαφώς και οι Λατίνικες εμφανίστηκαν καλύτερες από άλλες φορές, αλλά οι ευρωπαϊκές, αυτές που πρέπει είναι εκεί που πρέπει... Και παλεύουν για να βάλουν άλλες δύο ομάδες στην 4αδα... Οπότε δεν νομίζω οτι εντέλει πρόκειται για καμιά αποτυχία των ευρωπαϊκών ομάδων... Απλά φαίνεται μερικές φορές αυτό γιατί η Ευρώπη έχει τους περισσότερους εκπροσώπους, οπότε θα αποκλειστούν και οι περισσότεροι... Που στην τελική, οκ, έχουμε και λιμά που πήγαν στο μουντιάλ... Αυτή είναι η μοναδική διαφορά νομίζω με την Λατινική Αμερική... Οτι η χειρότερη ομάδα της Αμερικής, συνήθως είναι μια καλή ομάδα... Η χειρότερη Ευρωπαϊκή, απλά είναι για τον πέοντα...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySat Jul 03, 2010 12:33 pm

Ernesto wrote:
Πάντως να πω οτι νομίζω οτι η Fifa πρώτον πρέπει να τρίβει τα χέρια της με την πρόκριση της Ολλανδίας, αφού είναι γνωστό οτι οι Ολλανδοί έχουν τον περισσότερο κόσμο, λόγω της σχέσης τους με τις αφρικανικές χώρες...

Και κάτι ακόμα... Σας ήρθε και εσάς το mail της Bf που έλεγε παίχτε Βραζιλία στο παρολί και αν χάσει σας δίνουμε πίσω το μισό ποντάρισμα? Γιατί το έχω ξαναδεί αυτό αλλά όχι με συγκεκριμένο σημείο... Έχω δει δηλαδή να λέει, παίχτε στο τάδε ματς, το τάδε ειδικό στοίχημα... Όχι όμως παίχτε Βραζιλία και στο παρολί κιόλας που παίζεις κόντρα στην εταιρεία και αν χάσετε θα πάρετε πίσω το μισο μπετ... Περίεργο ήταν λίγο και το πέρασα μεν στα ψιλά όταν το είδα, αλλά το θυμήθηκα πριν λίγο...
To ίδιο ακριβώς είχε και λίγες μέρες πριν για την Αργεντινή
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySat Jul 03, 2010 12:58 pm

Και με την Ελλαδα το ειχε στο 1ο ματς με Κορεα. Αρα μαλλον τπτ υποπτο
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySat Jul 03, 2010 1:14 pm

Και για να είμαστε σοβαροί... αν καρφώνονταν τα ύποπτα με τέτοιες προσφορές, θα ήταν να πάμε να ποτίζουμε κάκτους στη Σαχάρα.

Περί Μουντιάλ τώρα...
Ως γνωστόν το Μουντιάλ αρχίζει όταν μπαίνει η Βραζιλία και τελειώνει όταν βγαίνει...

Σ'αυτό το αστείο τουρνουά που παίζουν πλέον εκεί, παραμένουν όμως μερικές προτιμήσεις. Είναι αδύνατο να βρω ανάμεσα στα 5 τόπικ με 100 σελίδες, το ποστ που έλεγα ότι η πιο αδικημένη σε επίπεδο μουντιάλ απ'τους θεούς του ποδοσφαίρου είναι η Ολλανδία. Τώρα, σαν να μπορεί να βγει το καλύτερο σαν θεία δίκη... Τελικός Ολλανδίας με Γερμανία ή Αργεντινή... Τις δυο ομάδες απ'τις οποίες ενώ ήταν καλύτερη έχασε δυο τελικούς επειδή ήταν γηπεδούχες, και ακόμα περισσότερο στην Αργεντινή με έξτρα εναντίον της συνθήκες, στο πιο βρώμικο μουντιάλ από τα σχετικά φρέσκα.
Παρότι γενικώς σε ανάλογη φάση θα προτιμούσα Ισπανία ή Αργεντινή λόγω τύπου ποδοσφαίου, στο συγκεκριμένο μια επανάληψη προηγούμενου τελικού με νίκη Ολλανδίας έχει κάτι ξεχωριστό.
Η Ισπανία πρέπει να φύγει απ'τον τελικό για το καλό των ποδοσφαρικών παραμυθιών Very Happy Very Happy

ΥΓ: Τι μουντιάλ και παπάρια;;; Γκοβού ρεεεεεεεεεε
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySat Jul 03, 2010 1:24 pm

Ο Σουάρεζ μόλις άκουσα οτι παίζει περίπτωση να τιμωρηθεί με 2 αγωνιστικές... Δηλαδή σε περίπτωση που η Ουρουγουάη περάσει στον τελικό να τον χάσει...

Ε εγώ λέω οτι δεν ξέρω τι λέει ο νόμος, αλλά θα είναι απλά γελοίοι αν γίνει κάτι τέτοιο... Στο μουντιάλ, των τόσων απουσιών, αλλά και άσχετα από αυτό είναι εντελώς κρίμα ποδοσφαιρικά, να τρως τέτοια τιμωρία... Ναι να έτρωγε αν είχε πάρει κόκκινη επειδή έκανε κάποιο αντιαθλητικό μαρκάρισμα που έβαζε σε κίνδυνο την σωματική ακεραιότητα κάποιου ποδοσφαιριστή... Αλλά για την απόκρουση το θεωρώ το λιγότερο γελοίο...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySat Jul 03, 2010 1:36 pm

Για μένα, παρότι φυσικά εντελώς εκτός κανονισμών, πράγματα σαν αυτό θα έπρεπε απλούστατα να χρεώνονται γκολ χωρίς κόκκινη και χωρίς τίποτα... όπως η μπάλα στην κάθοδο στο καλάθι. Ο ορισμός της αδικίας είναι αυτό που έγινε χτες, και όχι αν ο Σουάρεζ φάει δύο. Και 10 να φάει, η Γκάνα άδικα δεν πήγε στον ημιτελικό...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySat Jul 03, 2010 6:03 pm

Ernesto wrote:
Να πω κάτι όμως? Γίνεται πολύ κουβέντα για την αποτυχία των ευρωπαϊκών ομάδων και την δικαίωση της Λατινικής Αμερικής... Μέχρι ένα σημείο είπα και εγώ οτι συμφωνώ... Αλλά...

Θα είναι τεράστια έκπληξη η Ολλανδία να αφήσει έξω την Βραζιλία?
Θα είναι τεράστια έκπληξη η Γερμανία να αποκλείσει την Αργεντινή?
Η Γκάνα την Ουρουγουάη?
Η Ισπανία την Παραγουάη?

Υπάρχει, έστω και πολύ δύσκολο να πραγματοποιηθεί, το σενάριο λοιπόν που λέει οτι η Λατινικη Αμερική δεν θα έχει ούτε έναν εκπρόσωπό της στους 4... Δεν αποκλείεται να πετάξω κανά πολύ ψιλό σε μια τέτοια 4αδα... Έτσι για τον χαβά...
Ο Ερνέστος από προχτές δίνει ρέστα... μια αυτό, μια το πρώτο γκολ του Μύλερ σήμερα... άσε το στοίχημα χαζέ και βάρα κανά τζόκερ, ΤΩΡΑ όμως....
Φουλ μέσα έχει πέσει αυτό, κι ας πέρασε τελικά η Ουρουγουάη. (ΓΙα μένα η Ουρουγουάη ουσιαστικά τό'χασε το ματς κανονικά, έστω στο 120... τώρα το ότι πέρασε έτσι όπως πέρασε... εντάξει, πέρασε...)

Η πουτάνα η ζωή έχει τον τρόπο της να ειρωνεύεται... Αμέσως μόλις οι ειδήμονες εξήγησαν γιατί η χαλυβδωμένη Λατινική Αμερική "κυριάρχησε", άρπα δυο σούπερ χοτ σφαλιάρες και μια μισή κι άντε να ξαναψάχνεις τώρα ποιος κυριάρχησε και γιατί, με νέες αλήθειες...

Για να μην πω για τις Αργεντινιδούλες που κορόιδεψαν τα Βραζιλιανάκια που βγήκαν μεν, αλλά "μπόζο δε κλόουν" δεν έγιναν. Very Happy

Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySat Jul 03, 2010 6:33 pm

Παράλληλα, οι Αργεντινοί χλευάζουν τους Βραζιλιάνους που αποκλείστηκαν στην προημιτελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου. «Βραζιλία 2014», ήταν ο κεντρικός τίτλος της «Ole». «Η Βραζιλία χωρίς καμία αντίδραση αφήνει το Παγκόσμιο Κύπελλο στην πόρτα», έγραψε η «Clarin».

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 278587 ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 278587 ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 278587 ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 278587 ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 278587 ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 278587 ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 278587
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySun Jul 04, 2010 1:03 am

Η Ισπανία μέσα σ'όλα είχε την τεράστια τύχη να δει το πήδημα που έφαγε η Αργεντινή, αντί να δει ένα πιο αμφίρροπο ματς και να βρεθεί μετά ανύποπτη στο Γερμανικό λάκκο με τα κωλοδάχτυλα...
Μόνο γι'αυτό, νομίζω ότι θα το μελετήσει πολύ περισσότερο το επόμενο παιχνίδι κι επειδή είναι πιο οργανωμένη ομάδα απ'το πανηγυράκι της Αργεντινής, θα το πολεμήσει και δυνατά.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySun Jul 04, 2010 2:14 pm

suspect wrote:
Ernesto wrote:
Να πω κάτι όμως? Γίνεται πολύ κουβέντα για την αποτυχία των ευρωπαϊκών ομάδων και την δικαίωση της Λατινικής Αμερικής... Μέχρι ένα σημείο είπα και εγώ οτι συμφωνώ... Αλλά...

Θα είναι τεράστια έκπληξη η Ολλανδία να αφήσει έξω την Βραζιλία?
Θα είναι τεράστια έκπληξη η Γερμανία να αποκλείσει την Αργεντινή?
Η Γκάνα την Ουρουγουάη?
Η Ισπανία την Παραγουάη?

Υπάρχει, έστω και πολύ δύσκολο να πραγματοποιηθεί, το σενάριο λοιπόν που λέει οτι η Λατινικη Αμερική δεν θα έχει ούτε έναν εκπρόσωπό της στους 4... Δεν αποκλείεται να πετάξω κανά πολύ ψιλό σε μια τέτοια 4αδα... Έτσι για τον χαβά...
Ο Ερνέστος από προχτές δίνει ρέστα... μια αυτό, μια το πρώτο γκολ του Μύλερ σήμερα... άσε το στοίχημα χαζέ και βάρα κανά τζόκερ, ΤΩΡΑ όμως....
Φουλ μέσα έχει πέσει αυτό, κι ας πέρασε τελικά η Ουρουγουάη. (ΓΙα μένα η Ουρουγουάη ουσιαστικά τό'χασε το ματς κανονικά, έστω στο 120... τώρα το ότι πέρασε έτσι όπως πέρασε... εντάξει, πέρασε...)

Η πουτάνα η ζωή έχει τον τρόπο της να ειρωνεύεται... Αμέσως μόλις οι ειδήμονες εξήγησαν γιατί η χαλυβδωμένη Λατινική Αμερική "κυριάρχησε", άρπα δυο σούπερ χοτ σφαλιάρες και μια μισή κι άντε να ξαναψάχνεις τώρα ποιος κυριάρχησε και γιατί, με νέες αλήθειες...

Για να μην πω για τις Αργεντινιδούλες που κορόιδεψαν τα Βραζιλιανάκια που βγήκαν μεν, αλλά "μπόζο δε κλόουν" δεν έγιναν. Very Happy



Κώστα αν είχε περάσει η Γκάνα εντέλει θα χτύπαγα το κεφάλι μου στον τοίχο... Γιατί τελικά δεν την έριξα την 4αδα που έλεγα... Πάντως την γνώμη μου την έγραψα για αυτό...
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptySun Jul 04, 2010 5:36 pm

suspect wrote:
Η Ισπανία μέσα σ'όλα είχε την τεράστια τύχη να δει το πήδημα που έφαγε η Αργεντινή, αντί να δει ένα πιο αμφίρροπο ματς και να βρεθεί μετά ανύποπτη στο Γερμανικό λάκκο με τα κωλοδάχτυλα...
Μόνο γι'αυτό, νομίζω ότι θα το μελετήσει πολύ περισσότερο το επόμενο παιχνίδι κι επειδή είναι πιο οργανωμένη ομάδα απ'το πανηγυράκι της Αργεντινής, θα το πολεμήσει και δυνατά.

Υποψιασμενη σε τι? Μιλαμε για μια ομαδα η οποια εχει στηριξει τις επιτυχιες των τελευταιων χρονων στο παιχνιδι α λα Μπαρτσα. Πολυ κατοχη της μπαλας και εκμεταλλευση των παικτων του κεντρου. Ινιεστα Τσαβι κατα κυριο λογο και πλεον και Αλονσο. Και εννοειται μπροστα και του Βιγια, απο τη στιγμη που Τορες δεν υπαρχει. Τετοιες ομαδες δε συνηθιζουν να αλλαζουν τον τροπο παιχνιδιου τους. Ειτε επειδη τον θεωρουν επιτυχημενο, είτε επειδη δεν εχουν και αλλον. Δε νομζιω να δουμε καμια αλλαγη απο τον Ντελ Μποσκε. Πολυ αμφιβαλλω κατα ποσο θα θεωρησει οτι καποιος εκ των Σεσκ, Πεδρο, Σιλβα χρειαζεται να μπει στην αρχικη ενδεκαδα για να αλλαξουν καποια (εστω και λιγα) πραγματα στην αναπτυξη της ομαδας. ΔΕ ΛΕΩ οτι ειναι λαθος. Λεω απλα την αποψη μου οτι δε θα το κανει.
Η Παραγουαη που τοσο πολυ μας επρηξε ο Θεοφιλοπουλος οτι την επαιξε διαφορετικα, δεν εκανε απολυτως τπτ διαφορετικο απο τις υπολοιπες ομαδες που αντιμετωπισε ως τωρα η Ισπανια. Απλα πιεσε πιο ψηλα και ειχε παικτες που μπορουσαν και να τρεχουν ακαταπαυστα, αλλα κυριως που να ξερουν τι να κανουν με την μπαλα την ελχαιστη ωρα που την ειχαν στα ποδια τους. Γιατι η κατοχη μπαλας οπως και στα αλλα ματς, ετσι και σε αυτο, ανηκε καθολικα στην Ισπανια.
Η μια ομαδα εχει μαθει να παιζει με την κατοχη, η αλλη (Γερμανια) με τις αντεπιθεσεις και τα στημενα. Στο συγκεκριμενο τουρνουα οι Γερμανοι δειχνουν πιο φρεσκοι. Δε με πειθουν οι δημοσιογραφοι οτι ο Τσαβι πχ κανει καταπληκτικο Μουντιαλ. Καλα για Τορες δεν το συζητω καν. Ως τωρα ειναι για λυπηση. Οι Γερμανοι ειναι τοσο καλα δουλεμενοι που ακομα και με την απουσια του Μιουλερ (Μιουλερ γμ το στανιο μου Μιουλερ, οχι Μιλερ, δεν ειναι Αγγλος, ουτε Γαλλος οποτε θα τον ελεγαν Μιλά) τους θεωρω φαβορι με τα δικα μου ματια.
Δε θα πιστευα ποτε στη ζωη μου οτι θα εβλεπα ματς Ισπανιαα-Γερμανια και θα ημουν με τη ΓΕρμανια επειδη θα μου αρεσε περισσοτερο το ποδοσφαιρο που παιζουν. Κολληματα ομως δεν εχω και επειδη μ'αρεσει το αθλημα, ειμαι μαζι τυος για προκριση στον τελικο. Εκει που χωρις να το αναλυσω περαιτερω, θα συναντησουν την Ολλανδια.
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 EmptyMon Jul 05, 2010 8:31 am

vasilis wrote:
Οι Γερμανοι ειναι τοσο καλα δουλεμενοι που ακομα και με την απουσια του Μιουλερ (Μιουλερ γμ το στανιο μου Μιουλερ, οχι Μιλερ, δεν ειναι Αγγλος, ουτε Γαλλος οποτε θα τον ελεγαν Μιλά) τους θεωρω φαβορι με τα δικα μου ματια.

Βασικά είναι κάτι μεταξύ Μίλερ και Μιούλερ... Αυτό το ηλίθιο που ακούγεται κάπως ιουε το βαθύ το Γερμανικό. Anyway όπως ο Καουτ , Καιτ κτλ κτλ κτλ καπως έτσι και ο Μιούλερ (για να το γράψω όπως θέλεις).

Πάντως η Γερμανία είναι όντως πολύ φρέσκια ομάδα όπως λέει ο Βασίλης. Κανείς δεν τους υπολόγοζε στην αρχή και ΟΛΟΙ κετεθήκαμε από τους Γερμανούς. Αλλά για να πω την αλήθεια δεν θέλω να περάσουν την Ισπανία άσχετα αν από τις ομάδες που έχουν μείνει εγώ πλέον "οπαδικά" είμαι με τους Ολλανδούς.
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
Sponsored content





ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty
PostSubject: Re: ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010   ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - Page 5 Empty

Back to top Go down
 
ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010
Back to top 
Page 5 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010 - 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
» Μουντιαλ 2010 - 3η αγωνιστικη...
» 1ος ΣΚΟΡΕΡ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010
» ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΟ 2010 Η ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ!!!
» ΜΟΥΝΤΙΑΛ -ΦΑΣΗ "16"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ξένα Πρωταθλήματα-
Jump to: