BETMINDS.EU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Από παίχτες για παίχτες
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Διάφορα συστήματα

Go down 
AuthorMessage
filologos
Admin
filologos


Number of posts : 996
Age : 45
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

Διάφορα συστήματα Empty
PostSubject: Διάφορα συστήματα   Διάφορα συστήματα EmptyWed Jan 07, 2009 9:41 am

Επειδή βλέπω ότι πολλοί φίλοι παίζουν με αυτό τον τρόπο σκέφτηκα να κάνω ένα ποστ σχετικά με τον τρόπο που πιστεύω ότι πρεπει να παίζουμε τα συστήματα. Θα μιλήσω για τα πιο "γνωστά" συστήματα που παιζουμε με βάση τις τιμές / στήλη του ΟΠΑΠ.

Ξεκινάω παίρνοντας σαν δεδομένο το γεγονός ότι όταν παίζουμε σύστημα το ζητούμενο είναι στην χειρότερη περίπτωση να πάρουμε πίσω το αρχικό καφάλαιο που ποντάραμε με τις λιγότερες πιθανέ εύστοχες επιλογές

Σύστημα 3/4 : Ίσως το πιο "γνωστό" απο τα συστήματα που προτιμούν οι παίχτες. Με 5 στήλες και ελάχιστη αξία 1,5?. Για να είμαστε "σωστοί" σε αυτό το σύστημα θα πρέπει η μικρότερη σε απόδοση τριαδα πολλαπλασιαζόμενη με το 0,30 να μας δίνει 1,5?. Οπότε θέλουμε οι 3 αγώνες που θα πιάσουμε να μας δίνουν απόδοση 5.
Οπότε : 1,71 * 1,71 * 1,71 = 5,00 * 0,30 = 1,50?

Σύστημα 4/5 : Εδώ οι Στήλες είναι 6. Ελάχιστη αξία 1,80?. Και εδω θέλουμε η μικρότερη σε απόδοση 4αδα πολλαπλασιαζόμενη με το 0,30 να δίνει 1,80. Οπότε θέλουμε οι 4 αγώνες που θα πιάσουμε να μας δίνουν απόδοση 6
Οπότε : 1,57 * 1,57 * 1,57 * 1,57 = 6,07 * 0,30 = 1,82?

Σύστημα 3/4/5 : Άλλο ένα αρκετά "γνωστό" σύστημα. Οι στήλες εδώ είναι 16 και το ελάχιστο κόστος 4,80?. Εδώ θέλουμε η μικρότερη σε απόδοση 3αδα πολλαπλασιαζόμενη με το 0,30 να μας δίνει 4,80?. Οπότε θέλουμε οι 3 αγώνες που θα πιάσουμε να μας δίνουν απόδοση 16
Οπότε : 2,52 * 2,52 * 2,52 = 16,00 * 0,30 = 4,80

Σύστημα 4/5/6 : Άλλο ένα από τα γνωστά συστήματα. Οι στήλες είναι 22 και η ελάχιστη αξία 6,60?. Άρα θέλουμε η μικρότερη σε απόδοση 4αδα πολλαπλασιαζόμενη με το 0,30 να μας δίνει 6,60?. Οπότε η θέλουμε οι 4 αγώνες που θα πιάσουμε να μας δίνουν απόδοση 22.
Οπότε : 2,16 * 2,17 * 2,17 * 2,17 = 22,07 * 0,30 = 6,62?

Αυτή είναι κατά την γνώμη μου η λογική των συστημάτων. μπορεί κάποιος να μου πει οτι σε ένα 4/5/6 πχ θα βάλει 6 σημεια κάτω απο 2,00 θα τα πιάσει όλα και θα βγει κερδισμένος. ΟΚ δεκτό....Αλλά άλλο το ταμείο και άλλο το σωστό παίξιμο. Βέβαια και εδώ μπορεί να μου πει κάποιος "ας πηγαίνω εγώ ταμέιο και ας παίζω λάθος" . Θα το δεχτώ και αυτό αν και σκοπός μου εμένα προσωπικά είναι να συνδιάζω το σωστό παίξιμο με το ταμέιο (όσο αυτό είναι δυνατό).

Υ.Γ Εξάλλου πολλοί ξέρουν να παίζουν μπάσκετ αλλά λίγοι γίνονται επαγγελματίες μπασκετμπωλίστες....Κάπως έτσι είναι και το στοίχημα...Ένα άθλημα που πολλοί το παίζουν αλλά λίγοι το ξέρουν πραγματικά
Back to top Go down
http://www.betminds.eu
 
Διάφορα συστήματα
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ-ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BETMINDS.EU :: Στοίχημα :: Θεωρίες - Συστήματα - Στατιστική-
Jump to: