BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Go down 
+3
seirios
suspect
Hammer
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 1:25 pm

Αντε επειδη ολη η υφηλιος βλεπει Ισπανια να πω και εγω τη γνωμη μου.
Κωλοφαρδος ο Γερμανος? Μαλιστα. Δε μας ειπατε μονο για την Ισπανια. Να συγκρινουμε Παραγουαη και Πορτογαλια με Αγγλια & Αργεντινη ως αντιπαλους? Σε καμια περιπτωση. Να πουμε οτι το γκολ με τους Πορτογαλους ηταν οφσαιντ και οτι με την Παραγουαη δεν ξερουμε τι θα γινοταν αν εβαζε η Παραγουαη το πεναλτι?
Κωλοφαρδια ειναι να προηγεισαι νωρις? Εγω το λεω παθος και ορεξη να μπω δυνατα απο νωρις. Κατι που δε βλεπουμε σε ολες τις ομαδες να γινεται. Στο κατω κατω δεν τους τα χαρισω κανεις. Μονοι τους τα βαλανε και το αξιζαν. Βεβαια εδω στην Ελλαδα μαθαμε να λεμε οτι αν προηγηθεις νωρις εισαι κωλοφαρδος, αν το βαλεις στο τελος εισαι επισης κωλοφαρδος. Ε πειτε μας τοτε ποτε δικαιουται μια ομαδα να σκοραρει για να ειστε ευχαριστημενοι.
Οι 2 ομαδες παιζουν με εντελως διαφορετικο στιλ. Εγω δε θα ελεγα πως οι Γερμανοι παιζουνε με αντεπιθεσεις. Απλα παιζουν γρηγορα. Τα 2 πρωτα γκολ πχ με Αγγλια δεν ηταν απο καμια αντεπιθεση, ουτε το 1ο με Αργεντινη. Οπως επισης μη μου λετε πως στο ματς που δεν πρηγηθηκε δεν κερδισε, γιατι εγιναν πραματα και θαμματα στο ματς με Σερβια για να χασει. Ενα μονο θα πω. Οτι επαιζε με 10 αδικως.
Η μια θα προσπαθησει να εχει κατοχη και η αλλη στη λιγοτερη ωρα που θα εχει τη μπαλα στα ποδια θα προσπαθησει να χτυπησει με γρηγορες εναλλαγες και τριγωνακια. Ακομα ακομα και απο στημενες φασεις. Επειδη εδω και χρονια οποιος τρεχει εχει και μεγαλυτερες πιθανοτητες νικης, θα παω με τη Γερμανια που στο κατω κατω δεν πιστευω πως εριξε 2 τεσσαρες για να πανε χαμενες.
Τωρα τι θα γινει ΑΝ προηγηθει ο ενας ή ο αλλος δεν ξερω. Πριν το ματς ομως που κανουμε τις προβλεψεις μας ξερω οτι το σκορ ειναι 0-0. Βλεπω επαναληψη τελικου 1974. Νικη Γερμανιας παντως δεν πονταρω. Προκριση ναι.
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 1:26 pm

.....και στα σοβαρα τωρα ,ο βιγια με τον λαμ να τον προσεχει σημερα δεν νομιζω να εχει ευκολο εργο ,θα του βγαλει τα συκωτια ο γερμαναρας
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 1:32 pm

Βασίλη μην το πας στο άλλο άκρο ρε φίλε. Δεν είπε κανείς πως ο Γερμανός είναι κολώφαρδος. Σαφώς και το ότι βάζει γκολ νωρίς είναι δείγμα δουλειάς και πάθους. Απλά λέω πως στα δύο σημαντικά παιχνίδια με μεγάλους αντιπάλους (Αργεντινή & Αγγλία) της βγήκε το παιχνίδι. Άλλο το να σου βγει ένα παιχνίδι και άλλο να λέμε πως είναι κολώφαρδη μια ομάδα. Διαφορετικά πράγματα τελείως. Και όπως είναι λογικό (εξάλλου το βλέπουμε σε όλες τις ομάδες που βάζουν πρώτες γκολ) οι Γερμανοί μετά το 1-0 και με Αργεντινή και με Αγγλία (στο 2-0 εδώ) έδωσε χώρους στον αντίπαλο και εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τους ταχύτατους χαφ που έχει. Δείγμα δουλειάς? Δείγμα τέχνης? Δείγμα πείσματος? Όπως και να το πεις είναι το ίδιο. Απλά σήμερα πιστεύω πως αυτό το γρήγορο γκολ δεν θα το βρει ο Γερμανός. Και σωστά λες πως άδικα έπαιξε με 10 με Σερβία αλλά αν δεν κάνω λάθος ήταν και το μόναδικό ματς που δεν σκόραρε νωρίς με αποτέλεσμα να μην σκοράρει καθόλου στην συνέχεια (άσχετο αν έχασε τα άχαστα στην πορεία).
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
chris1983

chris1983


Number of posts : 71
Age : 41
Registration date : 2008-11-07

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 2:30 pm

Πάντως με τόσους παίκτες σε κάθε ομάδα, να έχουν την ικανότητα να σκοράρουν αν τους δωθεί η δυνατότητα, λογικά το ματς θα μπορούσε να πάει και όβερ 6,5....
Αλλά καθώτι μιλάμε για ημιτελικό και όχι για φιλικό, οι 2 αντίπαλοι θα δώσουν μάχες στο χώρο του κέντρου...

Ο Λεβ μάλιστα είχε δηλώσει πως θα πιέσει ψηλά, ώστε να μην δώσει την δυνατότητα στον ισπανό να αναπτυχθεί με το γνωστό τρόπο...

Ελπίζω να δούμε ωραίο παιχνίδι, αν και συνήθως όταν όλα δείχνουν ότι οι 2 ομάδες μπορούν να παίξουν φανταστική μπάλα, κάτι τέτοιο δεν γίνεται και σειρά παίρνει η σκοπιμότητα....
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 2:56 pm

Καλά πραγματικά αν κάποιος προσπαθεί να πιάσει στοιχηματικά σοβαρά αυτό το ματς είναι θεοπάλαβος... Ας πάει να παίξει λότο... Άποψη μου βέβαια... Καθαρή τριπλή το ματσάκι... Λέει ο Μάριος πολλά, που στα περισσότερα δεν διαφωνώ... Διαφωνώ όμως σε ένα... Στην άμυνα γρανίτη... Εγώ ξέρω πως και η Παραγουάη, που είναι δυσκοίλια, έκανε φάσεις, έβαλε ένα γκολ, άσχετα αν ήταν λίγο offside (δεν μπορείς να παίζεις με τα εκατοστά), έχασε πέναλτυ και τα συανφή... Ξέρω επίσης οτι σε ένα ματσάκι το τσίμπησε, από την Ελβετία και σε καμιά περίπτωση δεν απείλησε όσο η Γερμανία στο αντίχτοιχο την Σερβία...

Ξέρουμε όλοι οτι τα κέντρα των αμυνών τους σαν μονάδες είναι προβληματικά... Αλλά μέχρι τώρα στέκονται καλά...

Ξέρουμε οτι από την μέση και μπροστά είναι πολύ καλές ομάδες... Η Ισπανία με το αρνητικό οτι τραβάει στο σκοράρισμα μόνο ο Βίγια... Από την άλλη η Γερμανία έχει πλουραρισμό, κάτι που μπορεί να παίξει μεγάλο ρόλο...

Ο Τόρες θα μείνει πάγκο μάλλον...

Αν βγάζετε άκρη ορμήστε... Οπαδικά δεν με νοιάζει... Ο Ολλανδός πέρασε που ήθελα... Γερμανό ποτέ δεν τον πήγα, αλλά αυτή τη φορά παίζει μπάλα...

Το over πιθανόν να αποτελεί καλό σημείο... Εγώ θα έλεγα οτι εκτός από αυτό, παίζει και το χιναράκι... Και το σκοράκι 1-1...

Θα πέσω να κοιμηθώ, να δω τι ακριβώς θα ρίξω και ποιο ημ/τελ θα πετάξω... Very Happy
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 6:48 pm

Βασικός ο Πέδρο, έξω ο Τόρες...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 7:12 pm

Επειδή με ημ/τελ δεν μπορώ να βρω άκρη σήμερα, επειδή το ματσάκι είναι ντέρμπι και πάντα αυτά ξεκινάνε από το χ το οποίο το βλέπω ως πιθανό σημείο και επειδή αν θα βγει over δεν νομίζω να γίνει από μια ομάδα όπως στο Γερμανία - Αργεντινή, ρίχνω g/g αρκετά δυνατά, και σκοράκι 1-1...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 7:44 pm

Το καλαμάρι που έχω σπίτι μου πάντως πήγε και κάθησε στο σκορ 2-2 και μετά έβαλε και από ένα πλοκάμι στα 3-2 και 2-3.
Αν το ξεπαγώσω τώρα και δείξει κι άλλα θα σας τα πω.
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 8:18 pm

Με ξενέρωσε με την μη χρησημοποίηση του Τόρρες ο Ντε Μπόσκε... Αυτό μου λέει πως δεν θα δούμε ίχνος σέντρας από τους Ισπανούς (ή ελάχιστες) και με την μπάλα κάτω θα προσπαθήσει να πάει τον Βίγια στο 1 vs 1 με Μερτεσάκερ και Φρίντριχ... Από την άλλη με τον Βίγια να παίζει κορυφή μπορεί όπως είπα και το μεσημέρι να δούμε φαινόμενα Γαλλίας... Η μπάλα γύρω - γύρω και μέσα στην περιοχή ο Νοιερ μόνος του με τους αμυντικούς του... Το θετικό για τους Ισπανούς είναι πως θα "χάσουν" δημιουργικά τον Σβάινστάιγκερ αφού δεν θα μπορεί να ξεμυτίζει έυκολα με τον Τσάβι και τον Ινιέστα να κινούνται στην περιοχή του.... Για να δούμε τι θα δούμε...

FORZA SPAIN
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyThu Jul 08, 2010 8:20 am

πολυ λιγος ο γερμανος, μονο αυτο κ τελος.
παμε τρενο ολα τα ματς σχεδον.
ποια γερμανια ρε τωρα να πουμε?
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyThu Jul 08, 2010 10:19 am

Όντως ελάχιστος ο Γερμανός. Έδωσε πολύ χώρο στους Ισπανούς και πίστεψε πως θα χτυπήσει στην αντεπίθεση. Αλλά με την απουσία του Μιούλερ αλλά και το γεγονός πως ο Ποντόλσκι ήταν εκτός κλίματος τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα... Δεν υπήρχε καν πλάνο επίθεσης από τους Γερμανούς. Έπαιρναν την μπάλα και υπήρχαν στιγμές που δεν ήξεραν τι να την κάνουν. Κατά την άποψη μου λάθος του Λεβ που δεν ξεκίνησε με τον Κρόος. Μόλις τον έβαλε η ομάδα ανέβηκε κάπως...

Πάμε στους Ισπανους. Δεν έκαναν κάτι το ιδιαίτερο. Κλασικό passing game μέχρι "αηδίας" που τελικά έφερε το γκολ από στημένη φάση. Η πίεση τους ξεκινούσε από πολύ ψηλά σε αντίθεση με τους Γερμανούς. Πάμε στα "λάθη". Βρε Ντελ Μπόσκε θέλεις να παίξεις με 5 στο κέντρο για να το ελέγξεις. Το δέχομαι. Αποτέλεσμα να παίξει ο Βίγια μόνος του μπροστά. Λογικό. Αλλά βρε παλικάρι μου βάλε μέσα και τον Σίλβα που ξέρει πως κινείται στο γήπεδο ο Βίγια και μπορεί να πετάξει 2-3 μπαλιές καλές. Έβλεπα τον Βίγια να κάνει κινήσεις στον κενό χώρο και κανείς δεν τον έβλεπε για να του δώσει την μπάλα. Επίσης κάτι άλλο. Μου κάνεις αλλαγή τον Βίγια. Δεκτό. Βάζεις τον Τόρρες. Λογικό αφού κερδίζεις. Και μετα μου βάζεις τον Σίλβα??? Γιατί τόση επιμονή στον Πέδρο? Επειδή παίζει στην Μπάρτσα?? Το παλικάρι από τον εγωισμό του για να βάλει γκολ κόντεψε να στερήσει την πρόκριση φυσικά μιλάω για την φάση που βγαίνουν στην αντεπίθεση Τόρρες και Πέδρο και ο Τόρρες έχει ανοίξει καφενέ μόνος του μέσα στην περιοχή και ο Πέδρο προσπαθεί να κάνει τρίπλες ανάμεσα σε 2 αμυντικούς. Εκεί δίνεις την πάσα γίνεται 2-0 και λες adios... Πολύ καλή ομάδα η Ισπανία αλλά διακρίνω μια τάση "ρατσισμού" για τους παίχτες που δεν αγωνίζονται σε Μπάρτσα & Ρεάλ (βλέπε Σίλβα , Φάμπρεγκας)... Πάλι καλά που δεν έχει άλλο αριστερό μπακ το ίδιο καλό με τον Καπντεβίλα αλλιώς και αυτός στον πάγκο θα ήταν....

Πάντως δίκαιοτατα η Ισπανία πέρασε
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 EmptyThu Jul 08, 2010 1:47 pm

Εμ αυτό έλεγα και εγώ με τον Πέδρο... Αφού έκανε εκεί την πατάτα, βάλτε ρε Γερμανοί ένα γκολάκι λέμε να τους μαμήσουμε... Και ας τσιμπάγατε 5 μετά στην παράτα... Λαλάκηδες... Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty
PostSubject: Re: ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ΜΟΥΝΤΙΑΛ -ΦΑΣΗ "16"
» ΜΟΥΝΤΙΑΛ-ΦΑΣΗ "8"
» Παράλληλα του Μουντιάλ...
» Μουντιαλ 2010 - 3η αγωνιστικη...
» 1ος ΣΚΟΡΕΡ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2010

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Κουπόνι Ημέρας-
Jump to: