BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)

Go down 
+5
KAISARAS
Ernesto
Galizianos
filologos
pontiak
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2008 12:14 pm

ΧΡΗΣΤΑΚΟ, 3η ΦΟΡΑ ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ ΤΑ ΙΔΙΑ.
Ο,ΤΙ ΕΙΧΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ, ΣΤΟ ΕΓΡΑΨΑ, ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΤΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΤΣ. ΕΣΥ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ.
ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ, ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ Κ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ. ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ. Κ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ, ΣΤΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.
ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΦΕΡΕΡ, ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΕΧΑΝΕ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ, ΤΟΥ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ, ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟΣ. ΤΟ [[ΕΦΤΑΙΓΕ]] ΣΤΑ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΝΑ ΕΓΚΛΗΜΑ, ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ. ΑΛΛΑ ΕΧΑΣΕΣ ΤΣΑΜΠΑ ΕΝΑ ΤΑΜΕΙΟ, ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ ΤΟΥ 1,70, ΕΝΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙΣ, ΜΙΑ Κ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΣΗΜΕΙΑ ΒΓΗΚΑΝ ΧΑΛΑΡΑ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΑΕΚ, ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΤΑ ΑΣΠΡΑ ΧΩΜΑΤΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ, ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ ΤΟ 2ΠΛΟ ΤΗΣ ΑΕΚ.
ΑΦΟΥ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΑΙΞΕΣ ΣΩΣΤΑ, ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΕΚ ΣΤΟ 1,70, ΠΑΩ ΠΑΣΟ.
ΦΤΑΙΕΙ Ο ΜΠΑΣΙΝΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ.
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2008 12:28 pm

Ρε Αλεξη δεν υπαρχει περιπτωση να συνεννοηθουμε εμεις οι δυο ποτε.Ειχα καποια δεδομενα πριν το παιχνιδι ,τα ζυγισα και πιστεψα οτι η ΑΕΚ θα κερδισει ευκολα.Δε μου βγηκε και εχασα.Απο τη στιγμη που εχασα το θεμα τελειωσε,αλλα δεν μπορω να πω οτι τα δεδομενα δε με ευνοουσαν οταν ο αλλος εχει 5 βασικους εκτος.Ξερω οτι η Αεκ ειναι κακη ομαδα αλλα πιστεψα οτι εστω κι ετσι το Λεβαδειακο με τοσες απουσιες μπορει να τον κερδισει.Εννοειται πως δεν ξαναπονταρω ΑΕΚ δε4ν τιθεται θεμα.Τουλαχιστον οχι μεχρι να μου δειξει κατι.Και οσο για τον Μπασινα,δεν ειναι το πεναλτι,σε ολο το παιχνιδι μα σε ολο το παιχνιδι δεν ηταν κακο,ηταν αδιαφορος.Τουρισμο εκανε το παλικαρι.Οσο για το πεναλτι βλεπω δηλωση του και λεει οτι δεν ημουν ετοιμος να το εκτελεσω.Συγχωρεσε με αλλα εχοντας τεσσερεα ματς στο τσεπακι και περιμενοντας τον Μπασινα να με λυτρωσει στο 100 να οργιζομαι απο αυτη του τη δηλωση.Και σαν παικτης του στοιχηματος αλλα και σαν ΑΕΚτσης
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2008 12:50 pm

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΛΑΦΡΥΝΟΥΜΕ ΚΑΠΩΣ, ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, Η ΑΕΚ ΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΑΤΣ ΕΧΕΙ ΣΕ 7 ΑΓΩΝΕΣ, 6 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ Κ ΜΙΑ ΗΤΤΑ.
ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΗ Β ΙΣΠΑΝΙΑΣ, ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΜΑΔΡΙΤΗΣ, ΜΕΣΑ Η ΣΤΑ ΠΕΡΙΧΩΡΑ ΤΗΣ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΕΚΕΥ ΕΔΡΕΥΕ.
Η ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ. ΕΠΑΙΖΕ ΑΜΥΝΑ ΜΠΕΤΟΝ ΑΡΜΕ, ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΑ ΧΗΝΑΡΙΑ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΟ.
ΑΠΟ ΤΑ 21 ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΝΕ, ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΑ ΤΣΙΜΠΑΓΕ 16 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ.
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ Κ ΕΧΟΝΤΕΣ ΚΑΛΗ ΜΝΗΜΗ, ΛΕΓΚΑΝΕΣ.
Α ΡΕ ΑΘΑΝΑΤΗ ΛΕΓΚΑΝΕΣ, ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΛΕΓΚΑΝΕΣ - ΑΕΚ ΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΗΜΕΡΑ, ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΤΟ Χ?
ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2008 10:21 pm

Καλησπέρα και από μένα... Αν και σκεφτόμουνανα μην μπω στην διαδικασία να γράψω για το ελληνικό πρωτάθλημα κάτι παραπάνω απο το τι βλέπω σε κάθε αγωνιστική, βλέποντας οτι έχετε πει απο πάνω μπήκα στον πειρασμό να πω και εγώ την δικιά μου γνώμη εν τάχει...

Πρώτον για έναν περίεργο λόγο συμφωνώ με τον Αλεξ για το ζήτημα στοιχιματισμού της ΑΕΚ
Very Happy ... Με τη λογική και μόνο οτι ομάδα που δεν έχει πάρει νίκη εκτός έδρας απλά συνήθως έχω μάθει να την κοντράρω...Και όπως είχα γράψει κιολας δεν το έκανα λόγω του οτι δεν με τρελένει σαν ομάδα ο Λεβαδειακός... Το ίδιο σε κουβέντα στο τσατ είχα πει και για τον ΠΑΟ... Ο,τι στοιχηματικά είναι καλή κόντρα... Οι μεγάλες κηδείες γίνονται σε στιγμές ευφορίας και με πολύ κόσμο στο γήπεδο... Έτσι και προχτές... Βάλτε στα συν οτι ομάδα που παίζει Ευρώπη μεσοβδόμαδα της βάζω κάτι παραπάνω στο βαθμό δυσκολίας...

Τέλος πάντων όμως... Μια κρίση για τα μέχρι τώρα τεκτενόμενα στο πρωτάθλημα...

Ο Οσφπ με βάση τα ελληνικά δεδομένα έχει καθαρίσει... Δεν πείθομαι ακόμα οτι η καλή παρουσία του ΠΑΟΚ μπορεί να συνεχιστεί σε τέτοιο βαθμό ώστε να πρωταγωνηστήσει μέχρι τέλους...Μακάρι για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου αλλά δεν το βλέπω... Μπάλα ακόμα δεν μπορούμε να πούμε οτι παίζει πάντως ο ΟΣΦΠ...Από αρκετά ως πάρα πολυ καλός βέβαια στα τελευταία τρια ματς... Να τον δούμε όμως να τα κάνει με μια συνέχεια και εκτός έδρας...Και άμα θέλετε δεν είναι λογικό πολύ να παίζει συνεχώς έτσι αφού είναι μια νέα ομάδα που προσπαθεί να κτιστεί...

Ο ΠΑΟ απλά είναι αυτοκαταστροφικός... Στα περισσότερα ματς παίζει καλά... Δεν βαριέσαι να τον βλέπεις... Η χαρά του ουδέτερου... Δεν θα συμφωνήσω οτι όταν πρέπει να κάνει παιχνίδι έχει πρόβλημα γιατί πχ και με τον Ηρακλή που έφερε 2-2 και με τον Εργοτέλη που έχασε έχει σκοράρει 2 γκολ και έχει χάσει πόσες ευκαιρείες... Απλά νομίζω φταίνε λίγο από ολα...Δηλαδή...Νέα ομάδα, προπονητής που την ψάχνει ακόμα, άγχος για το πρωτάθλημα, εγώ θα βάλω και λίγη ατυχία συνθέτουν κατ' εμέ το παζλ του αυτοκαταστροφικού
παο ...

Για την ΑΕΚ απλά θα πω μια λέξη...Άρρωστη... Δεν ξέρω αν φταίει ο Δώνης και ο Ντέμης που φύγανε... Δεν ξέρω αν φταίει η Original και ο Χατζηχρήστος, δεν ξέρω αν φταίει το φάντασμα του Μελισανίδη που πλανιέται πάνω απο τη Φιλαδέλφεια... Οτι και να είναι πάντως πρέπει να το βρουν και να το διορθώσουν άμεσα...Γιατί καλή η καζούρα αλλά άσχημο να βλέπεις την ΑΕΚ να αγκομαχάει να πάρει βαθμό εκτός έδρας...

Απο κει και κάτω ακόμα δεν μπορώ να βγάλω άκρη... Στα συν το δίδυμο των Ουρουγουανών στον Νιονιο που κάνει παπάδες και χαίρεσαι να τους βλέπεις... Στα συν η μέχρι τώρα παρουσία του Πανθρακικού και ένα μπράβο απο τώρα στον Φερέρα που χωρίς να ξέρω τη δουλειά του, νευρίασα όταν πέρισυ ο Πανόπουλος πρόλαβε να τον διώξει πριν καν αρχίσει το πρωτάθλημα... Μπράβο στην Ξάνθη επίσης που ακόμα στέκεται καλά...

Απογοήτευση ο Οφη και ο Ηρακλής που βολοδέρνουν στις τελευταίες θέσεις... Το υλικό τους πάντως δεν είναι για τόσο χαμηλά...

Αυτά τα λίγα από μένα και υπόσχομαι οτι θα επανέλθω και εδώ αλλά και στο site όταν με το καλό αρχίσει η λειτουργία του...
cheers
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 01, 2008 10:52 pm

Φιλε μου ο ΟΦΗ τελευταια στιγμη εκανε δυο μεταγραφες καλες,αυτη του Δημουτσου και του Εντοι,κατα τ'αλλα το υλικο του νομιζω ειναι πολυ κακο.Αυτο του Ηρακλη ειναι σαφως καλυτερο και ο Ηρακλης θα ανεβει νομιζω ο ΟΦΗ οχι.

Οσο για την ΑΕΚ απλα ξανλεω το σκεπτικο μου.Επαιζε με μια ετσι κι αλλιως μετρια ομαδα που ειχε 5 βασικους εκτος.Αυτο με οδηγησε στο διπλο,δε φανταζομουν οτι ηταν τοσο ανικανοι οι αλλοι.Ελα ομως που ηταν.
Στα υπολοιπα μαζι ειμαστε
Back to top Go down
Galizianos

Galizianos


Number of posts : 67
Age : 39
Τόπος : Βεροια ( Πανοραμα )
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyTue Dec 02, 2008 12:16 am

Το Μπαταχοθ- Λεγκανες κυριακη μεσημερι στις 13.00
το Χ στο 2.60 δεν χαλουσε ποτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
http://Deportivo-La-Coruna.com
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyTue Dec 02, 2008 8:35 am

ΣΩΣΤΟΣ Ο GALIZIANOS, ΜΠΑΝΤΑΧΟΘ - ΛΕΓΚΑΝΕΣ.
ΠΟΥ ΤΗ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑΧΟΘ ΡΕ ΦΙΛΕ? ΑΛΛΟ ΤΣΙΜΕΝΤΟ Κ ΑΥΤΗ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΑΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ. ΑΛΛΑ Η ΛΕΓΚΑΝΕΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΣΚΑΛΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ, ΟΤΑΝ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΣΤΗ Β ΣΕΓΚΟΥΝΤΑ, ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡ - ΛΕΓΚΑΝΕΣ, ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 7, ΜΕ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ, Κ ΤΗ ΛΕΓΚΑΝΕΣ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΝΑ ΣΩΘΕΙ. Κ ΜΕ ΤΟ 2ΠΛΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙ 9 ΑΠΟΔΟΣΗ.
0-1 Η 0-2 ΕΙΧΕ ΛΗΞΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ Κ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ 9999999999999999999.
ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ 2 ΟΜΑΔΕΣ ?
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2008 6:15 pm

Ο.Φ.Η.-Άρης 06/12 16:45
Πανσερραϊκός-Εργοτέλης 06/12 16:45
Ξάνθη-Παναθηναϊκός 06/12 19:00
Πανιώνιος-Λάρισα 07/12 15:00
Ηρακλής-Θρασύβουλος 07/12 15:00
Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης 07/12 16:45
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός 07/12 19:00
Α.Ε.Κ.-Πανθρακικός 07/12 20:00
Back to top Go down
Galizianos

Galizianos


Number of posts : 67
Age : 39
Τόπος : Βεροια ( Πανοραμα )
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2008 7:08 pm

KAISARAS wrote:
ΣΩΣΤΟΣ Ο GALIZIANOS, ΜΠΑΝΤΑΧΟΘ - ΛΕΓΚΑΝΕΣ.
ΠΟΥ ΤΗ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑΧΟΘ ΡΕ ΦΙΛΕ? ΑΛΛΟ ΤΣΙΜΕΝΤΟ Κ ΑΥΤΗ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΑΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ. ΑΛΛΑ Η ΛΕΓΚΑΝΕΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΣΚΑΛΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ, ΟΤΑΝ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΣΤΗ Β ΣΕΓΚΟΥΝΤΑ, ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡ - ΛΕΓΚΑΝΕΣ, ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 7, ΜΕ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ, Κ ΤΗ ΛΕΓΚΑΝΕΣ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΝΑ ΣΩΘΕΙ. Κ ΜΕ ΤΟ 2ΠΛΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙ 9 ΑΠΟΔΟΣΗ.
0-1 Η 0-2 ΕΙΧΕ ΛΗΞΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ Κ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ 9999999999999999999.
ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ 2 ΟΜΑΔΕΣ ?


Seguda B division Groub B

Λεγκανιές v Ουνιβερσιδάδ Λας Πάλμας

& η Μπαταχοθ δεν γνωριζω που παιζει , ισως στα ερασιτεχνικα η εγινε καποια
συγχωνευση με καποια αλλη ομαδα..
Back to top Go down
http://Deportivo-La-Coruna.com
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptySat Dec 06, 2008 12:18 am

Καλησπερα σας.Μετα από μια μαλλον καλη,στοιχηματικα,αγωνιστικη της ελληνικης Super League,μπροστα μας βρισκουμε την 13η η οποια μαλλον κρινεται πιο δυσκολη και με περισσοτερο αμφιροπα παιχνιδια.Παμε να τα δουμε ένα ένα και να βγαλουμε τα αντιστοιχα συμπερασματα.

ΟΦΗ-Αρης

Πρωτη μας σταση στο Παγκρητιο οποπυ ο κακος φετος ΟΦη αντιμετωπιζει τον ανεβασμενο Αρη.
Παρα την αλλαγη προπονητη οι Κρητικοι δε δειχνουν να ανακαμπτουν και παραμενουν στα τελευταια σκαλοπατια της βαθμολογιας και όχι αδικα.Στο τελευταιο τους παιχνιδι εχασαν μετα από κακη εμφανιση από τον Πανθρακικο στην Κομοτηνη,εχοντας και παραπονα από τη διαιτησια του αγωνα.Σημαντικες οι απουσιες των Μαλρτζ και Σφακιανακη που εμειναν εκτος αποστολης.
Από την άλλη πλευρα ο Αρης κερδισε τον Πανσερραικο με δυο γκολ στο τελος,αν και ειχε αρκετες ευκαιριες να ανοιξει και νωριτερα το σκορ.Εκτος οι Γκαρσια και Γιαχιτς.

Ο Αρης είναι σαφως καλυτερη ομαδα από τον ΟΦΗ ο οποιος φαινεται να είναι καλυτερος εκτος εδρας.Θα στηριξουμε την καλυτερη ομαδα λοιπον και μαλιστα σε τιμες αουτσαιντερ κοντα στο (2,65)


ΠΑΟΚ-Αστερας Τριπολης

Παμε στην Τουμπα οπου ο ΠΑΟΚ τον χιλιων προβληματων αντιμετωπιζει τον Αστερα.
Ο ΠΑΟΚ κερδισε δυσκολα στο τελος τον Θρασυβουλο,αν και διαμαρτυρεται δικαια για το γκολ της ισοφαρισης.Το σημειο που θα πρεπει να σταθουμε βεβαιως είναι οι πολλες και σημαντικοτατες απουσιες που θα εχει η ομαδα της Θεσσαλονικης.Κοντρερας,Μουσλιμοβιτς,Γκαρσια,Βερον,Ιβιτς είναι ολοι τους εκτος.Δηλαδη είναι εκτος η μιση ομαδα του ΠΑΟΚ,τα βασικοτερα στελεχη της 11αδας του.
Από την άλλη οΑστερας καταφερε να φερει στα μετρα του το παιχνιδι με τον Παναθηναικο και να παρει την ισοπαλια.Απων ο τιμωρημενος Μπαστια.

Ο ΠΑΟΚ εχει παρα πολλες απουσιες και ο Αστερας Τριπολης με τον Καρντοσο να τρωει σιδερα και να χει να αντιμετωπιση τριαδα αναγκης,νομιζω μπορει να κανει τη ζημια.Επειδη όμως και ο Αστερας παιζει αμυντικα δεν μπορω να μη βαλω και το Χ μαζι με το 2,αλλωστε οι υψηλες αποδοσεις το επιτρεπουν Χ(3,30) 2(6,00)


Ουσιαστικα αυτά.είναι και τα παιχνιδια που κυριως θα με απασχολησουν αυτό το Σαββατοκυριακο .Αυτα θα είναι το βασικο μου πονταρισμα.Απο κει και περα,θα θελα να πω και δυο γργορες κουβεντες για τα υπολοιπα.Καταρχην ας βγαλουμε από τη μεση τα Ολυμπιακος-Λεβαδειακος και ΑΕΚ-Θρασυβουλος μιας και δεν υπαρχει λογος ενασχολησης μ’αυτά νομιζω.

Από κει και περααπο την προηγουμενη εβδομαδα γλυκοκοιταζα τον ασσο του Ηρακλη.Δεν τον ανεφερα πιο πανω γιατι δε μ’αρεσει το 1,60 στο οποιο τον βρισκω και μαλιστα χωρις Μαρκες και Ντιε.Και αν ο πρωτος δε μου γεμιζει το ματι,ο δευτερος είναι όλα τα λεφτα στον Ηρακλη.Ακομα κι ετσι όμως θα πονταρα Ηρακλη αφου και ο ετσι κι αλλιως κακος Θρασυβουλος εχει σημαντικες απουσιες με τους Τσιωλη,Ουελιγκτον και Αλβες να είναι οι πιο σημαντικες,αλλα όχι τοσο χαμηλα.Θα βγει οασσος πιστευω και στο 1,70-1,75 θα τον χτυπουσα ευχαριστως.Θετικο είναι το κλιμα και για το διπλο της Λαρισας με την αναταραχη που επικρατει στον Πανιωνιο.Λειπει και ο Κουμορτζι και αυτό κανει ακομη πιο πιθανη την εμφανιση του διπλου,αλλα δεν ξερω σε τι κεφια θα είναι οι Εστογιανοφ,Ρεκομπα και Χουτος.Αποφασισα να μεινω μακρια από αυτό το παιχνιδι.Οπως μακρια θα μεινω και από τον Πανσερραικο.Η χειροτερη εντος εδρας ομαδα είναι και αντμετωπιζει τον Εργοτελη που τελευταια δεν τα παει και πολυ καλα,αλλα εχει αμυντικα προβληματα.
Τελος στο Ξανθη-ΠΑΟ,βλεπω να επαληθευεται η παραδοση και ο Παναθηναικος να μην περναει από τα Πηγαδια.Ψιλοβλεπω ασσο,αλλα μαζι με το Χ και από τη στιγμη που βλεπω δυο σημεια σε τετοιες αποδοσεις παω απλα πασο.

Αρα τι παιζω?
Αρη διπλο στο 2,65,Αστερα Χ2 με 3,30 και 6,00 και Ηρακλη αλλα πανω από 1,70

Καλη μας επιτυχια.Υγεια να εχετε ολοι και χρονια πολλα στους εορταζοντες!
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptySun Dec 07, 2008 2:16 pm

ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΑΝ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ. Κ ΤΑ 2 ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.
ΤΟ ΕΝΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.
Ο ΠΑΟΚ ΣΗΜΕΡΑ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΑΞΟΝΑ ΤΟΥ (ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΟ ΧΑΛΚΙΑ, ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΕΡ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ).
ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΤΟΠΕΡ ΤΟΥ, ΚΟΝΤΡΕΡΑΣ, ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ 2 ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΧΑΦ, ΒΕΡΟΝ (ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΥΣΙΑ) Κ Ο ΓΚΑΡΣΙΑ.
ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΒΕΡΟΝ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΩΘΕΙ ΣΥΧΝΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΛΕΙΠΕΙ Κ Ο ΙΒΙΤΣ.
Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ, ΜΟΥΣΛΙΜΟΒΙΤΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΣΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ.
ΔΕ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΙΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΤΩΝ ΒΙΕΡΙΝΙΑ (ΚΥΡΙΩΣ) ΚΑΙ ΒΑΓΓΕΛΗ, ΑΥΤΟΙ ΛΕΙΠΟΥΝ ΚΑΙΡΟ.
ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΕΛΛΕΙΠΕΣΤΑΤΟ ΠΑΟΚ ΣΗΜΕΡΑ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, ΠΟΥ ΜΕ ΝΙΚΟ ΚΩΣΤΕΝΟΓΛΟΥ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ 3ΑΡΑ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΕΝΤΟΣ Κ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟ.
Ο ΚΩΣΤΕΝΟΓΛΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΗΝ ΑΕΚ, ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΩΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ, ΕΛΠΙΖΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΤΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ.
ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΡΙΣΚΑΡΩ ΜΕ ΞΕΡΟ 2ΠΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΣΗ 5,9.

ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ.
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, ΜΙΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΣΕ ΗΜΙΧΡΟΝΟ - ΤΕΛΙΚΟ.
ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ. ΟΙ 2 ΟΜΑΔΕΣ ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΧΟΥΝ ΑΡΙΣΤΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ. ΚΑΛΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ Ο ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ, ΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΝΑΤΡΟΠΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ, 2 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 1 ΤΕΛΙΚΟ, ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΤΑ 40 ΦΡΑΓΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΟΝΤΑΡΕΙ.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑΚΟ, ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ, ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ ΑΥΤΟ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΣΑΣ, ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΞΟΧΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΣ.
bye bye
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 08, 2008 8:52 am

[b]ΚΑΙΣΑΡΑΚΟΟΟΟΟΟ

ΔΕΝ ΣΕ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 2Η ΚΙΤΡΙΝΗ ΤΟΥ ΜΠΛΑΝΚΟ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ Very Happy
ΤΟ ΠΑΓΩΝΙ ΕΚΑΝΕ ΕΜΦΑΝΙΣΗ? Cool
ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΤΟΥ ΛΕΜΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΟΥΛ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΣΑΤ Wink
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 08, 2008 10:35 am

ΦΙΛΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΜΙΛΑΣ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΑΕΚ, ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΠΛΑΝΚΟ.
Κ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΑΤΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΔΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ.
ΟΠΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ ΟΤΙ ΓΑΡΓΑΡΕΣ ΚΑΙ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ.

ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΙ ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΡΕΑΛ? ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟ 1-3, ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ 3-3, ΕΙΠΕΣ ΒΓΑΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ RESTART ΣΤΟ PC Κ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ, Κ ΑΚΟΜΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ. ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΣΟΥ ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΣΑΤΣΟΣΚΥΛΟ Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 08, 2008 10:41 am

AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy
KAI AMA ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΡΕΛ ΣΤΟ 18 ΣΤΟ 1-3 , ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΠΑΘΕ ΤΟ PC ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕ ΤΟ ΣΑΙΤ ΤΗΣ ΦΕΑΡ Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΕΣ ΣΚΟΡ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ!
ΕΣΥ ΠΑΛΙ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟ ΕΙΧΕΣ? Very Happy Very Happy
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ? ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ.
ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΚ Η ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ? Cool
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 08, 2008 10:55 am

ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ SITE ΤΗΣ BETFAIR Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ PC ΣΟΥ.
ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΒΓΗΚΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΑΤ, ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ENA ΑΛΛΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ, Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΟΝΤΑΡΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΣΤΟ LIVE.
ΤΗΝ ΤΑΤΑΝΑ ΤΗ ΡΕΑΛ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΦΙΛΕ, ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ, ΚΕΡΔΟΣ ΕΧΩ.
ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ. Κ ΛΟΓΙΚΑ Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΤΟ ΣΟΥΚΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΤΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΤΗΣ ΡΕΑΛ. ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΡΕΑΛ ΕΙΣΑΙ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyMon Dec 08, 2008 6:03 pm

Καλησπέρα σας και καλη εβδομαδα.καλα πηγε το Σαββατοκυριακο σε οτι εχει να κανει με τις επιλογες μας καθως οι δυο βασικες επιλογες περασαν.Η αληθεια ειναι οτι ισως ειναι αδικη η νικλη μας καθως και ο ΠΑΟΚ ηταν καλυτερος απο τον Αστερα παρα τις απουσιες του,και εδειξε ομαδα αξια εμπιστοσυνης,αλλα και ο ΟΦΗ ητανβ επικινδυνος απεναντι στον Αρη που σκοραρε στο 200'.

Απο κει και περα μαλλον ορθως φοβομουν τον Ηρακλη ο οποιος ειχε ευκαιριες και δοκαρια στο πρωτο ημιχρονο αλλα το αποτελεσμα ηταν και παλι κακο και νομιζω επεται ακομη μια δυσκολη χρονια για τον γηραιο αν και τελικα πιστευω και ευχομαι πως θα σωθει.

Κατα τ'αλλα καλα κανμε και δεν ασχοληθηκαμε με τα υπολοιπα παιχνιδια.Ο ΠΑΟ καταφερε να κερδισει εστω και με 10 παικτες,κατι που ομολογω δεν περιμενα ο ΠΑνσερραικος καταφερε και παλι να μην κερδισει κι ας το πιστευαν πολλοι,ενω Πανιωνιος και Λαρισα εμειναν στο 1-1 με τους Νεοσμυρνιωτες να αντιμετωπιζουν σοβαρα εξωαγωνιστικα προβληματα που ισως να στοιχισουν στην ομαδα.

Τελος Ολυμπιακος και ΑΕΚ ειχαν ευκολο απογευμα και κερδισαν οπως αναμενοταν χωρις να ανοιξουν ωστοσο το σκορ.

Αξιζει να σημειωθει πως ακολουθει μια παρα πολυ δυσκολη αγωνιστικη με πολυ περιεργα και σημαντικα παιχνιδια σε καθε σκαλοπατι του βαθμολογικου πινακα.

Ελπιζω να συνεχισουμε την ανοδικη μας πορεια.

Υ.Γ:Τα πραγματα δυσκολευουν στη χωρα μας.Καποια πραγματα μας κανουν να ζουμε σαν να ειμαστε κανιβαλοι.Απο τη μια λεμε πως ειμαστε εμεις που δημιουργησαμε και μεταδωσαμε πολιτισμο και κουλτουρα και δημοκρατια και απο την αλλη σκοτωνουμε για πλακα παιδια και θελοντας να διαμαρτυρηθουμε κλεινουμε σπιτια και καταστρεφουμε συνανθρωπους μας.Οι ευθυνες δεν ειναι παντα των αλλων,πρεπει ολοι μας να κατσουμε να σκεφτουμε.Πρεπει ολοι να δουμε τι λαθος κανουμε και μεγαλωνουν ετσι τα παιδια,γιατι γεννιουνται ολοενα και περισσοτεροι δολοφονοι.Δε φταινε μονο οι αλλοι φταιμε κι εμεις,κυριως εμεις για την καταντια μας!

Καλη εβδομαδα και παλι με υγεια σε ολους
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyWed Dec 10, 2008 1:10 am

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΛΑΡΙΣΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΑΡΗΣ - Α.Ε.Κ.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - Ο.Φ.Η.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. - ΗΡΑΚΛΗΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Π.Α.Ο.Κ. - SKODA ΞΑΝΘΗ
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyFri Dec 12, 2008 9:16 pm

Καλησπέρα σας.Ελπίζω να σας βρίσκω καλά μετά τα τραγικά γεγονότα του μεσοβδόμαδου.Στοιχηματικά την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε πολύ καλά και οι δύο βασικές μας επιλογές πέρασαν μιας και Άρης και Αστέρας έκαναν το χρέος τους.Ο Ηρακλής που είχαμε αναφέρει δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο απέναντι στον ελλειπή Θρασύβουλο και πλέον η κατάσταση γίνεται δύσκολη για τον Γηραιό.


Πάμε όμως στην 14η και προτελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου.Έχουμε μπροστά μας πολύ σημαντικά παιχνίδια τα οποία προσφέρονται για παρακολούθηση αλλά όχι τόσο για στοιχηματισμό.Πάμε να τα δούμε.

Λάρισα-Ολυμπιακός
Παίζοντας ένα καλό ημίχρονο κατάφερε να πάρει τον βαθμό από τον ταλαιπωρημένο με διοικητικά προβλήματα Πανιώνιο.Στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό ο Ουζουνίδης δε θα έχει στη διάθεση του του Κώτσιο και Γκουέλα οι οποίοι είναι τραυματίες.Από την άλλη ο Ολυμπιακός σ’ένα ανάλατο παιχνίδι νίκησε εύκολα τον Λεβαδειακό χωρίς να απειληθεί σε καμία περίπτωση απο τον αντίπαλο.Σημαντικές απουσίες αντιμετωπίζει ο Βαλβερδε καθώς Άντζας,Γκαλέτι είναι τα νέα προβλήματα που προσθέτονται σ’αυτό του Στολτίδη τον οποίο θα κάνουμε πολύ καιρό να τον ξαναδούμε.Ο Ολυμπιακός δεν έχει κερδίσει τη Λάρισα όσο ζω(22 είμαι,τα 20 τουλάχιστον δεν έχει κερδίσει)στο Αλκαζάρ.Εκτός αυτού την ερχόμενη εβδομάδα έχει το παιχνίδι με τη Χέρτα και ίσως να απασχολεί και αυτό το μυαλό των παικτών.Η βαθμολογική άνεση που έχει ο Ολυμπιακός δίνει και τη δυνατότητα για στραβοπάτημα στον κάμπο.Οι αποδόσεις κοντά στο 1,90 που βρίσκουμε τον Ολυμπιακό είναι ελκυστικές βεβαίως,αλλά νομίζω οι συνθήκες μας επιτρέπουν να κοντράρουμε τον πρωταθλητή.1 και Χ μαζί βέβαια,δεν μπορώ να διαλέξω,σημεία τα οποία επειδή είναι πάνω από 3,00 δίνουν νόημα στη διπλή.Στον ΟΠΑΠ η διπλή ευκαιρία στο 1Χ δίνει 1,78.

Αστέρας Τρίπολης-Ηρακλής

Πήρε τον βαθμό στην Τούμπα ο Αστέρας,χωρίς μάλλον να το αξίζει αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει και τα αποτελέσματα δείχνουν ότι ο Κωστένογλου έχει αλλάξει τα κόζια.Χωρίς προβλήματα η ομάδα της Πελοποννήσου μετά και την επιστροφή του Μπαστία.Από την άλλη έχουμε τον Ηρακλή ο οποίος δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε τον Θρασύβουλο στην έδρα του.Εκτός του ότι δεν παίζει καλά ο Ηρακλής θα έχει και απουσίες με σημαντικότερη αυτή του Ντιέ.Νομίζω πως το 1,90στο οποίο συναντάται ο άσσος της Τρίπολης αξίζει στοιχηματισμού.

ΠΑΟΚ-Ξάνθη
Μεγάλο παιχνίδι στη Τούμπα το απόγευμα του Σαββάτου.Ο ΠΑΟΚ παρέμεινε αήτητος στην έδρα του και μάλιστα ίσως να δικαιούνταν τη νίκη,έχοντας μάλιστα και πολλές και σημαντικές απουσίες.Επιστρέφουν οι Κοντρέρας,Ίβιτς και Βερόν.Απών για τις επόμενς τρεις αγωνιστικές θα είναι ο Γκαρσία,έξω ακόμη ο Μουσλίμοβιτς.Από την άλλη αήτητη παραμένει εκτός έδρας η Ξάνθη και μάλιστα στα 7 εκτός έδρας παιχνίδια της δεν έχει δεχτεί γκολ.Χωρίς προβλήματα η Ξάνθη.Ίσως ήρθε η ώρα να φάει γκολ η Ξάνθη,εγώ όμως δεν μπορώ να κοντράρω μια τέτοια ομάδα στο 1,80.Αντίθετα δίνω πολλές πιθανότητες στο Χ και στο 3,10 που το βρίσκουμε.Με το ανάλογο ρίσκο βέβαια έτσι?

Θρασύβουλος-Πανιώνιος

Ο Θρασύβουλος πήρε σημαντικό βαθμό παρά τις απουσίες που είχε στον αγώνα με τον Ηρακλή.Εκτός θα μείνουν οι Μαυρογενίδης και μάλλον ο Ουέλιγκτον που για τη δυναμικότητα της ομάδας είναι σημαντικές απώλειες.Ο Πανιώνιος ο οποίος δε θα έχει τον Ρεκόμπα και τον Τζαβέλα έμεινε στο Χ με τη Λάρισα όντας καλύτερη για ένα ημίχρονο.Είναι σαφώς καλύτερη ομάδα από τον Θρασύβουλο και παρά τα διοικητικά προβλήματά του θα τον στηρίξω μιας και τον βρίσκω στο μεγάλο 2,50!!!

Τα παραπάνω είναι και τα σημεία που ίσως μπορούμε με βάσει αγωνιστικά κριτήρια να παίξουμε και πιο δυνατά..Από κει και πέρα ας πούμε και δυο λόγια για τα υπόλοιπα,ίσως βγουν κάποια χρήσιμα συμπεράσματα.Καταρχήν να βγάλουμε απο τη μέση το ΠΑΟ-Πανσερραικός με το οποίο δεν αξίζει να ασχοληθούμε καθόλου.Στη Λειβαδιά έχουμε ένα περίεργο παιχνίδι το Λεβαδειακός-Πανθρακικός.Ο Λεβαδειακός στην έδρα του είναι ακόμη αήτητος έχοντας δεχτεί μόλις 1 γκολ!Ο Πανθρακικός απο την άλλη δείχνει πολύ καλά,για νεοφώτιστη ομάδα,στοιχεία. Δε νομίζω ότι υπάρχει ξεκάθαρη επιλογή και το αφήνω.Στην Κρήτη έχουμε το τοπικό ντέρμπι Εργοτέλης-ΟΦΗ. Εδώ υπάρχει ζουμί αλλά βλέποντας εξωαγωνιστικά το παιχνίδι.Την προηγούμενη εβδομάδα λοιπόν ακούγοντας τον αγώνα ΟΦΗ-Άρης παρακολούθησα ότι οι φίλοι του ΟΦΗ πανηγύριζαν τα γκολ του Εργοτέλη.Από τη μια δικαιολογείται αυτό λόγω εντοπιότητας,αλλά από την άλλη με πονηρεύει για το μεθαυριανό παιχνίδι.Ο Εργοτέλης είναι άνετος και αδιάφορος στη μέση της βαθμολογίας ενώ ο ΟΦΗ καίγεται για βαθμούς.Δεν ξερώ λοιπόν αν θα κοιτάξει να βοηθήσει η μία ομάδα της Κρήτης την άλλη.Αγωνιστικα,ο Εργοτέλης είναι σαφώσ καλύτερος έτσι? Εγώ προσωπικά τέτοια παιχνίδια προτιμώ να μην τα αγγίζω αλλά ίσως κάποιοι να παίζουν κατ’αυτό τον τρόπο και το 2,90 του διπλού δεν είναι και λίγο.Και ας ολοκληρώσουμε με το μεγάλο παιχνίδι του Σαββατοκύριακου το Άρης-ΑΕΚ. Στοιχηματικά και βλέποντας ότι και οι δύο ομάδες έχουν να χάσουν από παλιά και με τις πληροφορίες να λένε πως και οι δύο προπονητές θα προσέξουν το κέντρο τους το Χ φαντάζει ως η πρώτη επιλογή,όπως βέβαια και σε κάθε τέτοιου είδους παιχνίδι.Αλλά γνώμη μου είναι πως μπορεί να πάει παντού το παιχνίδι,δεν μπορώ να βγάλω καμία άκρη,οπότε ότι σας φωτίσει ο καλός Θεούλης.

Τι παίζουμε τώρα.Τα παιχνίδια του Σαββάτου είναι αυτά που θα κρίνουν πως θα κυλήσει στοιχηματικά το Σαββατοκύριακό μας.

Αστέρας Τρίπολης-Ηρακλής 1 (1,90)
Λάρισα-Ολυμπιακός 1 (3,80) Χ (3,10)
Θρασύβουλος-Πανιώνιος 2 (2,50)
ΠΑΟΚ-Ξάνθη Χ (3,10)

Η ισοπαλία δεν είναι τυχαία τελευταία!

Και από κει και πέρα για τους «πονηρούς» Εργοτέλης-ΟΦΗ 2 (2,90)

Αυτά από μένα καλό Σαββατοκύριακο με υγεία να έχουμε όλοι!
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyTue Dec 16, 2008 1:37 pm

Καλησπέρα σας.Ελπιζω να σας βρισκω υγιεις και ευτυχισμενους τετοιες μερες!

Πανε να κανουμε τον καθιερωμενο απολογισμο για το Σαββατοκυριακο που μας περασε.Απο τα πεντε σημεια στα οποια ειχαμε αναφερει ως τελικες επιλογες περασαν τα τρια.

Η Λαρισα ηταν καλυτερη σ'ολο το παιχνιδι απο τον Ολυμπιακο και θα ηταν αδικο να μην επαιρνε εστω τον ενα βαθμο.Στη Φυλη ο Πανιωνιος σταθηκε τυχερος.Αν και προηγηθηκε νωρις σχετικα,ισοφαριστηκε και κινδυνεψε να βρεθει πισω αφου ο Θρασυβουλος ειχε δυο δοκαρια!Στη συνεχεια ωστοσο καταφερε να σκοραρει αλλες δυο φορες και να μας χαρισει κι εμας τα 2,5 φραγκα που πληρωνε.Τεελος ο ΟΦΗ καταφερε να γυρισει το παιχνιδι με τον Εργοτελη και ετσι να επιβεβαιωθει το πονηρο διπλο για το οποιο ειχαμε μιλησει.

Απο κει και περα στην Τουμπα το ματς κυλησε οπως το περιμενα το αποτελεσμα ομως ηταν διαφορετικο απο αυτο που ειχα προβλεψει.Ο ΠΑΟΚ ειχε σαφη υπεροχη,δικαιουνταν τη νικη ωστοσο το γκολ ηρθε απο λαθος της αμυνας της Ξανθης.Δε μετανιωνω παντως καθολου γι αυτη μου την επιλογη.Αντιθετα μετανιωσα παρα πολυ για τον ασσο του Αστερα.Δεν ειναι το αποτελεσμα,αλλα η εμφανιση αυτη που με απογοητευσε.Η ομαδα της Τριπολης δεν εκανε φασεις,δεν πιεσε ουσιαστικα τον Ηρακλη ο οποιος ειχε στηθει παρα πολυ καλα απο τον Κατσαβακη.Ισως ειναι προτιμοτερο να πονταρουμε τον Αστερα σε περιπτωσεις που ειναι αουτσαιντερ και που προσφερεται σε μεγαλυτερες αποδοσεις.

Απο κει και περα,ο ΠΑΟ κερδισε ευκολα τον Πανσερραικο ο οποιος δεν εκανε δειγμα ευκαιριας,ο Λεβαδειακος κερδισε τον Πανθρακικο οπυ κι εκει το ματς ηταν πανω κατω οπως το περιμενα.Το λογικο Χ ηρθε στο Κλεανθης Βικελιδης μεταξυ Αρη και ΑΕΚ με τις δυο ομαδες να εχουν φασεις να κερδισουν,αλλα και να εχουν απο ενα ημιχρονο καλου παιχνιδιου.

Σε γενικες γραμμες δεν πηγαμε ασχημα.Αν εβγαινε ενα ακομη παιχνιδι και κυριως αυτο της Τριπολης θα ηταν αφρος η κατασταση.Μην ειμαστε αδικοι ομως,3/5 δεν ειναι και ασχημο και μαλιστα με αρκετα καλες αποδοσεις.

Καλη εβδομαδα να εχουμε ολοι με υγεια πνω απ'ολα!
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyFri Dec 19, 2008 2:16 pm

20/12 - 16:45 Πανσερραϊκός - ΠΑΟΚ

20/12 - 16:45 Ηρακλής - Skoda Ξάνθη

20/12 - 19:00 Πανιώνιος - Αστέρας Τρίπολης

21/12 - 15:00 Πανθρακικός - Άρης

21/12 - 16:45 ΑΕΚ - Εργοτέλης

21/12 - 16:45 Λάρισα - Λεβαδειακός

21/12 - 19:00 Ολυμπιακός - Θρασύβουλος

21/12 - 19:00 ΟΦΗ - Παναθηναϊκός
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptyFri Dec 19, 2008 7:25 pm

Καλησπέρα σας.Σχετικά καλά κύλησε η προηγούμενη αγωνιστική.Ο απολογισμός των 3/5 που πετύχαμε δεν είναι και άσχημος,αλλά ελπίζω να βελτιωθούμε ακόμη περισσότερο.Πάμε στα φρέσκα όμως όπου η 15η και τελευταία για τον πρώτο γύρο αγωνιστική χαρακτηρίζεται μάλλον ανάλατη.Ας δούμε λοιπόν τι έχουμε…

Ηρακλής-Ξάνθη

Στο Καυταντζόγλειο ανοίγει η αυλαία της 15ης αγωνιστικής με τον Ηρακλή να υποδέχεται την Ξάνθη.Ο Γηραιός πήρε νίκη ανάσα την προηγούμενη εβδομάδα στην Τρίπολη όπου παίζοντας έξυπνα κατάφερε να πάρει το διπλό και τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς.Απουσίες αξιοσημείωτες πέραν αυτής του Μαρκες δεν υπάρχουν.Από την άλλη η Ξάνθη έφαγε το πρώτο της γκολ και έχασε για πρώτη φορά μακριά από τα Πηγάδια πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση και μάλλον το 1-0 αδικεί τον ΠΑΟΚ.Τιμωρημένος ο Παπαδημητρίου κατά πάσα πιθανότητα δεν παίζουν Ζουέλα και Τζιωρτζιόπουλος.Αξίζει να αναφέρουμε πως από το 1996 ο Ηρακλής δεν έχει χάσει από την Ξάνθη στη Θεσσαλονίκη.Κατά τη γνώμη μου μεγάλες πιθανότητες να εμφανιστεί έχει το Χ σ’αυτό το παιχνίδι μιας και οι δύο προπονητές θα κοιτάξουν να μη χάσουν και να περάσουν ευχάριστα τις γιορτές τους.

Πανσερραικός-ΠΑΟΚ

Τρία γκολ έφαγε ο Πανσερραικός από τον ΠΑΟ και μάλιστα χωρίς να κάνει υποψία ευκαιρίας.Εντέλει έφυγε ο Παπακώστας και τη θέση του πήρε ο καταξιωμένος στο Βέλγιο Μπρος ο οποίος πάντως δεν μπορεί να αλλάξει και πολλά σε τόσες λίγες μέρες.Ο ΠΑΟΚ την προηγούμενη Κυριακή έκανε ίσως την καλύτερη μέχρι στιγμής εμφάνιση του και κέρδισε την Ξάνθη με το μικρό και άδικο για τον ΠΑΟΚ 1-0.Χωρίς νέες απουσίες οι Θεσσαλονικείς ενώ Μπανγκουρά και Καλί,ιδιαίτερα ο δεύτερος,δύσκολα θα προλάβουν,έξω ο Τάντιτς.Να θυμήσουμε σ’αυτό το σημείο το επεισοδιακό φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων το καλοκαίρι,ενώ ο ΠΑΟΚ δεν πήρε εισιτήρια καθώς αξίωσε υπερβολικό αριθμό που δεν του δόθηκε και τελικά αποφάσισε η διοίκηση να αφήσει μόνη της την ομάδα.Ο Πανσερραικός είναι η χειρότερη μαζί με τον Θρασύβουλο ομάδα στην έδρα της.Από την άλλη ο ΠΑΟΚ μου έχει αποδείξει ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ και αυτό θα κάνω.

Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης
Μπορεί να μας πλήρωσε την προηγούμενη εβδομάδα ο Πανιώνιος,ωστόσο στάθηκε πολύ τυχερός μιάς και ευτύχησε να δει δύο φορές την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι του και όχι στα δίχτυα.Ο Αστέραςαπό τη άλλη μετά από κακή εμφάνιση έχασε με 1-2 από τον Ηρακλή.Όπως έχω ξαναπεί τον Αστέρα θα πρέπει να τον προτιμάμε σε αποδόσεις αουτσάιντερ με ομάδες πο έχουν ίδιους στόχους.Το 3,00 στο Χ και το 4,00 στο διπλό πιστεύω αξίζουν το ρίσκο τους με δεδομένο πως ο Αστέρας είναι σκληρή ομάδα και ο Πανιώνιος σχεδόν πάντα δέχεται τουλάχιστον ένα τέρμα.Στον ΟΠΑΠ η διπλή ευκαιρία στο Χ2 δίνει 1,71!

Από σημεία εδώ θα σταθούμε.Και πάλι λοιπόν το Σάββατο θα κρίνει κυρίως το παιχνίδι μας.Πάμε και Κυριακή.

ΟΦΗ-Παναθηναικός

Έπρεπε να κερδίσει και το έκανε απέναντι στον συμπολίτη Εργοτέλη ο ΟΦΗ.Δεν αλλάζω άποψη πάντως για μια κακή ομάδα η οποία θα παλέψει να σωθεί μέχρι τέλους.Στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι Μάλαρτζ και Δημούτσος.Από την άλλη ο ΠΑΟ περνόντας ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στον Πανσερραικό και εκμεταλλευόμενος την γκέλα του Ολυμπιακού μείωσε στους 7 τους βαθμούς της διαφοράς από την κορυφή.Το διπλό που είναι πολύ πιθανό προσφέρεται σε πολύ μικρές αποδόσεις γι αυτό κι εμείς θα προτιμήσουμε το όβερ μιας και μιλαμε για δύο ομάδες με αμυντικά προβλήματα και καλές επιθέσεις.

Από κει και πέρα αδιάφορο στοιχηματικά το Ολυμπιακός-Θρασύβουλος.Στο Λάρισα-Λεβαδειακός ο άσσος είναι πιθανός αλλά ιδιαίτερα μικρός για μια ομάδα σαν τη Λάρισα.Στο ΑΕΚ-Εργοτέλης το όβερ είναι αυτό που έχει πολλές τύχες,αλλά με προβληματίζει λίγο η δυσκολία στο γκολ που έχει η ΑΕΚ ακόμη.Τέλος στο Πανθρακικός-Άρης έχω να ομολογήσω πως το διπλό ήταν ένα σημείο που μου γυάλισε από την προηγούμενη κιόλας εβδομάδα.Θα κάνω πίσω όμως παρά τις δελεαστικές αποδόσεις.Ο Άρης στα εκτός έδρας παιχνίδια του δεν είναι καλός.Εκτός αυτού θα λείψουν οι Ρεγκέιρο και Ρονάλντο Γκιάρο,ενώ ο Πανθρακικός έχει φάει μόλις τρία γκολ στην Κομοτηνή.Δεν ξέρω,αλλά κάτι μου λέει να μην ασχοληθώ.

Τέσσερα τα σημεία μας αυτή την εβδομάδα

Ηρακλής-Ξάνθη Χ (2,90)
Πανσερραικός-ΠΑΟΚ 2 (1,85)
Πανιώνιος-Αστέρας Χ (3,00) - 2 (4,00)
ΟΦΗ-ΠΑΟ Όβερ (1,80)


Για να δούμε τι θα κάνουμε.Καλό Σαββατοκύριακο με υγεία να έχουμε όλοι!
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptySat Dec 20, 2008 8:37 pm

Καταποντιστηκαμε,ρεζιλι των σκυλιων γιναμε κυριοι.Ντροπη μας.Τιποτ'αλλο nop παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptySun Dec 21, 2008 2:17 am

pontiak wrote:
Καταποντιστηκαμε,ρεζιλι των σκυλιων γιναμε κυριοι.Ντροπη μας.Τιποτ'αλλο nop παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα
Τι μας λες ρε χρησταρα!!!!!!!!ποιος παιζει στοιχημα και δεν εχει φαει τα μουτρα του!...και οχι μια φορα δεκαδες!!!ΗΜΑΡΤΟΝ ΑΣ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΟΥΚ!!!ΚΛΕΦΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!!παρε και δυο αποψεις για την αποτυχια..γενικως!!!με προκαλεσες θα τα ακουσεις!Η ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΙΣ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΑ!!HENRY FORD ο ιδρυτης τηςFORD!----H ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΤΩ.Η ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!!!!!! ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΠΑΡΟΙΜΙΑ!!!!!!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑΜΕΙΑ ΧΡΗΣΤΑΡΑ!!!!!!! cheers
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptySun Dec 21, 2008 2:33 am

Φιλε Νικο σ'ευχαριστω καταρχην για την απαντηση σου.Γενικα ειμαι γούης ανθρωπος(αυτο στα ποντιακα θα πει εγωιστης και πεισματαρης)δε θα κανω πισω στο στοιχημα.Δεν απογοητευομαι,απλα επειδη αποφασισα να εκθετω τις αποψεις μου σε πεντε ανθρωπους και μπορει να επηρεασω και εναν απο αυτους πρεπει να αναγνωριζω τα λαθη και τα στραβα μου.Αλοιμονο αν κανουμε εδω σαν κατι καραγκιοζακους που τη νικη τη φωναζουν και στην ηττα κανουν τους αδιαφορους.
Απο κει και περα σιγουρα θα υπαρξουν πολυ καλυτερες μερες και ελπιζω να το αντιλαμβανονται και τα παιδια που τυχαινει να διαβαζουν τις στηλες που γραφω.

Να σαι καλα και παλι φιλε! Wink
Back to top Go down
Galizianos

Galizianos


Number of posts : 67
Age : 39
Τόπος : Βεροια ( Πανοραμα )
Registration date : 2008-11-07

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 EmptySun Dec 21, 2008 11:29 am

Φιλε μου Ποντιακ ετσι ειναι το στοιχημα...
οπως και το πλεξιμο! μια απο πανω μια απο κατω..
συνεχιζουμε την προσπαθεια φιλε μου...
Back to top Go down
http://Deportivo-La-Coruna.com
Sponsored content





Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η  Αγωνιστική (05.04.2009) - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ΑΝΕΚΔΟΤΑ
» Eυρωλιγκα 3 αγωνιστική
» ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
» 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ
» MOYNTIAΛ 2010-2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.........................

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ελληνικό Πρωτάθλημα-
Jump to: