BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Ιστορίες

Go down 
4 posters
AuthorMessage
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Ιστορίες Empty
PostSubject: Ιστορίες   Ιστορίες EmptySat Jun 19, 2010 2:37 pm

Άντε να σας πω μια ιστορική στιγμή... μακράν το πιο αστείο που μου έχει συμβεί στη ζωή μου, που θυμήθηκα σήμερα... πώς το θυμήθηκα; ερχόμενος στο γραφείο, ήταν μπροστά μου ένας με γραμμένα στο πίσω τζάμι με μεγάλα γράμματα "Μη βλασφημείτε τα θεία, κίνδυνος δυστυχήματος"
Πριν καμιά 20ριά χρόνια λοιπόν, έχουμε χτυπήσει κλάμπινγκ στα παραλιακά της γλυφάδας, και κατά τις 4 το πρωί καθημερινή, είχαν ψιλοψοφήσει... Λέμε πάμε σε κανα άφτερ στο Κολωνάκι που είχαμε και κάτι γνωστο-γνωστές...
Πηγαίνοντας τη Βουλιαγμένης λοιπόν προς κέντρο, ακολουθούμε τύπο που έχει στο πίσω τζάμι το παραπάνω. Ότι τα'χαμε κοπανήσει είναι αυτονόητο... Σ'ένα φανάρι λοιπόν, σταματάμε αριστερά του, μπροστά μπροστά στο φανάρι και οι δύο, κι εγώ ως συνοδηγός του κάνω νόημα "να σου πω"... είναι ένας τυπάκος τελείως άστα να πάνε όσο δήλωνε και το πίσω τζάμι του... ακούει... του λέω... "ρε φίλε, έχουμε δέκα λεπτά πίσω σου που βλαστημάω όλα τα θεία της γης και δυστύχημα δεν έπαθες! Τι παραμύθια είναι αυτά που γράφεις πίσω;" Και με αρχίζει σε κάτι ξενερομισομπινελίκια... τύπου δε ντρέπεσαι και τέτοια.. του λέω "τι να πω... επειδή έχω πιει δε μ'ακούνε οι θεοί, και δεν ισχύει αυτό που γράφεις..."
Με την κουβέντα έχει ανάψει πράσινο και αργούμε να ξεκινήσουμε, κι ακούμε τρακάρισμα... τον κοπάνησε τύπος από πίσω... κι όπως στο δευτερόλεπτο με το που καταλαβαίνουμε τι έγινε έχουμε κατουρηθεί... με το που βγαίνει να δει τι γίνεται του λέω "δίκιο είχες μάλλον, αλλά πού γυρνάς κι εσύ ρε φίλε, σοβαρός άνθρωπος, τέτοια ώρα στους δρόμους μ'όλους τους μεθυσμένους...."...
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 46
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

Ιστορίες Empty
PostSubject: Re: Ιστορίες   Ιστορίες EmptySat Jun 19, 2010 6:26 pm

ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΗΤΗΣ ΤΕΛΙΚΑ

lol!
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Ιστορίες Empty
PostSubject: Re: Ιστορίες   Ιστορίες EmptySat Jun 19, 2010 6:37 pm

Apostolis wrote:
ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΗΤΗΣ ΤΕΛΙΚΑ

lol!
πέντε πράγματα θα θυμόμαστε ρε τόλη για πάντα... αυτό είναι το ένα Very Happy
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

Ιστορίες Empty
PostSubject: Re: Ιστορίες   Ιστορίες EmptySun Jun 20, 2010 10:33 am

:xaxaxa:
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Ιστορίες Empty
PostSubject: Re: Ιστορίες   Ιστορίες EmptyFri Jul 09, 2010 8:36 pm

Δεν έχει προλάβει να περάσει μισή ώρα.
Με πήρε τύπισσα από εισπρακτική, για κάτι κάρτες της μάνας μου που πέθανε πριν 7 χρόνια και ενώ τις πλήρωσα, έχω αφήσει ένα υπόλοιπο 100 ευρώ, ίσα για να με παίρνουν και να τις βρίζω Very Happy... (όχι πως δε βρίζω και τις άλλες που με παίρνουν για τις δικές μου κάρτες που είναι σκασμένες από καιρό, αλλά αυτές της μάνας μου έχουν πιο πολλή πλάκα γιατί μου λένε και ότι μίλησαν πρόσφατα μαζί της Very Happy Very Happy)
Με παίρνει λοιπόν η τύπισσα και αφού μου εξηγεί ότι είναι ληξιπρόθεσμος ο λογαριασμός ένα μήνα... και της λέω κι εγώ "τι ένα μήνα; δυο χρόνια έχω να βάλω κάτι σ'αυτή..." κλπ... μου λέει "ωραία, πότε θα κάνετε κατάθεση;" της λέω "όταν θα έχω" μου λέει "τη δευτέρα πρέπει να βάλετε όλο το ποσό"
"δεν έχω"
"πότε θα έχετε;"
"δεν ξέρω, όταν έχω θα σας βάλω κανα 10ρικο"
"ένα δεκάρικο δε φτάνει, δεν έχετε τουλάχιστον 50;"
"δεν έχω"
"μα πώς γίνεται; και πότε θα έχετε;"
"να σου πω... μήπως παραγίνεσαι αδιάκριτη;"
"μα έχετε υποχρέωση στην τράπεζα"
"ναι, το ξέρω, όταν μπορώ θα την καλύψω, αυτό δε σας νομιμοποιεί να με ρωτάτε πόσα έχω και πότε θα έχω, είσαι αδιάκριτη και αγενής και ρωτάς προσωπικά δεδομένα"
"μα πως;" μου λέει
"να σου πω πως... εσύ όταν τον παίρνεις από πίσω, ουρλιάζεις σαν τη μαμά σου ή βογγάς χαρούμενα σαν το μπαμπά σου; πες μου αυτό και σου απαντάω και εγώ πόσα λεφτά έχω..."

και μου τό'κλεισε το μαλακισμένο στο καλύτερο...
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

Ιστορίες Empty
PostSubject: Re: Ιστορίες   Ιστορίες EmptyWed Aug 17, 2011 2:00 pm

Κατασπατάλησε μέχρι και την τελευταία δεκάρα που κέρδισε στο λόττο

Τετάρτη, 17 Αυγούστου 2011, 05:11

Τώρα κάνει τη μια απόπειρα αυτοκτονίας μετά την άλλη

Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα του ρητού«τα λεφτά δε φέρνουν την ευτυχία» αποτελεί ο Michael Carroll, ο οποίος κέρδισε σχεδόν 10.000.000 λίρες στο λόττο και το μόνο που κατάφερε είναι να γίνει δυστυχισμένος.

Συγκεκριμένα, ο Carroll κέρδισε το Νοέμβριο του 2002 το υπέρογκο ποσό των 9.700.000 λιρών. Έκτοτε ο άντρας άρχισε να κάνει το ένα λάθος μετά το άλλο. Έγινε αλκοολικός, κατασπατάλησε την περιουσία του σε ναρκωτικά, γυναίκες και πολλά ξέφρενα πάρτι. Σύντομα άρχισε να δέχεται τη μια ποινή μετά την άλλη και να μπαινοβγαίνει στη φυλακή.

Σήμερα, ο Carroll έχει κάνει δύο απόπειρες αυτοκτονίας. Πριν από 11 ημέρες κρεμάστηκε μέχρι που σώθηκε από κάποιον φίλο του που τον βρήκε ενώ αυτός είχε ήδη χάσει τις αισθήσεις του. Παρόλα αυτά, ο άντρας επιχείρησε το περασμένο Σάββατο και πάλι να αυτοκτονήσει τραυματίζοντας τον εαυτό του στο διαμέρισμά του στο Downham Market, Norfolk.

Ο άντρας δηλώνει απελπισμένος που έχασε όλη του την περιουσία και που χώρισε τον περασμένο μήνα από την 24χρονη φιλενάδα του Gemma Peake.

Για την τραγική του κατάσταση ένας φίλος του είπε: «Αυτές τις μέρες είναι καταρρακωμένος. Ο καθένας στη θέση του θα αντιδρούσε με τον ίδιο τρόπο. Πιστεύω ότι έβλαψε τον εαυτό του για να ζητήσει βοήθεια. Δεν έχει καθόλου χρήματα. Είναι πολύ λυπηρό».

newsbeast.gr

Back to top Go down
Sponsored content





Ιστορίες Empty
PostSubject: Re: Ιστορίες   Ιστορίες Empty

Back to top Go down
 
Ιστορίες
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: ΓΕΝΙΚΑ :: Χαλαρή κουβέντα-
Jump to: