BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

Go down 
+10
seirios
Ernesto
pontiak
kimparis19
filologos
Galizianos
Hammer
Apostolis
prasinos
KAISARAS
14 posters
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
AuthorMessage
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 5:20 pm

Hammer wrote:

ΤΕΣΠΑ ΚΑΛΟΦΑΓΩΤΟΣ Ο ΤΙΤΛΟΣ Very Happy


ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΡΕ.
ΘΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΚΟΥΠΑ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΣΥ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΜΠΑΝΑΩΤΗ.
παρτα παρτα παρτα
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 5:29 pm

ΡΕ ΜΛΚ ΜΑΡΙΕ, ΣΤΑ @@@ ΜΟΥ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ Η΄ Η ΒΑΖΕΛΑ.
ΚΑΡΦΙ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΙΓΕΤΑΙ.
ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΤΑΓΑΡΙ ΟΤΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΦΕΤΟΣ Η ΒΑΖΕΛΑ ?
ΑΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΟΜΩΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ Κ ΤΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΤΟ ΤΡΕΛΟ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΠΙ ΠΑΡΑΓΚΑΣ Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΣΟΥ.
ΕΣΥ ΔΙΑΒΑΖΕ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟ, ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ, ΑΚΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ, ΔΙΑΒΑΖΕ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΑ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΑ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΤΡΩΓΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ.
ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Η ΒΑΖΕΛΑ Η΄ ΕΣΥ, ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ.
ΔΕ ΘΑ ΧΑΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΣΠΑΘΕΝΙΑ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΖΕΛΑ.
ΘΑ ΧΑΡΩ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ.
ΘΑ ΧΑΡΩ Κ ΣΤΟ ΛΕΩ ΣΤΑ ΙΣΑ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Κ Ο ΠΑΟΚ Η΄ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ.
Κ ΘΑ ΧΑΡΩ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΝΤΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ Η ΟΜΑΔΑ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ Κ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙ.
ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΟΥ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ, ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΓΩ Κ ΕΣΥ.
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 5:32 pm

ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΡΥΛΟΣ, ΟΚ ΣΥΓΝΩΜΗ ΦΙΛΕ. Sad
ΕΣΥ ΓΑΥΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ lol!
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 6:00 pm

Ernesto wrote:
Βέβαια από αυτούς ο Μπίσκαν κριάρι ήταν αλλά και ο πιο απαράδεκτος που δεν έπαιξε... Από αυτόν περιμέναμε οι μαλάκες κάτι παραπάνω...

Δύσκολα θα ξαναπαίξει μπάλα ο Μπίσκαν
http://www.sport-fm.gr/article/216896
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΓΚΑΝΤΕΜΟΠΗΓΑΔΟ ΜΑΓΚΕΣ....
ΜΕΤΑ ΤΑ ΘΡΥΛΙΚΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕΡ-ΟΒΕΡ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΑΝΤΕΜΟΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΑ ΗΡΘΕ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ Ο ΕΡΝΕΣΤΟΣ lol! ΒΕΒΑΙΑ Ο ΜΠΙΣΚΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΚΙ Ο ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ? ΜΟΙΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ? lol!
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 6:15 pm

ΑΠΟΡΩ Ο ΦΟΥΣΤΗΣ Ο ΚΟΝΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΙΟ.
ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ''ΚΑΚΟ ΣΚΥΛΙ, ΨΟΦΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ''.
ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΚΥΛΙ, ΕΙΝΑΙ Κ ΜΑΝΤΡΟΣΚΥΛΟ, ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΠΤ.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 7:29 pm

Ρε τον Ιγκόρη τι του έκανα... Τσ τσ τσ...

Λοιπόν ο Μάριος λέει λαλακίες, ο Άλεξ και αυτός λαλακίες λέει, όποιος διαφωνεί μαζί μου πάλι λαλακίες λέει, απορώ γιατί το κουράζομαι... Η συμφωνείτε μαζί μου ή είσαστε λάθος... Ωχού....

Όσο για τον ΠΑΟ που παίρνει τίτλο κλπ κλπ, φίλε στον δεύτερο γύρο, μπορώ να ισχυρίζομαι κιόλας οτι παίζω και την καλύτερη μπάλα... Στον πρώτο έκανα καλά ματς, έκανα άσχημα, τουλάχιστον τώρα όμως παίζω και την καλύτερη μπάλα και την συνδιάζω και με την ουσία... Δεν ξέρω από ποια εποχή έχεις να θυμάσαι την ομαδούλα σου να παίζει και ωραίο ποδοσφαιράκι... Και δεν λέω για έναν αγώνα και τέλος... Αλλά να έχεις μια διάρκεια...

Τον Νιόπλια έχω πει οτι θα τον κρίνουμε στο τέλος αλλά τουλάχιστον από τότε που ήρθε, αν εξαιρέσουμε το ματς με τον Ηρακλή, ο Παναθηναϊκός, χωρίς να είναι μόνο δικό του έργο, παίζει σταθερά πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, αλλά και κάνει και σκορ...
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 7:45 pm

http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=4621&autid=1&sn=13

Άντε και ένα άρθρο από κάποιον πιο "σοβαρό" δημοσιογράφο στην ατέλειωτη Σισεάδα που έχει ανοίξει και εννοείτε οτι δεν απασχολεί μόνο εμάς στο φόρουμ αλλά παντού γίνεται αυτή η κουβέντα...

Του Χρήστου Σωτηρακόπουλου

Είναι μία από τις πιο σοφές ρήσεις που
έχουν βγει μέσα από το… καφενείο της καθημερινότητας στα γραφεία.
«Κανένας δεν εκτιμά αυτό που κάνω στη δουλειά, μέχρι τη μέρα που θα
σταματήσω να το κάνω». Θα μπορούσε να ήταν βγαλμένο και από τα χείλη
του Τζιμπρίλ Σισέ, ο οποίος όσο σκόραρε, και μάλιστα δις, απλώς
επιτελούσε το καθήκον του και έκανε αυτό για το οποίο πληρώνεται.
Μόλις, όμως, έπαθε για μερικά ματς αφλογιστία, κόντεψε να έρθει το
τέλος του κόσμου.


Τα δύο γκολ του Γάλλου στη Λάρισα έγιναν είδηση διότι, πολύ απλά,
για ένα μήνα το ότι δεν σκόραρε ήταν και αυτό είδηση! Σύμφωνοι,
υπάρχουν αντίθετες γνώμες σχετικά με το τι κάνει ή δεν κάνει μέσα στο
γήπεδο, αλλά όλη αυτή η κουβέντα μού φέρνει στο μυαλό κάτι που είχε πει
για τον Γκερντ Μίλερ το 1973 ο τότε προπονητής του στην Μπάγερν, Ούντο
Λάτεκ. «Δεν τρέχει, δεν μαρκάρει, δεν δίνει σωστές πάσες, δεν
ντριμπλάρει. Αλλά σκοράρει και μάλιστα πολύ και αυτό μου φτάνει».
Εχουμε λίγο παρεξηγήσει στην εποχή του φαστ φουντ, του i-pod και της on
line ενημέρωσης τι ακριβώς είναι το ποδόσφαιρο.

Χαμένοι στη μετάφραση των δαιδαλοειδών συστημάτων και των αναλύσεων,
ξεχνάμε πως παραμένει απίστευτα απλοϊκό στους κανονισμούς του. Οποιος
βάλει πιο πολλά γκολ κερδίζει. Τελεία και παύλα. Και όταν έχεις έναν
που σκοράρει, κάνεις τη δουλειά σου. Αν αυτά που βάζει είναι εύκολα,
δύσκολα, πλασέ, δυνατά, με κεφαλιές, ελάχιστη σημασία έχει. Ο ρόλος του
σέντερ φορ άλλαξε με τα χρόνια και έχει ενδιαφέρον να παρακολουθήσει
κανείς πόσο διαφορετικά χαρακτηριστικά υπάρχουν στους σημερινούς φορ.
Το αγγλικό περιοδικό «Four Four Two» στην τελευταία έκδοσή του έχει
εκτενέστατη αναφορά στις δουλειές του σύγχρονου φορ και έχει ιδιαίτερη
αξία μία κατηγορία από αυτές.

Αναφέρεται στους non scoring strikers, δηλαδή στους σέντερ φορ που
δεν σκοράρουν, αλλά η όλη παρουσία τους βοηθά επιθετικά την ομάδα.
Αυτοί οι κυνηγοί, που θα φάνε το ξύλο, που θα παίξουν με πλάτη στην
εστία, που ξέρουν να κρατήσουν την μπάλα, είναι εξαιρετικά χρήσιμοι,
αλλά η προσωπική ένστασή μου παραμένει πως όποιος φορ σκοράρει είναι
πάντα ο πιο σημαντικός! Υπάρχουν, φυσικά, οι super strikers, σαν τον
Ντιντιέ Ντρογκμπά, τον Γουέιν Ρούνεϊ, τον Λουίς Φαμπιάνο ή τον Φερνάντο
Τόρες, που κάνουν τα πάντα, αλλά πόσες ομάδες έχουν τέτοιες
πολυτέλειες; Εδώ ολόκληρος Ιμπραΐμοβιτς, που ξέρει καντάρια μπάλα και
έχει το ανάλογο κορμί, και πάλι γίνονται συζητήσεις για το αν ταιριάζει
ή όχι στο στυλ της νέας ομάδας του.

Ο Ρουντ φαν Νιστελρόι δεν ήξερε να ντριμπλάρει, ούτε να πασάρει,
αλλά η ικανότητά του να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα τον μετέτρεψε σ’
έναν από τους κορυφαίους κυνηγούς της τελευταίας εικοσαετίας. Ο (κατά
την ταπεινή μου γνώμη) κορυφαίος σέντερ φορ στην ιστορία του
ποδοσφαίρου, ο Μάρκο φαν Μπάστεν, σχεδόν 17 χρόνια μετά την αποχώρησή
του παραμένει η επιτομή του μοντέρνου κυνηγού. Αυτά που ζητάει κάποιος
σήμερα από τον Τόρες ή τον Ρούνεϊ τα έκανε από τη δεκαετία του '80,
σκοράροντας, πασάροντας, ντριμπλάροντας. Επαιζε το ίδιο άνετα και ως
περιφερειακός και ως φορ περιοχής, με την πλάτη ή με φάτσα στην εστία,
με την μπάλα στα πόδια και χωρίς αυτήν!

Επειδή, όμως, σε αυτόν τον ρόλο ακόμα και σήμερα ελάχιστοι
καταφέρνουν να ανταποκριθούν, έχω τη εντύπωση πως το να υπάρχουν
γκρίνια και συζήτηση για το αν ο Τζιμπρίλ Σισέ είναι επαρκής για το
ελληνικό πρωτάθλημα ακούγεται σαν ανέκδοτο! Η κλάση του είναι τέτοια
που του αρκεί μία μέτρια σεζόν (γιατί τέτοια είναι η φετινή για τον
ίδιο) για να πάρει έναν τίτλο σχεδόν μόνος του! Γι' αυτό
ακριβοπληρώθηκε και αυτό ακριβώς ξεπληρώνει! Ολα τα άλλα είναι
ραπανάκια για την όρεξη!

Θα συμφωνήσω και τρανό παράδειγμα στράϊκερ που όντως ούτε ντριπλάρει, ούτε κάνει μαγικά είναι ο Ολανδός... Για να μην πάω στον Ινζάγκι κλπ κλπ...
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 9:57 pm

Ernesto wrote:

Μόλις, όμως, έπαθε για μερικά ματς αφλογιστία, κόντεψε να έρθει το
τέλος του κόσμου.

Και όταν έχεις έναν
που σκοράρει, κάνεις τη δουλειά σου. Αν αυτά που βάζει είναι εύκολα,
δύσκολα, πλασέ, δυνατά, με κεφαλιές, ελάχιστη σημασία έχει.

οι κυνηγοί, που θα φάνε το ξύλο, που θα παίξουν με πλάτη στην
εστία, που ξέρουν να κρατήσουν την μπάλα, είναι εξαιρετικά χρήσιμοι,
αλλά η προσωπική ένστασή μου παραμένει πως όποιος φορ σκοράρει είναι
πάντα ο πιο σημαντικός! Υπάρχουν, φυσικά, οι super strikers, σαν τον
Ντιντιέ Ντρογκμπά, τον Γουέιν Ρούνεϊ, τον Λουίς Φαμπιάνο ή τον Φερνάντο
Τόρες, που κάνουν τα πάντα, αλλά πόσες ομάδες έχουν τέτοιες
πολυτέλειες;

Επειδή, όμως, σε αυτόν τον ρόλο ακόμα και σήμερα ελάχιστοι
καταφέρνουν να ανταποκριθούν, έχω τη εντύπωση πως το να υπάρχουν
γκρίνια και συζήτηση για το αν ο Τζιμπρίλ Σισέ είναι επαρκής για το
ελληνικό πρωτάθλημα ακούγεται σαν ανέκδοτο! Η κλάση του είναι τέτοια
που του αρκεί μία μέτρια σεζόν (γιατί τέτοια είναι η φετινή για τον
ίδιο)
για να πάρει έναν τίτλο σχεδόν μόνος του! Γι' αυτό
ακριβοπληρώθηκε και αυτό ακριβώς ξεπληρώνει! Ολα τα άλλα είναι
ραπανάκια για την όρεξη!


ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ.
ΛΙΓΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΕ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΣΩΤΗΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ.

1. ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΤΕΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΦΛΟΓΙΣΤΙΑΣ ΤΟΥ ΣΙΣΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΤΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ. ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Η ΑΦΛΟΓΙΣΤΙΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΧΤΗ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΟΡ ΔΕ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΡΥΘΜΟ ΟΛΗ ΤΗ ΣΕΖΟΝ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΣΩΤΗΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΕΘΗΚΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΣΙΣΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΓΚΟΛ ΣΕ 6 ΔΥΝΑΤΑ ΜΑΤΣ, ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΠΑΡΑΓΚΑ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΑΡΗ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ, ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.

2. ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΣΑΦΩΣ Κ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ. ΑΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ, ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ. ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ.
ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΩΤΗΡΑΚΟΠΟΥΛΟ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΑΞΙΑ Κ ΤΟ ΤΙ ΓΚΟΛ ΒΑΖΕΙΣ. ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΟΧΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΓΚΟΛ. ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. 17 ΣΕ 21 ΜΑΤΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ.
ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΗΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΚΙΝΗΣΗ.
ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΡΑΨΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.

3. ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ Ο ΦΟΡ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ. Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Ο ΦΟΡ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.
ΜΕ ΠΙΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΝ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΑΦ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ, ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΒΡΩΜΙΚΗ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΑΦΑΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΣΟΡΡΥ ΠΑΝΤΩΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ ΦΟΡ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΩΤΗΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΗ ΒΡΩΜΙΚΗ ΔΗΛ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΦΟΡ, ΟΧΙ Ο ΣΙΣΕ.
ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ Κ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΟΣ.

4.Η κλάση του είναι τέτοια
που του αρκεί μία μέτρια σεζόν (γιατί τέτοια είναι η φετινή για τον
ίδιο)

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.
ΣΟΡΡΥ ΜΑΓΚΕΣ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΛΕΕΙ ΤΠΤ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΣΑ ΛΕΩ ΟΛΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ.
ΜΕΤΡΙΑ ΣΕΖΟΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΑΣΗ ΤΟΥ Ο ΣΙΣΕ.
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΟ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΣ, ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΤΡΙΑ ΣΕΖΟΝ ΤΟΥ Ο ΣΙΣΕ, ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ 17 ΓΚΟΛ.



ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ παο ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ.
ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ ?
''Ο Παναθηναϊκός του Νιόπλια έχει μια διαφορά από αυτόν του Τεν Κάτε. Εχει βασική ενδεκάδα. Το σημαντικότερο, η βασική ενδεκάδα του Παναθηναϊκού είναι η καλύτερη δυνατή. Ενα γεγονός το οποίο, ακόμα και όταν μουρμουράνε οι αναπληρωματικοί μιας ομάδας, μέσα τους το αναγνωρίζουν. ''

ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΑΣ ΛΕΓΑΤΕ ΟΤΙ Ο ΤΕΝ ΚΑΤΕ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ, ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ ?
ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΙΟΠΛΙΑ, ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΛΟ. ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ Κ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.
ΚΑΝΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΜΙΑ 11ΑΔΑ ΣΤΟΝ ΠΑΟ.
ΒΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ, ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ.
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΜΛΚΙΕΣ Κ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΤΕΝ ΚΑΤΕ, ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΖΙΚΟ, ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΦΕΡΕΡ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ.
Κ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ.
ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΟΙ 2 ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΟΤΙ Ο ΤΕΝ ΚΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ.
ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ Η΄ ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ, ΑΛΛΑΞΑΤΕ ΓΝΩΜΗ ?
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 10:35 pm

Κάτσε να λείξει η Carlisle που αν νικήσει με χρυσοπληρώνει και θα σου πω... ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Icon_biggrin
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyTue Feb 09, 2010 11:31 pm

Με το που μίλησα εδώ το τσίμπησε η Carlisle και δεν μας πλήρωσε... Δεν πειράζει...

Λοιπόν έχουμε και λέμε... Έλεγα από πέρυσι ένα πράγμα για τον Τεν Κάτε... Οτι είδα κάποια πράγματα και ήθελα να μείνει και φέτος, να διαλέξει παίχτες, να φτιάξει από την αρχή την ομάδα όπως την θέλει κλπ κλπ... Η αλήθεια είναι οτι είναι ο προπονητής που του δόθηκε το μεγαλύτερο budget και τα αποτελέσματα δεν τον δικαιώνουν, μιας που θεωρητικά θα μπορούσε να έχει κάνει περισσότερα...

Αλλά έστω και μετά από τόσο καιρό που έφυγε ας δούμε λίγο ούτε οπαδικά, ούτε προκατελειμένα, τι είδαμε από τον Ολανδό?
Όπως είπε και ο Νιόπλιας όταν ήρθε στην ομάδα, δεν είχε σκοπό να τα αλλάξει όλα όπως λένε πολλοί, δεν βρήκε καμμένη γη και άλλα τέτοια που λένε διάφοροι είτε για να δικαιολογηθούν σε πιθανή στραβή, είτε γιατί όντως έτσι είναι...
Ο Τεν Κάτε έφτιαξε μια ομάδα με απίστευτη φυσική κατάσταση (ίσως απλά για τα ελληνικά δεδομένα), μιας που η ομάδα και τις δύο χρονιές είχε Τσου Λου και παρόλα αυτά από άποψη αντοχής δεν κλάταρε ποτέ... Την πρώτη χρονιά ξέρουμε όλοι τι έγινε... Του λείπανε παίχτες, συνάντησε μια εντελώς εχθρική διατησία, έχασε το πρωτάθλημα και έκανε μια καλή σχετικά εμφάνιση στο Τσου Λου... Στα συγκερκιμένα παιχνίδια, όπως και στα ντέρμπι εντός των συνόρψν έστησε την ομάδα εξαιρετικά στο γήπεδο, δείχνοντας οτι μπορεί να κουμαντάρει μια ομάδα σε τέτοιο επίπεδο... Στα θεωρητικά πιο εύκολα ματς τα έκανε λίγο μαντάρα, όπου σε πολλές περιπτώσεις μπορείς να του προσάψεις οτι τα φοβήθηκε...Την πρώτη χρονιά όμως είχε και την δικαιολογία του οτι δεν είχε παίχτες που να έχει ζητήσει αυτός...

Την φετινή χρονιά όμως που θεωρητικά συμμετείχε στην διαμόρφωση του ρόστερ και έχοντας πάρει πολύ σοβαρές αποφάσεις να διώξει από την ομάδα δύο από τα σημαντικά περιουσιακά της στοιχεία (Ίβανσιτς, Μάτος) και έχοντας στον πάγο άλλους τρεις παίχτες της ομάδας, όλοι είχαν περισσότερες απαιτήσεις...
Στο πρωτάθλημα την ομάδα την άφησε δεύτερη πίσω από τον Ολυμπιακό μετά την ήττα στο ντέρμπι... Στην Ευρώπη τπτ τρομερό... Αυτό πάντως δεν μου φαίνεται τυχαίο αφού όλοι του δώσανε να καταλάβει οτι αυτό που τους νοιάζει είναι το πρωτάθλημα και όχι η Ευρώπη...
Όσον αφορά την 11αδα, σίγουρα ήταν ένας προπονητής που και rotation έκανε και αλχημείες πολλές φορές, αλλά ώρες ώρες τραγικοποιούμε τα πράγματα από την άποψη οτι φέτος η ομάδα είχε κορμό... Τζόρβας, Σπυρόπουλος, Βύντρα, Σαριέγκι, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Καραγκούνης, Σαλπιγγίδης, Λέτο, Σισέ ήταν πάντα βασικοί με τον Τεν Κάτε... Οπότε δεν νομίζω οτι ήταν θέμα νορμάλ 11αδας... Ο Νιόπλιας κατέβηκε στο κύπελο με πόσες άλλαγες και πέρασε στο 92 τον Πιερικό... Αν ήταν ο Τεν Κάτε σίγουρα θα τον ξεσκίζαμε παρά την πρόκριση... Τον Νιόπλια βέβαια ακόμα τον γουστάρουμε...

Όλοι έχουν μιλήσει για θέμα έλλειψης τακτικής... Εκεί μπορεί και να έχουν δίκιο μιας που στην τελική για να το λένε όλοι δεν νομίζω να λένε μαλακίες... Αν και νομίζω οτι και ο Τεν Κάτε είχε την δικιά του, έστω και αν διαφωνούμε τακτική προσέγγιση του αθλήματος, απλά για το ελληνικό πρωτάθλημα και σε ομάδα όπως ο ΠΑΟ δεν μπορούσε να έχει αποτέλεσμα... Και αυτό γιατί βασιζόταν στο πρέσινγκ, στο κλέψιμο της μπάλας και στην γρήγορη ανάπτυξη... Έτσι κάπως έπαιξε και πέρυσι στο Τσου Λου όπου με ομάδες που παίζανε ανοιχτά, μπορούσε να το κάνει... Εδώ με τον Λεβαδειακό και τον Αστέρα Τρίπολης όχι...

Για να μην πλατιάζω ούτε τραγικός τόσο όσο λέτε δεν ήταν, ούτε όμως και κανένας τεράστιος προπονητής... Αυτό εξάλου ποτέ δεν το είπα... Αν έμενε μέχρι τέλος της χρονιάς πάντως θα ήμουν από αυτούς που θα ήταν υπέρ μιας αλλαγής... Απλά ανέκαθεν θεωρώ οτι τον κάθε ένα πρέπει να τον βλέπεις σε μια διάρκεια... Και όπως επίσης οτι δεν μου αρέσουν οι αλλαγές μέσα στην μέση της χρονιάς... Δείχνει σημάδια και κατάλοιπα μικρών ομάδων σε λογική...
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyWed Feb 10, 2010 1:09 am

Για το Σισέ τά'χουμε πει όλα... ο καθένας με τη γνώμη του... Σ'άλλον αρκεί η γκόμενα να είναι καλή και άγια και μουνάρα και καλή στο κρεβάτι, άλλος λέει καλή και άγια και μουνάρα και καλή στο κρεβάτι αλλά μ'ενοχλεί αυτή η ελιά στο μπούτι.

Ο Πανούτσος έχει σε όλα δίκιο... ενδεχομένως όμως και στο κομματάκι που το κλείνει το θέμα: "Μια ομάδα των 15-16 παικτών, που δεν δίνει όμως την αίσθηση ότι κάποιος αδικείται, που αν έχει στόχο το πρωτάθλημα ο αριθμός είναι υπεραρκετός, αλλά αν έχει ευρωπαϊκές φιλοδοξίες οι παίκτες θα φάνε χοντρό ζόρι."
Εύχομαι να μην έχει δίκιο ΚΑΙ σ'αυτό το κομματάκι... Smile

Τώρα βέβαια, το ότι είναι καλός ο Νιόπλιας (που ευτυχώς και μπράβο του και τον γουστάρω απ'την αρχή, και επιπλέον, προσωπικά, προτιμώ έναν Έλληνα και δεμένο και με την ομάδα από παλιά, από οποιονδήποτε...) σημαίνει ότι πρέπει να γονατίσουμε και να λέμε "μετανιώσαμε θεέ της μπάλας, κι ο Τεν Κάτε ήταν μπάζο του κερατά;"
Όχι ρε φίλε...

Τα καλά και τα κακά του Τεν Κάτε έχουν γραφτεί δεκάδες φορές... 'Οτι θεωρεί ό καθένας, μπορεί και να το στηρίξει... Προσωπικά θεωρώ ότι είναι προπονητής που ξέρει ποδόσφαιρο και έκανε και πρόσφερε πολλά με βασικότερο την αλλαγή του στυλ της ομάδας. Τώρα, οι σχέσεις, τα γύρω γύρω, οι απαιτήσεις, οι παραξενιές, οι γκρίνιες, η μιζέρια κλπ κλπ αλλάζουν πολλά. Το αποτέλεσμα δεν βοήθησε. Μπορεί και να μην έκανε ο Τεν Κάτε αλλά μπροστά την πήγε την ομάδα. Στο κάτω κάτω, δεν τον ονόμασε και κανείς Μουρίνιο ούτε Φέργκιουσον...

Επειδή δε βρίσκω κανένα νόημα στο να ξαναψάξουμε τεχνικά, να πω δυο βασικά πράγματα που ξεχνάμε:
Ο ΠΑΟ την περσινή χρονιά άλλαξε ολόκληρος... από πάνω ως κάτω... δεν έμεινε ουσιαστικά κανείς. Δεν έμεινε ο προηγούμενος Πρόεδρος, ή ισχυρός "τεχνικός διευθυντής" (λέμε τώρα, αν υπήρχε) να κρατήσει ισορροπίες. Το μόνο που έμεινε ίδιο ήταν μια 10ριά παίκτες. Η περσινή χρονιά για μένα δε θα έπρεπε να είναι κριτήριο για κανέναν και για τίποτα. Ήταν μόνο για να μάθουν τα νεούδια τη δουλειά. Η περσινή χρονιά θα έπρεπε να είναι σαν να μην υπήρξε.
Παρ'όλα αυτά καλλιεργήθηκε και απαίτηση να πάρει το πρωτάθλημα, και τελικά μια χρονιά καλή σε σχέση με τις συνθήκες, και σε τελικό αποτέλεσμα "στεγνά", καλύτερη από τις προηγούμενες, να καταλήξει να θεωρείται αποτυχία.
Σε μια τέτοια χρονιά, μόνο πολύ τυχερός προπονητής, δε θα είχε καεί.

(Και τελικά, άντε, ο Τεν Κάτε ήταν άσχετος... Ο Μπάγεβιτς που ξέρουμε εγγυημένα ότι είναι σχετικός, φέτος τι έγινε; Πού είναι οι οργανωμένες ομάδες του με τη συγκεκριμένη τακτική τους κλπ κλπ; Μυρωδιάς έγινε; Αν ο φετινός Μπάγεβιτς λεγόταν Τενκάτεβιτς θα είχε βγάλει τον πρώτο γύρο ή θα είχε φύγει εξευτελισμένος από τους ειδικούς; )
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyWed Feb 10, 2010 3:11 am

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗ ΟΤΙ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ Ο ΤΕΝ ΚΑΤΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.
Κ ΤΙΣ 2 ΧΡΟΝΙΕΣ Ο παο ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΟΥΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΟΥΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ (ΒΛΕΠΕ οσφπ ΦΕΤΟΣ Η΄ αεκ ΜΕ ΦΕΡΕΡ).
ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΘΛΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΘΕΜΑ ΜΗ ΣΩΣΤΗΣ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ.
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΤΕΝ ΚΑΤΕ, ΟΠΩΣ ΟΡΘΑ ΛΕΕΙ Κ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ, ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΣ.
ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗ ΗΤΑΝ, ΔΙΚΗ ΤΟΥ, ΠΙΣΤΩΝΕΤΑΙ Κ ΣΤΟΝ ΟΛΛΑΝΔΟ. ΓΙΑΤΙ Κ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΕΙΝΑΙ.

ΔΕ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΥ ΕΦΤΑΙΞΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Η ΚΑΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ. ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΠΕΡΣΙΝΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΑΚΙΑ. ΕΔΩ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗ.

ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΙΖΩ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΟΛΟΥΣ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΓΟ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ.
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΕΚΤΕΘΗΚΕ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΡΠΑΓΗ ΜΕΛΜΠΕΡΓΚ, ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ, ΚΑΘΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΗΡΕ ΓΡΑΜΜΑ (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΕΝΤΟΛΗ) ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗ ΜΛΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ (ΟΤΙ Κ ΚΑΛΑ ΘΑ ΦΕΡΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΜΠΕΡΓΚ). ΑΝ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΔΕ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ. ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ.

ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΚΟΡΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ ΠΟΤΕ 2 ΔΙΑΔΟΧΙΚΑ ΜΑΤΣ, ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ 11. ΠΟΤΕ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟ.
ΚΑΛΟ ΤΟ ΡΟΤΕΪΣΟΝ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΞΕΦΤΥΛΙΣΕ.
ΟΠΟΤΕ ΓΙΑΝΝΗ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΑΙΖΑΝ ΒΑΣΙΚΟΙ, ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΕ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΕΠΑΙΖΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΘΕΣΗ.
ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΟΠΕΡ ΒΑΡΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΔΕΞΙΑ ΜΠΑΚ.
ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΧΑΦ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟΠΕΡ.
ΓΕΝΙΚΑ ΣΑΝ ΚΟΟΥΤΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΣΕ ΠΟΤΕ. ΝΑ ΘΥΜΗΣΩ ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ Κ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗ ΕΚΤΟΣ ΒΑΣΙΚΗΣ 11ΑΔΑΣ ?
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ, ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΛΑΘΟΣ.

ΣΥΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΘΕΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ.
ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΙΣΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ, Ε ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ.


ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΜΠΑΓΕΒΙΤΣ, ΚΑΛΩΣ Η΄ ΚΑΚΩΣ Ο ΜΠΑΓΕΒΙΤΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ Κ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ.
Ο ΜΠΑΓΕΒΙΤΣ ΤΙΣ ΜΛΚΙΕΣ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.
ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΑΝ ΛΕΓΟΤΑΝ Suspect ΙΤΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ.
ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΓΕΒΙΤΣ, Ο ΠΙΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΩΡΟ ?
ΛΟΓΙΚΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΠΙΣΤΩΣΗ.
ΑΝ ΔΕ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΣΤΩΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ, ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ?
ΠΙΣΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ, ΜΕ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΤΟΥ ΔΗΛ.

Κ ΦΥΣΙΚΑ, ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ, ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΜΠΑΓΕΒΙΤΣ.
ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΠΑΓΕΒΙΤΣ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ.
ΣΑΦΩΣ Κ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ Κ ΑΥΤΟΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ, ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΕΓΩ ΛΑΘΗ.
ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ Κ ΑΛΛΟ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΣΤΗΝ ΑΕΚ.

Ο ΝΤΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΕΚ.
Ο ΤΕΝ ΚΑΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ.
ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyWed Feb 10, 2010 5:10 am

Περίπου στις 1 και κάτι έπεσα για ύπνο... Μέχρι τις 4 και δεν έχω κλείσει μάτικαι μιας και στις 5.30 θα πρέπει να φύγω για μια δουλίτσα που έχω αποφασίζω να σηκωθώ να κάνω ένα μπάνιο, να φτιάξω ένα καφέ και να προσπαθήσω να σκωτώσω την ώρα μου κάπως... Και μπαίνω στο φόρουμ και... ωωωω τι χαρά... Μου έχετε δώσει λαβή να γράψω κάτι... Τεράστιο δώρο, ακόμα μεγαλύτερο από το να πέρναγε η Carlisle σήμερα...χαχαχαχαχαχα... Δεν την παλεύω ρεεεεεεεεεεεεεε...

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Καταρχήν διαβάζοντας το άρθρο του Πανούτσου οκ και εγώ δεν μπορώ να διαφωνήσω σε τπτ περίπου... Εκτός του οτι δεν υπάρχει νομίζω ομάδα που να μην βασίζεται σε 15-16 ποδοσφαιριστές... Δεν ανακάλυψε την Αμερική λέγοντας οτι ο ΠΑΟ χρησιμοποιεί τόσους... Έχει το πιο πλήρες ρόστερ, περίπου τόσοι είναι αυτοί που λέμε πρώτης γραμμής και από κει και πέρα έχει και άλλους 5-6 που συμπληρώνουν το ρόστερ και που αν χρειαστεί θα παίξουν... Αν τώρα πρέπει να αλλάξει και τους 11 βασικούς ε σόρρυ αλλά καμιά ομάδα στον κόσμο νομίζω δεν έχει δύο ισάξιες 11αδες (ξεχνάω καμία? Άντε ίσως η Ρεάλ να πλησιάζει μια δεύτερη σούπερ σε ατομικό επίπεδο δεύτερη 11αδα)... Αυτή τη στιγμή νομίζω οτι ο μόνος αναντικατάστατος θεωρητικά είναι ο Σισέ... Να το προχωρήσω και λίγο ακόμα? Βάλτε και Καραγκούνης, Ζιλμπέρτο... Αυτή η τριάδα είναι βασικά αυτοι που λες οτι θα τραβήξουν όλο το λούκι... Που πχ όμως προχτές στη Λάρισα δεν έπαιξε ο Ζιλμπέρτο και η ομάδα ήταν άψογη... Αλλά τον βάζω και αυτόν λόγω παρελθόντως και αποδείξεως του εναντίου σε περισσότερο από έναν αγώνα... Οποιοσδήποτε άλλος και να λείψει, κουτσά στραβά θα καλυφτεί το κενό του... Ο Νίνης πχ, όταν μπαίνει δίνει έναν άλλο αέρα στην ομάδα, μπορεί και συνεργάζεται καλύτερα από τον καθένα με τον Σισέ, αλλά σε αρκετά ματς που δεν έπαιξε η ομάδα, ήταν εντάξει... Ο Λέτο? Το ίδιο... Κλπ κλπ... Θέλω να πω οτι σε αυτό το σημείο δεν είμαι τόσο σίγουρος οτι συμφωνώ με τον Πανούτσο...

2ον μια παρατήρηση... Δεν είπα οτι έφταιξε μόνο η διαιτησία Άλεξ για το περισινό πρωτάθλημα αλλά η αλήθεια είναι οτι στον πρώτο γύρο ο Παναθηναϊκός αγνοεί την λέξη πέναλτυ... Δεν του δίνουν ούτε με αίτηση... Ξεκινάει την χρονιά και χάνει από την ΑΕΚ όλοι θυμόμαστε πως, πάει μέσα στο Καραϊσκάκη, παίζει με 10, παίζει τον Γαύρο στο μισό γήπεδο και για να μην γίνει και η στραβή στο 90 κόβουμε και ένα offside 5 μέτρα πιο πίσω τον Clayton που έβγαινε τετ α τετ... Αν σε όλα αυτά προσθέσεις και τα προβλήματα που είχε σαν ομάδα ο Παναθηναϊκός, δεν χρειάζεται και πολύ να μείνεις πίσω στην βαθμολογία... Και αν μείνεις πίσω το ξέρεις πολύ καλά οτι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ο Ολυμπιακός δεν θα χάσει τους βαθμούς που χρειάζεται ώστε να τον φτάσεις... Δες σε αντίθεση φέτος, που ο Γαύρος είναι χάλια, παρόλα αυτά πόσες φορές η διατησία τον έσπρωξε (άσχετα αν νίκησε ή όχι) και πως θα μπορούσε (αν όχι να μπορεί ακόμα) να είναι μέσα στην διεκδήκηση του τίτλου...

Για κάποιους παίχτες και τον παροπλισμό τους του το καταλογίζω και εγώ... Με λίγα ελαφρυντικά από την μία, με άλλα κατηγορώ από την άλλη... Πχ ο Ίβανσιτς ξεκινάει βασικός με Τεν Κάτε... Κάτι έγινε λοιπόν και έχασε την θέση του... Όταν ο Τεν Κάτε ήθελε από τα χαφ να μαρκάρουν κιόλας και ο Αυστριακός δεν το έκανε δεν μπορώ να τον κρίνω αρνητικά... Όταν ο Μάτος μπήκε αλλαγή πόσες φορές και δεν έπεισε δεν φταίει ο Τεν Κάτε... Που φταίει για μένα εδώ? Εγώ θέλω ο προπονητής να είναι και δάσκαλος... Όταν ο ΠΑΟ πήρε τον Τζιόλη πραγματικά τον πίστευα πολύ σαν παίχτη... Ψηλός, δυνατό παιδί με αρκετά καλά στοιχεία, που όμως ήθελε δουλειά... Ποιος του έμαθε το κάτι παραπάνω? Πως εξελίχθηκε? Το ίδιο λοιπόν και με τους προαναφερθέντες αλλά και με όλους τους παίχτες που περνάνε από μια ομάδα... Ο παίχτης πρέπει να εξελίσεται διαρκώς τουλάχιστον μέχρι μια ηλικία γύρω στα 27 που λες οτι τώρα κάνει 4-5 χρόνια, τα πιο μεστά στην καρίερα του, αλλά για να γίνει αυτό πρέπει και ο προπονητής να διδάσκει...
Ακούω για τον Νιόπλια και χαίρομαι οτι το κάνει αυτό... Οτι προσπαθεί να διδάξει στην προπόνηση... Μακάρι και θα φανεί και από την εξέλιξη κάποιων παιχτών...

Τώρα επικοινωνιακά οκ, μην γελιόμαστε, μπροστά δεν είναι κανένας, αλλά μόνο αν είσαι μαλάκας λες τέτοιο πράγμα από μόνος σου, όταν έχεις χάσει τον Μέλμπεργκ και παίρνεις ένα παιδί άγνωστο μέχρι τώρα να σου κάνει τα ίδια... Άσε που το γαμάς και το ίδιο με το άγχος οτι πρέπει να αποδείξει οτι είναι καλύτερο του Μέλμπεργκ, κάτι που όλοι το έχουν πει μπορεί να γίνει, λέμε τώρα, κάποτε αλλά που τώρα δεν ισχύει... Δοσμένη δήλωση από την διοίκηση ήταν και είναι ένα φάουλ αυτό...
Για τον κορμό που λες επιμένω... Πέρισι έκανε rotation, φέτος όχι... Όταν έχεις 10 παίχτες σταθερούς και αλλάζεις μόνο σε περίπτωση τραυματισμού δεν λέγεται rotation... Ή αν αλλάξεις έναν παίχτη με βάση την τακτική προσέγγιση ενός ματς...
Θα συμφωνήσω απόλυτα οτι έκανε μαλακίες επιλογές ώρες ώρες και αυτό συγκαταλέγεται σε αυτό που έλεγες Άλεξ τις προάλλες, με τα κολλήματα κάποιων προπονητών να αποδείξουν δεν ξέρω και εγώ τι... Κάπως έτσι είδαμε και τον Μπιερσμιρ δεξί μπακ...

Το τελευταίο κομμάτι που θα σταθώ είναι αυτό που έθιξε ο suspect... Είναι αλήθεια οτι ο ΠΑΟ πέρυσι άλλαξε πολλά... Εκτός του οτι έγινε πολυμετοχικός (με τις συνέπειες που αυτό είχε, να βγαίνει και να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του όποτε γουστάρει), εκτός από τους πόσους παίχτες πήρε κλπ κλπ, εκτός από του τι στο διάολο βάλανε κάτω και αποφασίσανε διοίκηση - Αντωνίου - προπονητής, η ομάδα άρχισε να παίζει και με πιο επιθετική φιλοσοφία... Που παλιότερα δεν την είχε... Ο Τεν Κάτε το έχω πει και παλιότερα ήταν ο μόνος ειληκρινής προπονητής που ήρθε, στις πρώτες του δηλώσεις... Είχε πει προτιμώ μια ομάδα που να κερδίζει 4-3 παρά 1-0... Το έχουν πει τόσοι και τόσοι... Με τον Τεν Κάτε όντως όμως κάτι τέτοιο είδαμε... Που πολλές φορές όμως για κάποιους λόγους έγινε και 2-3 ( από Εργοτέλη πχ)... Το έλεγε και ο Πεσέϊρο αλλά μετά είδαμε την λογική του 1-0...

Οπότε το να προσπαθήσεις να αλλάξεις μια ολόκληρη φιλοσοφία ομάδας δεν νομίζω οτι είναι εύκολο...

Επίσης θεωρώ οτι μεγάλο λάθος έχει κάνει και η διοίκηση του ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 581153 σε άλλο ένα θέμα... Εγώ νομίζω οτι ο Τεν Κάτε όταν ήρθε άρχισε να δουλεύει όπως αυτός νόμιζε... Σωστά λάθος δεν ξέρω, αλλά όπως αυτός ήθελε... Κάποια στιγμή νομίζω οτι προσπαθήσαν να τον βάλουν σε αυτό που λέμε ελληνική πραγματικότητα και που εγώ το θεωρώ την μεγαλύτερη μαλακία στο ελληνικό ποδόσφαιρο... Ποια είναι ρε παιδιά η ελληνική πραγματικότητα? Οτι κύριε Τεν Κάτε ξέρεις δεν γίνεται να χάσεις από τον Εργοτέλη? Γιατί σε ποια χώρα μπορεί ή κάνει ή επιτρέπεται η μεγάλη ομάδα να χάσει από την μικρή? Υπάρχει η χώρα που χάνει η μεγάλη ομάδα και οι οπαδοί της βγαίνουν στους δρόμους να το γιορτάσουν? Τι στο διάολο έχει καλύτερο πια αυτή η ηλίθια νοοτροπία που όλοι οι ξένοι προπονητές που έρχονται πρέπει να την γνωρίζουν και που είναι ικανή να βγάλει σαπάκι προπονητή ακόμα και τον Βενγκέρ? Η διοικηση λοιπόν κάποια στιγμή νομίζω οτι προσπάθησε να προσαρμόσει τον Τεν Κάτε γιατί πολύ απλά δεν είχε την δύναμη (όπως και ακόμα δεν την έχει) να χειριστεί κάποιες καταστάσεις με τις εφημερίδες και με την περιρέουσα ατμόσφαιρα... Και το λάθος του Τεν Κάτε είναι οτι το δέχτηκε... Σαν άψογος υπάλληλος κάλυπτε πάντα την διοίκηση και εκεί όταν πρόκειται για μαλακίες (τύπου Μέλμπεργκ πχ) το κεφάλι του πάλι ο ίδιος θα το φάει, είναι δεδομένο... Περί αυτού είχε πει μια σωστη ατάκα και ο Γκότζος που δυστυχώς δεν την θυμάμαι να την μετάφερω αυτούσια αλλά το νόημα της ήταν αυτό... Οτι ο Ολλανδός είχε αρχίσει κάποια στιγμή να κάνει πράγματα που του λέγανε, άσχετα αν ήταν αυτά που ήθελε ή όχι...

Τέλος ο Νιόπλιας ακόμα φυσικά και δεν είναι μεγάλος προπονητής... Είναι ανερχόμενος... Είναι καλό να στηριχτεί όμως γιατί δείχνει καλά στοιχεία... Και όταν λέω να στηριχτεί δεν εννοώ να του ανανεώσουν το συμβόλαιο και για του χρόνου... Να το κάνουν μόνο αν έχουν την διάθεση να του αφήσουν την ομάδα εξ ολοκλήρου για ένα -δύο χρόνια να δείξει το έργο του... Αν δεν τον πιστεύουν καλύτερα θα είναι να μην τον ανανεώσουν... Γιατί στην πρώτη στραβή πάλι του χρόνου θα λέμε, οτι χρειάζεται νέος προπονητής... Και έτσι ένα πρωτάθλημα μπορεί να έρθει, αλλά ποτέ δεν θα έρθει το αποτέλεσμα του να δημιουργήσεις μια μεγάλη ομάδα... Για αυτό έλεγα και για τον Τεν Κάτε οτι από την στιγμή που τον κρατήσαν το καλοκαίρι θα έπρεπε να βγάλει όλη τη χρονιά... Και άντε τώρα το έκανες γιατί υπάρχει η καούρα του πρωταθλήματος... Του χρόνου όμως και ήδη πρωταθλητής, πρέπει να έχουν στόχο το να διατηρήσουν την ομάδα ψηλά αλλά και να την πάνε και ένα βήμα παραπάνω...

Υ.Γ... Με αυτά και με αυτά ήρθε η ώρα να φύγω.... Άντε καλημέραααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyWed Feb 10, 2010 11:33 am

(Καίσαρα, θεωρώ ότι ήταν σαφέστατο ότι δεν αμφισβήτησα την αξία του Μπάγεβιτς ούτε αν κάνει...)

Μια που αναφέρθηκαν και παίκτες... αυτός ο Ίβανσιτς μετά από έναν καλό μήνα στην αρχή, χάθηκε... Και παίζει στο ιδανικότερο περιβάλλον για Ίβανσιτς. Στη Γερμανία που παίζουν ανοιχτά γενικώς, και ακόμα περισσότερο σε μια μικρή ομάδα, νεοφώτιστη, που αυτής κι αν δεν προσπαθεί κανείς να της καταστρέψει το παιχνίδι...
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyWed Feb 10, 2010 12:05 pm

Ernesto wrote:

Δεν είπα οτι έφταιξε μόνο η διαιτησία Άλεξ για το περισινό πρωτάθλημα
Ξεκινάει την χρονιά και χάνει από την ΑΕΚ όλοι θυμόμαστε πως,

ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑΝΝΗ. ΜΕ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΥΜΦΩΝΟ.
ΣΕ ΕΝΑ ΟΜΩΣ ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ.
ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΣΕ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΗΝ ΕΚΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ.
ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ ΦΕΤΟΣ ΩΣ ΤΩΡΑ Κ ΑΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΜΛΚΕΣ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ. ΑΝ Κ ΤΗΝ ΑΕΚ ΦΡΟΝΤΙΣΑΝ ΑΝ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΣΤΟ ΚΑΝΑΒΑΤΣΟ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ Κ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΕΚ - ΠΑΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΣΦΑΛΜΑ.
ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΔΕΝ ΕΚΡΙΝΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΑΕΚ ΠΕΡΥΣΙ.
ΜΗΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΕΣΑΙ.
ΤΟ ΜΑΤΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ.
ΑΠΛΑ ΚΑΤΕΒΗΚΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΟΥ ΝΕΟΠΛΟΥΤΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΦΑΝΕΛΑ, ΘΑΡΡΕΙΣ Κ ΕΠΑΙΖΕΣ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΟΥΛΑ.
ΕΠΑΙΞΕ Κ Η ΑΕΚ ΚΑΛΑ, ΣΕ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΜΕ 2-1 Κ ΜΕ ΓΚΟΛ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ 80 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.
ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΕΚΕΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΜΑΡΑ.

ΑΥΤΟ ΩΣ ΜΟΝΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ.
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyWed Feb 10, 2010 1:02 pm

ΚΑΙΣΑΡΑ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΧΟΥΝΕΡΙ ΧΤΕΣ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΣΤΑΡΕ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΑΥΠΝΙΕΣ ΡΕ ΜΛΚ? ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΛΟΞΥΓΚΑ?
Very Happy
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΡΓΑ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΙΣΑΡΑΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...
ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΤΕΣΙΝΟ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΑΠΟΡΩ ΑΝ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΠΟΨΕ ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΟ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΤ...ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ
lol!
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyWed Feb 10, 2010 1:50 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ΠΟΣΟ ΜΑΚΑΚΑΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ?
ΜΠΕΣ ΕΝΟΤΗΤΑ ''ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ'', ΑΝΟΙΞΑ ΤΟΠΙΚ.
ΜΠΕΣ Κ ΓΡΑΨΕ ΑΠΟΨΗ ΠΑΛΙΟΡΟΜΠΑ.
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyThu Feb 11, 2010 6:53 pm

http://www.contra.gr/Columns/Paparazzi/263339.html

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.
ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Η ΟΨΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΟ Laughing Laughing Laughing
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyThu Feb 11, 2010 7:04 pm

Χαχαχαχαχαχα... Γαμάτοοοοο.... Ρε τους λαλάκες... Πολύ καλό...
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptySun Feb 14, 2010 6:34 pm

ΨΩΛΑΡΕΚ
Ε ΤΟ ΦΟΥΚΑΡΑ ΤΟ ΒΑΖΕΛΟ.
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptySun Feb 14, 2010 8:04 pm

ΞΕΚΛΕΒΩ ΠΑΛΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΠΕΘΕΡΙΚΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΛΠ...
ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ.... Shocked
ΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧ
ΩΩΩΩΩΩΩΩΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ
ΩΡΑΙΟ ΧΡΩΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΗΡΕ ΠΑΛΙ ΤΟΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΒΡΕ ΛΕΣ???????????
ΒΡΕ ΛΕΣ?????????????????????? lol!

ΥΓ
ΚΑΙΣΑΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ...ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΡΕ ΜΛΚ... Very Happy
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptySun Feb 14, 2010 8:17 pm

Hammer wrote:
ΞΕΚΛΕΒΩ ΠΑΛΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΠΕΘΕΡΙΚΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΛΠ...
ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ.... Shocked
ΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧ
ΩΩΩΩΩΩΩΩΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ
ΩΡΑΙΟ ΧΡΩΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΗΡΕ ΠΑΛΙ ΤΟΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΒΡΕ ΛΕΣ???????????
ΒΡΕ ΛΕΣ?????????????????????? lol!

ΥΓ
ΚΑΙΣΑΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ...ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΡΕ ΜΛΚ... Very Happy
το πρωτάθλημα, αν χρειαστεί, θα το χάσεις πανηγυρικά στο ντέρμπυ Wink οπότε καλύτερα να έχεις διαφορά ώστε να το λες αδιάφορο Razz
Back to top Go down
KAISARAS

KAISARAS


Number of posts : 2255
Age : 45
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptySun Feb 14, 2010 11:31 pm

Ο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ''ΚΑΝΤΕ'' ΕΔΩΣΕ ΡΕΣΙΤΑΛ Κ ΧΘΕΣ ΣΤΟ 2ο ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ Η ΚΑΒΑΛΑ.
ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΤΕ Κ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΝΑ ΣΤΡΩΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΛΥ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΟΠΑΔΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ, ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΠΑΛΟΣ, ΕΙΝΑΙ Κ ΕΝΤΕΛΩΣ ΒΟΔΙ. ΜΗΔΕΝ ΜΥΑΛΟ, ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ ΜΑΡΙΟ.
Κ Ο ΑΡΤΣΕ ΣΤΗΝ ΑΕΚ ΠΑΙΖΕΙ (Η΄ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΠΡΟΟΡΙΖΟΤΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ), ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 2ο ΕΠΙΣΗΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΠΑΛΤΟ Κ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΤΟΠΕΡ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ. ΜΕ 2ο ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ''ΚΑΝΤΕΤ''.

ΠΕΜΠΤΗ ΜΕ ΡΟΜΑ, ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥΜΠΑ.
ΑΝ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ Κ ΑΛΛΟ, ΤΟΤΕ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΠΑΡΑΓΚΑ, ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΒΑΘΜΟΥΣ, ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ.
ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΚΑΣ (ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ), ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ. ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΚΕΙ, ΣΦΙΓΓΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
Κ ΙΣΟΒΑΘΜΟΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΒΑΖΕΛΟ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ.
Ο ΠΑΟΚ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΛΙΓΕΣ ΤΥΧΕΣ, ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΠΑΡΑΓΚΑ ΜΠΗΚΕ ΠΟΛΥ ΓΕΡΑ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΣΗΜΕΡΑ.
ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΤΠΤ ΤΕΤΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.
ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ Κ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΑΖΕΛΙΑ.
ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΑΠΟΣΜΗΤΙΚΟ ΧΩΡΟΥ ''VAZELOXOL'' ΝΑ ΞΕΠΟΥΛΑΕΙ ΑΠΡΙΛΗ ΜΗΝΑ.
Back to top Go down
lipton

lipton


Number of posts : 917
Age : 39
Registration date : 2008-11-10

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyMon Feb 15, 2010 9:14 am

με βιτολο αποντα στο ματς της Κυριακής
Με γκαρσία αμφίβολο καθως δεν ξερουμε αν θα καταφέρει να επιστρέψει και σε τι κάτασταση θα επανέλθει
με αραμπατζη σιγουρο απόντα (καλα αυτο δεν ειναι κακό )

πιστευω πως ο Παοκ δεν θα κερδισει

το ματς ειναι ενα μεγαλοπρεπέστατο χινάρι και θα τιμηθει και στοιχηματικά.
Back to top Go down
Ernesto

Ernesto


Number of posts : 2463
Age : 41
Registration date : 2008-11-06

ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 EmptyMon Feb 15, 2010 3:54 pm

Καλησπέρα και καλή Καθαρή Δευτέρα ρε...

Δύο λόγια για το σκ...

Ξεκινάω με την ομάδα μου... Μπαλίτσα δεν έπαιξε... Μπήκε λίγο δυνατά, πίεσε, έκανε μερικές φάσεις και κάπου στο 30, μάλλον άρχισαν να σκέφτονται την Ρόμα... Δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς το πως άλλαξε η μορφή του αγώνα... Πολύ καλή πάντως η Καβάλα, έπαιξε εξαιρετικά... Έβλεπα πχ το πως αμύνθηκαν οι Καβαλιώτες και μετά ο Αστέρας ( και δεν είναι μομφή οτι και καλά δεν έπαιζε ο Αστέρας) και πραγματικά ήταν η μέρα με την νύχτα... Τρομερές αλληλοκαλύψεις, δεν χάσανε ούτε μια μονομαχία στον αέρα... Τους έφτανε μια μαλακία κάπου στο κέντρο και μια καλή κόντρα να γίνει η κηδεία...

Αν το δει κάποιος που δεν είναι οπαδός κάποιας ομάδας, μόνο καλό συναίσθημα μπορεί να του προκαλέσει... Και εμένα με την αισιοδοξία βέβαια οτι θα το παρω το πρωτάθλημα, μου αρέσει... Φαίνεται οτι υπάρχουν κάποιες ομάδες που δεν υπάρχουν για να υπάρχουν, αλλά παίζουν μπαλίτσα, κόβουν βαθμούς κλπ κλπ... Δεν νομίζω οτι το πρωτάθλημα τελειώνει ανάλογα με το τι θα γίνει την Κυριακή... Και να περάσει ο Παναθηναϊκός, έχει μετά πάλι παιχνίδια με Νιόνιο, Αστέρα κλπ κλπ... Ο Ολυμπιακός πάλι έχει Εργοτέλη, έχει Ηρακλή που καίγεται έχει Άρη τελευταία αγωνιστική που μπορεί να παίζει την είσοδο στο play off, υπάρχουν ακόμα δύσκολα παιχνίδια... Συν του οτι ο Ολυμπιακός δεν έγινε ομαδάρα ξαφνικά, παίζει προς το παρών ρόλο η νέα αλλαγή του προπονητή, αλλά κάποια στιγμή και αυτό θα περάσει και θα πρέπει να παίξει όντως μπάλα... Γιατί και χτες παρά το 1-3 στην Τρίπολη δεν έχει κάνει τπτ τρομερό... Αλλά τα δύο γρήγορα γκολ ήταν ψιλοκαθοριστικά...
Εγώ πάντως θα το ξαναπώ... Αν ήταν μπροστά ο Ολυμπιακός, θα ήταν ξεγραμμένο το πρωτάθλημα... Επειδή πολλά ακούγονται και για την διαιτησία, φαίνεται και σε τέτοιες περιπτώσεις οτι ούτε σπόρια τελικά δεν παίρνει ο ΠΑΟ... Γιατί εγώ πάντως δεν είδα ποτέ να προσπαθεί η διαιτησία να τον κρατήσει και να μην χάσει την διαφορά από τον δεύτερο, πράγματα που τα έχουμε δει στο παρελθόν...

Για μένα πάντως τώρα που το σκέφτομαι πιο ήρεμα, αν λέμε τώρα, χαθεί το πρωτάθλημα δεν θα χαθεί από την ήττα με την Καβάλα, αλλά ίσως από το ματς με τον Άρη και την ΑΕΚ που ενώ ήταν καλύτερος, δεν κέρδισε... Γιατί και η ήττα μέσα στο πρόγραμμα είναι... Και η συγκομιδή βαθμών δεν είναι αρνητική... 16-4-2 δεν νομίζω οτι δεν είναι νορμάλ... Αλλά όταν είσαι καλύτερος έπρεπε να κερδίσεις... Γιατί όταν δεν θα είσαι καλός, όπως χτες, δεν θα κερδίσεις...
Back to top Go down
Sponsored content





ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty
PostSubject: Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ   ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ - Page 32 Empty

Back to top Go down
 
ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ
Back to top 
Page 32 of 40Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
 Similar topics
-
» ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ... ΜΕΡΟΣ 3o

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Ελληνικό Πρωτάθλημα-
Jump to: