BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)

Go down 
+6
KAISARAS
Hammer
vasilis
suspect
filologos
pontiak
10 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 3:05 pm

pontiak έγραψε:
ένα πράγμα θα πω για τους τιπστερς και τελος από μένα. κατά την άποψή μου είναι μεγ΄λαη μαγκιά για το σάιτ μας το ότι έχουμε κάβες. μπορεί στο συγκεκριμένο σάιτ να είμαι ο χειρότερος, αλλά παρόλα ταύτα γουστάρω γιατί δείχνουμ εότι έχουμ εκάκαλ όντας ερασιτέχνες.
Όταν βλέπω επαγγελματίες του είδους να βάζουν κάβες και επειδή πατώνουννα τις βγάζουν απλά γελάω πλέον.

Απλά ο καθένας μας έχει μυαλό και μπορεί να κρίνει. Μπορεί να διαβάζει καθένας 800 ανθρώπους, αλλά να παίρνει υπόψη του αυτά που γράφει ένας


Αυτο αν θελεις βαλτο σε ενα ασχετο τοπικ, να το πιασουμε απο την αρχη. Διοτι διαφωνω καθετως και οριζοντιως με την καβα σε στηλη. Αλλα δεν ειμαστε να πιανουμε και αυτη τη συζητηση εδω. Ειναι ομως μια συζητηση που θα ηθελα να ανοιξουμε εδω και πολυ καιρο.



Topic επιθυμία Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) 620252
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 3:46 pm

Θα περιμένω να γράψει πρώτα ο Βασίλης την άποψη του (αν και την ξέρω) και μετά θα γράψω και εγώ την δική μου
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 3:48 pm

Κι εγώ τη δική μου, αλλά μετά το ματς
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 4:08 pm

Η δική μου, χωρίς πολλές αναλύσεις, είναι ότι μπορεί περισσότερο να παραπλανήσει, παρά να προσθέσει κάτι ουσιαστικό γι'αυτόν που γράφει.
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 5:04 pm

Λοιποοοοοοον. Υποθεση καβα. Γιατι δε συμφωνω.
Καταρχην με το να βαλεις καβα ειναι σαν να λες οτι αυτος που σε διαβαζει παει και παιζει σεκα αυτα που προτεινεις. Εκει θα ηταν ενας απο τους λογους που θα τον ενδιεφερε να ξερει πως τα πηγαινεις. Ομως προσωπικη μου γνωμη ειναι πως απο τον καθε ενα που διαβαζουμε, δεν πρεπει να παιρνουμε αυτουσιες προτασεις, αλλα καποια σημεια για τα οποια μας εχει πεισει οτι αξιζουν του πονταρισματος μας. Οποτε παει ο ενας λογος για τον οποιο θα επρεπε να εχουμε καβα.
Δευτερο. Και κυριοτερο. Η στηλη ειναι αυτονομος οργανισμος τον οποιο δεν μπορεις να τον ελεγξεις. Ξεφευγει απο την προσωπικη σου καβα. Στην ουσια αυτος που σε διαβαζει για ποιο λογο θα ενδιαφεροταν για την καβα σου? Μα για να βλεπει αν εισαι καλος. Διοτι αν πχ βγαινεις χαμενος θα γυρισει και θα σκεφτει "απ'αυτον καθομαι και παιρνω σημεια που ειναι χαμενος? τι πιο πολυ εχει απο μενα και μου το παιζει καποιος γραφοντας?".
Φτανουμε και στο ζητημα προσπωικη καβα-καβα στηλης. Οταν μου ζητησε ο Μιχαλης να βαλω καβα και του ειπα αποκλειεται, του εξηγησα το εξης. Γνωριζω οτι ουδεποτε η καβα της στηλης που γραφω δεν προκειται να εχει το θετικο προσημο της προσπωικης μου καβας. Στη στηλη το μονο που μπορω να κανω ειναι να γραψω απο Παρασκευη βραδυ για Σαββατο και απο Σαββατο για Κυριακη. Ουτε επιπλεον μπετ, ουτε να ρεφαρεις, ουτε λαιβ, ουτε trade, ουτε πονταρισαμ με ειδησεις της τελευταις στιγμης ουτε τιποτα. Ενα παραδειγμα. Το μεγαλυτερο μου ταμειο φετος δεν ηταν σε στηλη. Ηταν τα 3 χιναρια του Μ.Σαββατου. Αν ειχα καβα στη στηλη πιστευει κανεις οτι θα στενοχωριομουν που δε τα εβαλα εκει να μεγαλωσει η καβα μου? Αν εστω και ενας τον πληροφορω εχοντας σωας τας φρενας πως οχι. Αρα ακομα και αν η καβα μου ειναι αρνητικη αυτο δε λεει τιποτα. Η χρονια για μενα μπορει να κυλησει τελεια απο αποψη χρηματων και η καβα να ειναι ειτε στα λεφτα της ειτε μειον. Μην ξεχνατε κατι πολυ σηματνικο. Πολλες φορες το πονταρισμα μας εξαρταται απο την καβα που εχουμε εκεινη τη στιγμη. Αρα απαξ και δε συμβαδιζουν προσωπικη καβα-καβα στηλης, αλλο παιχνιδι θα κανεις στη μια και αλλο παιχνιδι στην αλλη.
Εν κατακλειδι η καβα δεν εξυπηρετει κανεναν. Ουτε τον αναγνωστη της στηλης, ουτε τον συγγραφεα της. Το αν καποιος ειναι καλος δεν το δειχνει με το θετικο προσημο της καβας του αλλα με αλλα πραγματα. Αυτα αν ειναι θα τα εξηγησω στην πορεια της συζητησης. Η καβα μονο να εκθεσει μπορει και μαλιστα χωρις λογο.
ΚΑι κατι τελευταιο. Προσωπικα για λογους ηθικους, απο τη στιγμη που δεχτω πως τη στηλη που γραφω την εμπιστευευται εστω ενα και μοναδικο ατομο, δε θα μπορουσα ποτε να γραψω στη στηλη αυτο που μπορει να κανω για τον εαυτο μου. ΝΑ βρω δλδ μια τριαδα πχ και να την πονταρω τοσο πολυ που αν καποιος την ακολουθησει με το πονταρισμα της στηλης μπορει να με κυνηγα για μαι ζωη. Αλλα η δικια μου η τσεπη, αλλο των αλλωνων.
Τι θελω να πω με αυτο. Που ειναι συνεχεια της αντιπαραθεσης προσωπικη καβα-καβα στηλης. Δεν μπορω σε καμια περιπτωση να συμβαδιζω το δικο μου πονταρισμα με το πονταρισμα της στηλης. Εκει στην ουσια το πονταρισμα σε "μοναδες" ή "ευρω" ή "στραγαλια" ή οτιδηποτε αλλο, θα ειναι πολυ απλα ψευδεστατο. Αρα πολυ απλα κορόϊδευομαστε μεταξυ μας.
Περιμενω γνωμες. Απο οσο το δυνατον περισσοτερους.
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 5:27 pm

εγω ημουν ο πρωτος που ανοιξα καβα περσι.
καλα δεν πηγα και κατεληξα γυρω στο 65% της αρχικης.
πριν το σαιτ ειχα ενα μπλογκ που απο 2000 η καβα ειχε φτασει σε 3 μηνες πανω απο 6000.
προσωπικα στην τσεπουλα μου τελος σεζον ειχα κερδος, οπως καθε χρονο σχεδον ναναι καλα οι μεσογειακες χωρες Laughing
ημουν επισης αυτος που εψησε τον μιχαλη να μπουνε καβες, αχετως αν εφυγα μετα απο την κεντρικη σελίδα.
μετα απο ωριμες σκεψεις ενα εχω να πω και αυτο εχει σημασια.
η καβα εχει νοημα διαφημηστικο-αν κερδιζεις ολα καλα-βλεπει ο αλλος και ψαρωνει κ καλα. αμ χανεις τον απογοητευεις, τοσο απλα. σημασια εχουν ομως και αυτα που γραφεις.
πλεον μπορω να πω οτι ειμαι εναντιος της καβας.
''ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΚΑΙ Ο ΤΙΠΣΤΕΡΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΕΡΑΜΕ.
ΠΑΛΙΑ ΒΓΑΙΝΑΝΕ ΟΙ ΜΠΙΛΑΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΥΛΙΑΝΟΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΟΣ.
ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΓΙΝΕΙ ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ.
ΤΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΠΑΙΞΤΕ ΑΥΤΟ, ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΝΑ ΔΕ ΜΟΥΛΕΕΙ ΚΑΤΙ.
ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΙΠΣΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ, ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΕΙΑ ΓΕΡΑ ΑΠΟ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΒΛΕΠΕΙ ΜΠΑΛΑ. ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΣ, ΑΝΑΛΥΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΠΑΣΑΡΕΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ.
ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΩ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ. ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΟΥ.
ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΑΝ ΜΑΡΙΟΣ.''
και σιγα σιγα θα το δειτε οτι θα πεθαβνουνε ολα τα σαιτ τετοιου τυπου με προγνωσεις λες και λενε τον καιρο.
ο κοσμος θα γινει πιο απαιτητικος, θα ξυπνησει και οι καβες και οι τιπστερ του κωλου θα παρουνε μπουλο αν δεν αλλαξουνε τακτικη.
αυτα και μη διαφωνησει κανεις μαζι μου, τον γαμησα :xaxaxa:
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 5:42 pm

Hammer wrote:

ΠΑΛΙΑ ΒΓΑΙΝΑΝΕ ΟΙ ΜΠΙΛΑΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΥΛΙΑΝΟΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΟΣ.
ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΓΙΝΕΙ ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΙΠΣΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ, ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΕΙΑ ΓΕΡΑ ΑΠΟ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΒΛΕΠΕΙ ΜΠΑΛΑ. ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΣ, ΑΝΑΛΥΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΠΑΣΑΡΕΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ.


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝΙΣΑ.
ΜΑΓΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ, ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟΙ.
ΑΝ ΤΗΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ, ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΩ Κ ΓΩ, ΔΕ ΔΙΑΦΕΡΩ ΣΕ ΤΠΤ.
ΤΑ ΠΕΣ ΟΛΑ.
ΕΥΓΕ.
ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΣΕΣ ΣΗΜΕΡΑ Η' ΟΧΙ ?
kafes

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΑΒΑΣ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΕΝΤΟΣ ΟΛΙΓΟΥ.
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 6:09 pm

Συμφωνουμε απολυτα. Γι'αυτο λεω οτι απο οποιον διαβαζεις πρεπει να παιρνεις ενα σημειο που σε πειθει και να φευγεις και οχι ολη την προταση. Χαιρομαι οταν βρισκω σημεια (ειδικα μεγαλα) που δεν τα παιζει ο λαος. Πχ τον Νοεμβριο της χρονιας που μας περασε που επιασα 3 σερι φορες την Κετερινγκ σε αποδοσεις 7,00 3,00 και 5,00 και ουτε μια απο τις 3 φορες δεν την ειδα πουθενα αλλου σε οποιονδηποτε και αν προτεινε Αγγλια. Τωρα οκ οταν προτεινουμε ολοι μαζι πχ Ιντερ-Μπαγερν ασος (εκτος απο τους γνωστους τυφλους Very Happy Very Happy Very Happy ) δε μου λεει και πολλα. Μονο στην τσεπη μου λεει.
Back to top Go down
chris1983

chris1983


Number of posts : 71
Age : 41
Registration date : 2008-11-07

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 6:13 pm

Θεωριτικά, τα ποσά των πονταρισμάτων που γράφονται στην στήλη,
αντιστοιχούν στα πραγματικά. Οντως όμως στην πραγματικότητα η κάβα δεν είναι
ίδια λόγω των πολλών Live που μπορεί να παίξει κάποιος, των καλύψεων τελευταίας στιγμής,
των σημείων τελευταίας στιγμής κλπ, που δεν προλαβαίνει (και δεν έχει και νόημα) να γράψει.

Αν και υπέρμαχος της κάβας, όντως τώρα που έχουν περάσει κάποια χρόνια διαπιστώνω πως δεν έχει και μεγάλο νόημα, καθότι όλοι λίγο πολλοί ξέρουν πως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα!

Πραγματικά έχω διχαστεί τώρα... Περιμένω και το σχόλιο του Μιχάλη μπας και καταλήξω...
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 6:16 pm

chris1983 wrote:

Πραγματικά έχω διχαστεί τώρα... Περιμένω και το σχόλιο του Μιχάλη μπας και καταλήξω...

Παπαρια θα γραψει ρε ως συνηθως. Εμας να ακους. Laughing Laughing
Back to top Go down
chris1983

chris1983


Number of posts : 71
Age : 41
Registration date : 2008-11-07

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 6:19 pm

Γι'αυτό τον περιμένω... Για να καταλήξω στο αντίθετο... affraid
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 7:02 pm

Λοιπόν ας πω και εγώ με την σειρά μου την άποψη μου για την κάβα. Καταρχήν ξεκαθαρίζω πως δεν τίθεται σύγκριση κάβας στήλης – προσωπικής κάβας. Ok είναι ευκολονόητο το γιατί. ΠΟΤΕ μια κάβα στήλης που είσαι αναγκασμένος να ποντάρεις από την προηγούμενη μέρα δεν θα μπορεί να αντικατοπτρίσει το πραγματικό σου παιχνίδι. Live , καλύψεις , bet τελευταία στιγμής και οτιδήποτε άλλο μπορεί να σκεφτεί κανείς διαφοροποιούν σίγουρα την προσωπική κάβα από αυτήν της στήλης.

Διαφωνώ με αυτό που λέει ο Βασίλης σχετικά με το ότι αυτός που με διαβάζει θα τον ενδιαφέρει η κάβα μόνο αν παίζε αυτούσια αυτά που προτείνω. Τον ενδιαφέρει γενικά πως τα πηγαίνω. Είτε με παίζει αυτούσιο είτε κάνει παραλλαγές στις προτάσεις. Ok το να βλέπει γενικά πως πηγαίνει μια κάβα για να κρίνει αυτό το θεωρώ λογικό.

Επίσης συμφωνώ πως η κάβα μπορεί να σε εκθέσει στην πορεία της και πως σε σχέση με το πώς πηγαίνεις εσύ πραγματικά δεν θα έχει καμία σχέση. Το γιατί το είπα και παραπάνω. Βέβαια μπορεί η κάβα της στήλης να πηγαίνει καλά ενώ αντίθετα η προσωπική κάβα να είναι χάλια. Είτε γιατί εγώ κάνω μαλακίες και αυτά που κερδίζω από τα παρολί τα χάνω στο live είτε το ανάποδο.

Τώρα πάνω σε αυτό που είπε και πάλι ο Βασίλης σχετικά με το αν συμβαδίζει το ποντάρισμα το προσωπικό μα αυτό της κάβας. Φυσικά και όχι και δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον όχι σήμερα. Μπορεί πριν 7-8 χρόνια όταν 7/10 άκουγαν bf & Live και νόμιζαν ότι τους μιλάς για νέα μάρκα τσιγάρων ή ρωτούσαν ποιο συγκρότημα θα δεις live. Σήμερα φυσικά είναι ελάχιστοι αυτοί που δεν ξέρουν το live και το τι μπορεί να προσφέρει.

Πάμε και στο τι χρησιμεύει η κάβα. Το κακό με τους περισσότερους που παίζουμε στοίχημα δεν είναι το αν κερδίζουμε ή χάνουμε αλλά πως διαχειριζόμαστε την νίκη ή την ήττα. Ή μάλλον ας το πάρω αλλιώς.. Τι πρέπει να έχει μια σωστή κάβα. Καταρχήν όρια. Δεν μπορεί ρε μάστορα να μου έχεις 1000 μονάδες/φασόλια/κουμπιά κάβα και σε ένα σκ να μου παίζεις 300-400 μονάδες/φασόλια/κουμπιά. Απλά δεν γίνεται. Δεν μπορεί σε ένα στοίχημα να παίζεις το 30-40% του κεφαλαίου σου. Είναι λάθος. Και ξέρω πως εδώ θα διαφωνήσουν πολλοί. Αλλά είτε το θέλουν είτε όχι είναι λάθος. Όριο. Να ξέρει αυτός που σε διαβάζει πως κινείσαι. Νε μπορεί να καταλάβει πότε πιστεύεις ένα παρολί/μονό/σύστημα και πόσο. Όχι ξαφνικά επειδή έφτασε Μάιος κοπανάμε την μισή κάβα σε 2 “άχαστα “ του 1,30 και λέμε ταμείο ολέ. Ok ξέρω πως το έκανα και εγώ φέτος ΜΙΑ φορά με την τριάδα του 1,76. Άλλο μια φορά με το max bet που έχει ορίσει από τον Σεπτέμβριο και άλλο ξαφνικά από εκεί που παίζεις 30-50-40-60-75 μονάδες/φασόλια/κουμπιά να μου κοπανάς ξαφνικά την ίδια τριάδα που έπαιξα και εγώ με 500 μονάδες.
Κάτι άλλο που πρέπει να έχει μία σωστή κάβα είναι κάποιοι κανόνες. Πχ στις αποδόσεις. Φυσικά μέχρι εκεί που είναι δυνατό να κρατηθούν. Και το λέω αυτό για το μουντιάλ όπου οι αποδόσεις είναι συνήθως χαμηλές. Σίγουρα υπάρχουν και μεγάλες αποδόσεις αλλά λίγες είναι αυτές που αξίζουν.

Ξαναγυρίζω λοιπόν στο τι μπορεί να χρησιμέψει μια κάβα για κάποιον που διαβάζει την στήλη και όχι φυσικά γι αυτόν που κοιτάει απλά τις προτάσεις και φεύγει. Καλώς ή κακώς παίζω 10 χρόνια στοίχημα. Πιστεύω πως ξέρω καλά από διαχείριση. Και πλέον αυτή είναι η ουσία του στοιχήματος. Να ξέρεις να κάνεις διαχείριση του κεφαλαίου. Μια σωστή κάβα μπορεί να δείξει σε κάποιον , που επαναλαμβάνω διαβάζει την στήλη, πώς να κινηθεί μετά από μία μεγάλη νίκη ή μια μεγάλη ήττα. Όλοι μας έχουμε παρασυρθεί μετά από μεγάλες ήττες και προσπαθήσαμε να ρεφάρουμε χτυπώντας ακόμα πιο δυνατά στο επόμενο bet όπως και όλοι έχουμε παρασυρθεί από μία καλή νίκη και μετά πάμε πάλι με μεγάλο bet να τους πάρουμε τα σώβρακα. Είναι λάθος και τα δύο. Αν δεν μείνεις σταθερός σε κάποια πράγματα κατά την διάρκεια μιας στοιχηματικης σαιζόν μπορεί στο τέλος να βρεθείς προ εκπλήξεως και να ψάχνεσαι. Πιστεύω πως καθώς ο αριθμός των παιχτών που παίζουν στοίχημα συνεχώς αυξάνεται και σιγά – σιγά εμείς γινόμαστε παλιοί μπορούμε με βάση τις σφαλιάρες που έχουμε φάει κατά καιρούς από τους book να δείξουμε στους καινούργιους πια λάθη κάναμε για να τα αποφύγουν (ok πολύ μελό έγινε αλλά δεν γαμιέται).

Και για να κλείσω δεν λέω πως δεν έχω κάνει λάθη στην φετινή μου κάβα. Σαφώς και έκανα αλλά ήταν η πρώτη φορά οπότε κάποια πράγματα δικαιολογούνται. Αλλά πιστεύω πως σε μια χρονιά που ακόμα τρέχει και με τον ρυθμό που προτείνω σημεία (ακόμα ένα λάθος αυτό αλλά θα μιλήσουμε σε άλλα ποστ) το να έχω στο 60% την κάβα είναι καλά. Ψάξτε λίγο σε άλλα site να δείτε τι γίνεται με τις κάβες. Και φυσικά δεν μιλάμε για αποδόσεις σαν αυτές που έδινα εγώ με τα 3αρια και τα 4αρια ή με συστήματα και παρολί. Μιλάμε για κάβες που έπαιζαν σταθερό ποσό σε μονά αποδεκτά από 1,7-2,2 και είναι πλέον στο 10-15% του αρχικού κεφαλαίου. Γι αυτό εγώ τουλάχιστον πιστεύω πως η κάβα είναι κάτι χρήσιμο στον αναγνώστη που είναι διατεθειμένος να την διαβάσει και να καταλάβει τι γράφω.

Φυσικά δεν υπάρχει καμία διαφορά από το να λες ποντάρω τάδε μονάδες ή να λες δυάδα τάδε 1 – δείνα 2 με ποντάρισμα 5/10 ή οτιδήποτε άλλο.

Τελικά δεν θα κλείσω ακόμα. Κάτι που έγραψε ο Μάριος και το τόνισε και ο Άλεξ με bold. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί όταν λέει αναλύει το σημείο από άποψη ποδοσφαίρου. Ή μάλλον κάπου πάει το μυαλό μου αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Αυτό που κατάλαβα (αν κατάλαβα σωστά) είναι να μιλάει έχοντας δει παιχνίδια. Δηλαδή (εφόσον έχω καταλάβει σωστά) μιλάμε για έναν τιπστερα που γαμάει ο οποίος δίνει σημεία από Premier Αγγλίας , Α Ιταλίας , Α Γερμανίας , Primera Division , Α Γαλλίας άντε και Ολλανδία και Ελλάδα (αυτά που ο πολύς κόσμος βλέπει στην TV) . Πόσες ευκαιρίες μπορεί να παρουσιαστούν σε αυτά τα πρωταθλήματα που θα σου ξεφύγουν εσένα ρε Μάριε που ασχολείσαι ώρες και ώρες κάθε μέρα με το στοίχημα?? 5? 10? Όλη την χρονιά??? Αυτός δλδ θα είναι ο γαμάω τιπστερ?? Των 10 σημείων την χρονιά??? Διαφωνούμε σε αυτό (και ξαναλέω για 3η φορά αν έχω καταλάβει σωστά τι εννοείς)

Φτάνει… πολλά έγραψα με την μία…
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 7:32 pm

Ας πω κι εγώ την άποψή μου. Είναι προφανές ότι μια κάβα δεν μπορεί να ανταποκρίνεται πλήρως στο παιχνίδι του καθενός μας. Είναι σαφέστατο αυτό μιας και περιοριζόμαστε και σε εταιρίες άλλά και σε χρόνο. Δεν μπορώ να γράψω πχ βλέποντας την εντεκάδα ενός αγώνα, ούτε να παίξω ζωντανά. Για μένα όμως πρέπει να υπάρχει μια κάβα ή κάτι το οποίο να έίχνει την πορεία ενός ανρθώπου που γράφει. έστω στατιστικά. Να μπορεί πχ ο αναγνώστης να δει ότι τ΄ρα ο τάδε δεν είναι σε φόρμα, ή τώρα ο άλλος βγάζει παπάδες.
Από την άλλη για μ΄νε αείναι ένας τρόπος να ποφεύγονται οι παπάδες από τους συγγραφείς. Γιαπαράδειγμα έχω δε παάρα πολλες φορές έναν γραφιά, να προτείνει 5 σημεία, να βγαίνει το ένα και την άλλη μέρα να γ΄ραφει ότι παρόλο που έχασε τα τεσσερα είναι ευχαριστημένος γιατί το ένα που βγήκε ίχε πονταριστεί δυνατά. Ή όταν χάνει τα πάντα δεν τον πειράζει γιατί έπαιξε για πλάκα.

Η κάβα απλά σου δίνει ένα μέτρο σύγκρισης μεταξύ ενός σημείου ή μιας πρότασης την οποία πιστεύεις πολύ, με μία που την έχεις ως δεύτερη επιλογή.
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 7:53 pm

vasilis wrote:
Τωρα οκ οταν προτεινουμε ολοι μαζι πχ Ιντερ-Μπαγερν ασος (εκτος απο τους γνωστους τυφλους Very Happy Very Happy Very Happy ) δε μου λεει και πολλα. Μονο στην τσεπη μου λεει.

ΤΕΤΟΙΑ ΛΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ Κ ΑΝΑΠΟΔΟΣ Ο Suspect ΝΑ ΣΕ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ
:xaxaxa:
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyMon Jun 28, 2010 8:15 pm

filologos wrote:

Τελικά δεν θα κλείσω ακόμα. Κάτι που έγραψε ο Μάριος και το τόνισε και ο Άλεξ με bold. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί όταν λέει αναλύει το σημείο από άποψη ποδοσφαίρου. Ή μάλλον κάπου πάει το μυαλό μου αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Αυτό που κατάλαβα (αν κατάλαβα σωστά) είναι να μιλάει έχοντας δει παιχνίδια. Δηλαδή (εφόσον έχω καταλάβει σωστά) μιλάμε για έναν τιπστερα που γαμάει ο οποίος δίνει σημεία από Premier Αγγλίας , Α Ιταλίας , Α Γερμανίας , Primera Division , Α Γαλλίας άντε και Ολλανδία και Ελλάδα (αυτά που ο πολύς κόσμος βλέπει στην TV) . Πόσες ευκαιρίες μπορεί να παρουσιαστούν σε αυτά τα πρωταθλήματα που θα σου ξεφύγουν εσένα ρε Μάριε που ασχολείσαι ώρες και ώρες κάθε μέρα με το στοίχημα?? 5? 10? Όλη την χρονιά??? Αυτός δλδ θα είναι ο γαμάω τιπστερ?? Των 10 σημείων την χρονιά??? Διαφωνούμε σε αυτό (και ξαναλέω για 3η φορά αν έχω καταλάβει σωστά τι εννοείς)

ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΜΑΡΙΟΣ Κ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ, ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.
ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ, ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ.
ΟΤΑΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ Κ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΧ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΣΕΡΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΤΩΜΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 2 ΜΑΤΣ. ΟΤΙ Η ΑΓΓΛΙΑ ΣΕΡΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΠΤ. ΟΤΙ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΧΕΙ ΟΜΑΔΑ. ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΧ ΝΑΙ ΜΕΝ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΣΕΡΒΟΣ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ, ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η΄ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Ο ΘΕΟΣ? Ο ΙΣΠΑΝΟΣ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΟΒΕΡ ΜΕ ΤΗΝ ΟΝΔΟΥΡΑ, ΕΠΡΕΠΕ ΟΜΩΣ ΒΑΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΟΒΕΡ ?
ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΜΑΣΤΕ.
Κ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΧ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ Ο ΦΑΒΟΡΙΤΙΣΜΟΣ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ, ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΡΙΝ ΤΑ ΜΑΤΣ.

ΕΠΙΣΗΣ, ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΤΟΝ ΤΙΠΣΤΕΡ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ.
ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ, ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΟΒΕΡ ΙΣΠΑΝΙΑ ΜΕ ΟΝΔΟΥΡΑ, ΕΠΑΙΞΕ ΣΩΣΤΑ Κ ΑΣ ΕΧΑΣΕ. Κ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΤΙ ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ Κ ΒΑΣΕΙ ΕΙΚΟΝΑΣ ΑΓΩΝΑ.
Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ, ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ. ΓΙΑΤΙ Κ ΤΑ ΜΑΤΣ ΒΛΕΠΕΙ Κ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΟΣ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ.
ΟΥΤΕ ΘΕΜΑ ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΤΙΘΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΠΤ.
Ο,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ, ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ. ΑΝΤΕ 1 ΜΑΤΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΚΑΛΑ, ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΛΑ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ.
K ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΕΤΟΙΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ Κ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΡΑΒΑΝΕ 8-9 ΜΗΝΕΣ. ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ Κ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ, ΛΙΓΑ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ. ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΕΞΩ Κ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ cyclops Η΄ΕΤΣΙ Shocked

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑ, ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Κ ΤΠΤ.
ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΠΤ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΚΕΙ ΕΝΑΝ ΠΑΙΧΤΗ. ΔΕ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΝ Η ΚΑΒΑ ΤΟΥ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΝ.
ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΩ Κ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ, ΤΟ ΛΕΩ.
Κ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ, ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΙΣ ΜΛΚΙΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ.
ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΩ, Ο,ΤΙ Κ ΑΝ ΓΡΑΨΟΥΝ, ΜΗΠΩΣ Κ ΤΣΙΜΠΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝ. ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ.
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Η ΚΑΒΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΣΟΙ ΔΕ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΒΑ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΞ ΑΥΤΩΝ, ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ, Η ΚΑΒΑ ΔΕ ΘΑ ΝΑΙ ΣΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ, ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΛΕΝΕ, ΜΛΚΣ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ?
ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ?
ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΑΒΑΣ ΔΕ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Κ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΙΦΟΡΟΥΜΕΝΟ ΖΗΤΗΜΑ.
ΑΥΤΑ Κ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ .
FORZA BRAZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZIL γκολ γκολ γκολ γκολ
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 12:33 am

Εμένα ρε σεις μου αρέσει η κάβα... Αρκεί να έχει μπόλικα ουίσκια, βότκες, ρούμια, τεκίλες και όλα τα λοιπά καλά που χρειάζεται για να είναι πλήρης... Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) 744169 Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) 620252
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 12:37 am

Φυσικά πάντως και εγώ έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι η κάβα είναι ψιλοαδιάφορη... Γιατί όντως όταν γράφεις μια στήλη δεν έχεις δυνατότητα να κάνεις update συνέχεα με live παιξίματα, ώστε να δείχνεις κάπως τι έχεις κάνει... Οπότε όντως δεν λέει την αλήθεια...

Εγώ θυμάμαι όταν έμπαινα και κοίταγα κάποιον και είχε κάβα, πολλές φορές ούτε που τον διάβασα γιατί η κάβα του ήταν πολύ κάτω από το αρχικό... Αυτόματα μου έκανε άσχημη εντύπωση...

Βέβαια από την άλλη, δεν γίνεται κάθε εβδομαδα να την βγάζεις καθαρή από τα live όταν στα σημεία που βλέπεις και ποντάρεις και αυξομειώνεις την κάβα, πας χάλια... Οπότε δεν λέει πάντα ψέμματα...
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 11:00 am

Συμφωνησα με Μαριο γιατι νομισα οτι οταν εγραψε για καποιον να βλεπει μπάλα εγω κατάλαβα να "βλεπει" μπάλα. ΝΑ κατέχει το άθλημα. Αν πχ περιμενει από όλους μάς που ασχολούμαστε με τις "μικρές Αγγλίες" να έχουμε δει τις ομάδες, τότε ας μην ξαναδιαβάσει κανέναν. Δε χρειάζεται να εχω δει την Κετερινγκ για να την ποντάρω στο 7,00΄. Άλλα χρειαζεται να "βλέπω". Και ειδικα σ'αυτες τις κατηγοριες που αμα κοιτας μονο τη βαθμολογια καηκες.
Τελος παντων το θεμα μας ειναι η καβα. Σχολο σ'αυτα που εγραψε ο Μιχαλης. Διαχειρηση καβας κτλ κτλ. Γραψαμε οι πιο πολλοι πως μας ενδιαφερει. Από κάποιον που διαβάζουμε το πως θα μας αναλυσει ενα ματς. Τωρα απο κει και περα αν παει κουβα ή ταμειο, πιστευω με μια σωστη αναλυση δε μας πολυενδιαφέρει. Αλλωστε αν παιζεις σωστα και δεν εισαι εντελως μυρωδιας, στο τελεος χαμενος δε θα βγεις. Ας πουμε ομως οτι καποιος ξεκινα με καβα 10000 μοναδες. Δεν κανει μεν τα καραγκιοζιλικια που λεει και ο Μιχαλης να βαζει τα μισα σε δυαδα 1,4*1,5 για να βγει απο πανω, αλλά συνεχως ποντάρει (με λογικα βάση κάβας πονταρισματα) σε μικρες συνεχεια αποδοσεις. και ας υποθεσουμε παλι πως στο τελος βγαινει κερδισμενος. Τελειωνει πχ τη χρονια με 15000 ή 20000 μοναδες. Αυτον ρε Μιχαλη τι να τον κανω εγω? ΝΑ τον διαβαζω? Ε οχι. Δε μου προσφερει κανεις τπτ οταν μου λεει παιξε 1,40*1,50*1,40 τριαδα και πηγαινει ταμειο. Το στοιχημα ειναι κυριως προσωπικο και εγωϊστικό άθλημα. Ολοι μας θα πονταρουμε αυτα που εμεις θελουμε και καποια ακομα απο αλλους που θα μας πεισουν για αυτα. Σημεια τα οποια ειτε δεν ειδαμε καθολου, είτε τα αφησαμε στην 1η μας διαλογή. Άρα η καβα του καθενος με αφηνει πραγματικα αδιαφορο.
Ωραιο το να πεισεις καποιον οτι εκτος απο καλα πονταρισματα, γνωριζεις και απο καλη διαχειρηση (που φυσικα ειναι τρομερος παραγοντας επιτυχιας), αλλά μάλλον πιο πολυ για τον εαυτο μας μπορει αν το κανουμε παρα για τους άλλους.
Ασε που για να το κανω εντελως προσωπικα, θεωρω λαθος το να πεις οτι ξεκινω με χ μοναδες και θετω ως ανωτερο οριο πονταρισματος το 1/100 της καβας. Οταν θα σου αρεσει κατι θα το χτυπησεις δυνατοτερα. Οταν λες οτι ξερω διαχειρηση, πρεπει να βαζεις μεσα τα παντα. Ολοι μας θα κανουμε καποια μεγαλα πονταρισματα μεσα στη χρονια και βαση αυτων λογικα θα κριθει αν θα εχουμε κερδος ή ζημια στο τελος. Αρα μη κανοντας το ειναι αναληθης για ακομα ενα λογο και η καβα αλλά στην προκειμενη περιπτωση και η διαχειρηση της.


Last edited by vasilis on Tue Jun 29, 2010 11:07 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 11:07 am

Μα ρε φίλε το λέω πως ακόμα και οι αποδόσεις παίζουν ρόλο. Ούτε και μένα θα μου πει τίποτα το να βγει κάποιος κερδισμένος με δυαδοτριαδες 1,40 x 1,50 και πάει λέγοντας. Για αυτό αναφέρω τις αποδόσεις σε αυτό που έγραψα...
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 11:14 am

(Έπεσα πάνω στο σάιτ χτες... Το ανοίγω πρώτη φορά... Στην πρώτη ματιά, να δω πάνω-κάτω τι παίζει, βλέπω σχεδόν όλους να έχουν κάβα πολύ κάτω απ'την αρχική...
Τι θα κάνω μετά; Ψάχνω τις αναλύσεις του καθενός όλης της χρονιάς ή τι διαχείριση έκανε; Και τι άλλο δείχνει η κάβα εκτός από τη διαχείριση των λίγων έστω προτάσεων που διάλεξε ο καθένας να βάζει; )
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 11:17 am

filologos wrote:
Μα ρε φίλε το λέω πως ακόμα και οι αποδόσεις παίζουν ρόλο. Ούτε και μένα θα μου πει τίποτα το να βγει κάποιος κερδισμένος με δυαδοτριαδες 1,40 x 1,50 και πάει λέγοντας. Για αυτό αναφέρω τις αποδόσεις σε αυτό που έγραψα...
Εμένα πάντως αν κάποιος κερδίζει συνεχώς με μια-δυο δυαδοτριάδες του 1,40 και του 1,50, όχι απλώς θα μου πει κάτι, αλλά τον κάνω και ευαγγέλιο και του δίνω και ποσοστά...
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 11:17 am

Ασε που για να το κανω εντελως προσωπικα, θεωρω λαθος το να πεις οτι ξεκινω με χ μοναδες και θετω ως ανωτερο οριο πονταρισματος το 1/100 της καβας. Οταν θα σου αρεσει κατι θα το χτυπησεις δυνατοτερα. Οταν λες οτι ξερω διαχειρηση, πρεπει να βαζεις μεσα τα παντα. Ολοι μας θα κανουμε καποια μεγαλα πονταρισματα μεσα στη χρονια και βαση αυτων λογικα θα κριθει αν θα εχουμε κερδος ή ζημια στο τελος. Αρα μη κανοντας το ειναι αναληθης για ακομα ενα λογο και η καβα αλλά στην προκειμενη περιπτωση και η διαχειρηση της.


Λοιπον... Και εδώ ακόμα μπορείς να το προβλεψεις βάζοντας κανόνες από την ΑΡΧΗ... Μπορείς να πεις πως στο τελος των πρωταθληματων οταν οι αποδοσεις θα ειναι πεσμενες και τα σημεία θεωρητικα πιο μπετον θα υπαρχει αυξηση του max bet 2 ή 3 φορες... Αλλά και παλι αν εκεινη την περίοδο εσυ ή ο καθενας που εχει κάβα είναι στις 4-5000 (απο αρχικη 10,000) δεν μπορεις να χτυπησεις με bet των 500 μοναδων (10% της τρεχουσας καβας) γιατι παλι θα παμε στο λαθος διαχερησης... Εκτός και αν πεις και ΠΑΛΙ απο την αρχη δεν με νοιαζει τι ποσο θα εχω στην καβα προς το τελος των πρωταθληματων αλλα εκει αφηνω ελευθερο το max bet γιατι τα σημεια θεωρητικα ειναι πιο μπετον... Αλλά και παλι το ξαναλεω να το εχεις πει απο την ΑΡΧΗ... οχι ξαφνικα και απο το πουθενα να χτυπας 500αρες...

Υπαρχουν τροποι να "καλυφτεις" σε τετοια θεματα αρκει να το ψαξεις... Και δεν ειναι δυσκολο οταν παιζεις στοιχημα 10 σχεδον χρονια... Ξερει πλεον ο καθενας πια περιοδο θα παει χαλαρα , ποια θα χτυπησει , που θα κανει τελειως χαβαλε bet και που θα παει να κανει ακομα πιο δυνατα bet
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 11:20 am

suspect wrote:
filologos wrote:
Μα ρε φίλε το λέω πως ακόμα και οι αποδόσεις παίζουν ρόλο. Ούτε και μένα θα μου πει τίποτα το να βγει κάποιος κερδισμένος με δυαδοτριαδες 1,40 x 1,50 και πάει λέγοντας. Για αυτό αναφέρω τις αποδόσεις σε αυτό που έγραψα...
Εμένα πάντως αν κάποιος κερδίζει συνεχώς με μια-δυο δυαδοτριάδες του 1,40 και του 1,50, όχι απλώς θα μου πει κάτι, αλλά τον κάνω και ευαγγέλιο και του δίνω και ποσοστά...

Ναι Κώστα εχεις δίκιο από μια άποψη... Τα έχουμε πει.. Είναι όμως ανάλογα την εποχή... Δεν διαφωνώ μαζί σου καθόλου... Και αν νομίζει κάποιος ότι είναι "εύκολο" να κρατήσει κάβα με συνεχόμενα πονταρίσματα 1,40 - 1,50 ειναι βαθιά νυχτωμένος... Απλά προσωπικά δεν είναι ο τρόπος παιχνιδιου μου... Τουλάχιστον όχι στην μεγαλύτερη διάρκεια της στοιχηματικης σαιζόν...
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 11:20 am

suspect wrote:
(Έπεσα πάνω στο σάιτ χτες... Το ανοίγω πρώτη φορά... Στην πρώτη ματιά, να δω πάνω-κάτω τι παίζει, βλέπω σχεδόν όλους να έχουν κάβα πολύ κάτω απ'την αρχική...
Τι θα κάνω μετά; Ψάχνω τις αναλύσεις του καθενός όλης της χρονιάς ή τι διαχείριση έκανε; Και τι άλλο δείχνει η κάβα εκτός από τη διαχείριση των λίγων έστω προτάσεων που διάλεξε ο καθένας να βάζει; )

Τι ειναι Κωστα μου "οι λιγες προτασεις που διαλεξε ο καθενας να βαζει"? Ακριβως οτι λεει η προταση σου. Ενα κομματι (μικρο ή μεγαλο αναλογως για ποιον μιλαμε) αυτων που πονταρε ολη τη χρονια. Ξανακαταληγουμε δλδ σ'αυτο που εγραψα. Η στηλη ειναι αυτονομος οργανισμος και δεν αντικατοπτριζει πληρως αυτον που τη γραφει ως στοιχηματζη
Back to top Go down
chris1983

chris1983


Number of posts : 71
Age : 41
Registration date : 2008-11-07

Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) EmptyTue Jun 29, 2010 11:25 am

Αρχικά θα σε φάει η περιέργια να δεις ποιος είναι αυτός ο κουλός που γράφει και σε σαιτ,
με τέτοια κάβα... Αποτυχημενος κλπ κλπ
οπότε θα τον διαβάσεις κανα 2-3 φορές τουλάχιστον και αναλογα θα αποφασισεις...
Back to top Go down
Sponsored content





Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty
PostSubject: Re: Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)   Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...) Empty

Back to top Go down
 
Με κάβα ή χωρίς (επιθυμία Βασίλη...)
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Δ-Τ-Τ-Π-Π-Σ-Κ (17-18-19-20-21-22-23 Μαϊου 2010)...Επιθυμία

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Θεωρίες - Συστήματα - Στατιστική-
Jump to: