BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 WIMBLETON G.S.

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyMon Jun 22, 2009 12:31 pm

ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ. Very Happy
ΣΤΟ ΧΟΡΤΑΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΓΙΝΕΤΑΙ.
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΑΜΕΝΑ-ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ- ΚΑΙ ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΕΡΔΗ ΣΤΟ ΧΩΜΑ Wink
ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕΛΕΤΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΧΟΡΤΑΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΟΝΤΑΡΩ ΓΕΝΙΚΑ. lol!
ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ-ΕΚΠΛΗΞΗ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ.
Philipp Kohlschreiber-Florent Serra
ΘΑ ΠΟΝΤΑΡΟΥΜΕ ΣΤΟΝ SERRA ΣΤΑ 5 ΦΡΑΓΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ.
ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΖΟΡΙΑΝ(ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΑΙ).
--------Θα ξεκινήσω μ' ένα παιχνίδι νωρίς, από τα πρώτα της ημέρας. Στο Court 4 ξεκινά στις 2 μ.μ. ο αγώνας μεταξύ του Γερμανού Philipp Kohlschreiber και του Γάλλου Florent Serra. Ο 25χρονος Γερμανός, Νο 32 στον κόσμο, έχει κάνει αρκετά καλά τουρνουά τον τελευταίο καιρό. Έφτασε ως τα ημιτελικά του Ηalle στην πατρίδα του πριν δύο εβδομάδες και πιο πριν είχε φτάσει ως τον τέταρτο γύρο στο Roland Garros.

Ο Γάλλος Serra, Νο 54 της παγκόσμιας κατάταξης, θα θέλει σίγουρα να ξεπεράσει τα εμπόδια των τελευταίων τουρνουά. Πραγματικά άτυχος στις κληρώσεις ο 28χρονος Γάλλος, αφού στο 's-Hertogenbosch έπεσε πάνω στον Becker (που τελικά πήρε το τρόπαιο), στο Halle βρήκε μπροστά του τον Djokovic, στο Roland Garros αντιμετώπισε τον Verdasco κι έτσι δεν έχει καταφέρει να σταυρώσει νίκη εδώ και καιρό.
Θα στηρίξω τον Γάλλο σήμερα.---------------------

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ Very Happy
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyMon Jun 22, 2009 3:44 pm

....ΡΕ ΤΟΝ ΦΟΥΚΑΡΑ ΣΤΟ ΦΤΕΡΟ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕ Ο ΧΑΜΕΡΟΥΛΗΣ lol! lol! lol! lol! lol!
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyMon Jun 22, 2009 4:38 pm

Έβαλα τελείως στην τύχη και για χαβαλέ μια οκτάδα με φαβόρια του 1,10 ως 1,30... με συνολική απόδοση της οκτάδας 3,60 Very Happy Very Happy Very Happy
Έχουν κερδίσει οι 5 ως τώρα.
Ένας απ'όλους είδα τώρα ήταν κι ο γερμανός που καθάρισε το γάλλο του Μάριου Very Happy

Για το παιχνίδι τώρα...
Γράφε Μάριε στο τεφτέρι να μαθαίνεις: Κάποιος έλεγε προχτές ότι οι Γερμανοί συνήθως είναι καλύτεροι στο χόρτο, απ'ότι στις άλλες επιφάνειες.
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyMon Jun 22, 2009 4:55 pm

μη τρελενεστε ρε, 5 φραγκα εδινε Very Happy
παμε γι'αλλα Very Happy
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyMon Jun 22, 2009 6:16 pm

μαριε ανοιξε το μσν
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 10:45 am

μάριε

εγώ γιατί χτες απ'αυτό το φίλο σου βλέπω γραμμένο μόνο για μια γκόμενα, τη Schiavone, και όχι για γάλλο;

(http://tennis24.gr/content/view/3493/98/lang,el/)
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 11:06 am

ΑΧ ΡΕ ΚΩΣΤΗ ΚΑΡΠΟΥΖΙΑ ΠΟΥΛΑΕΙ Ο ΜΑΡΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΝΙΣ Razz Razz Razz Razz Razz

ΟΛΑ ΤΑ ΣΦΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΝΕΙ ,ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ???

ΑΚΟΥ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΟΝ ΓΑΛΛΟ Razz lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 11:18 am

άσε...
έχασα κι εγώ τη φοβερή οκτάδα μου, και ούτε ξέρω ποιος πούστης μου την έκανε Very Happy Very Happy Very Happy Έξι είχαν φτάσει κερδισμένα...
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 12:18 pm

μην τρελενεστε σας λεω αδικα και μην λετε ανακριβειες...
αν περασαν τα χρονια και ξεκουτιανατε δε σας χρωσταω τιποτε lol!
το παιδι εχει και μπλογκ και εκει προτεινε τον γαλλο ο οποιος εχασε.
αργοτερα εκανε και update και προτεινε την ιταλιδα η οποια με αποδοση 2.55 κερδισε 2-1 σετ.
αυτα προς αποκατασταση της αληθειας Wink Wink Wink
εδω και το μπλογκ Wink
http://beatthebooks.pblogs.gr/
αντε γεια εγκαθετοπουλοι και οι δυο lol!
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 12:43 pm

για σημερα δινει:
Oscar Hernandez, αποδοση @4,00
και Tatiana Garbin, αποδοση @1,96
αυτα γραφει.
το ενα στο μπλογκ, το αλλο στο τεννις24 Very Happy
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 12:50 pm

ουστ που μου τη λες κιόλας...

αντί να εκτιμήσεις την εμπιστοσύνη που σου είχα, και ρώτησα τι γίνεται κι αν κοιτάμε το σωστό... δεν έψαξα τα προηγούμενα άρθρα του μήπως είχες δει κανένα παλιό!!!!!! Razz

για να μην πω το άλλο τώρα... τον ανάπηρο μας τον προτείνεις!... την ιταλίδα που κέρδισε, όχι! φτου σου ρε
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 12:54 pm

εχε μου εμπιστοσυνη και μαζι θα πορευθουμε στο ταμειο τεκνον μου pappas
δεν προλαβα να δω το update χτες ρε γαμωτο κερατο του Evil or Very Mad
τεσπα σημερα θα τα παρουμε Wink
παμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε lol!
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 1:33 pm

Hammer wrote:
για σημερα δινει:
Oscar Hernandez, αποδοση @4,00
και Tatiana Garbin, αποδοση @1,96
αυτα γραφει.
το ενα στο μπλογκ, το αλλο στο τεννις24 Very Happy

ΤΙ ΟΣΚΑΡ ΜΟΥ ΛΕΣ....
ΒΑΤΟΜΟΥΡΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΛΑΤΙΝΕΝΙΟ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ,6-0 ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΤ scratch scratch scratch
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 1:35 pm

seirios wrote:
Hammer wrote:
για σημερα δινει:
Oscar Hernandez, αποδοση @4,00
και Tatiana Garbin, αποδοση @1,96
αυτα γραφει.
το ενα στο μπλογκ, το αλλο στο τεννις24 Very Happy

ΤΙ ΟΣΚΑΡ ΜΟΥ ΛΕΣ....
ΒΑΤΟΜΟΥΡΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΛΑΤΙΝΕΝΙΟ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ,6-0 ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΤ scratch scratch scratch
ναι ρε μητσο γαμωτο... Twisted Evil
μου φαινεται δεν τα παμε καλα στις ψηλες αποδοσεις, τεσπα.. Rolling Eyes
και μια στις 4 να βγαινει καλα θα ειναι, αλλα εχουμε 0/2 ηδη Suspect
ας βγει η γκομενα και βλεπουμε scratch
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 1:52 pm

ΟΥΤΕ ΓΚΕΙΜ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΓΜΤ ,ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΛΑΙΒ ΜΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΜΠΡΕΙΚ ΤΟΥ ΑΡΓΕΝΤΙΝΟΥ Evil or Very Mad
Back to top Go down
suspect

suspect


Number of posts : 3497
Age : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 2:11 pm

αμάν ρε γκρινιάρηδες

πήρε γκέιμ ο παικταράς!
Τώρα θα το γυρίσει το ματσάκι
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 4:15 pm

παει ο σπανιολος... Razz
παμε φουλ για την αλλην τωρα Very Happy
εχω και μια οχταδα τοκογλυφικη κι εγω απο χτες(2,55 ολα μαζι)... Razz
Tennis Andy Murray, Benjamin Becker, Novak Djokovic, Tomas Berdych, Andy Roddick, Nikolay Davydenko, Jelena Jankovic, Marion Bartoli
τρεις ακομα θελω, αυτον τον μπερντιχ φοβαμαι μονο Very Happy
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 4:28 pm

ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΨΕΙΣ ΞΑΔΕΡΦΕ ΤΟΥ ΓΟΥΤΣΟΥ ΓΟΥΤΣΟΥ....

ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ΕΙΝΑΙ Razz
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 4:29 pm

seirios wrote:
ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΨΕΙΣ ΞΑΔΕΡΦΕ ΤΟΥ ΓΟΥΤΣΟΥ ΓΟΥΤΣΟΥ....

ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ΕΙΝΑΙ Razz
μακαρι γιατι εκανα χωσε γερο Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyTue Jun 23, 2009 6:41 pm

αερας η garbin 2-0 σετ. lol!
αντε να περασει και η τοκογλυφια να κανουμε καλη καβα για το τουρνουα Razz
παμε λεμεεεεεεεεεεε cheers
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyWed Jun 24, 2009 12:50 pm

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΑ ΧΤΕΣΙΝΑ ΤΑΜΕΙΑ.
ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΖΟΡΙΑΝ ΓΙΑ ΔΥΟ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ.
ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ.
-----------Ο αγώνας ξεκινά αργά το απόγευμα οπότε δεν υπάρχει και λόγος βιασύνης.
Αναφέρομαι στο ματς του "παππού" από τις ΗΠΑ Vincent Spadea με τον Ρώσο Igor Andreev. O 34χρονος Αμερικάνος διανύει τη δύση της καριέρας του. Βέβαια έχει κάνει αρκετές ζημιές, ειδικά στα γήπεδα των ΗΠΑ αλλά τώρα τελευταία έχει χάσει κάποιες θέσεις και βρίσκεται στο Νο 113 της παγκόσμιας κατάταξης. Όμως θεωρώ ότι πάντα είναι επικίνδυνος. Στον πρώτο γύρο της διοργάνωσης κέρδισε τον Χιλιανό Capdeville με 3-0 σετ (6-0, 6-4, 7-5) και δείχνει ότι έχει ακόμη αρκετά κουράγια.

Βέβαια ο σημερινός του αντίπαλος δεν είναι Capdeville. Είναι ο Νο26 στον κόσμο, 25χρονος Andreev. Ο οποίος είναι ένας αρκετά αξιόλογος παίκτης σε όλες τις επιφάνειες. Όμως στο Wimbledon δεν τα πάει και πολύ καλά, καθώς έχει φτάσει μόλις μέχρι τον τρίτο γύρο κι αυτό έγινε στο μακρινό 2005. Στον πρώτο γύρο απέκλεισε πολύ δύσκολα τον συμπατριώτη του Korolev με δύο tie-breaks (4-6, 7-6, 6-4, 7-6).

Παίρνω το ρίσκο μου, το οποίο είναι αρκετά μεγάλο και ποντάρω υπέρ του Spadea.---------
ΚΑΙ
----------ο αγώνας που θ' ασχοληθώ είναι η αναμέτρηση Vesnina - Dushevina (γυναίκες). Για την απόφασή μου βοήθησε πολύ η εκπληκτική πρώτη εμφάνιση της Vesnina στον πρώτο γύρο.

Δύο Ρωσίδες αναμετριούνται λοιπόν και μάλιστα και συνομήλικες. Στα 22 τους χρόνια βρίσκονται και οι δυο πολύ κοντά στην παγκόσμια κατάταξη. Στο Νο 37 η Elena Vesnina και στο Νο 49 η Vera Dushevina. Oι δυο τενίστριες συναντιούνται για πρώτη φορά μεταξύ τους, οπότε δεν υπάρχει και προϊστορία.

Η Vesnina, όπως έχω γράψει αρκετές φορές, έχει κάνει πολύ καλή χρονιά φέτος. Έκανε μια κοιλιά τον τελευταίο μήνα αλλά στο Wimbledon ξεκίνησε πολύ δυνατά και κέρδισε πολύ εύκολα την Βελγίδα Wickmayer με 6-1 6-1.

Και η Dushevina είναι σε καλή κατάσταση. Στο Eastbourne την προηγούμενη εβδομάδα έφτασε ως τα προημιτελικά, όπου έχασε από την Καναδή Wozniak. Στο Wimbledon κέρδισε στα 3 σετ την Γαλλίδα Cornet (3-6, 6-0, 6-4) στα πλαίσια του 1ου γύρου.

Θα προτιμήσω την Elena Vesnina σήμερα.--------------

ΑΥΤΑ ΜΑΓΚΕΣ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ, ΟΙ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΕΙΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ. Wink
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyThu Jun 25, 2009 1:36 pm

οι δικαιολογησεις για τα σημερινα.
Ο πρώτος αγώνας είναι από την πλευρά των γυναικών και είναι αυτός μεταξύ της 21χρονης Ρωσίδας Ekaterina Makarova και της 20χρονης Ισπανίδας Carla Suarez Navarro. Αν το παιχνίδι γινόταν σε χωμάτινη επιφάνεια δεν θα είχα κανένα ενδοιασμό για την επιλογή της Ισπανίδας. Αλλά θα την προτιμήσω και στο γκαζόν. Μέχρι στιγμής στο Wimbledon η Ρωσίδα Νο 46 στον κόσμο κέρδισε (όχι κι εύκολα) την Τσέχα Zahlavova Strycova (7-5, 2-6, 6-3) και η Ισπανίδα, που κατέχει την 34η θέση στην παγκόσμια κατάταξη, κι αυτή στα 3 σετ την Εσθονή Kanepi (4-6, 6-3, 6-3). Μια φορά έχουν βρεθεί αντιμέτωπες στο παρελθόν και κέρδισε η Ρωσίδα αλλά αυτό έγινε πριν 3 χρόνια (18 ετών η Ρωσίδα και 17 ετών η Ισπανίδα). Ποντάρισμα υπέρ της Suarez Navarro

Συνεχίζω τις επιλογές μου πάλι με παιχνίδι μεταξύ αντρών. Θα πάρω μεγάλο ρίσκο ποντάροντας υπέρ του 23χρονου Ισπανού Daniel Gimeno Traver στον αγώνα του με τον συνομήλικό του Σέρβου Viktor Troicki. Βέβαια ο Σέρβος, Νο 31 στον κόσμο, είναι το μεγάλο φαβορί αλλά ξέρετε ότι συνήθως με τα φαβορί έχω μια αλλεργία. Ο Ισπανός, Νο 98 της παγκόσμιας κατάταξης, κέρδισε στον προηγούμενο αγώνα του πάρα πολύ δύσκολα τον Αμερικάνο Dent (7-5, 7-6, 4-6, 6-7, 6-4). Και σ' αυτόν τον αγώνα ο Traver ήταν outsider. Όμως έκανε την έκπληξη και πήρε το ματς. Ο Σέρβος είχε εύκολο έργο απέναντι στον Αργεντίνο Dabul (6-4, 6-4, 6-3), οπότε θα είναι και πιο ξεκούραστος. Ούτε αυτοί οι δυο έχουν ξαναβρεθεί σε court. Ξανά θα ρισκάρω υπέρ του Ισπανού.


Τέλος μ' ένα γυναικείο ματς. Anabel Medina Garrigues - Tathiana Garbin. Η 26χρονη Ισπανίδα βρίσκεται στην 20η θέση του κόσμου. Κέρδισε στον πρώτο γύρο την Πολωνή Domachowska στα 3 σετ, με ανατροπή του σκορ (3-6, 6-3, 6-4). Η 31χρονη Ιταλίδα, Νο 64 στον κόσμο, πλήρωσε προχτές, αφού κέρδισε την συμπατριώτισσά της Brianti (6-4, 6-3) κι ελπίζω να κάνει το ίδιο και σήμερα. Στα μεταξύ τους παιχνίδια το σκορ είναι 6-1 υπέρ της Ισπανίδας αλλά δεν μασάω, αφού κανένα από αυτά δεν έχει γίνει σε γρασίδι. Ποντάρισμα λοιπόν υπέρ της Ιταλίδας

ο μαθιου παιζει ηδη, οποιος προλαβει τωρα για την πρωτη την ισπανιδα ακομα πληρωνει 2 φραγκα κοντα Very Happy
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyFri Jun 26, 2009 11:50 am

ΔΥΟ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ 26/06 ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΕΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΖΟΡΙΑΝ.
ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...

-----Αρχίζω με μια αναμέτρηση που αναμένεται να εξελιχθεί σε θρίλερ. Ivo Karlovic - Jo Wilfried Tsonga. Εδώ κι αρκετό καιρό έχω γράψει ότι θα κοντράρω τους Γάλλους που είναι στη δεκάδα. Σήμερα έχω τη μεγάλη ευκαιρία, αφού ο αντίπαλος του Tsonga είναι κάποιος που μπορεί να τον κοιτάξει στα μάτια. Ο 30χρονος Κροάτης βρίσκεται στη 36η θέση της παγκόσμιας κατάταξης και βρίσκεται στο Wimbledon ως Νο 22 του ταμπλό. Στους δύο αγώνες που έχει δώσει μέχρι σήμερα o Κarlovic μετράει 56 άσσους! Κάπως έτσι νομίζω ότι θα κινηθεί και σήμερα. Αυτό άλλωστε είναι και το μεγάλο του πλεονέκτημα. Στον πρώτο γύρο κέρδισε τον Σλοβάκο Lacko (6-3, 7-6, 6-3) και στον επόμενο γύρο τον Βέλγο Darcis (7-5, 6-3, 6-4).

Το ζητούμενο για τον 24χρονο Γάλλο είναι αν θα μπορέσει να σπάσει το service του Κροάτη. Και ο Tsonga είναι καλός στα service games του αλλά τόσους άσσους δύσκολα θα γράψει. Ένα παιχνίδι έχει δώσει ως τώρα στο Wimbledon, για τον πρώτο γύρο με τον Καζάκο Golubev (6-3, 5-7, 7-6, 7-6). Στον δεύτερο γύρο δεν κατέβηκε ν' αγωνιστεί ο αντίπαλός του, ο Ιταλός Bolelli. Οι δύο τενίστες θα βρεθούν αντίπαλοι για πρώτη φορά. Θα ρισκάρω υπέρ του Karlovic.---------

------------Το δεύτερο παιχνίδι είναι γυναικεία αναμέτρηση. Vera Zvonareva - Virginie Razzano. Η 26χρονη Γαλλίδα Razzano μας έχει πληρώσει ουκ ολίγες φορές το τελευταίο διάστημα. Βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και πιστεύω ότι και στο Αγγλικό Όπεν θα τα πάει εξίσου καλά. Στον πρώτο γύρο κέρδισε την Αυστριακή Paszek (6-0, 3-1 ret.) και στη συνέχεια την Αμερικάνα Craybas (6-3, 6-0). Αναμφισβήτητα η κυρίαρχος και των δύο αγώνων, χωρίς να κινδυνέψει ούτε λεπτό.

Η 24χρονη Ρωσίδα μπορεί να βρίσκεται στην 7η θέση της παγκόσμιας κατάταξης (στην 24η βρίσκεται η Γαλλίδα) αλλά έχει πολύ καιρό ν' αγωνιστεί (λόγω τραυματισμού) και σίγουρα δεν έχει δείξει ότι είναι ακόμη απόλυτα έτοιμη να χτυπήσει τα ματς. Πιστεύω ότι απέναντι σ' ένα καλό παιχνίδι της Razzano δεν θα μπορέσει ν' ανταπεξέλθει. Οι δυο νίκες της ως τώρα ήταν κόντρα στην Αγγλίδα Stoop (7-6, 4-6, 6-4) και την Γαλλίδα Jοhansson (6-1, 6-3). Η Γαλλίδα προηγείται στα μεταξύ τους παιχνίδια με 4-2 και μάλιστα με 2 νίκες στην αρχή της φετινής χρονιάς.

Θα ρισκάρω υπέρ της Γαλλίδας.----------------

ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΝΕΟΤΕΡΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΟΣΤΑΡΩ ΠΑΙΔΕΣ. Very Happy
Back to top Go down
seirios
Moderator
seirios


Number of posts : 502
Age : 63
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyFri Jun 26, 2009 11:56 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ ΧΘΕΣ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΒΕΡ-ΛΗΣ Razz ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΚΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ......
ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ Ο ΤΡΟΙΤΣΚΙ ΠΑΙΖΕΙ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟ 3 ΤΗΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΑΝΤΙ ΜΑΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ 13-14 ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ,ΘΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΑΚΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΛΑ.....

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ Η ΤΣΙΜΠΟΥ-Λ-ΚΟΒΑ Razz ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΟΥΤΣΑΙΝΤΕΡ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΗΣ ΒΕΣΙΝΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ 24 ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΤΩ, ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΗΝ ΣΛΟΒΑΚΑ ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙ Very Happy Very Happy

ΤΡΙΑΝΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΣΕ ΤΡΟΙΤΣΚΙ ΣΤΟ 14 ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΟΥ ΣΤΟ ΛΑΙΒ ΚΑΙ ΕΞΗΝΤΑ ΣΤΗΝ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΑΣ ΚΥΡΙΕ ΛΟΓΙΣΤΑ

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Back to top Go down
Hammer

Hammer


Number of posts : 3457
Age : 43
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. EmptyFri Jun 26, 2009 12:00 pm

ΜΗΤΣΟ ΠΑΝΕ ΠΟΣΤΑΡΕ ΤΑ ΦΑΣΟΛΙΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΗΜΕΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΩ ΑΝ ΧΑΣΕΙΣ,ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΕΝΩ ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΗΘΩ lol!
ΤΣΙΜΠΟΥΛΚΟΒΑ ΚΙΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ, ΘΕΝΚΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΥΜΙΣΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΤΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΙΠΟΤΑ Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





WIMBLETON G.S. Empty
PostSubject: Re: WIMBLETON G.S.   WIMBLETON G.S. Empty

Back to top Go down
 
WIMBLETON G.S.
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Λοιπά αθλήματα-
Jump to: