BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

Go down 
+10
seirios
Ernesto
pontiak
kimparis19
filologos
Galizianos
Hammer
Apostolis
prasinos
KAISARAS
14 posters
Go to page : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next
AuthorMessage
lipton

lipton


Number of posts : 917
Age : 39
Registration date : 2008-11-10

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptyThu Feb 04, 2010 7:56 am

KAISARAS wrote:
ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΨΕΚΑΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ LIPTONOXOL ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΑΣ.
ΚΑΜΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΙΠΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ?
ΤΠΤ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΟΛΑΚΟ ?
ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ. 4 ΕΦΑΓΕΣ, ΟΧΙ 1 Η΄ 2.

DEN KATAFERA ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙΣΑΡΑ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ
ΗΜΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑΔΩ ΗΤΑΝ ΣΤΟ JUSTIN ΤΟ ΠΡΩΤΟ 20ΛΕΠΤΟ.
μΕ ΕΝΗΜΈΡΩΝΑΝ ΜΕΣΩ ΚΙΝΗΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ.ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΏΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ Μ'ΕΠΕΡΝΕ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΓΑΜΟΥΣΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.
ΡΕ ΤΙ ΛΙΠΤΟΝΞΟΛ ΜΠΡΕ.ΕΚΤΟΣ ΗΜΟΥΝΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΩΛΟΓΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΟΥΛΗ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ (ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΑΡΕΒΡΕΘΩ).ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚ ΣΤΟ ΠΑΛΕ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΓΛΕΝΤΗΣΕΙ ΤΑ ΣΙΧΑΜΕΡΑ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΥΣ ΣΑΟΥΡΙΔΗ ΚΑΙ ΣΚΟΡΔΑ.

http://lipton4.blogspot.com/ RΗΞΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΠΛΟΚ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptyThu Feb 04, 2010 9:47 am

ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΑΝΤΑΡ ΣΤΟ ΚΟΥΠΟΝΙ ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΡΗ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Wink
Back to top Go down
lipton

lipton


Number of posts : 917
Age : 39
Registration date : 2008-11-10

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptyThu Feb 04, 2010 9:59 am

Hammer wrote:
ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΑΝΤΑΡ ΣΤΟ ΚΟΥΠΟΝΙ ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΡΗ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Wink

ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΛΕΩ.
ΚΑΤΙ -9,5 ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΘΑ ΤΙΜΗΘΟΥΝ ΔΕΟΝΤΟΣ ΑΛΛΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΑΠΌΤΙ ΘΑ ΤΑ ΡΙΞΕΙΣ ΕΣΥ.
ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ.ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΙΝΩ,ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΟΜΑΔΟΣ,ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΩΝΙΟ ΦΑΠΙΑΡΗ
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptyThu Feb 04, 2010 11:11 am

ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΧΑΝΤΙΚΑΠ ΚΛΠ ΑΚΟΜΗ.
ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΜΕ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ.
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΝΤΙΚΑΠ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ.
Η ΑΠΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΡΗ ΕΙΝΑΙ 1,35-1,40...ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ΤΟ ΧΑΝΤΙΚΑΠ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥ 6-7 ΠΟΝΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΤΟ 1,83-1,90 ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ.
ΑΣ ΤΟ ΡΙΞΩ ΣΤΟΥΣ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΝΑ 1,70 .
ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ. Very Happy
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptyFri Feb 05, 2010 1:26 pm

Χωρίς κηπουρό ο Γαύρος... Συν τις απουσίες Ντουντού, Στολτίδης, Ντάτολο και δεν ξέρω και εγώ ποιος άλλος... Ε ρε κοίτα που με το ζόρι θα πάρει και την θυγατρική ο Γαύρος... ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Icon_biggrin
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptyFri Feb 05, 2010 1:40 pm

Ernesto wrote:
Χωρίς κηπουρό ο Γαύρος... Συν τις απουσίες Ντουντού, Στολτίδης, Ντάτολο και δεν ξέρω και εγώ ποιος άλλος... Ε ρε κοίτα που με το ζόρι θα πάρει και την θυγατρική ο Γαύρος... ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Icon_biggrin

ΚΕΡΔΑ ΕΣΥ ΤΗΝ ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ Wink
ΧΡΟΝΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ lol!
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 3:15 pm

ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙΣΑΡΗΣ.
ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΓΡΑΦΟΥΣ.
ΓΡΑΦΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ SPORT24 ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΣΕ.

Ούτε με την Καλλιθέα κατάφερε να ξεμπουκώσει ο Σισέ. Κι όπως είπε μετά το ματς ο Γιούρκας Σεϊταρίδης στα αποδυτήρια, “τι άλλο θέλει για να βάλει γκολ; Να του αφήσουμε τη μπάλα πάνω στη γραμμή για να τη σπρώξει στα δίχτυα”;

Όποιος πει, βέβαια, κακιά κουβέντα για τον Σισέ, να πέσει φωτιά να τον κάψει. Με 15 γκολ σε 20 ματς έχει πάρει τον Παναθηναϊκό από το χέρι και τον οδηγεί στον τίτλο. Δεν χρειάζεται να είσαι Κώστας Γαλάνης για να διαβάσεις τα χαρτιά σου και να το δεις.

Κι αν στα δύο παιχνίδια με Άρη και ΑΕΚ δεν υπήρχε στο γήπεδο, οι αρμόδιοι ρεπόρτερ ανακάλυψαν σαν τον Κολόμβο την Αμερική: “Δεν έπαιζε ο Νίνης για να του βγάλει τις κάθετες πάσες”.

Και με την Καλλιθέα που του δίνανε τα γκολ στο πιάτο, τι έκανε; Δεν μιλάμε, όμως, για όποιον κι όποιον. Μιλάμε για έναν σέντερ φορ 9 εκατομμυρίων Γιούρο. Με ετήσιο συμβόλαιο μαζί με τα μπόνους άλλα 2,5 εκατομμύρια.

Από έναν τέτοιο επιθετικό έχεις απαιτήσεις. Έχεις την απαίτηση να βγάλει και κάποιες φάσεις μόνος του.

Να έχει συμμετοχή στο παιχνίδι. Όχι μόνο να περιμένει.


Ούτε σκάρτο τον βγάζουμε ούτε μειώνουμε τη μέχρι τώρα προσφορά του. Ούτε χρειάζεται να τονίσουμε τον (αυτονόητο) επαγγελματισμό του. Τον κρίνουμε, όμως, ανάλογα με την αξία του. Τα λεφτά που κοστίζει. Αυτό έλειπε, να μην βάλει τα διπλάσια γκολ από τον Μπάρκογλου και τον Τσέζαρεκ. Όταν η αξία του είναι σχεδόν εικοσαπλάσια.

Κι αν δηλαδή στα δύο προηγούμενα παιχνίδια δεν είχε τον Νίνη, ο Τσέζαρεκ κι ο Μπάρκογλου ποιους έχουνε για να τους δίνουνε τα γκολ στο πιάτο;

Ξαναλέω ότι η συμβολή του Γάλλου στη μέχρι τώρα πορεία του Παναθηναϊκού είναι σημαντική. Η εικόνα του, όμως, δεν είναι ανάλογη με την αξία του. Στα περισσότερα παιχνίδια ή βάζει γκολ ή δεν παίζει. Ούτε ζητάει τη μπάλα ούτε την αλλάζει με τους συμπαίκτες του. Μια προσωπική ενέργεια δεν έχει κάνει. Δύο ασίστ έχει δώσει όλες κι όλες.

Από έναν τέτοιο ποδοσφαιριστή, σ’ ένα πρωτάθλημα όπως το ελληνικό, θα περίμενες περισσότερα. Να κάνει αυτά που κάνουν στην Πρέμιερσιπ ο Ντρογκμπά κι ο Τόρες.

Ποια είναι τα σέντερ μπακ, δηλαδή, που έχει να αντιμετωπίσει; Η κριτική δεν γίνεται επειδή τελευταία δεν σκοράρει και χάνει τα άχαστα. Αυτό συμβαίνει κατά καιρούς σε όλους τους στράικερ σε όλο τον κόσμο. Και στους καλύτερους. Η κριτική γίνεται για τη συμμετοχή του στο παιχνίδι της ομάδας του.

Δεν γίνεται ένας ποδοσφαιριστής τέτοιου επιπέδου να χάνεται στο γήπεδο επειδή δήθεν δεν παίρνει τις κατάλληλες μπαλιές. Ο Σαλπιγγίδης, δηλαδή, γιατί έβγαλε από μόνος του τόσες πολλές φάσεις στο ματς με την ΑΕΚ; Απέναντι στον Καράμπελα έμοιαζε σαν τον Γουέιν Ρούνι.

Απέναντι σε Μαϊστόροβιτς-Ζεράλντο, που έχουν ταλαιπωρηθεί από όλους τους σέντερ φορ της Σουπερλίγκα, δεν μπορούσε ο Σισέ να κάνει μια ατομική ενέργεια;

Η κουβέντα, λοιπόν, δεν έχει να κάνει για το αν ο Σισέ είναι καλός ή κακός ποδοσφαιριστής κι αν έχει προσφέρει ή όχι στον Παναθηναϊκό. Οι απαντήσεις σ’ αυτά είναι δεδομένες. Οι παρατηρήσεις έχουν να κάνουν με το αν η “συμπεριφορά” του και η συμμετοχή του μέσα στο παιχνίδι συμβαδίζουν με την αξία του.

Σαφώς και είναι ο καλύτερος επιθετικός του πρωταθλήματος. Είναι όμως ο κυνηγός των 20 εκατομμυρίων Γιούρο που βαραίνουν συνολικά το συμβόλαιό του;


ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ Ο ΚΑΙΣΑΡΗΣ.
ΕΧΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ.
ΕΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΓΑΛΛΙΑΣ.
ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΤΗ ΣΙΣΕ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ.
ΑΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑΤΕ ΔΕΙ, Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ.
Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΙΣΕ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ 30% ΤΟΥ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ ΣΙΣΕ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ, ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗΝ ΟΣΕΡ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ 2 ΜΑΥΡΕΣ ΓΑΖΕΛΕΣ, ΤΟΝ ΚΑΠΟ Κ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΑ, ΠΟΥ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ Shocked

ΠΑΡΤΕ Κ ΤΟ ΛΙΝΚ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΗ
http://kaisaris.yooblog.gr/2010/02/06/81/

lol! lol! lol!
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 3:42 pm

Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ.
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΗΓΕ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ Κ ΓΚΑΖΩΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ.
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΜΑΤΣ, ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ.
ΑΠΟ ΤΟ ''ΒΓΑΛΤΕ ΤΙΣ ΦΑΝΕΛΕΣ'' ΤΟΥ ΧΘΕΣ, Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΥΔΑΙΟ ΑΥΤΟ 1ΣΕΛΙΔΟ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΘΛΙΑ ΦΥΛΛΑΔΑ), ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΄΄ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΨΥΧΗΣ'' ΚΑΙ ''ΛΑΟΣ Κ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΚΑΡΥΔΙΑ''.
ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ, ΣΟΡΡΥ ΜΑΓΚΕΣ, ΑΛΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΧΑΛΙΝΑΡΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΥ ΓΙΟΚΑ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ. ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ, ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΔΙΟΙΚΟΥΝ Κ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ.
ΧΩΡΙΣ ΗΘΟΣ Κ ΣΕΒΑΣΜΟ ΔΕ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ (ΒΛΕΠΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ).
Ο ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΗΓΕΤΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΩΣ ΚΑΦΡΟΣ ΟΠΑΔΟΣ - ΧΟΥΛΙΓΚΑΝ.
Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΘΛΙΑ, Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΣΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ.

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΑΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ παο ΗΤΑΝ Ο οσφπ , ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΟΡΝΕΔΕΣ.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ παο . ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΕΚΤΙΜΑΕΙ Κ ΝΑ ΤΙΜΑΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ Κ ΤΗ ΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΑ 5 ΑΣΤΕΡΙΑ. ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΜΑΕΙ Κ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ.

ΟΛΟ ΤΟ ΖΟΥΜΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ.
όλοι αυτοί που μαζεύτηκαν το απόγευμα της Παρασκευής στο ΟΑΚΑ για να εκδηλώσουν τη συμπαράστασή τους στον Ομπράντοβιτς και τους παίκτες του Παναθηναϊκού απέδειξαν με τον πλέον πειστικό τρόπο ότι δεν είναι ανεγκέφαλοι. Η ατάκα προς τον Βασίλη Σπανούλη ήταν συγκλονιστική: “Μη ζητάς συγγνώμη! Δεκαπέντε χρόνια μας κρατούσατε όρθιους εσείς, τώρα ήρθε η δική μας σειρά να κρατήσουμε εσάς όρθιους”. Και φανέρωσε πως κάποιοι που πολλές φορές έχουμε κατηγορήσει για έλλειψη ωριμότητας και μυαλού, διαθέτουν τελικά πολύ περισσότερο από κάποιους που θα έπρεπε κανονικά να έχουν. Αλλά δεν έχουν

ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΑΣΙΝΟ ΟΠΑΔΟ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΝ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 3:48 pm

Αυτή η κουβέντα είναι ατέρμονη... Τελειωμό δεν θα έχει και όπως είναι λογικό ο καθένας θα έχει την δικιά του σεβαστή άποψη... Εγώ που τον θυμάμαι τον Σισέ και από την Οσέρ που λες Άλεξ, χωρίς να λέω οτι δεν έχει διαφορά από τότε μέχρι τώρα ( πως θα γινόταν οταν έχει περασει τετοιους τραυματισμούς), δεν θυμάμαι ποτέ να παίρνει την μπάλα να κάνει ντρίπλες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο... Θυμάμαι επίσης όταν είχε παίξει με τον ΠΑΟ όπου πάλι η άμυνα του Παναθηναϊκού προσαρμόστηκε πάνω του... Στα δύο παιχνίδια τότε λοιπόν πέρασε και δεν ακούμπησε που λέει ο λόγος... Και λέω που λέει ο λόγος γιατί και μόνο που η άμυνα του ΠΑΟ είχε προσαρμοστεί πάνω του είχε νομίζω τα γνωστά σε όλους αποτελέσματα...

Επειδή επίσης παραθέτεις και έγκυρους δημοσιογράφους, θυμάμαι άρθρο του Καρπετόπουλου να γράφει για το οτι όλοι νομίζουν οτι το ελληνικό πρωτάθλημα είναι της πλάκας, αλλά οι άμυνες του είναι από τις πιο σκληρές... Γιατί δεν παραθέτεις και αυτή την άποψη? Εγώ απόλυτα αν θες δεν συμφωνώ με κανέναν... Οκ ναι, δεν έχεις να κάνεις με τον Τέρι και τον Βίντιτς πχ στην Ελλάδα, αλλά έχεις να κάνεις με ομάδες που όλες παίζουν πίσω από την σέντρα... Που γενικά έχουν μια αμυντικογενή φιλοσοφία... Που και μόνο στην ιδεα οτι απέναντι είναι ο Σισέ, προσαρμόζουν όλη την αμυντική λειτουργία τους πάνω του... Όταν λοιπόν και οι πάσες που παίρνει ένας παίχτης είναι ψηλά στο κεφάλι που αν προσέξεις τις περισσότερες μετα βίας τις φτάνει, ούτε στον παιχνίδι θα μπορεί να βοηθήσει... Όταν οι μπαλιές που παίρνει είναι χαμηλά, μοιράζει μια χαρά την μπάλα στα πλάγια κλπ κλπ...

Όσον αφορά την εξυπνάδα που γράφει ο Καίσαρης για το ποιον έχει από πίσω του ο Τσέζαρεκ, τι να πεις... Αν μπούμε στην λογική οτι οι ομάδες αντιμετωπίζουν με τον ίδιο τρόπο ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, ΑΕΚ πχ και το ίδιο και τον Αστέρα Τρίπολης οκ...

Παρόλα αυτά έχω πει και εγώ... Σε κάποια ματς, όντως μοιάζει ανύπαρκτος... Στα μάτια τα δικά μας τουλάχιστον... Γιατί πχ και ο Μπλάνκο προχτές ανύπαρκτος έμοιαζε αλλά για τον Μπάγεβιτς έκανε πολύ καλό ματς τακτικά... Θέλω να πω οτι οι προπονητές κάποιες φορές βλέπουν περισσότερα από εμάς...
Εγώ περιμένω περισσότερα από τον Σισέ... Θα τον κρίνω συνολικά και πιο αυστηρά στο τέλος της σαιζόν συνολικά... Να δω τι θα έχει κάνει στο σύνολο...
Υ.Γ Αν είπε αυτό το πράγμα ο Γιούρκας, καλό θα είναι πρώτα να αρχίσει να κάνει κανά σπρίντ μέσα στο γήπεδο και μετά να κάνει κριτική σε αυτόν που όπως και να έχει έχει βάλει και 15 γκολ...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 3:49 pm

(ρε Καίσαρα μπροστά στην οθόνη καθόμαστε, όχι στο απέναντι μπαλκόνι.... Razz αυτά που θες να τονίσεις αρκεί να τα κάνεις απλώς μπολντ... κι όποιος δε βλέπει τα μικρά λογικά φοράει ήδη τα γυαλιά τουSmile )

ο Καίσαρης για μένα είναι αρθρογράφος - κατίνα... όταν μεγαλώσει θα γίνει Χατζηφωτίου (που δεν είναι αθλητικός αλλά είναι σύμβολο κατίνας)... Όλα τα άρθρα του έτσι είναι. Για οτιδήποτε μπορείς να βρεις επιχειρήματα, και σε πολλά μπορεί να έχει δίκιο, αλλά είναι στυλάκι λαϊκίστικο κατίνα που πάντα πιάνει.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 3:53 pm

Καλά δεν το συζητάμε... Αυτό που έγινε με την ΠΡΑΣΙΝΗ είναι από τα λίγα... Στον πόλεμο ενάντια του Τζίγγερ σημαία ήταν η υπερομάδα του μπάσκετ... Και τώρα ο πανίβλακας Δημητράκης που αντί για αυτόκινητάκια παίζει με εφημερίδες, πάει από μόνος του να απαξιώσει την πιο επιτυχημένη ομάδα στην ελλάδα...

Και αυτή η στήριξη του κόσμου ήταν όντως πρωτοφανής... Δεν θυμάμαι άλλο παρόμοιο σκηνικό...
Αν είχε αυτά τα όποια έταξε ο Ζέλικο πως η ομάδα του θα αφήσει στο γήπεδο σήμερα έπρεπε να βγει με πρωτοσέλιδο ένα τεράστιο ΣΥΓΝΩΜΗ...

Και καλό είναι ο Παύλος να τον στείλει για να παίξει με τις κούκλες του... Όπως έκανε ο Σώκρατες με τον βλακάκο τον Πετράκη πρόπερσι όταν είδε οτι χάνει το πρωτάθλημα...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 3:59 pm

KAISARAS wrote:
Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ.
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΗΓΕ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ Κ ΓΚΑΖΩΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ.
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΜΑΤΣ, ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ.
ΑΠΟ ΤΟ ''ΒΓΑΛΤΕ ΤΙΣ ΦΑΝΕΛΕΣ'' ΤΟΥ ΧΘΕΣ, Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΥΔΑΙΟ ΑΥΤΟ 1ΣΕΛΙΔΟ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΘΛΙΑ ΦΥΛΛΑΔΑ), ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΄΄ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΨΥΧΗΣ'' ΚΑΙ ''ΛΑΟΣ Κ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΚΑΡΥΔΙΑ''.
ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ, ΣΟΡΡΥ ΜΑΓΚΕΣ, ΑΛΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΧΑΛΙΝΑΡΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΥ ΓΙΟΚΑ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ. ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ, ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΔΙΟΙΚΟΥΝ Κ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ.
ΧΩΡΙΣ ΗΘΟΣ Κ ΣΕΒΑΣΜΟ ΔΕ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ (ΒΛΕΠΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ).
Ο ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΗΓΕΤΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΩΣ ΚΑΦΡΟΣ ΟΠΑΔΟΣ - ΧΟΥΛΙΓΚΑΝ.
Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΘΛΙΑ, Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΣΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ.

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΑΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ παο ΗΤΑΝ Ο οσφπ , ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΟΡΝΕΔΕΣ.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ παο . ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΕΚΤΙΜΑΕΙ Κ ΝΑ ΤΙΜΑΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ Κ ΤΗ ΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΑ 5 ΑΣΤΕΡΙΑ. ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΜΑΕΙ Κ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ.

ΟΛΟ ΤΟ ΖΟΥΜΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ.
όλοι αυτοί που μαζεύτηκαν το απόγευμα της Παρασκευής στο ΟΑΚΑ για να εκδηλώσουν τη συμπαράστασή τους στον Ομπράντοβιτς και τους παίκτες του Παναθηναϊκού απέδειξαν με τον πλέον πειστικό τρόπο ότι δεν είναι ανεγκέφαλοι. Η ατάκα προς τον Βασίλη Σπανούλη ήταν συγκλονιστική: “Μη ζητάς συγγνώμη! Δεκαπέντε χρόνια μας κρατούσατε όρθιους εσείς, τώρα ήρθε η δική μας σειρά να κρατήσουμε εσάς όρθιους”. Και φανέρωσε πως κάποιοι που πολλές φορές έχουμε κατηγορήσει για έλλειψη ωριμότητας και μυαλού, διαθέτουν τελικά πολύ περισσότερο από κάποιους που θα έπρεπε κανονικά να έχουν. Αλλά δεν έχουν

ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΑΣΙΝΟ ΟΠΑΔΟ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΝ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ.

για το πρωτοσέλιδο και τις μαλακίες του κωλόπαιδου είπα απλώς ντροπή κάπου... για να μη μιλήσω πολύ άσχημα...
Με στενοχωρεί που οι Γιαννακόπουλοι αφήνουν/ζητούν τόσο φτηνό οπαδισμό... Η Πράσινη μόλις κατάλαβε το μέγεθος της μαλακίας βγήκε με πρωτοσέλιδο που γλείφει τον κόσμο... Και το μαλακισμένο θέλει πολλές κλωτσιές.
Ευτυχώς που οι παίκτες είναι σοβαροί και ξέρουν και δεν του τις έδωσαν αυτοί... Δηλαδή και να του τις έδιναν δε θα με χάλαγε και πολύ, αλλά όσο νά'ναι θα ήταν λίγο καφριά για σοβαρούς ανθρώπους.
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 4:36 pm

Ernesto wrote:
Εγώ που τον θυμάμαι τον Σισέ και από την Οσέρ που λες Άλεξ, χωρίς να λέω οτι δεν έχει διαφορά από τότε μέχρι τώρα ( πως θα γινόταν οταν έχει περασει τετοιους τραυματισμούς), δεν θυμάμαι ποτέ να παίρνει την μπάλα να κάνει ντρίπλες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο...

Επειδή επίσης παραθέτεις και έγκυρους δημοσιογράφους, θυμάμαι άρθρο του Καρπετόπουλου να γράφει για το οτι όλοι νομίζουν οτι το ελληνικό πρωτάθλημα είναι της πλάκας, αλλά οι άμυνες του είναι από τις πιο σκληρές... Γιατί δεν παραθέτεις και αυτή την άποψη? έχεις να κάνεις με ομάδες που όλες παίζουν πίσω από την σέντρα... Που γενικά έχουν μια αμυντικογενή φιλοσοφία...

Παρόλα αυτά έχω πει και εγώ... Σε κάποια ματς, όντως μοιάζει ανύπαρκτος... Στα μάτια τα δικά μας τουλάχιστον... Γιατί πχ και ο Μπλάνκο προχτές ανύπαρκτος έμοιαζε αλλά για τον Μπάγεβιτς έκανε πολύ καλό ματς τακτικά... Θέλω να πω οτι οι προπονητές κάποιες φορές βλέπουν περισσότερα από εμάς...
Εγώ περιμένω περισσότερα από τον Σισέ... Θα τον κρίνω συνολικά και πιο αυστηρά στο τέλος της σαιζόν συνολικά... Να δω τι θα έχει κάνει στο σύνολο...
Υ.Γ Αν είπε αυτό το πράγμα ο Γιούρκας, καλό θα είναι πρώτα να αρχίσει να κάνει κανά σπρίντ μέσα στο γήπεδο και μετά να κάνει κριτική σε αυτόν που όπως και να έχει έχει βάλει και 15 γκολ...

Ο ΣΙΣΕ ΣΤΗΝ ΟΣΕΡ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ, ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΗΤΑΝ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ Κ ΕΙΧΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΚΡΗΚΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΣΑΝ ΑΛΟΓΟ ΣΤΟΝ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟ ΞΕΚΙΝΑΓΕ. ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΡΗΚΤΙΚΟΤΗΤΑΣ, ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ.
ΛΟΓΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΧΕΙ ΧΑΣΕΙ.
ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΗΤΑΝ 5 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΩΡΑ. Κ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΠΑΣΕΣ ΣΤΟΝ ΚΕΝΟ ΧΩΡΟ Κ ΝΑ ΕΞΑΠΟΛΥΕΙ ΣΟΥΤ ΚΕΡΑΥΝΟΥΣ Κ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΙΟΛΑΣ. ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ ΕΣΥ 2 ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΣΙΣΕ ΜΕ ΤΗ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΟΥ.
ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΟΣΕΡ ΠΑΛΙ ΦΟΡ ΕΠΑΙΖΕ, ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ Κ ΤΟΥΣ 2 ΑΛΛΟΥΣ ΜΑΥΡΟΥΚΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ, Κ ΕΠΑΙΖΕ Κ ΔΕΞΙΑ Κ ΑΡΙΣΤΕΡΑ Κ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΤΣ.
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ Ο ΣΙΣΕ ΤΗΣ ΟΣΕΡ ΗΤΑΝ ΜΑΓΕΙΑ, ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ.
ΤΩΡΑ, ΣΟΡΡΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ, ΑΠΛΑ ΝΟΜΙΖΩ Κ ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΔΟΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΘΕΙ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΓΑΛΛΙΑΣ. ΜΕ ΤΠΤ ΟΜΩΣ.

ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΠΕΡΝΩ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΜΦΩΝΟ Η΄ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΞΟΦΘΑΛΜΑ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΥΑΛΟ.
ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΑΜΠΟΥΡΩΜΕΝΕΣ ΠΙΣΩ, ΣΤΟ ΕΙΠΑ Κ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ, ΤΗ ΘΕΩΡΩ ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΜΕΝΗ.
ΔΗΛ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΩΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ? ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ? ΣΤΟ ΒΕΛΓΙΟ ? ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ?
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΟΥΝ 22 ΤΡΕΛΟΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ. ΕΧΕΙ Κ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ.
ΟΠΟΤΕ ΣΟΡΡΥ, ΑΛΛΑ Η ΑΠΟΨΗ ΑΥΤΗ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΠΤ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.
ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΜΑΤΣ οσφπ - παο ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ Κ ΝΑ ΛΕΣ ΤΙ ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΣΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.
ΣΕ 6 ΝΤΕΡΜΠΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ? ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΔΟΘΗΚΑΝ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.

ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ.
Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΩΣΤΟ.
ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΑ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ.
ΤΙ ΕΝΝΟΩ ?
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΠΧ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΔΕΞΙ ΧΑΦ, ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΘΙΕΡΩΣΩ ΣΕ ΘΕΣΗ ΔΕΞΙΟΥ ΜΠΑΚ.
Η΄ΤΟΝ ΣΤΟΠΕΡ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΑΦ.
ΤΟ ΓΕΩΡΓΑΤΟ Ο ΝΤΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΑΦ ΣΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ.
ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ, ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΧΙ.
ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΕΞΕΖΗΤΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΛΟΙ Κ ΝΑ ΠΟΥΝ, ΔΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ.
ΑΝ ΤΟΥΣ ΒΓΕΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΑΝ ΔΕ ΤΟΥΣ ΒΓΕΙ, ΤΡΩΝΕ ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ.
ΤΟ ΕΙΠΑ Κ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ.
Ο ΦΕΡΕΡ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΣΤΟ ΜΕΑΤΣΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗ ΜΙΛΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ ΒΑΣΙΚΗ 11ΑΔΑ ΜΕ ΔΕΞΙ ΧΑΦ ΤΟΝ ΠΑΝΤΕΛΗ ΚΑΠΕΤΑΝΟ.
ΕΣΥ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ.
ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ? Ο ΝΤΟΜΙ ΣΤΟ ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΕΠΑΙΞΕ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΧΑΦ, ΚΟΦΤΗΣ. ΒΡΕΣ ΕΣΥ ΛΟΓΙΚΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΖΙΚΟ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟΥΡΚΑ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ Κ ΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ.
ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΙΟΥΡΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥ.
ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΥΑΛΟ, ΔΕ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 4:38 pm

suspect wrote:


ο Καίσαρης για μένα είναι αρθρογράφος - κατίνα... όταν μεγαλώσει θα γίνει Χατζηφωτίου (που δεν είναι αθλητικός αλλά είναι σύμβολο κατίνας)... Όλα τα άρθρα του έτσι είναι. Για οτιδήποτε μπορείς να βρεις επιχειρήματα, και σε πολλά μπορεί να έχει δίκιο, αλλά είναι στυλάκι λαϊκίστικο κατίνα που πάντα πιάνει.

ΕΙΣΑΙ 200 % ΛΑΘΟΣ.
Ο ΚΑΙΣΑΡΗΣ Κ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣΑΕΙ ΤΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ.
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΓΡΑΦΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ.
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 4:42 pm

Ernesto wrote:

Αν είχε αυτά τα όποια έταξε ο Ζέλικο πως η ομάδα του θα αφήσει στο γήπεδο σήμερα έπρεπε να βγει με πρωτοσέλιδο ένα τεράστιο ΣΥΓΝΩΜΗ...

Και καλό είναι ο Παύλος να τον στείλει για να παίξει με τις κούκλες του... Όπως έκανε ο Σώκρατες με τον βλακάκο τον Πετράκη πρόπερσι όταν είδε οτι χάνει το πρωτάθλημα...

ΣΤΟ 1ο ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΑΠΛΑ ΕΙΔΕ ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ Κ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ παο ΑΝΤΙΤΑΧΘΗΚΕ ΣΤΗ ΧΘΕΣΙΝΗ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ, Κ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ ΠΛΟΥΣΙΟΠΑΙΔΟ, ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΕΙΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΡΙΟΣ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ.

ΤΟΝ ΠΕΤΡΑΚΗ Ο ΘΕΙΟΣ ΓΙ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΝ ΕΦΑΓΕ.
ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΓΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.
Ο ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΦΑΓΕ ?
ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΑΡΕΣΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ Ο ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΙΓΓΕΡ ΕΙΧΑΝ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ Ο ΠΕΤΡΑΚΗΣ Κ Ο ΙΒΙΤΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΤΟΤΕ.
Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΗΣ.
Κ ΔΕ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΜΕ ΠΑΤΕΡΑ ΚΟΚΚΑΛΗ ΩΣ ΠΡΟΕΔΡΟ,
ΓΙΟ ΚΟΚΚΑΛΗ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΕΧΝΙΚΟ Δ/ΝΤΗ,
ΣΑΒΒΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΥΣΙ ΓΕΝΙΚΟ ΑΡΧΗΓΟ
Κ ΓΙΟ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΩΣ ΜΑΡΙΟΝΕΤΑ.
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 4:44 pm

suspect wrote:

για το πρωτοσέλιδο και τις μαλακίες του κωλόπαιδου είπα απλώς ντροπή κάπου... για να μη μιλήσω πολύ άσχημα...
Με στενοχωρεί που οι Γιαννακόπουλοι αφήνουν/ζητούν τόσο φτηνό οπαδισμό... Η Πράσινη μόλις κατάλαβε το μέγεθος της μαλακίας βγήκε με πρωτοσέλιδο που γλείφει τον κόσμο... Και το μαλακισμένο θέλει πολλές κλωτσιές.
Ευτυχώς που οι παίκτες είναι σοβαροί και ξέρουν και δεν του τις έδωσαν αυτοί... Δηλαδή και να του τις έδιναν δε θα με χάλαγε και πολύ, αλλά όσο νά'ναι θα ήταν λίγο καφριά για σοβαρούς ανθρώπους.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙΣ,
Κ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ Κ ΜΕ ΤΟ ΥΦΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 4:49 pm

Άλεξ δεν διαφωνώ οτι ήταν άλλος παίχτης στην Οσέρ... Είναι το κοινώς ομολογουμένο αυτό, αφού μιλάμε για ένα στράϊκερ που ίσως να είχε το καλύτερο πλασέ στην Γαλλία (αντε μετά τον Ανρί)... Αν ήταν ο ίδιος παίχτης θα έπαιζε ακόμα στην Λίβερπουλ... Αλλά θέλω να πιστεύω οτι σιγά σιγά και μιας και τα χρόνια δεν τον έχουν πάρει θα βρει πάλι τα πατήματα του, όχι για να γίνει ο ίδιος με τότε παίχτης, αλλά να πλησιάσει όσο μπορεί... Και ο ΠΑΟ τον πήρε για 4 χρόνια, όχι μόνο για φέτος... Πέρισι πχ ο Ζιλμπέρτο ήταν μέτριος και φέτος πετάει... Και εγώ βλέπω έναν Σισέ που μπορεί να είναι εξαφανισμένος σε κάποια ματς, αλλά γενικά πάει καλά... Το οτι μπορεί να πλήρωσε κάτι παραπάνω σόρρυ ρε φίλε αλλά αυτό είναι δεδομένο για να φέρεις έναν παίχτη παγκόσμιας κλάσης στην Ελλάδα... Σκέψου πχ οτι τα ίδια λεφτά περίπου πλήρωσε ο Γαύρος για τον Ντιόγο... Και σχεδόν τόσα πάλι για τον Μπελούτσι... Ε ο ένας σκοράρει ακατάπαυστα και ο ο άλλος με το σταγονόμετρο... Ποιος μεγάλος παίχτης ήρθε στην Ελλάδα χωρίς να πληρωθεί περισσότερα?

Όσο για τις άμυνες στις χώρες που είπες συμφωνώ και πάλι... Αλλά δεν θυμάμαι πότε πέρασε ο Σισέ από αυτές τις χώρες... Στην Αγγλία που έπαιξε είναι άλλη φάση... Όπως ακόμα και στην Γαλλία...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 4:58 pm

KAISARAS wrote:
suspect wrote:


ο Καίσαρης για μένα είναι αρθρογράφος - κατίνα... όταν μεγαλώσει θα γίνει Χατζηφωτίου (που δεν είναι αθλητικός αλλά είναι σύμβολο κατίνας)... Όλα τα άρθρα του έτσι είναι. Για οτιδήποτε μπορείς να βρεις επιχειρήματα, και σε πολλά μπορεί να έχει δίκιο, αλλά είναι στυλάκι λαϊκίστικο κατίνα που πάντα πιάνει.

ΕΙΣΑΙ 200 % ΛΑΘΟΣ.
Ο ΚΑΙΣΑΡΗΣ Κ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣΑΕΙ ΤΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ.
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΓΡΑΦΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ.

ούτε ο Χατζηφωτίου (που είπα για να γελάμε, τα μάσαγε)... και τα θέματα τα ήξερε και δεν είχε πάντα άδικο...
Η κατίνα δεν έχει χαρακτηριστικό ότι λέει ψέματα... Έχει χαρακτηριστικό ότι έχει εύκολο ή φαινομενικά εύκολο, και λαϊκίστικο δίκιο καφενείου όταν θάβει... και βγάζει και υφάκι και τη μαγκιά "εγώ ξέρω"... Πώς γράφει ο Καίσαρης συχνά... "αυτό"... χαίρετε!" Αυτό το "χαίρετε" είναι αλαζονεία κατίνας, όχι σοβαρού ανθρώπου. Αυτά τα "χαίρετε" στην κουβέντα καφενείου, τα λες, σε σοβαρό γραπτό όμως χτυπάει άσχημα.
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 5:10 pm

Ernesto wrote:

Σκέψου πχ οτι τα ίδια λεφτά περίπου πλήρωσε ο Γαύρος για τον Ντιόγο... Και σχεδόν τόσα πάλι για τον Μπελούτσι... Ε ο ένας σκοράρει ακατάπαυστα και ο ο άλλος με το σταγονόμετρο... Ποιος μεγάλος παίχτης ήρθε στην Ελλάδα χωρίς να πληρωθεί περισσότερα?

Όσο για τις άμυνες στις χώρες που είπες συμφωνώ και πάλι... Αλλά δεν θυμάμαι πότε πέρασε ο Σισέ από αυτές τις χώρες... Στην Αγγλία που έπαιξε είναι άλλη φάση... Όπως ακόμα και στην Γαλλία...

ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΤΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ΝΤΙΟΓΚΟ ΜΕ 9 ΧΑΡΤΙΑ) Κ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΑΝΕΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΤΟP 5 (MONIKA ME 7,5 ΓΙΑ ΤΟ 1 ΤΗΣ ΠΟΔΙ), ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ?
ΚΑΚΩΣ ΤΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ, ΝΤΙΟΓΚΟ Κ ΜΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΦΘΑΛΜΑ ΚΑΚΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ. ΜΗ ΣΥΓΚΡΙΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ, ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ.

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΡΕΣΚΑ ΜΕ 1 ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΣΕΒΙΛΛΗ. ΨΙΧΟΥΛΑ ΛΕΩ ΕΓΩ, ΓΙΑΤΙ Ο ΜΑΡΕΣΚΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΤΟΤΕ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙ, ΔΕΝ ΕΧΑΣΕΣ Κ ΤΠΤ. ΤΣΑΜΠΑ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ.
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ. ΟΚ Ο ΜΑΡΕΣΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΠΑΡΑΔΙΑΣΤΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΕΙΣ.
ΕΦΕΡΕΣ ΕΝΑΝ ΙΤΑΛΟ ΧΑΦ, ΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΕ ΚΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ, ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΦΤΗΝΑ, ΔΕ ΣΟΥ ΠΑΙΞΕ ΦΕΤΟΣ, ΟΚ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

ΚΑΤΙ ΓΕΝΙΚΟ.
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΕΝΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ, ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΚΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ, ΕΙΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΓΑΜΑΩ Κ ΔΕΡΝΩ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Κ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΑΡΑ (ΣΙΣΕ) Η΄ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΠΟΥ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΕΓΧΩΡΙΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΣΑΛΠΙ).
Ε ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ, ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΟΙ ΜΕΡΕΣ, ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ Κ ΛΙΓΕΣ ΚΑΡΠΑΖΙΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ Ο ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΑΝΑΝ ΠΑΙΧΤΗ, Ε ΕΙΠΕ ΔΩΣΤΕ Κ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΑΛΛΑ ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ.
Κ ΒΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Η ΜΑΡΣΕΪΓ 9 ΧΑΡΤΙΑ, ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ Κ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ.

ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΣΧΟΛΙΟ, ΜΕ ΚΟΥΦΑΝΕ.
ΡΕ ΦΙΛΕ, ΓΕΝΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ.
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Ο ΣΙΣΕ ΕΠΑΙΞΕ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ Η΄ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySat Feb 06, 2010 5:24 pm

Ναι ρε δεν είπα οτι είπες οτι έχει παίξει σε κάποιο πρωτάθλημα από αυτά... Ήταν χαβαλετζίδικο σχόλιο αυτό... Απλά επειδή έγραψες οτι σε αυτά τα πρωταθλήματα οι ομάδες οι μικρες παίζουν κλειστά...
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySun Feb 07, 2010 3:34 am

Την κίνηση του Δημήτρη Γιαννακόπουλου να πάει και να τα «χώσει» στους παίκτες το βράδυ της Πέμπτης μετά την ήττα από το Μαρούσι και ενώ δεν βρισκόταν καν στο γήπεδο, αδυνατώ να την καταλάβω. Δεν δέχομαι ούτε αν ήταν εν βρασμώ ή εν θυμώ γιατί έχει ξαναγίνει στο παρελθόν και συγκεκριμένα το 1999. Οι περισσότεροι φαντάζομαι θα θυμάστε ότι την «πράσινη» φανέλα τιμούσε τότε ο Ντίνο Ράτζα! Θα θυμάστε και το τι συνέβη στα αποδυτήρια μετά το ντου… Λογικά θα το θυμάται και ο «εισβολέας»! Δέχομαι ότι μπορεί να είναι «τρελός και παλαβός» με την ομάδα, ότι παθιάζεται και δεν συμβιβάζεται με την ήττα, αλλά δεν νοείται τέτοια κίνηση. Όταν μετά από κάποια χρόνια πάρει τη σκυτάλη από τον πατέρα Παύλο και τον θείο Θανάση, όπως λέει η λογική, τι θα κάνει τότε που θα είναι και τυπικά το αφεντικό και όχι ο γιος ενός εκ των αφεντικών; Για σκεφτείτε το, αλλά όχι πολύ γιατί θα μελαγχολήσετε… Ή τουλάχιστον ζήστε με την ελπίδα ότι, έστω και κάπως καθυστερημένα, θα μοιάσει στο… αίμα του, σε αυτούς τους ανθρώπους που έχουν γίνει σύνθημα στα χείλη του κόσμου…

TΑΣΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟ ΣΠΟΡ FM.
ΟΝΤΩΣ Ο ΡΑΤΖΑ ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΠΟΔΗ ΤΟΥ ΜΛΚ.
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySun Feb 07, 2010 11:29 am

ΚΑΙΣΑΡΗΣ====ΚΑΙΣΑΡΑΣ
ΜΑΚΡΙΝΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΙ ΕΞ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...
ΕΞ ΟΥ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ...
ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΤΑ ΚΟΥΣΟΥΡΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΚΑΤΙΝΑ ΕΙΝΑΙ...
ΟΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΕΞΗΣ:
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΚΑΤΑ ΣΑΠΣΕΚΤ

ΚΑΙΣΑΡΗΣ=ΚΑΤΙΝΑ, ΑΞΙΩΜΑ

ΚΑΙΣΑΡΗΣ---->ΚΑΙΣΑΡ (Η) Σ----->ΚΑΙΣΑΡ (Α) Σ-----> ΚΑΙΣΑΡΑΣ

ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ--->

ΚΑΙΣΑΡΑΣ=ΚΑΤΙΝΑ

elephant elephant elephant elephant elephant
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 46
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySun Feb 07, 2010 11:40 am

Hammer wrote:
ΚΑΙΣΑΡΗΣ====ΚΑΙΣΑΡΑΣ
ΜΑΚΡΙΝΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΙ ΕΞ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...
ΕΞ ΟΥ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ...
ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΤΑ ΚΟΥΣΟΥΡΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΚΑΤΙΝΑ ΕΙΝΑΙ...
ΟΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΕΞΗΣ:
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΚΑΤΑ ΣΑΠΣΕΚΤ

ΚΑΙΣΑΡΗΣ=ΚΑΤΙΝΑ, ΑΞΙΩΜΑ

ΚΑΙΣΑΡΗΣ---->ΚΑΙΣΑΡ (Η) Σ----->ΚΑΙΣΑΡ (Α) Σ-----> ΚΑΙΣΑΡΑΣ

ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ--->

ΚΑΙΣΑΡΑΣ=ΚΑΤΙΝΑ

elephant elephant elephant elephant elephant


AXAXAXXXXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lol! lol! lol! lol! lol! lol!

EΣΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΣΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ 1-2-Χ!
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySun Feb 07, 2010 9:57 pm

κι άντε τώρα που έχω κέφια και χρόνο θα του απαντήσω εγώ του κυρίου Καίσαρη... είτε σοβαρά είτε με το στυλάκι του... Smile

KAISARAS wrote:
ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙΣΑΡΗΣ.
ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΓΡΑΦΟΥΣ.
ΓΡΑΦΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ SPORT24 ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΣΕ.

Ούτε με την Καλλιθέα κατάφερε να ξεμπουκώσει ο Σισέ. Κι όπως είπε μετά το ματς ο Γιούρκας Σεϊταρίδης στα αποδυτήρια, “τι άλλο θέλει για να βάλει γκολ; Να του αφήσουμε τη μπάλα πάνω στη γραμμή για να τη σπρώξει στα δίχτυα”; (κάθε καλή Κατίνα με κακία και κουτσομπολιό ξεκινάει.. εδώ νάτα και τα δύο σε δυο προτασούλες... μπαμ μπαμ... όπως βάζει τα γκολ ο Σισέ - τώρα βέβαια αυτό όλο επειδή δεν έβαλε γκολ σε δυο ματς, βρέθηκε αυτός με τα 15 να πρέπει να "ξεμπουκώσει" κιόλας... επειδή έγραψαν μια μαλακία την κάναμε και θέμα...)

Όποιος πει, βέβαια, κακιά κουβέντα για τον Σισέ, να πέσει φωτιά να τον κάψει. Με 15 γκολ σε 20 ματς έχει πάρει τον Παναθηναϊκό από το χέρι και τον οδηγεί στον τίτλο. Δεν χρειάζεται να είσαι Κώστας Γαλάνης για να διαβάσεις τα χαρτιά σου και να το δεις. (εδώ λέμε ένα καλό πριν θάψουμε... κι οι κατίνες έτσι κάνουν... λένε καλή κοπέλα αλλά πολύ κοντά τα μίνι που φοράει και προκαλεί... αυτό σημειώστε το ως σχόλιο με κωδικό "1"... θα το ξαναδείτε σε κάθε παράγραφο της κατίνας, γιατί είναι ίσως το βασικότερο χαρακτηριστικό της κατίνας, μην το γράφω ολόκληρο κάθε φορά...)

Κι αν στα δύο παιχνίδια με Άρη και ΑΕΚ δεν υπήρχε στο γήπεδο, οι αρμόδιοι ρεπόρτερ ανακάλυψαν σαν τον Κολόμβο την Αμερική: “Δεν έπαιζε ο Νίνης για να του βγάλει τις κάθετες πάσες”. (κι αυτοί την ίδια δουλειά με σένα κάνουν κυρ Καίσαρη... να γράφουν κάτι πρέπει για το μεροκάματο... ας είναι και μαλακίες καμιά φορά... βέβαια είσαι και αρκετά πουστάκος εδώ γιατί δεν έγραψαν όλοι έτσι... άντε ένας να τό'γραψε... τώρα τελευταία τουλάχιστον... κουφαλίτσα)

Και με την Καλλιθέα που του δίνανε τα γκολ στο πιάτο, τι έκανε; Δεν μιλάμε, όμως, για όποιον κι όποιον. Μιλάμε για έναν σέντερ φορ 9 εκατομμυρίων Γιούρο. Με ετήσιο συμβόλαιο μαζί με τα μπόνους άλλα 2,5 εκατομμύρια.

Από έναν τέτοιο επιθετικό έχεις απαιτήσεις. Έχεις την απαίτηση να βγάλει και κάποιες φάσεις μόνος του.

Να έχει συμμετοχή στο παιχνίδι. Όχι μόνο να περιμένει.
(α) όχι, δε θέλω να κάνει φάσεις, να βάζει γκολ θέλω αυτά που δεν έβαζαν οι άλλοι β) πολύ πρόσφατα πήρε μια πάσα μετά από λάθος και το κάρφωσε απ'την περιοχή μπαμ μπαμ... Ο Βαζέχα τι έκανε όλη του τη ζωή; σουτ με τη μία... αυτό κάνουν οι σκόρερ και μου αρκεί, τα σακουλάκια ας τα μοιράζουν άλλοι)

Ούτε σκάρτο τον βγάζουμε ούτε μειώνουμε τη μέχρι τώρα προσφορά του. Ούτε χρειάζεται να τονίσουμε τον (αυτονόητο) επαγγελματισμό του. (Σχόλιο κωδικός κατίνα 1, δες παραπάνω)Τον κρίνουμε, όμως, ανάλογα με την αξία του. Τα λεφτά που κοστίζει. Αυτό έλειπε, να μην βάλει τα διπλάσια γκολ από τον Μπάρκογλου και τον Τσέζαρεκ. Όταν η αξία του είναι σχεδόν εικοσαπλάσια.(δηλ ρε μέγιστε, πόσα πρέπει να βάλει ανάλογα με την αξία του; 200; )

Κι αν δηλαδή στα δύο προηγούμενα παιχνίδια δεν είχε τον Νίνη, ο Τσέζαρεκ κι ο Μπάρκογλου ποιους έχουνε για να τους δίνουνε τα γκολ στο πιάτο; (κόλλησες με το Νίνη κυρά Κατίνα ε;... Τό'πες πριν το πονηρό και ψεματάκι βέβαια, σ'άρεσε...)

Ξαναλέω ότι η συμβολή του Γάλλου στη μέχρι τώρα πορεία του Παναθηναϊκού είναι σημαντική. (Σχόλιο κωδ. 1, τά'παμε)Η εικόνα του, όμως, δεν είναι ανάλογη με την αξία του. Στα περισσότερα παιχνίδια ή βάζει γκολ ή δεν παίζει. Ούτε ζητάει τη μπάλα ούτε την αλλάζει με τους συμπαίκτες του. Μια προσωπική ενέργεια δεν έχει κάνει. Δύο ασίστ έχει δώσει όλες κι όλες. (15 γκολ και δυο ασίστ - και με το νεολογισμό της χρήσης της "ασιστ" στο ποδόσφαιρο όπως στο μπάσκετ, όπου πρέπει να μπει γκολ για να είναι ασίστ, κι αυτές όταν δε μπαίνει δεν υπάρχουν - δε μου ακούγεται και κακό για σέντερ φορ που τον έχεις να τελειώνει...)

Από έναν τέτοιο ποδοσφαιριστή, σ’ ένα πρωτάθλημα όπως το ελληνικό, θα περίμενες περισσότερα. Να κάνει αυτά που κάνουν στην Πρέμιερσιπ ο Ντρογκμπά κι ο Τόρες.

Ποια είναι τα σέντερ μπακ, δηλαδή, που έχει να αντιμετωπίσει; Η κριτική δεν γίνεται επειδή τελευταία δεν σκοράρει και χάνει τα άχαστα. Αυτό συμβαίνει κατά καιρούς σε όλους τους στράικερ σε όλο τον κόσμο. Και στους καλύτερους. Η κριτική γίνεται για τη συμμετοχή του στο παιχνίδι της ομάδας του.

Δεν γίνεται ένας ποδοσφαιριστής τέτοιου επιπέδου να χάνεται στο γήπεδο επειδή δήθεν δεν παίρνει τις κατάλληλες μπαλιές. (Εκτός απ'το ότι πάντα προσπαθεί, και κρατάει πάνω του την άμυνα γιατί όλοι είναι χεσμένοι που έχουν το Σισέ να προσέχουν... Γίνεται... ο καθένας κάνει τη δουλειά του στις ομάδες... τον τερματοφύλακα αν τον εκθέσουν θα χαθεί.. τι θα μας λες; ότι θα πρέπει να τα σώζει όλα χωρίς άμυνα; ) Ο Σαλπιγγίδης, δηλαδή, γιατί έβγαλε από μόνος του τόσες πολλές φάσεις στο ματς με την ΑΕΚ; Απέναντι στον Καράμπελα έμοιαζε σαν τον Γουέιν Ρούνι. (Γιατί είχε μόνο τον Καράμπελα, αφού ο Σισέ κράταγε τους άλλους πάνω του ρε κουτό... ευκολάκι είναι...)

Απέναντι σε Μαϊστόροβιτς-Ζεράλντο, που έχουν ταλαιπωρηθεί από όλους τους σέντερ φορ της Σουπερλίγκα, δεν μπορούσε ο Σισέ να κάνει μια ατομική ενέργεια; (ναι δε μπόρεσε... και στα "χάλια" του αν είχε τα χάλια του, τους είχε πάνω του, και τις έκανε ο Σαλπιγγίδης... και αυτοί λύσσαγαν γιατί είχαν τον Παναθηναϊκό και το Σισέ απέναντι, όχι τον Μπάρκογλου)

Η κουβέντα, λοιπόν, δεν έχει να κάνει για το αν ο Σισέ είναι καλός ή κακός ποδοσφαιριστής κι αν έχει προσφέρει ή όχι στον Παναθηναϊκό. Οι απαντήσεις σ’ αυτά είναι δεδομένες. (Σχόλιο κωδ. 1... ουφ πια) Οι παρατηρήσεις έχουν να κάνουν με το αν η “συμπεριφορά” του και η συμμετοχή του μέσα στο παιχνίδι συμβαδίζουν με την αξία του.

Σαφώς και είναι ο καλύτερος επιθετικός του πρωταθλήματος. Είναι όμως ο κυνηγός των 20 εκατομμυρίων Γιούρο που βαραίνουν συνολικά το συμβόλαιό του;(8 η μεταγραφή και 2,5 το χρόνο; οκ... Δηλ δεν άξιζε 8... ε και προφανώς το θέμα δεν είναι αν έπρεπε 8 ή 7... άρα άξιζε 5; Όσο ο Σκόκο δηλ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; affraid affraid Razz... Και τελικά εσένα κυρα Κατίνα το πρόβλημά σου είναι αν ο Πατέρας πέταξε 8 αντί για (6 ή πόσα τέλος πάντων θά'θελες; ) για να καθαρίσει; )

Και τελικά κυρ Καίσαρη; Συμπέρασμα; Καλή μεταγραφή; Κακή; Οι άντρες αποφασίζουν και ξεκαθαρίζουν... οι κατίνες μένουν στο "καλή κοπέλα, αλλά πολύ κοντό το μίνι..." όλοι ευχαριστημένοι, και το βγάλαμε το μεροκάματο...


ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ Ο ΚΑΙΣΑΡΗΣ.
ΕΧΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ.
ΕΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΓΑΛΛΙΑΣ.
ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΤΗ ΣΙΣΕ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ.
ΑΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑΤΕ ΔΕΙ, Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ.
Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΙΣΕ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ 30% ΤΟΥ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ ΣΙΣΕ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ, ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗΝ ΟΣΕΡ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ 2 ΜΑΥΡΕΣ ΓΑΖΕΛΕΣ, ΤΟΝ ΚΑΠΟ Κ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΑ, ΠΟΥ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ Shocked

ΠΑΡΤΕ Κ ΤΟ ΛΙΝΚ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΗ
http://kaisaris.yooblog.gr/2010/02/06/81/

lol! lol! lol!
τώρα 17 αρκούν ή θα τά'βαζε ο Πετρόπουλος; affraid affraid affraid affraid affraid affraid[b]


Last edited by suspect on Mon Feb 08, 2010 12:22 am; edited 3 times in total
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 EmptySun Feb 07, 2010 11:55 pm

Το σχολιασμό του suspect τον υπογράφω και εγώ... Με κάλυψε απόλυτα... Κάπως έτσι τα βλέπω και καλό θα ήταν κάποιοι να βλέπουν και κανά ματσάκι από το γήπεδο... Γιατί η πολύ tv αν τα βλέπουν και εκεί κάνει κακό...

Πάντως σε καμιά περίπτωση δεν εννοώ οτι δεν μπορεί κάποιος να κάνει κριτική στον Σισέ... Αν λέει μια αλήθεια ο Καίσαρης είναι οτι επειδή λέγεται Σισέ, δεν άκουσε τα σχολιανά του όταν σε 6 ματς δεν είχε γκολ... Επειδή τον λένε Σισέ, δεν έκραζε ο κόσμος, αλλά ακόμα και μετά από χαμένες ευκαιρείες τον στήριζε... Το κακό είναι όταν με άλλους πχ δεν κάνουν το ίδιο... Να στηρίξεις τον παίχτη να του ανεβάσεις την ψυχολογία...

Υ.Γ. Ελπίζω Άλεξ τουλάχιστον τα σημερινά γκολ του Γάλλου να σε ικανοποιήσανε σαν φίλαθλο... Να σου θυμίσαν κατιτίς του μεγάλου αυτού σκόρερ που λες και εσύ... ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Icon_biggrin
Back to top Go down
Sponsored content





ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 30 Empty

Back to top Go down
 
ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ
Back to top 
Page 30 of 40Go to page : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next
 Similar topics
-
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ελληνικό Πρωτάθλημα-
Jump to: