BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ZOZE MOURINIO

Go down 
+4
vasilis
Apostolis
KAISARAS
Ernesto
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptySun May 23, 2010 1:12 pm

Την αντιπάθεια μου για την προσωπικότητα του την έχω εκφράσει πολλάκις... Την συμπάθεια μου μέχρι ενός βαθμού για τις προπονητικές του ικανότητες και αυτές τις έχω πει... Είτε έτσι είτε αλλιώς, όμως δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος αλλά, σίγουρα είναι ο πιο δημοφιλής και ο πιο εκεντρικός προπονητής που κοσμεί ίσως και σε παγκόσμιο επίπεδο τα γήπεδα... Κάθε του παρουσία κάπου είναι θέμα... Κάθε του τοποθέτηση είναι τροφή για απαντήσεις, σχολιασμούς κλπ κλπ από όλους... Έτσι λοιπόν του αξίζει ένα ξεχωριστό τόπικ και το ανοίγω εγώ που δεν του έχω καμιά συμπάθεια, αντί να του έχει ανοίξει κάποιος τρελαμένος Μουρινιοπαδος (πραγματικά μου κάνει τεράστια εντύπωση)...

Είχα ξαναναφέρει οτι το ίδιο το σύστημα του ποδοσφαίρου χρειάζεται τέτοιους ανθρώπους... Ένα σύστημα που ασχολείται περισσότερο με την δημιουργία ειδώλων, με την δημιουργία μικρών θεών που θα πουλάνε, παρά με το ίδιο το ποδόσφαιρο... Σε επίπεδο προπονητών είχαμε εκεντρικές προσωπικότητες όπως πχ ο Φέρκιουσον, αλλά προσωπικότητα σαν του Μουρίνιο δεν είχαμε... Είμαι σίγουρος πάντως, οτι παρόλο που το έχει ο Μουρίνιο αυτό το στυλ, τον σπρώξανε να γίνει ακόμα πιο εκφραστικός, γλαφυρός, μέχρι και πραγματικά αντιπαθητικός πολλές φορές, γιατί πολύ απλά αυτό είναι που φτιάχνει μύθους, κάνει την αγορά να κινείται και ως αποτέλεσμα να αποφέρει κέρδη...

Θα σταθώ πάντως σε δύο τρεις στιγμές που νομίζω έχουν μεγάλη σημασία...

Πρώτη στιγμή από το μακρυνό παρελθόν...
Πόσες φορές δεν έχουμε αναρωτηθεί τι θα γινόταν αν... Ξέρετε αυτή την θεωρία με τις παράλληλες διαστάσεις που εξελίσεται η ίδια ιστορία αλλά με την αντίθετη απόφαση που έχεις πάρει στην κανονική ζωή... Μεταξύ σοβαρού και αστείου λοιπόν σκεφτόμουν τις προάλλες οτι ο Μουρίνιο χρωστάει ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ελληνική ομοσπονδία και ακόμα ένα πιο μεγάλο στον Παναθηναϊκό... Γιατί αν πίσω στο μακρυνό πια 2003, η ΕΠΟ έκανε δεκτό το αίτημα του ΠΑΟ για αναβολή του ματς του ελληνικού πρωταθλήματος (δεν θυμάμαι με ποιον), για να παίξει ξεκούραστος τον επαναληπτικό του Οπόρτο (0-1 με γκολ Ολιζαντέμπε), ή αν στην συνέχεια ο ΠΑΟ δεν μαλακιζόταν να δώσει προτεραιότητα (ξανά) στο ελληνικό πρωτάθλημα αφήνοντας σε δεύτερη μοίρα το Uefa ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά... Ο ΠΑΟ μπορούσε να προκριθεί, ο Μουρίνιο δεν θα είχε πάρει το Uefa, πολλά θα είχαν αλλάξει... Σίγουρα όμως δεν θα έπερνε και το Τσου Λου την επόμενη χρονιά και θα υπήρχε όντως μια άλλη ιστορία, χωρίς μεταγραφή στην Τσέλσι κλπ κλπ... Δεν λέω σε καμιά περίπτωση οτι δεν θα γινόταν μεγάλος προπονητής... Απλά θα ήταν όλα διαφορετικά... Αλλά η ιστορία ακροβατεί στα πλαίσια του δοκάρι και μέσα ή δοκάρι και έξω...

Η δεύτερη στιγμή είναι πρόσφατη και απλά του βγάζω το καπέλο για μια κίνηση που δείχνει και οτι αν θέλει είναι πιο άνθρωπος, αλλά παράλληλα οτι έχει καλό μάνατζμεντ... Στέκομαι στην κίνηση να πάει και να χαρίσει ένα εισητήριο για τον τελικό σε αυτόν που περίμενε πρώτος στην ουρά 1!!!!! μέρα πριν την έκδοση των εισητηρίων έξω από την τράπεζα του Μιλανο... Με μόνη προϋπόθεση να καταβάλει το αντίτιμο σε κάποιο ίδρυμα... ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!!

Το τρίτο και τελευταίο ενός ποστ που μπορεί να σηκώσει πολύ κουβέντα αυτές τις κρύες μέρες χωρίς πολύ μπάλα είναι κάτι που άκουσα χτες από τον Καρπετόπουλο και συμφωνώ...
Ο Μουρίνιο σε κάποιους μπορεί να είναι αντιπαθείς... Δεν διαφωνεί κανείς σε αυτό... Σε αυτούς όμως που είναι σίγουρα συμπαθείς είναι οι ποδοσφαιριστές του... Όλοι παίζουν για αυτόν... Όλοι κάνουν οτι τους λέει... Τον σέβονται και τον ακούν πιστά... Λέγαμε εμείς στην Ελλάδα για το ματς που ο Μπάγεβιτς έβαλε τον Μπλάνκο δεξί χαφ, ενώ ο Μουρίνιο έχει μετατρέψει όλη την χρονιά τον πολύ Ετό σε δεξί εξτρέμ... Και όχι μόνο το έχει κάνει αλλά ο Καμερουνέζος τρέχει, μαρκάρει κάνει τα πάντα και αυτά είναι που του ζητάει ο προπονητής... Άφησε την λογική του σκοραρίσματος που ήξερε τόσα χρόνια και δεν είπε κουβέντα...
Μπορεί να είναι άνθρωπος που γουστάρει να συγκεντρώνει τα φλας πάνω του... Αλλά επίσης ξέρει όταν πρέπει να το μοιράζεται... Χτες ενώ όλοι ξέρουμε οτι ο Μουρίνιο θα έχει το πρώτο μερίδιο της επιτυχίας, βγάζει τον Μιλίτο για να πάρει την αποθέωση που του πρέπει... Τον αγκαλιάζει και τον φιλάει επιτόπου, εκεί, μπροστά στον κόσμο αναγνωρίζοντας, οτι ο καλός στρατηγός θέλει και καλούς στρατιώτες... Κάτι που το συνεχίζει και στην συνέντευξη τύπου μιλώντας για τους παίχτες του και στάζοντας μέλι...
Μην ψάχνομε λοιπόν για λόγους πολλές φορές που μια ομάδα αποδίδει καλύτερα από αυτό που μπορεί... Όχι η Ίντερ δεν είναι η καλύτερη ομάδα στον κόσμο... Αλλά όταν έπρεπε έπαιξαν όλοι σαν να είναι το τελευταίο ματς τους... Ή ίσως ξέρανε την αποχώρηση του Μουρίνιο από τότε για την Μαδρίτη...
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyMon May 31, 2010 2:50 pm

ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.
ΩΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ.
ΑΛΛΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΠΟΛΥ. Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΑΛΑΖΟΝΙΚΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.
ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ 5 ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ.
ΑΠΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΧ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΡΙΝΙΟ, ΑΛΛΑ ΟΛΩΣ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΝΕ ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΣΑΝΤΟΣ Η΄ Ο ΓΚΟΥΑΡΝΤΙΟΛΑ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΣΤΟ ΑΕΚ365 ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΡΙΝΙΟ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ.
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ Κ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ.

@ "Για τον Ζοζέ Μουρίνιο: Τον αγάπησα γιατί με έκανε καλύτερο παίκτη. Ημουν κάθε φορά διατεθειμένος να σπάσω τα πόδια μου για πάρτη του". Είναι απόσπασμα από πρόσφατη συνέντευξη του Ντιντιέ Ντρογκμπά. Πρόσφατη. Χρόνια, πλέον, μετά την αποχώρηση του Πορτογάλου από την Τσέλσι κι ενώ ήδη έχουν παίξει αντίπαλοι και επειδή οι μεγάλοι του Τσάμπιονς Λιγκ είναι λίγοι μπορεί και του χρόνου να βρεθούν πάλι αντίπαλοι. Επίσης ο Ζοζέ δεν είναι πλέον τόσο δημοφιλής στα υψηλά κλιμάκια της Τσέλσι ενώ ο Ντρογμπά έχει άλλον προπονητή. Πετυχημένο και φυσικά πολύ εγωιστή. Τον Αντσελότι που κι αυτός έχει κατακτήσει σχεδόν ότι μπορεί να κατακτηθεί. Ομως ο Ντρογκμπά επειδή είναι και αυτός που είναι δεν έχει κανένα πρόβλημα να εκφράσει τα πραγματικά συναισθήματα του για τον Μουρίνιο. Χάρηκα για την δήλωση του Ντρογμπά γιατί με δικαιώνει σε ένα πράγμα που γράφω εδώ και χρόνια. Πως ο καλύτερος τρόπος να ελέγξει κάποια τα αποδυτήρια και να πάρει το 100% τω παικτών του είναι όταν οι παίκτες καταλαβαίνουν ότι εκτελόντας τις εντολές του θα γίνουν καλύτεροι σαν ποδοσφαιριστές. Σε ατομικό επίπεδο. Γιατί η πείρα μου όλα αυτά τα χρόνια μου έχει δείξει πως όλοι οι ποδοσφαιριστές από τον Ντρογκμπα μέχρι τον Τσιτσομήτσο βλέπουν τα πάντα μέσα από το προσωπικό τους συμφέρον. Και βέβαια επειδή στο ποδόσφαιρο παίζουν μόνο έντεκα και τρεις μπαίνουν αλλαγή αυτό που πρέπει να πετυχαίνει ο προπονητής είναι ακόμη και ο παίκτης του... λεπτού να αισθάνεται ότι κάνει βήματα μπροστά στην καριέρα του κι ας μην είναι βασικός. Βασικό συστατικό λοιπόν της περίφημης... πειθαρχίας στα αποδυτήρια είναι αυτό. Και όχι το να είναι ο προπονητής ψηλός ή φωνακλάς και να έχει ξεκαθαριστεί από την διοίκηση πως ότι κι αν γίνει δεν θα φύγει. Αυτά μπορεί να είναι συμπληρωματικά αλλά όχι τα κύρια.

@ Πριν από χρόνια είχε διαβάσει μια συνέντευξη του Ζουέλα. Μόλις είχε πάει από τον Ακράτητο στην Ξάνθη. Με έκπληξη έμαθα από εκείνη την συνέντευξη πως ο Ζουέλα ήταν από τους πρώτους ποδοσφαιριστές που είχε προπονήσει στην καριέρα του ο Μουρίνιο. Τον είχε προπονήσει ... μόνο γιατί ο Ζουέλα δεν έπαιζε ποτέ στην Λεϊρία την περίοδο 2001-2002. Ηταν 17-18 χρονών και έκανε απλά προπονήσεις. Κι όμως δήλωσε πως ο Μουρίνιο εκτός από σπουδαίος προπονητής, από τον οποίο ακόμη θυμόταν πράγματα και τα έκανε σε ατομικό επίπεδο, ήταν και ο καλύτερος άνθρωπος που είχε γνωρίσει στο ποδόσφαιρο. Διηγήθηκε μάλιστα και ένα περιστατικό για να εξηγήσει στον δημοσιογράφο γιατί το έλεγε αυτό. Μετά από τις πρώτες προπονήσεις ο Μουρίνιο έδωσε το πρώτο ρεπό. Σαββάτο ή Κυριακή ήταν. Την ώρα που οι παίκτες έφευγαν από το γήπεδο ο Μουρίνιο τον πλησίασε και τον ρώτησε: "Γιατί είσαι έτσι; Ολοι είναι χαρούμενοι επειδή θα ξεκουραστούν αλλά εσένα κάτι σε προβληματίζει..." Ο Ζουέλα αν και ντρεπόταν του απάντησε ότι δεν θα μπορέσει να πάει να δει τους γονείς του επειδή δεν έχει αυτοκίνητο, μάλλον δεν θα είχε και δίπλωμα γιατί ήταν δεν ήταν 18, και δεν ξέρει τι θα κάνει μόνος του όλη την ημέρα στην πόλη. Και τότε έγινε το εντυπωσιακό που περιέγραψε ο Ζουέλα στην συνέντευξη του. Ο Μουρίνιο τον ρώτησε που μένει, ο Ζουέλα του είπε την πόλη που απείχε περίπου 300 χιλιόμετρα από την Λεϊρία και ο Ζοζέ τους είπε να πάνε μαζί με το αυτοκίνητο του. Πέρασε κανένα λεπτό για να πιστέψει ο Ζουέλα πως ο προπονητής του θα έκανε 600 χιλιόμετρα με το αυτοκίνητο και θα άφηνε την οικογένεια του για να πάει τον τελευταίο τροχό της αμάξης της Λεϊρία στο σπίτι του να δει τους γονείς του. Πράγματι τον πήγε, τον άφησε, έκανε βόλτες μόνος του στην πόλη και το βράδυ πήγε και τον πήρε και επέστρεψαν μαζί στην Λεϊρία. Ο προπονητής θυσίασε όλο το ρεπό του, οδήγησε 600 χιλιόμετρα και έμεινε ώρες μόνος του σε μια ξένη πόλη για να δει ένας 18χρονος που δεν έπαιξε ούτε λεπτό κατόπιν τους γονείς του. Μόνο τυχαία δεν είναι κάποια πράγματα σε αυτή την ζωή.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Jul 01, 2010 1:29 am

http://www.sport-fm.gr/article/280784

Διαφωνεί κανείς οτι ο αντιπαθητικός κατά τα άλλα Κριστιάνο, του χρόνου θα έχει άλλον ένα λόγο να παίξει καλά? Ούτε προπόνηση δεν έχουν κάνει ακόμα και ήδη σίγουρα τον έχει κερδίσει...
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptySat Nov 20, 2010 9:10 am

«Ασπίδα» για τα αρνητικά σχόλια που δέχεται ο Ζοσέ Μουρίνιο και «μέλι» για τον Πορτογάλο, από τον Ντιέγκο Μαραντόνα, που βρέθηκε στη Μαδρίτη και τα είπε από κοντά με τον κόουτς της Ρεάλ.

«Ο Ζοσέ θα δώσει στην Ρεάλ το Τσάμπιονς Λιγκ, απλά χρειάζεται χρόνο ώστε να καταλάβουν οι παίκτες τι θέλει. Αυτό έγινε και στην Ίντερ και οι Ιταλοί πήραν το ευρωπαϊκό μετά από 50 χρόνια. Είμαι σίγουρος πως θα δώσει στην Ρεάλ σύντομα το Τσάμπιονς Λιγκ» τόνισε ο Μαραντόνα.

Ο πρώην τεχνικός της Αργνετινής βρέθηκε στη Μαδρίτη για να επισκεφθεί την κόρη του, Τζιανίνα, και τον εγγονό του, Λιονέλ, και φυσικά δεν έχασε την ευκαιρία να τα πει με τον φίλο του, Ζοσέ Μουρίνιο, την ώρα μάλιστα που η Ρεάλ έκανε προπόνηση.
Μάλιστα, σήκωσε ασπίδα για τα αρνητικά σχόλια και την κριτική που δέχεται ο Πορτογάλος. «Ο Μουρίνιο είναι υπεράνω κριτικής, οι μέθοδοι του προκαλούν αίσθηση. Επιτρέπει στους παίκτες να ευχαριστηθούν το ματς και όταν πρέπει να σφίξει τα λουριά το κάνει με ευκολία Ξέρει να βγάζει από την ομάδα το καλύτερο μέσα στο γήπεδο. Ο Μουρίνιο δημιουργεί υγιή ανταγωνισμό στην Ρεάλ», σχολίασε για τον «Special one».

http://www.gazzetta.gr

ΠΟΙΟΣ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΜΩΡΕ, ΓΚΟΥΑΡΝΤΙΟΛΑ ΕΙΣΑΙ.....
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyTue Nov 23, 2010 3:15 pm

Όσο για τον αντίπαλό του στη μάχη των πάγκων, Πεπ Γκουαρντιόλα, είπε: «Αν ήμουν πρόεδρος της Μπαρτσελόνα, θα πρόσφερα συμβόλαιο για 50 χρόνια στον Γκουαρντιόλα. Είναι ένας άνθρωπος που από την ημέρα που γεννήθηκε ανήκει στο σύλλογο, ξέρει τα πάντα απέξω κι ανακατωτά και αντιλαμβάνεται τι θέλει ο κόσμος της Μπαρτσελόνα. Είναι ο ιδανικός για τη θέση του προπονητή της ομάδας, για όσο καιρό το επιθυμεί ο ίδιος. Είχα πει και πριν από 20 χρόνια πως θα γινόταν εξαιρετικός προπονητής. Αν ήμουν πρόεδρος στη Ρεάλ, θα τον ήθελα στην ομάδα μου».


Τάδε έφη μίστερ Μουρίνιο... Πιστεύει κανείς οτι είναι διπλωματικές δηλώσεις πριν από το ελ κλάσικο? Εγώ δεν νομίζω μιας και δεν το συνηθίζει αυτό ο Πορτογάλλος... Οπότε όσο και να σκάμε εμείς για το αν είναι καλός προπονητής ο Γκουαρντιόλα, έρχεται αυτός που είναι πολύ πιο ειδικός από εμάς να το δηλώσει...
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyTue Nov 23, 2010 3:23 pm

Δεν είναι το θέμα αν είναι καλός ή όχι. Ταιριάζει στην Μπαρτσελόνα. Είναι καλός γι'αυτήν. Αυτό άλλωστε λέει και ο Μουρίνιο. Αλού μπορεί να μην έπιανε. Όμως εκεί ταιριάζει απόλυτα. Και συμφωνώ 100% με Ζοζέ σ'αυτό.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyTue Nov 23, 2010 3:41 pm

Ernesto wrote:
Όσο για τον αντίπαλό του στη μάχη των πάγκων, Πεπ Γκουαρντιόλα, είπε: «Αν ήμουν πρόεδρος της Μπαρτσελόνα, θα πρόσφερα συμβόλαιο για 50 χρόνια στον Γκουαρντιόλα. Είναι ένας άνθρωπος που από την ημέρα που γεννήθηκε ανήκει στο σύλλογο, ξέρει τα πάντα απέξω κι ανακατωτά και αντιλαμβάνεται τι θέλει ο κόσμος της Μπαρτσελόνα. Είναι ο ιδανικός για τη θέση του προπονητή της ομάδας, για όσο καιρό το επιθυμεί ο ίδιος. Είχα πει και πριν από 20 χρόνια πως θα γινόταν εξαιρετικός προπονητής. Αν ήμουν πρόεδρος στη Ρεάλ, θα τον ήθελα στην ομάδα μου».


Τάδε έφη μίστερ Μουρίνιο... Πιστεύει κανείς οτι είναι διπλωματικές δηλώσεις πριν από το ελ κλάσικο? Εγώ δεν νομίζω μιας και δεν το συνηθίζει αυτό ο Πορτογάλλος... Οπότε όσο και να σκάμε εμείς για το αν είναι καλός προπονητής ο Γκουαρντιόλα, έρχεται αυτός που είναι πολύ πιο ειδικός από εμάς να το δηλώσει...

Δεν λέει μόνο οτι ταιριάζει στην ομάδα... Very Happy
Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Nov 25, 2010 11:19 am

Η Ρεάλ πέρασε άνετα από το «Άμστερνταμ Αρίνα» κερδίζοντας με το ευρύ 4-0 τον Άγιαξ. Εκτός από τη νίκη, η «βασίλισσα» καθάρισε και από κάρτες, αφού Αλόνσο και Ράμος επεδίωξαν την αποβολή τους έπειτα από εντολή του Μουρίνιο. Παρέμβαση της Uefa για τις αποβολές.

Τσάμπι Αλόνσο και Σέρχιο Ράμος είχαν από μία κίτρινη κάρτα και από τη στιγμή που η πρόκριση είχε κριθεί ο Ζοσέ Μουρίνιο έδωσε εντολή οι παίκτες του να καθαρίσουν από κάρτες ενόψει των νοκ άουτ παιχνιδιών.

Συγκεκριμένα ο Πορτογάλος τεχνικός έστειλε τον Γέρζι Ντούντεκ πίσω από το τέρμα του Κασίγιας για να μιλήσει με τον Ισπανό πορτιέρο, ώστε να μεταφέρει την εντολή με τις κάρτες.

Έτσι, ο Κασίγιας ειδοποίησε τους δύο συμπαίκτες του, οι οποίοι με τη σειρά τους επιδεικτικά πήραν δεύτερη κίτρινη κάρτα και κατά συνέπεια την άγουσα για τα αποδυτήρια, με τη Ρεάλ να τελειώνει τον αγώνα με εννιά παίκτες.

Ξεκίνησε έρευνα η Uefa

Εν τω μεταξύ, η Uefa αποφάσισε να ξεκινήσει έρευνα για την υπόθεση, αφού θεωρεί ότι ο Ζοσέ Μουρίνιο προέβη σε διακομώδιση του αθλήματος. Μάλιστα στις σκέψεις της είναι η τιμωρία των δύο ποδοσφαιριστών (Τσάμπι Αλόνσο-Σέρχιο Ράμος) με δύο αγωνιστικές, κάτι που σημαίνει ότι θα απουσιάσουν από το πρώτο νοκ-άουτ παιχνίδι της Ρεάλ.
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Nov 25, 2010 6:41 pm

Απλά γελοιότητες. Να μην κάνουν κανονισμούς που επιτρέπουν τέτοια πράγματα. Διακωμώδηση κ να χαμε να λέγαμε. Λες και είναι 1η φορά που το βλέπουν να γίνεται κάτι τέτοιο.
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Nov 25, 2010 7:46 pm

Ναι, μόνο από αυτό διακομώδησε το άθλημα ο συγκεκριμένος... παρτα
Back to top Go down
Apostolis

Apostolis


Number of posts : 1199
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-08

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptySat Nov 27, 2010 8:21 am





ETΣΙ ΑΠΛΑ Laughing
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΝΙΚΑΕΙ ΤΗΝ <ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ>   ZOZE MOURINIO EmptyTue Nov 30, 2010 11:13 am

ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΝΙΚΑΕΙ ΤΗΝ <ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ>...
Το γνωστό <καλως τα 3-0>,αναβαθμιζεται σε <καλως τα 5-0> Laughing
Η μεγαλύτερη ήττα του Ζοζε έχει χάσει μέχρι 3-0 τώρα και 5-0....
Η αλητεία (Ρονάλντο) νικιέται από την ηρεμία(Γκουαρντιόλα- Μέσι)....
Η αλαζονεία(Ρεάλ ) νικιέται από τη σιωπή και ταπεινότητα(Μπάρτσα).....

Και εν τέλει βρήκε το μπελά του που πήγε Ισπανία ο κύριος Ζοζέ...
Γιατί δε φτάνει να είσαι ο καλύτερος προρπονητής πάντα, το υλικό και η ομοιογένεια παιχτών που παίζουν καιρό μαζί δε νικιούνται εύκολα κύριε Ζοζέ!
Δεν έπαιξε αμυντικά,αλλά και αμυντικά νάπαιζε πάλι θάχανε ίσως 2-0,,,3-0,,,
ΗΡεάλ δεν είναι Ίντερ. Δε μπορεί Μπενζεμά Ρονάλντο...να παίξουν <<επιθετική άμυνα>> όπως ο Σναίντερ η ο Ετό...Ισως και για αυτό έκανε το μάγκα και έπαιξε ανοικτά...αλλά που να φανταστεί (τι όνειρο νάβλεπε Shocked )

Για να τελειώνω επειδή έχω και δουλειά αυτό που έπαθε ο Ζοζέ θα του κάνει καλό....και θα σκεφτεί καλύτερα...και πιστεύω θα γίνει και πιο ταπεινός και λιγότερο αλαζόνας..
'Ενα βιντεάκι για όσους πικράθηκαν να γλυκαθούν και λίγο.. Very Happy



Back to top Go down
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyTue Nov 30, 2010 11:23 am

Σε κάποια συμφωνώ Νικόλα αλλά σε κάποια διαφωνώ.

1ον : Ο Μουρίνιο ΔΕΝ πρόκειται να αλλάξει ΠΟΤΕ. Κανείς δεν μπορεί να αλλάξει στα 40+.
2ον : Ηρεμία ο Μέσι χθες?? Αντιθέτως ήταν το πρώτο ματς που τον έχω δει να βγαίνει εκτός εαυτού.

Αυτά που συμφωνώ δεν υπάρχει λόγος να τα αναλύσω...

Α ένα τελευταίο. Άλλοι παίχτες οι Μπενζεμά , Μάρθα και άλλοι οι Πάντεφ & Ετό... Μην συγκρίνεις
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyTue Nov 30, 2010 12:12 pm

1ον : Ο Μουρίνιο ΔΕΝ πρόκειται να αλλάξει ΠΟΤΕ. Κανείς δεν μπορεί να αλλάξει στα 40+.-Συμφωνώ ως προς την προσωπική ζωή.Στην επαγγελματική αλλάζεις εδώ κολλάει το <βαζει νερό στο κρασί του>, ότι και να πιστεύει θα είναι για το <μέσα του>, δε θα τα δείχνει όλα!! Αυτό σημαίνει στο κάτω κάτω ότι η ζωή μας κάνει πιο σοφούς,πιστεύω...
2ον : Ηρεμία ο Μέσι χθες?? Αντιθέτως ήταν το πρώτο ματς που τον έχω δει να βγαίνει εκτός εαυτού.-Δεν αντιλέγω εδώ,απλά εννοώ σαν χαρακτήρας συνολικά γιατί μας ζάλισαν ότι ο Ρονάλντο έχει <προσωπικότητα> και είναι ηγέτης ενώ ο Μέσι είναι ήρεμος άρα δεν έχει <προσωπικότητα> και δεν είναι ήγέτης. Να τη χέσω τέτοια <προσωπικότητα..

Α ένα τελευταίο. Άλλοι παίχτες οι Μπενζεμά , Μάρθα και άλλοι οι Πάντεφ & Ετό... Μην συγκρίνεις
-Αυτά πρέπει να τα συγκρίνει ο Ζοζέ αυτό λέω,μπορεί νάχει ταλέντο περισσότερο σε αυτή την ομάδα αλλά υπάρχουν και άλλα στοιχεία σε άλλους παίκτες χρήσιμα για κάποιους αγώνες άλλης δυσκολίας. Πιστεύω σίγουρα ότι τάχει δει αυτά, αλλά μάλλον υπερεκτίμησε αυτούς που έιχε για αυτό τον αγώνα.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyTue Nov 30, 2010 1:31 pm

Νίκο δεν νομίζω... Αλλά τι άλλο μπορούσε να κάνει? Με αυτούς τους παίχτες που έχει και εσύ το είπες δεν μπορούσε να παίξει οπως η Ιντερ περυσι. Αν μπορούσε θα το έκανε, το μόνο σίγουρο... Αλλά δεν μπορεί... Οπότε έπρεπε να βρει κάτι άλλο... Έλα όμως που εδώ έρχεται και κολάει οτι όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια (Μουρίνιο) τον βλέπει ο Θεός (άντε μικρός θεούλης και εδώ βάλτε όποιον θέλετε) και γελά...
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 9:20 am

Ο Γεράρδ Πικέ ρωτήθηκε για τις διαμαρτυρίες της Ρεάλ, υποστηρίζοντας: "Είναι πάντα οι ίδιες. Δεν ήθελαν να παίξουν ποδόσφαιρο στο ίδιο το γήπεδό τους. Το μαρκάρισμα ήταν στο όριο του βίαιου. Εάν παίζεις με τη φωτιά, μπορεί να καταλήξεις να καείς. Ήταν σπουδαίο παιχνίδι. Παλέψαμε αρκετά και πήραμε ένα καλό αποτέλεσμα. Τώρα υπάρχει το δεύτερο ματς".

Ζοζέ Μουρίνιο...
Θα ντρεπόμουν εάν ήμουν Μπαρτσελόνα με τον τρόπο που κατέκτησε το Champions League του 2009. Ηταν σκάνδαλο στο 'Στάμφορντ Μπριτζ'. Αυτό είναι το σκάνδαλο του 'Μπερναμπέου'" What a Face , συνέχισε την επίθεση, αλλά ασχολήθηκε και με τον αντίπαλο τεχνικό: "Ο Γκουαρδιόλα είναι ένας φανταστικός τεχνικός, αλλά κατέκτησε το Champions League με τρόπο που προσωπικά θα με ντρόπιαζε".

Ισα μωρή λούγκρα που θα ντρεπόσουν,εσύ; θα κανες την πάπια όπως και οι περισσότεροι....
ΡΟΥΦΑ ΤΟ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ZOZE MOURINIO 278587
Ακου να παίζει ολόκληρη Ρεαλ στην εδρα της αμυντικα;;;;;;;;;;;;;;
και παραπονιέται κιολας;;;;;;;;;;;;;;; ZOZE MOURINIO 278587 ZOZE MOURINIO 278587
ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΑΠΕΙΝΟς ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 12:18 pm

To 2o γκολ που έφαγε πέρσι με την Ίντερ στο Καμπ Νου, αλλά δε μέτρησε, δε θυμάμαι να τον ντρόπιασε καθόλου πάντως... Ίσα ίσα πανηγύριζε σα μαϊμού...

Ούτε το να κάνει μια Ρεάλ (που κοστίζει τα διπλά απ'τη Μπαρτσελόνα) να παίζει έτσι, τον ντροπιάζει προφανώς... Τα άσπρα μαντιλάκια όμως θα τον ντροπιάσουν...

Και το ξύλο μαζί με φωνές για τους διαιτητές δεν είναι καινούργιο σύστημα, παλιό είναι... Είναι αυτό που όταν δε σου επιτραπεί, είναι μια καλή δικαιολογία.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 1:48 pm

Καλά τι να λέμε τώρα... Ο άνθρωπος ξέρει τι κάνει... Φωνάζει φωνάζει, κάποια στιγμή θα πιάσει... Γνωστό και παλιό το κόλπο... Όταν βάζεις τον Πέπε να παίξει σαν δεκάρι μόνο και μόνο για να μαρκάρει και να δέρνει, λογικό είναι να την φας... Τουλάχιστον πάλι καλά για τους ουδέτερους, χτες επικράτησε η ποδοσφαιρική λογική...

Το κακό με τον Μουρίνιο είναι οτι δεν ξέρει που πρέπει να σταματήσει... Οκ η κλάψα για την διαιτησία... Αλλά το να λες για τα τρόπαια που έχει κατακτήσει ο αντίπαλος προπονητής είναι τουλάχιστον ξεφτίλα... Κάργα unfair που εύχομαι ο Πεπ να τον κεράσει άλλη μια 5αρα μέσα στο Καμπ Νου για να γουστάρει ο πελάτης...
Back to top Go down
vasilis

vasilis


Number of posts : 723
Age : 47
Τόπος : Anfield Road
Registration date : 2008-11-08

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 2:06 pm

suspect wrote:
To 2o γκολ που έφαγε πέρσι με την Ίντερ στο Καμπ Νου, αλλά δε μέτρησε, δε θυμάμαι να τον ντρόπιασε καθόλου πάντως... Ίσα ίσα πανηγύριζε σα μαϊμού...

Καλά ένα χρόνο μετά πρέπει να είσαι ο μοναδικός άνθρωπος στον κόσμο που πιστεύει ότι αδικήθηκε ο Μπάρτσα.

Πάμε στο τώρα. Χθες για μένα απλά κ ξάστερα γελοιοποιήθηκε ο Μουρίνιο. Ενδεκάδα χωρίς σέντερ φορ και πάγκο με 3 !!!!!! δεν έχει ξαναγίνει στην παγκόσμια ιστορία του ποδοσφαίρου. Και μάλιστα απέναντι σε μια άμυνα που είχε αριστερό μπακ τον Πουγιόλ και σέντερ μπακ τον Μασεράνο. Εύγε Ζοζέ και εις ανώτερα.

Δεν μπορώ πραγματικά να μπω στο μυαλό του για έναν κ μόνο λόγο. Έχει το περσινό δεδικασμένο. Παίζει ο ίδιος άνθρωπος με την ίδια αντίπαλο στο ίδιο ματς. Πρώτο ημιτελικό δλδ στην έδρα του. Πέρσι τους αποκλείει επειδή παίζει μπάλα και τους σφυρίζει μια τριάρα να τη θυμούνται. Φέτος τι ακριβώς έκανε δεν κατάλαβα. Πήγε για το 0-0? Αντε και το πήρες ρε Ζοζέ. στο Καμπ Νου τι θα πας να κάνεις? Να πάρεις χ εκεί που θα γέρνει το γήπεδο από το 1ο λεπτό? Μας πρήξανε οι "σοφοί" δημοσιογράφοι ότι δεν έχει καμιά σχέση η Ρεάλ στα ματς αυτά με την Μπάρτσα, με εκείνη της πεντάρας. Βρε τι μας λέτε. Τα 3 ματς τώρα έγιναν 2 στη Μαδρίτη και ένα σε ουδέτερο. Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το τι θα γινόταν ξανά στο Καμπ Νου?

Έκανε το ίδιο λάθος και το 2005 όταν πανηγύριζε που στο Στάμφορντ Μπρίτζ έφερε 0-0 με τη Λίβερπουλ. Έφαγε μετά το γκολάκι και έτρεχε. Μυαλό δεν έβαλε. Το χειρότερο ματς για μένα όλης της προπονητικής του καριέρας ήταν το χθεσινό. Δεν έχει η Ρεάλ να επιδείξει μια φάση της προκοπής. Και αν του φταίει ο διαιτητής για τα τελευταία 30 λεπτά, για τα πρώτα 60 αποκλειστικός υπεύθυνος είναι αυτός. Άσε που ακόμα και εγώ να πω ότι δεν είναι κόκκινη του Πέπε, τραβηγμένη τη θεωρώ, υπάρχουν άλλες φάσεις σε όλο το ματς που θα έπρεπε να νοιώθει ευτυχισμένος που έπαιζε με 11 και δεν αποβλήθηκε κανείς άλλος. Ειδικά αυτό το ταγάρι ο Ράμος, που δεν είναι απλά εριστικός. Είναι βλακωδώς εριστικός.
Back to top Go down
barboua
Moderator
barboua


Number of posts : 2631
Age : 58
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 3:01 pm

Eρώτηση..
Πως θα παίξει μεσα στην Μπάρτσα ο Ζοζέ;;;;;;;;;;;;
Θα παίξει άμυνα..και θα ξεφτυλιστεί, γιατί η λογική λέει ότι πρέπει να επιτεθεί και να εξαντλήσει οποιαδήποτε πιθανότητα πρόκρισης......
Ή θα παίξει επίθεση...και θα ξεφτυλιστεί όπως το πρώτο ματς;;;;;;;
ΑΚΟΥΩ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ....ΠΑΝΤΩς ΕΧΩ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΖΟΖΕ.........
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 4:10 pm

Για το αγωνιστικό μέρος συμφωνώ με τον Βασίλη... Όταν παίζεις με την Μπάρτσα των τόσων προβλημάτων αν μη τι άλλο, πρέπει να έχεις σκοπό να πάρεις προβάδισμα... Αντί να φορτώσει λοιπόν και αυτός την επίθεση του και να πιέσει, ειδικά από τα αριστερά που παίζει ο Πουγιόλ και μπροστά του είναι ο Βίγια θεωρητικά, παίζει τίγκα αμυντικά... Δεν έχει τον Κεντίρα και αντί να περάσει έναν επιθετικό από την αρχή μου το πάει πάλι στο τσουκου τσουκου... Και οκ το έκανες μια φορά και πες οτι σου βγήκε ( γιατί και πάλι η Μπάρτσα έκανε καλές φάσεις να βάλει γκολ) στον τελικό του κυπέλου... Την 2η ρε φίλε και ο άλλος έχει προσαρμοστεί πάνω σου... Κάποια στιγμή στο πρώτο ημίχρονο έλεγα οτι κάνουν μαλακία οι παίχτες της Μπάρτσα... Έπρεπε να αρχίσουν να παίζουν πασούλες στην άμυνα, αφού όλοι της Ρεάλ ήταν κάτω από το κέντρο... Να τους κάνουν ρεζίλι εντελώς... Να μην μπουν καν στη λογική τους... Τες πα, επαναλαμβάνω για μένα πάλι καλά δεν δικαιώθηκε για 2η φορά το ξύλο και το "αντιποδόσφαιρο" του μίστερ Ζοζέ...

Υ.Γ Η κόκκινη στον Πεπε για μένα δίνεται... Οκ να κάνουμε κουβέντα για τραβηγμένη κλπ ίσως... Αλλά πάει με τις τάπες πάνω στο πόδι του Άλβες... Και επίσης μπορούσε να βγάλει κι άλλες όπως και στον Ράμος, αλλά ακόμα και στον Αντεμπαγιόρ για την φάση στο τέλος του παιχνιδιού να χτυπησει τον Μασεράνο αν θυμάμαι καλά...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 7:04 pm

Ρε Γιάννη, η κόκκινη δε δίνεται, επιβάλλεται. Δηλαδή τι πρέπει να γίνει, να μείνει κάνα πόδι στο γήπεδο;
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 8:01 pm

Για να μην ξεχνιόμαστε, να πάμε στα στοιχειώδη:

α) η ομάδα είναι η Ρεάλ Μαδρίτης... όχι η Ρεάλ Σαραγόσα. Η Ρεάλ Μαδρίτης έπαιξε φουλ άμυνα και ξύλο στο Μπερναμπέου, για δεύτερη φορά σε δυο εβδομάδες...
β) μάγκας είναι αυτός που έχει την καλύτερη ομάδα στον κόσμο, όχι αυτός που καταφέρνει μια φορά να την κερδίσει ή να την περάσει

Αν με την ιστορικά μεγαλύτερη (και σήμερα επίσης ακριβότερη) ομάδα της γης κάποιος πάει να κερδίσει με ξύλο, δεν είναι για θαυμασμό... Ούτε με την Ίντερ ήταν, αλλά ακόμα κι αυτή δεν είναι η Ρεάλ. Για θαυμασμό θα ήταν αν πέρναγε με τον Παναθηναϊκό ή με τη Σάλκε...

Για θαυμασμό είναι να παίζει μπάλα η Πόρτο...

... Όχι να παίζει ξύλο η Ρεάλ...!
(Πέρσι σε αντίστοιχη συζήτηση ρώταγα "Έτσι θα κάνει και με τη Ρεάλ;" και τό'κανε... ο Τεννές δηλ χτες θα είχε χάσει 6-0; )

Γιατί αυτό δεν είναι η Ρεάλ... Εγώ τη Ρεάλ την ξέρω να παίζει μπάλα και να τρώει ξύλο, κι ας αποκλείεται... όχι το αντίθετο... Και οι φίλοι της αυτό ξέρουν... γι'αυτό φοβάμαι ότι κάποιος θα δει τα άσπρα μαντιλάκια σύντομα αν το συνεχίσει έτσι...
Back to top Go down
pontiak
Moderator
pontiak


Number of posts : 1835
Age : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 8:14 pm

Ρε παιδιά μην το πολυσυζητάμε. Ο Μουρίνιο, όπως είπε και ο Βασίλης, εκτέθηκε. Έπαιζε στην έδρα του, με τον αντίπαλο να έχει σοβαρά προβλήματα σε συγκεκριμένες θέσεις. Ε, για μένα ήταν αυτονόητο ότι θ αέριχνε πάνω στον Πουγιόλ ή τον Ρονάλντο ή τον Ντι Μαρία που έχουν ταχύτητα και ντρίπλα, ώστε να εκμεταλλευτεί ότι ο Πουγιόλ παίζει με ανάποδο πόδι και δεν είναι και κάνα παιδάκι. Επίσης θεωρούσα δεδομένη την παρουσία του φορμαρισμένου Μπενζεμά ή έστω του Αντεμπαγιόρ σε μια άμυνα που κάνει κρα ότι έχει αδυναμίες και ειδικά χθες που είχε τον Μασεράνο στόπερ.Εκ του αποτελέσματος, φάνηκε πως η προσπάθειά του να μιμηθεί το παιχνίδι της Μπάρτσα (που παίζει χωρίς σέντερ φορ) ήταν αποτυχημένη. Και δεν ήταν ότι ο αρχικός σχεδιασμός πήγε στραβά, είναι ότι δε βοήθησε και σχεδόν καθόλου στη συνέχεια.

Πάντως το καλοκαίρι που ο Ρεχάγκελ είχε βάλει τον Παπασταθόπουλο να κυνηγάει και στο ντουζ τον Μέσι, τον κοροιδεύαμε. Τώρα που ο Μουρίνιο κάνει το ίδιο με τον Πέπε είναι σοφός;
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO EmptyThu Apr 28, 2011 8:31 pm

Ο Ρεχάγκελ έχει πετύχει πολύ μεγαλύτερο κατόρθωμα απ'τον κάθε Μουρίνιο... είναι εκτός συναγωνισμού... Ο Ρεχάγκελ είχε το μηδέν, και ο άλλος έχει την Ίντερ και τη Ρεάλ.

Τώρα το ποιον έβαλε πού και πώς, είναι για ατέρμονη κουβέντα...

Γι'αυτό είπα τα στοιχειώδη πριν...

Τη Ρεάλ έχεις ρε καραγκιόζη... παίξε κι ας χάσεις, αλλά μη μειώνεις με τέτοιο τρόπο αυτό το όνομα... είναι πάρα πολύ μεγάλο. Τράβα πάρε τη Μπράγκα να γίνεις ήρωας έτσι. Αλλά αν πάρεις μεγάλη, να παίζεις σαν μεγάλος!
Back to top Go down
Sponsored content





ZOZE MOURINIO Empty
PostSubject: Re: ZOZE MOURINIO   ZOZE MOURINIO Empty

Back to top Go down
 
ZOZE MOURINIO
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ξένα Πρωταθλήματα-
Jump to: