BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...

Go down 
+3
vasilis
suspect
Ernesto
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyMon May 30, 2011 12:10 am

Μωρέ στο 93' και με γκολ οφσάϊντ!
Nikolakopoulos
Μωρέ στο 93' και με γκολ οφσάϊντ! Photo: Action Images

• Από μπάσκετ δεν σκαμπάζω γρι. Κι ούτε βλέπω. Μόνο τα τελευταία δευτερόλεπτα στα μεγάλα παιχνίδια του Ολυμπιακού. Για να μάθω αν κέρδισε ή αν έχασε. Οπότε, δεν μπορώ και να κρίνω, όλα όσα ακούγονται περί γκρίζων λύκων κλπ, κλπ.

• Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι όλοι οι Ολυμπιακοί θεωρούν ότι ένας από τους βασικούς λόγους της κυριαρχίας του Παναθηναϊκού, είναι ότι εδώ και χρόνια έχει καλύτερη διαιτησία στα κρίσιμα παιχνίδια με τον Ολυμπιακό.

• Έτσι, καταλαβαίνω και γιατί πολλοί φίλοι Ολυμπιακοί, λένε ένα πράγμα και το πιστεύουν: «Μωρέ γουστάρω να κερδίζω τον βάζελο στο 93' και με γκολ οφσάϊντ!!! Παρά να μου την κάνουν οι βάζελοι, όπως μου την κάνουν τόσα χρόνια στο μπάσκετ, καλύτερα να τους την κάνω εγώ».

• Σε γενικές γραμμές, πάντως, μπορώ να καταλάβω και κάτι άλλο: Αυτοί την παίζουν καλύτερα την μπάλα με τα χέρια. Κι εμείς την παίζουμε καλύτερα την μπάλα με τα πόδια, όπως λέει κι ο φιλαράκος Γ.Ζ…


ΜΑΝΑΡΑ ΜΟΥ... Δε σκαμπάζεις γρι από μπάσκετ, δε βλέπεις, δε σε νοιάζει, αλλά δεν πέρασε μια ώρα που τέλειωσε το ματς, κυριακή νυχτιάτικα, και πετάχτηκες σαν την πούτσα να βγάλεις άρθρο... Αποφάσισε καλή μου... Αν δε σκαμπάζεις, μιλάς για μεγαγραφές ποδοσφαίρου... Αν δε σκαμπάζεις γιατί είσαι σταντ-μπάι; Παλιοβρωμίτσα; ε; Γιατί καλή μου; Κι όταν σκαμπάσεις για πες μας... Γιατί ο ΠΑΟ στην Ελλάδα γαμεί με τη διαιτησία, αλλά έχει ταυτόχρονα και 6 αστεράκια; Ο δικός σου που αδικείτο όταν του λέγανε ότι έκλεβε εδώ, πόσο καλύτερα πήγε απ'τον ΠΑΟ τα ίδια χρόνια στην Ευρώπη στο άλλο μαγαζί που το σκαμπάζεις; Ε; Για έλα να συγκρίνεις την εκτός συναγωνισμού καλύτερη ομάδα της Ευρώπης της 30ετίας, το μόνο σοβαρό αθλητικό καμάρι της Ελλάδας, με το Γαύρο του ποδοσφαίρου για να βρεις καμιά μαλακία να πεις... Για έλα... ΜΑΛΑΚΑ... για να αρέσεις στα πρόβατα.

ΝΟΥΜΕΡΑ.... Υπάρχει ομάδα ελληνική που έχει κάνει την Ευρώπη ολόκληρη να υποκλίνεται, αλλά και δε σκαμπάζουμε και κρίνουμε και τα ξέρουμε...
Έπρεπε μωρή βρωμόπουστρα να έχεις φτάσει σε κανα τελικό στο ποδόσφαιρο να βλέπαμε τι θα ελεγες τότε αν στον υποτιμούσαν... μουνόπανο
ΑΕΙ ΓΑΜΗΣΟΥ... σαν ευχή στο λέω, γιατί δε σκαμπάζεις και δε σε νοιάζει, αλλά το ότι γράφεις τέτοια ώρα σημαίνει ότι σ'έτσουξε... Την άλλη φορά να βάζεις βαζελίνη για να μη σε τσούζει... αδιάφορα. Αν σε ενδιαφέρει κιόλας, να βάζεις βαζελίνη μαζί με μπέιμπι όιλ.
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyWed Jun 01, 2011 8:49 pm

Το ματσάκι σήμερα στη βφ στην καθαρή νίκη αυτή τη στιγμή είναι σε 1,40-3,35
Νομίζω ότι το λάιβ θα έχει πανηγύρι...
να πω ότι ξεκινάμε με το βλέμμα στον παο είναι περιττό...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyWed Jun 01, 2011 9:54 pm

να πω ότι με παο να πληρώνει 1,85 στο ημίχρονο κερδίσαμε ήδη, είναι εξίσου περιττό;
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyThu Jun 02, 2011 9:52 am

"
Ο Βασίλης Σπανούλης τόνισε στις δηλώσεις του μετά το ματς πως ο Ολυμπιακός θα πρέπει να μάθει να παίζει αμυντικά εάν θέλει τον τίτλο και ξεκαθάρισε πως η σειρά κρίνεται στις λεπτομέρειες.

«Πιστεύω ότι νικήσαμε όπως ο Παναθηναϊκός στο προηγούμενο παιχνίδι. Και όπως συμβαίνει γενικότερα σε αυτή τη σειρά, κρίνεται το ματς στο ένα σουτ ή στο τέλος», επισήμανε ο άσος του Ολυμπιακού και συμπλήρωσε:

«Αυτή η ομάδα πρέπει να μάθει να παίζει άμυνα. Μπορεί η επίθεση να προσφέρει θέαμα αλλά η άμυνα είναι αυτή που φέρνει τίτλους. Εμείς λοιπόν θα πρέπει να μπολιαστούμε με αυτή την νοοτροπία για να πετυχαίνουμε τους στόχους μας.

Αυτό είναι το ένα από τα τρία ματς που θέλουμε για να πάρουμε το πρωτάθλημα. Είναι μία σειρά μεταξύ δύο ίσων ομάδων και όλα κρίνονται στις λεπτομέρειες. Από μία άμυνα, ένα σουτ, ένα ριμπάουντ. Στο ΟΑΚΑ παίξαμε 35 λεπτά συγκεντρωμένοι, τώρα θα πρέπει να παίξουμε 40 λεπτά για να πάρουμε τη νίκη».
"


Όπως στο προηγούμενο παιχνίδι, ε; Με τη διατησία δηλαδή να υποθέσω τώρα εγώ;
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyFri Jun 03, 2011 2:27 pm

Καλά ο Σπανούλης πάει γυρεύοντας... Επειδή τους τα παίρνει χοντρά και ήδη άκουσε και τα σχολιανά του από τους Γαύρους, βγαινει και λέει οτι πίπα θες για να υπερασπίσει τον εαυτό του, παιζόντας και τον υποτίθεμενο ρόλο του ηγέτη, που στο γήπεδο ακόμα δεν μπορεί να βγάλει...

Εγώ ξέρω οτι αν ο Καλάθης συνεχίσει να βελτιώνεται με τους ρυθμούς που το κάνει το τελευταίο εξάμηνο, σε δύο τρία χρόνια θα είναι κλάσεις ανώτερος του Βασιλάκη σε όλους τους τομείς...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyFri Jun 24, 2011 9:52 am

Κύριε Μάκη τελείωσε το φάρμακο να ξέρετε... Sad Sad Sad
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyFri Jun 24, 2011 12:15 pm

Ηρθαν και οι βλάκες από κάτω, ήρθαν αν μου μιλήσουνε, αλλά εγώ έκανα τον μ…, έφυγα. Κύριε Μάκη μόνο ότι τελείωσε το φάρμακο, να ξέρετε!

(χεχε.... ρε τους βλάκες τους Αγγελόπουλους...

κοίτα τι μπορεί να πάθεις ξαφνικά μιλώντας με τον πεθερό σου...! Smile )
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyFri Jun 24, 2011 6:43 pm

http://www.sport-fm.gr/article/483984

Χέστα κι άστα τώρα ρε Γιαννάκο...
Δε θα καταδικαστείς ποτέ μόνο απ' αυτή τη συνομιλία, αλλά τέτοια πράγματα να μην τα λες εκτός απ'τον παπά, ούτε στον πεθερό, ειδικά αν είναι ο Μάκαρος.
Όταν είσαι ταύρος και σούπερμαν ξαφνικά στον τελικό και στα πλέυ οφ, και χαζεύει όλος ο κόσμος με τη σούπερ απόδοση παρά και τον τραυματισμό, και ένα μήνα μετά σου ξεφωνίζουν τέτοια κουβέντα, σού'σκασε μπαμπέσικα και δε σε ξεπλένει ούτε ο Νιαγάρας με Dettol και χλωρίνη... άντε πες ότι μιλάγατε για red bull... o δικαστής θα το φάει γιατί δε μπορεί να κάνει κι αλλιώς... αλλά γενικώς έφαγες μέγιστη πίπα...

(για το "βλάκες" τον λυπάμαι, πραγματικά όμως, το εννοώ!... ιδιωτική συνομιλία με τον πεθερό είναι, και τότε όλοι μας πετάμε και καμιά μαλακιούλα να περνάει η ώρα, ακόμα κι αν στα σοβαρά δε θα το εννοούσαμε ποτέ...)

Του τυπάκου τού'σκασε ανεπανάληπτο τσιμπούκι στα καλά καθούμενα, απλώς επειδή μιλούσε με τον πεθερό του και για θέμα άσχετο με το πραγματικό ζητούμενο...

Δε μ'αρέσει αυτό καθόλου κι ας είναι γαύρος... Τον γουστάρω τον Μπουρούση (τό'χω ξαναπεί και καπου παλιότερα, νομίζω σε κουβέντα για καβγά και Τεόντοσιτς; Δε θυμάμαι)

edit: TΤο βρήκα, λίγο παραπάνω ήταν Very Happy
suspect wrote:
Το ότι ο Τεόντοσιτς είναι μουνόπανο δεν το μάθαμε χτες και δεν έχει να κάνει με το χρώμα του, οπότε ας μην το ψάξουμε οπαδικά. Ο Μπουρούσης δεν ήταν ποτέ μουνόπανο, παρότι είναι γαύρος, ο Σχορτσανίτης το ίδιο, και πολλοί άλλοι... Και ο Φώτσης δεν ήταν ποτέ μουνόπανο, όχι επειδή είναι πράσινος.
Όλοι μπορούν να πλακωθούν, αλλά άλλο να πλακωθείς κι άλλο να είσαι κωλοπαίδι.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyFri Jun 24, 2011 8:16 pm

Κοίτα τα πράγματα είναι απλά... Όταν και αν αποδειχθεί οτι ο Μπουρούσης είναι ένοχος, για όποιο θέμα κατηγορείται, τότε σόρρυ αλλά το πράγμα αλλάζει... Και αλλάζει γιατί, όπως έχω πει και στο παρελθόν (μόνο που εγώ βαριέμαι να ψάξω να το βρω, Κώστα πρέπει να είναι κάπου εκεί που βρήκες και το δικό σου), έχει το κακό να μιλάει πολύ... Βέβαια εγώ το εννοούσα για δηλώσεις στον τύπο και προκλήσεις και όχι για πριβέ συνομιλίες με τον Μάκαρο. Αλλάζει λοιπόν γιατί πολύ απλά Μπουρουσάκο μου, έχεις κάνει την μαλακία να βγαίνεις και να λες πολλά για ηθική αδικία, για αποχώρηση από την εθνική λόγω αυτού κλπ... ΑΝ λοιπόν είναι ένοχος τότε απλά αποδυκνείεται το πόσο λίγος είναι... Και το πόσο πουστάκι είναι... Και αυτό δεν είναι οπαδικό, είναι καθαρά θέμα αξιοπρέπειας...

Πάντως να πω την αλήθεια, όταν βγήκε το θέμα για διεθνή μπασκεμπολίστα, το μυαλό που έψαχνε ποιος μαλάκας δικός μας είναι... Δεν περίμενα οτι θα ήταν ο Μπουρούσης...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 EmptyFri Jun 24, 2011 8:26 pm

όταν βγήκε το θέμα και μίλαγαν για διεθνή μπασκετμπολίστα το έκαναν και ψιλα..., επειδή αυτοί που το έβγαζαν ήξεραν για ποιον μιλάνε, το είχαν φωτογραφίσει δυνατά... μέχρι κι εγώ ο άσχετος το κατάλαβα....(μίλαγαν για παίκτη που από απραξία ένα διάστημα, ξαφνικά έπαιξε τρομερό μπάσκετ, ε και δε θα ήταν ο Καλάθης...) πριν βγάλουν την κουβέντα... οι πούστηδες οι δημοσιογράφοι έχουν τον τρόπο τους, να μη λένε αλλά να φωτογραφίζουν

για τα υπόλοιπα είπα.. προσωπικά τον λυπάμαι και του έσκασε άσχημα... (χειρότερα απ'τα σοβαρότερα του έσκασε το "βλακες"...) και αυτό δε σώζεται ποτέ... και πραγματικά δε μ'αρέσει αυτό
Back to top Go down
Sponsored content





A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...   A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου... - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2010-2011 και Γιαννάκη παραιτήσου...
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ '10-'11 ΚΑΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΣΑ ΤΣΟΝΤΑ...
» Πρόγραμμα Premier League 2010-2011
» NBA 2011
» ΜΠΑΝΑΩΤΗΣ ΚΑΙ Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ 09-10
» ΤΕΛΙΚΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΛΑΔΟΣ 2009...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Μπάσκετ-
Jump to: